Esileht Tööelu, raha ja seadused. Bussisõit Tallinnas

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Bussisõit Tallinnas

Postitas:
Kägu

Kas hetkel on ikka mitte-tallinlasel vaja pilet osta? Googeldasin küll, aga täpset selgust ei saanud, kas praegu kontrollitakse või mitte. Vahepeal ju oli seoses koroonaga tasuta, või ma tean valesti?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kontrollivad ikka. Mupo seisab seal bussipeatuse ees (aga enne peatust), peavad bussi kinni ja teevad kontrolli ära siis buss sõidab alles peatusse. St sa ei saa maha ka lipsata peatuses kui mupot näed 🙂

Eriolukord on läbi, juba mais sai.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tean, et eriolukord on läbi, aga mõni päev tagasi juhtusin mingit uudist lugema, kus oli kirjas, et Harjumaal on jälle tasuta bussisõit. Kahjuks ei suuda enam seda artiklikt leida. Tookord ei pööranud suurt tähelepanu ka, et kas Harjumaa all mõeldi ka Tallinna bussiliiklust või linnavälist.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean, et eriolukord on läbi, aga mõni päev tagasi juhtusin mingit uudist lugema, kus oli kirjas, et Harjumaal on jälle tasuta bussisõit. Kahjuks ei suuda enam seda artiklikt leida. Tookord ei pööranud suurt tähelepanu ka, et kas Harjumaa all mõeldi ka Tallinna bussiliiklust või linnavälist.

Tallinn ei ole Harjumaa.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ok, jänest ei tahaks ma sõita. Küsin siis teise küsimuse.

Tavaliselt kasutan alati Pargi ja reisi parklat. Autoga parklasse sisenedes tuleb viibata rohelise kaardiga. Seejärel bussisõit valideerida. Ja pärast, parklast lahkudes saab tõkkepuu avada jälle rohelise kaardiga. Olen niimoodi aastaid teinud. Aga eile, juhtus selline lugu, et rohelise kaardi viibutamine parkla validaatori ees andis veateate: “Kaardil pole piisavalt raha või kaart on isikustamata”. Mida see küll võiks tähendada? Tean, et ma kaardil olevat raha ei ole ära kasutanud. Seal on koguaeg 5 eurot peal. Samuti ei tohiks kaart kellegagi sassi olla läinud.

Kas midagi on ehk selles osas muutunud? Kaart on aegunud? Olen liiga kaua kaarti kasutanud, aga mitte kunagi ei ole kaardil olevat raha reaalselt kulutanud? Reisi ja pargi kastuamisel on nii, et parklasse sõites võtab raha kaardilt maha, aga pärast, parklast välja sõites kantakse raha kaardile tagasi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oli küll vahepeal tasuta, millalgi kevadel. Aga see lõppes ära siis kui eriolukord lõppes. Nüüd peaks mittetallinlased nagu pileti ostma, aga samas juhi käest seda osta ei saa, suurelt sildid üleval, et juht ei müü ja esimesest uksest bussides ja trollides kedagi sisse ei lasta.

Veateadet on ka minul tallinlasena see piiksutaja andnud. mõnikord teise piiksutamisega on korras, mõnikord ei töötagi. Viimatu nädalavahetusel rongis ei saanud piiksutajas rohelise kaardiga viibata, kui tuli rongi piletimüüja siis ta ütles, et jaa need masinad korraks vahepeal ei töötanudki. Nii et suure tõenäosusega siiski viga nendes parkla aparaatides, mitte sinu kaardis.

Too rongi aparaat ei näidanud, et tal endal mingi error oleks, andis mulle sama teadet et ei ole raha või pole isikustatud (aga raha mul linnasiseseks sõiduks polegi vaja ja isikustatud on ka, mõni nimut varem trollis töötas) 🙂

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oli küll vahepeal tasuta, millalgi kevadel. Aga see lõppes ära siis kui eriolukord lõppes. Nüüd peaks mittetallinlased nagu pileti ostma, aga samas juhi käest seda osta ei saa, suurelt sildid üleval, et juht ei müü ja esimesest uksest bussides ja trollides kedagi sisse ei lasta.

Veateadet on ka minul tallinlasena see piiksutaja andnud. mõnikord teise piiksutamisega on korras, mõnikord ei töötagi. Viimatu nädalavahetusel rongis ei saanud piiksutajas rohelise kaardiga viibata, kui tuli rongi piletimüüja siis ta ütles, et jaa need masinad korraks vahepeal ei töötanudki. Nii et suure tõenäosusega siiski viga nendes parkla aparaatides, mitte sinu kaardis.

