Esileht Ajaviite- ja muud jutud Buduaar turu kasutajad netis – mis teil viga on?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Buduaar turu kasutajad netis – mis teil viga on?

Postitas:
Kägu

Olen aastate jooksul aeg-ajalt pannud sinna keskkonda müüki laste ja enda kasutatud riideid ja jalanõusid. Viimasel ajal tunduvad seal elavat vaid nö tühikargajad. Antakse teada, et soovitakse osta. Kui olen saatnud andmed, kuhu raha kanda, siis kaotakse kas üldse ära või öeldakse, et leiti nt tuttava käest vms. Eriti häiriv on just aga see, et lihtsalt midagi enam ei vastata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle jälle meeldib, et see järelturu-maffia on lõpuks kadunud. Minu kogemus järelturuga pärineb ajast, kui sain lapse. Lasteriiete/asjade poode oli vähe ja hinnad kallid, nii et järelturul käis vilgas tegevus. Pooled ostudest olid negatiivse kõrvalmaiguga, sest müüja ülbitses, ei pidanud kokkulepetest kinni, ei olnud viisakad, ese ei vastanud kirjeldusele jne.
Õnneks on täna soodsate hindadega poode ja ka järelmüüjaid nii palju, et oma pahna müüjad enam igasugu sodi müüja ei saa.
Ära osta endale ja lastele riideid, mida sa ära ei kasuta või mida sa ei raatsi pärast heategevusele või Sõbralt Sõbrale viia. Mis põhjusel peaks keegi pimesi sinu käest ostma, kui kaubavalik poodides on niivõrd hea, ka teiseringi poodides?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen aastate jooksul aeg-ajalt pannud sinna keskkonda müüki laste ja enda kasutatud riideid ja jalanõusid. Viimasel ajal tunduvad seal elavat vaid nö tühikargajad. Antakse teada, et soovitakse osta. Kui olen saatnud andmed, kuhu raha kanda, siis kaotakse kas üldse ära või öeldakse, et leiti nt tuttava käest vms. Eriti häiriv on just aga see, et lihtsalt midagi enam ei vastata.

Olen sinuga nõus, et kui on öeldud kirjas, et SOOVIN SEDA TOODET ÄRA OSTA, siis ikka häirib tõesti, kui saadad oma isiklikud kontaktid (nimi, pangaandmed, tel. number vahest ka aadress, kui käest kätte jne) ja kõik….ei mingit vastust.

Küll aga ei näe põhjust solvumiseks, kui ostja annab teada, et leidis parema pakkumise ja loobub ostust või siis, kui ostja on lihtsalt huvi tundnud, nt. küsinud, kas kaup on alles või mõõte ja seisukorda, ning hiljem enam ei vasta müüja saadetud kirjale. See ei ole kindlasti põhjus solvumiseks ja müüja peabki küsimustele vastama ja infot andma, kui tarvis. Tihtipeale ei piisa edukaks müügiks ainult kuulutuse ülesseadmisest 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Budus ei liigu eriti jõukas rahvas – ka järelturult ostmine käib neil tihti üle jõu. Loodetakse, et lased hinda veelgi alla või annad äkki tasuta ära.
Nt Muksula on lasteasjade müügiks palju parem koht. Mul oma lastest eriti palju asju järgi ei jää, aga need vähesed olen seal kenasti maha müünud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen seal viimased 6-7 aastat pidevalt midagi müünud-ostnud ja enamik ostjaid on mul siiski normaalsed olnud. Sellist asja ma ei mäletagi, et oleksin kellelegi juba oma pangakonto numbri saatnud ja siis ülekannet ei tulegi. Seda on küll tihti, et küsitakse lihtsalt, et kas on alles, ja kui jaatavalt vastan, siis rohkem sellele midagi ei järgne. Aga kui siis keegi uus tahab osta, siis müün kohe ära, ei jää kellegi järele ootama, kui midagi kokku lepitud pole. Kuna ma ise ostan ka üsna palju, siis mind palju rohkem häirivad müüjad, kes ei suvatse küsimustele vastata. No näiteks nägin müügil ühte kleiti, kuulutuses on väike eemalt tehtud pilt, juures lihtsalt kirjas, et müüa kleit. Küsin siis müüjalt, et kas kleidil on plekke või auke, müüja loeb kirja läbi, aga ei vasta. Ja seesama kleit on juba mitu aastat müügis, mina oleksin võibolla kohe ära ostnud, muidugi mine tea, äkki ongi plekiline ja katki ja sellepärast ei saagi vastata. Ja selliseid juhuseid on olnud veel, kus ma olen igaks juhuks midagi küsinud – näiteks välistallamõõtu, kui müüja antud sisetallamõõt tundub täiesti ebaloogiline, müüja aga ei vasta. Ja aasta hiljem on see kuulutus ikka veel üleval… Ma saan aru, et kui müüd näiteks kulumisjälgedeta Vikingi talvesaapaid 10 euroga, siis on palju huvilisi ja saad niikuinii need kohe müüdud, siis ei viitsigi kõikidele küsimustele vastata, aga ma tean omast käest väga hästi, et tundmatute või väheprestiižikate firmade asju on raske müüa ka väga odavalt. Mis huvi on küll aastaid samu asju müüa, neid kodus hoiustada ja müügikuulutusi uuendamas käia, aga vat küsimustele nagu põhimõtteliselt ei vastata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen seal viimased 6-7 aastat pidevalt midagi müünud-ostnud ja enamik ostjaid on mul siiski normaalsed olnud. Sellist asja ma ei mäletagi, et oleksin kellelegi juba oma pangakonto numbri saatnud ja siis ülekannet ei tulegi. Seda on küll tihti, et küsitakse lihtsalt, et kas on alles, ja kui jaatavalt vastan, siis rohkem sellele midagi ei järgne. Aga kui siis keegi uus tahab osta, siis müün kohe ära, ei jää kellegi järele ootama, kui midagi kokku lepitud pole. Kuna ma ise ostan ka üsna palju, siis mind palju rohkem häirivad müüjad, kes ei suvatse küsimustele vastata. No näiteks nägin müügil ühte kleiti, kuulutuses on väike eemalt tehtud pilt, juures lihtsalt kirjas, et müüa kleit. Küsin siis müüjalt, et kas kleidil on plekke või auke, müüja loeb kirja läbi, aga ei vasta. Ja seesama kleit on juba mitu aastat müügis, mina oleksin võibolla kohe ära ostnud, muidugi mine tea, äkki ongi plekiline ja katki ja sellepärast ei saagi vastata. Ja selliseid juhuseid on olnud veel, kus ma olen igaks juhuks midagi küsinud – näiteks välistallamõõtu, kui müüja antud sisetallamõõt tundub täiesti ebaloogiline, müüja aga ei vasta. Ja aasta hiljem on see kuulutus ikka veel üleval… Ma saan aru, et kui müüd näiteks kulumisjälgedeta Vikingi talvesaapaid 10 euroga, siis on palju huvilisi ja saad niikuinii need kohe müüdud, siis ei viitsigi kõikidele küsimustele vastata, aga ma tean omast käest väga hästi, et tundmatute või väheprestiižikate firmade asju on raske müüa ka väga odavalt. Mis huvi on küll aastaid samu asju müüa, neid kodus hoiustada ja müügikuulutusi uuendamas käia, aga vat küsimustele nagu põhimõtteliselt ei vastata.

