Esileht Ilu ja tervis Buliimia.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Buliimia.

Postitas:

Tere,

Paluksin natukene nõu. Nimelt on mul olnud 4 kuud buliimia. Kõik sai alguse sellest, kuidas elukaaslane tegi mu kaalu kohta märkuseid. Hakkasin siis toitu välja oksendama. Selliselt võtsin alla 10 kg. Seejärel kuulasin hoolega kõigi kiidulalu, minu fantastilise välimuse kohta. (olen hetkel 168 cm pikk ja kaalun 53kg). Minu puhul ei olegi niiväga tegemist söömissööstudega vaid selles, et ma pean vabanema kõigest, mis alla läheb.

Mul on 2 imearmast last, nädal aega olen nüüd olnud nö. puhas, söönud, aga ei ole oksendanud. Mehele rääkisin paar päeva tagasi, milles kogu mu salenemise \”nipp\” oli. Nüüd tunneb ta end väga süüdi ja üritab igati aidata ja toeks olla.

Arsti juurde ma hetkel pöördunud ei ole, lubasin endale, et kui kõik peaks korduma, siis lähen.

Mind aga huvitaks, et kuidas see kõik võib olla mu organismi laastanud. Ainuke nö. sümptom, mida ma märkasin on see, et juukseid tuleb pesemise ajal korralikult peast ära.

Ei taha hurjutamist, vaid otsin toetust. Olen niigi vihane enda peale, et sellisesse auku üldse sattusin, vaadates oma lapsi tuleb lausa nutt peale, et kuidas ma võisin oma tervisega selliselt riskida, kui mul on nemad, kes vajavad oma ema, mitte inimvare.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et see suht lühike periood su organismile mingi päris pöördumatu kahjustuse tekitas. Va. see, et see võib nüüd korduda, lävepakk on ületatud (vastikus oksendamise ees) ja sul on tulemuslik \”nipp\” selge.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kui sa nüüd korralikult sööma hakkasid, siis ilmselt hakkad ka kaalus juurde võtma. Ma loodan, et see sind ei heiduta ja suudad püsida tervislikul rajal. Tasub ehk siiski arstiga nõu pidada või omal käel mõnda aega toitumist jälgida. Lihtsalt et kaalutõus sind uuesti samale rajale ei lükkaks.
Oled tubli. Soovin palju meelekindlust!

0
0
Please wait...

Ära muretse mitte füüsilise poole pealt hetkel, vaid just selle koha pealt, mis puudutab su vaimset (psüühilist) poolt. Fakt on see, et korra sellesse lõksu langenud, on sealt väga raske pääseda. Edaspidi hakkab olema see, et võtad paar kilo juurde ja kõik kordub uuesti. Elukaaslase koha pealt- ma ei tea, kas sellise inimesega kooselu on midagi väärt.
Kindlasti peaksid sa psühhiaatri juures käima juba praegu ja rääkima oma loo ning alustama psühhoteraapiaga.
Buliimia ei ole naljaasi ja sul on 2 väikest last, kes soovivad omale tervet ja tasakaalukat ema, mitte haiget. Mõtle eelkõige laste peale, mitte selle peale, et su elukaaslasel on kiiks mingi 10 kg suhtes.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina olen bulimiaga haiglas olnud, korduvalt. Asi tipnes sellega, et oli üsna ükskõik, mida sisse ajasin, nt. pool kilo jahu. Kogu haigus on sinu peas kinni. Ja sa ei tunneta, ega näe oma keha sellisena, nagu see on. Need pildid netis, kus peegli ees seisab normaalkaalus/sale naine ja kummatigi näeb enda peegelpilti paksuna, on tõsi, mis tõsi. Ravi peab olema spetsialisti käe all, kuid tulemus tuleb sinu enda peast.
Lohutuseks nii palju, et bulimia pole vähemasti nii ohtlik, kui anoreksia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 08:34; 24.04 08:42; 30.04 14:06;
Postitas:

Ja veel – kui sul on praegu olnud üks selline episood, kestusega 4 kuud, siis see on päris märkimisväärne siiski. Soovitan pöörduda arsti poole.
Kusjuures minul sai see alguse täpselt samuti sellest, et elukaaslane teatas, et võiksid VEEL saledam olla, tegemist oli selgelt lollakaga, kuna olles 168 cm pikk kaalusin toona 54 kilo. Olin siis muidugi 19-aastane ja tahtsin väga sellele mehele meeldida. Nüüd saadaksin sekundipealt pikalt sellise tohmaka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 08:34; 24.04 08:42; 30.04 14:06;
Postitas:

Minul kestis buliimia ikka paar aastat,aga sain sellest ise võitu ja sellest on möödas juba 4 aastat.ja kordagi pole sellist tunnet tulnud et tahaks oksendada.toitun korralikult,käin jooksmas,kehakaal ka normis,mul ka lapsed…järele mõeldes mõtlen,et kuidas ma yldse suutsin niimoodi…….

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina olin aastaid buliimik, kõige laastavamalt mõjub see tegevus kindlasti maole ja hammastele. Ka minul sai kõik alguse kellegi teise märkusest. Nüüd on möödas sellest kõigest kuskil 7-8 aastat, kuid pean tunnistama, et olen langenud aeg ajalt jälle selle õnge, alles hiljem mõtlen, et mida ma küll ometi teen. Aga, kui mõni ei suuda oksendada, siis minul on see nii käpas kuidagi, näpud kurku ja valmis.

0
0
Please wait...
Postitas:

Nojah, samas see on mingis mõttes ka hea, kui suudad välja oksendada. Sest kui kõht on liiga täis söödud, siis minu meelest siiski on parem oksendada kohe välja, mitte oodata, et ärkad poole öö pealt mädmunamaitse suus, krooksudega, kühuvaluga ja minna siis oksele ..
Ma olen mõelnud, et ilmselt kõik seedeprobleemid, mis mul nüüdseks kallal, on ilmselt ehk just tulnud sellest, et olin kunagi buliimik .. ? Sest pidevalt on gaasid, sooles ei liigu korralikult edasi ja .. no võiks pikalt kirjutada. Püüa ikka välja tulla sellest võimalikult kiiresti.

0
0
Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Ilu ja tervis Buliimia.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.