Too rongi aparaat ei näidanud, et tal endal mingi error oleks, andis mulle sama teadet et ei ole raha või pole isikustatud (aga raha mul linnasiseseks sõiduks polegi vaja ja isikustatud on ka, mõni nimut varem trollis töötas) 🙂

Ma mõtlen, kuidas saab trolli pealt mõne minutiga rongi peale? 🙂 Balti jaamast vist ainult, mõtlesin välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinn ei ole Harjumaa.

Mis maakonnas see Tallinn siis nüüd asub? Vanasti oli ikka Harjumaal.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinn ei ole Harjumaa.

Vanasti oli ka Harju maavanem, keda ammu enam ei eksisteeri. On vaid omavalitsused.
Maakonnaliinidel on samuti ammu tasuta ühistransport.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma mõtlen, kuidas saab trolli pealt mõne minutiga rongi peale? 🙂 Balti jaamast vist ainult, mõtlesin välja.

justjust, see oligi balti jaamas. tulin mustamäelt trolliga ja läksin rongi peale.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maakonnaliinidel on samuti ammu tasuta ühistransport.

harjumaal ei ole kunagi tasuta transporti olnud.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nüüd peaks mittetallinlased nagu pileti ostma, aga samas juhi käest seda osta ei saa, suurelt sildid üleval, et juht ei müü ja esimesest uksest bussides ja trollides kedagi sisse ei lasta.

paberipileti ostmine juhilt oleks isegi selle võimaluse olemasolu korral kõige ebamõistlikum tegevus üldse. lisaks ma arvan, et seda võimalust ei taastata enam kunagi.

pileti saab osta kas viipemaksega validaatorist või telefoniga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinn ei ole Harjumaa.

Me räägime tasuta transpordist. Harjumaa elanik ei saa Tallinnas tasuta sõita, aga maakondlikud liinid on neile tasuta. Tallinna elanik ei saa tasuta sõita ka Harjumaal. Näiteks tahad rongiga sõita Kloogale, siis tasuta sõit on kuni Laagrini ja sealt edasi ostad pileti.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Harjumaa elanik ei saa Tallinnas tasuta sõita, aga maakondlikud liinid on neile tasuta.

kas tõesti?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me räägime tasuta transpordist. Harjumaa elanik ei saa Tallinnas tasuta sõita, aga maakondlikud liinid on neile tasuta. Tallinna elanik ei saa tasuta sõita ka Harjumaal. Näiteks tahad rongiga sõita Kloogale, siis tasuta sõit on kuni Laagrini ja sealt edasi ostad pileti.

Elupõline Harjumaa elanik ja pole meil siin kellelgi ja iialgi olnud tasuta maakonnas sõitmist peale pensionäride ja õpilaste.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Elupõline Harjumaa elanik ja pole meil siin kellelgi ja iialgi olnud tasuta maakonnas sõitmist peale pensionäride ja õpilaste.

No kevadise pandeemia ajal sai Harjumaa piires tasuta sõita. Kaks kuud.

https://www.err.ee/1090758/eriolukorra-aegne-tasuta-bussisoit-harju-rapla-ja-parnumaal-lopeb

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.err.ee/1090758/eriolukorra-aegne-tasuta-bussisoit-harju-rapla-ja-parnumaal-lopeb

Nojah, aga see pole ju see mida peetakse silmas tegeliku tasuta sõidu all.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

sel ajal said ka tallinnas kõik tasuta sõita.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Helistasin sinna infosse ja uurisin siis üle. Jah, nii ongi, et kevadel sai Tallinna linnaliini bussides kõik tasuta sõita ja kontrolle ei olnud. Nüüd tuleb aga pilet osta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

inimene ütles, et ei ole IIALGI olnud tasuta sõitu. Sellele ma vastasin, et siiski on olnud 😀

Kui ta tahab öelda, et tavatingimustes ei ole olnud tasuta sõitu, siis nii öelgugi, mitte ärgu kasutagu ülivõrdeid.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

inimene ütles, et ei ole IIALGI olnud tasuta sõitu. Sellele ma vastasin, et siiski on olnud 😀

Kui ta tahab öelda, et tavatingimustes ei ole olnud tasuta sõitu, siis nii öelgugi, mitte ärgu kasutagu ülivõrdeid.

no sa sõitsid ikka konteksti täiesti arvestamata oma tähenärimsiega sisse. too inimene vastas ju sellele käole, kes kirjutas, et harjumaal on tasuta transport. miks sa tema valeväidet ei pidanud vajalikuks täpsustada?

+1
-1
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Bussisõit Tallinnas