Mina tunnistan, et olen vähemalt 2x nii teinud. PÕhjuseks siis see, et olen nö kiirel hetkel ostja kirja läbi lugenud ja järgmisel hetkel on see peast lennanud. Kui paari nädala pärast on see meelde tulnud, pole ma enam vastanud, et nagunii on ostja juba muud leidnud.
Aga jah, buduaar suhteliselt seisab. Palju kiiremini lähevad asjad fb-s vastavates gruppides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen viimastel aastatel Buduaarist u. 10-12 asja ostnud. Mulle on siiani sattunud kõik normaalsed ja viisakad müüjad – on vastatud minu küsimustele ja pakid on ka saabunud üsna kiiresti. Mina küll kurta ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tunnistan, et olen vähemalt 2x nii teinud. PÕhjuseks siis see, et olen nö kiirel hetkel ostja kirja läbi lugenud ja järgmisel hetkel on see peast lennanud. Kui paari nädala pärast on see meelde tulnud, pole ma enam vastanud, et nagunii on ostja juba muud leidnud.
Aga jah, buduaar suhteliselt seisab. Palju kiiremini lähevad asjad fb-s vastavates gruppides.

Aga vasta ikkagi pärast! Mina näiteks suure tõenäosusega oleks veel paar nädalat hiljem ka huvitatud. Ja see asi ka, et kui müüja mu küsimusele ei vasta, siis ma panen ta oma peas musta nimekirja ja naljalt temalt enam edaspidi ei osta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ise enam.netist midagi ei osta, sest minu arusaam korralikust/uueväärsest asjast on väga erinev paljude müüjate omast. Selle pärast olengi hakanud just lasteasjade ostmisel kirbukaid eelistama. Saan eseme üle vaadata. Tõsiselt kurb on, et pannakse müüki topilisi ja plekkidega asju lihtsalt selle pärast, et tegu on nt Ted Bakeri kleidiga.
Ise tegutsen netis müüjana ja siiani pole kellelgi pretensioone olnud. Samas tõesti on sellist niisama jooksmist rohkem. Ostjad tahavad erinevaid pilte, siis uuri välja, mis mõõdus kappi mahub, palju maksab jne. Ma ei solvu kui inimene ütleb, et loobub ostust, aga need broneerijad ja pikendajad on ikka tüütud. Mingid asjad olen ka tasuta ära andnud ning alati seisukorda kirjeldanud ja siis on viginat küll olnud. Sageli.nõutakse, et veel ise postikulu maksan ja ära viin. FB heategevuslikest gruppidest lahkusin, sest see ei tasunud vaeva ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No igasuguste sendisaagijate ja kontaktivõimetute tõttu eelistan mina oma asju alati osta.ee’s müüa – pole mingit asjatut kirjavahetust ja venitamist. Kui ikka 7 päevaga tehingut lõpetatud ei saa, siis pretensioon teele ja siis liigutavad juba kõik üldjuhul välgukiirusel 🙂 Saadetakse rämpsu – taas pretensioon abiks 🙂

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Buduaar turu kasutajad netis – mis teil viga on?