Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )

Teema: C

Postitas:
Kägu

Tõesti? Ma teenin küll kordi rohkem, kui on mu vanemate pension.

Jooksev tulu küll, aga vara ja sääste on kindlasti vanematel palju.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal oled sellepärast, et ei oska aru saada, et kõikide inimeste elu ei ole täpselt samasugune nagu sinu oma. Võib-olla TA-l ei olegi enam vanemaid. Miks selle üle imestada ja teda naeruvääristada, et ta ei teegi nii nagu sina teeks – ehk küsiks oma vanematelt?

Keegi ei naeruväärista. Tihti lihtsalt ei juleta abi paluda ning lastakse mingi tühise summa pärast kohtutäitur selga.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti? Ma teenin küll kordi rohkem, kui on mu vanemate pension.

Minu laps teenib ainult 2700, kui minu palk koos muude tuludega 7000 kandis. Loomulikult aitan teda, ei ole küsimustki.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti? Ma teenin küll kordi rohkem, kui on mu vanemate pension.

Jooksev tulu küll, aga vara ja sääste on kindlasti vanematel palju.

No ja siis? Nad peaksid hakkama oma metsa või maja oma lapse võlgade pärast maha müüma või? Või, mida sa praegu öelda tahad?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal oled sellepärast, et ei oska aru saada, et kõikide inimeste elu ei ole täpselt samasugune nagu sinu oma. Võib-olla TA-l ei olegi enam vanemaid. Miks selle üle imestada ja teda naeruvääristada, et ta ei teegi nii nagu sina teeks – ehk küsiks oma vanematelt?

Keegi ei naeruväärista. Tihti lihtsalt ei juleta abi paluda ning lastakse mingi tühise summa pärast kohtutäitur selga.

Jään enda juurde! Täiskasvanud inimene peaks oma rahaasjadega iseseisvalt toime tulema, mitte lootma abi vanematelt või sugulastelt.

Või on sinu arvates normaalne elada nii, et ise elad süüdimatult üle oma võimete, võtad laene, jääd võlgu jne. Ja siis teised plekivad sinu lollusi kinni? Miks?

Eeldan, et TA ei ole enam 17-aastane eluvõõras, keda tuleb aidata ja õpetada,  kes veel ei oska ja ei saa aru, kuidas ja mismoodi toimetada, et elada võlgade ja kohtutäiturite vabalt. Või siiski on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps teenib ainult 2700, kui minu palk koos muude tuludega 7000 kandis. Loomulikult aitan teda, ei ole küsimustki.

Keskmine Eesti pensionär siiski ei teeni 7000 eurot kuus.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskmine Eesti pensionär siiski ei teeni 7000 eurot kuus.

Issand, ma pole pensionär ka. 20-30 aastaste vanemad on 40-55 aastased, sa väidad, et vaesed oma laste kõrval?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jään enda juurde! Täiskasvanud inimene peaks oma rahaasjadega iseseisvalt toime tulema, mitte lootma abi vanematelt või sugulastelt. Või on sinu arvates normaalne elada nii, et ise elad süüdimatult üle oma võimete, võtad laene, jääd võlgu jne. Ja siis teised plekivad sinu lollusi kinni? Miks?

Ehk kui laps kaotab töö, sellest tulenevalt jääb laenumaksed võlgu, siis paras raisale, et nii loll oli ja las maksab kohtutäituritele parem? Selle asemel, et rahalisest august inimene välja aidata ja maksab seejärel sulle tagasi?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskmine Eesti pensionär siiski ei teeni 7000 eurot kuus.

Issand, ma pole pensionär ka. 20-30 aastaste vanemad on 40-55 aastased, sa väidad, et vaesed oma laste kõrval?

Sina ei ole, aga sa ju ei tea, kui vanad on TA vanemad. Või, kas tal üldse on vanemaid.

Sa muidugi ei kujuta ettegi, et mõnel perekooli käol võivad vanemad olla 70-80 või 90-aastased, kes enam tööl ei käi  ja kes elavadki pensionist.

Sa vist ei ole siiani aru saanud, et teema ei ole sinust?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk kui laps kaotab töö, sellest tulenevalt jääb laenumaksed võlgu, siis paras raisale, et nii loll oli ja las maksab kohtutäituritele parem? Selle asemel, et rahalisest august inimene välja aidata ja maksab seejärel sulle tagasi?

Kui laps kaotab töö, siis hakkab ta saama töötu abiraha. Laenumaksetega ei ole vaja võlgu jääda. Selleks pakuvad pangad maksepuhkust. Samuti, on pankadel olemas selline tore kindlustus, mis tasub töö kaonud laenuvõtja eest laenumakseid edasi. Samuti, igal mõtleval inimesel on ootamatuteks olukordadeks säästud.

Sinu lapsuke, kes ainult 2700 eurot teenib peaks olema piisavalt haritud, kui sellist palka saab, et leiab endale aasta jooksul uue töö.

Ei ole ju ometi võimalik olla nii loll, arvamaks, et kõik laenuvõtjad, kes töö kaotavad jäävad automaatselt võlgu ja on automaatselt kohtutäiturite käes.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa muidugi ei kujuta ettegi, et mõnel perekooli käol võivad vanemad olla 70-80 või 90-aastased, kes enam tööl ei käi  ja kes elavadki pensionist. Sa vist ei ole siiani aru saanud, et teema ei ole sinust?

Vaevalt TA on 50-70 aastane tõesti.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps kaotab töö, siis hakkab ta saama töötu abiraha. Laenumaksetega ei ole vaja võlgu jääda. Selleks pakuvad pangad maksepuhkust. Samuti, on pankadel olemas selline tore kindlustus, mis tasub töö kaonud laenuvõtja eest laenumakseid edasi. Samuti, igal mõtleval inimesel on ootamatuteks olukordadeks säästud. Sinu lapsuke, kes ainult 2700 eurot teenib peaks olema piisavalt haritud, kui sellist palka saab, et leiab endale aasta jooksul uue töö. Ei ole ju ometi võimalik olla nii loll, arvamaks, et kõik laenuvõtjad, kes töö kaotavad jäävad automaatselt võlgu ja on automaatselt kohtutäiturite käes.

Töötu abiraha on mingi paarsada eurot. Kui inimene jääb üürika võlgu, tekib tal automaatselt üle tuhandene võlg, millega üürileandja kohtusse läheb. Sööma peab ka midagi.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi oli teema vanematest ja seal iga teine kurtis kuidas vanemad olid vägivaldsed joodikud, nüüd on siin kõigil ainult rikkurid. Kuidas teile reaalsust nii keeruline tajuda on?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi oli teema vanematest ja seal iga teine kurtis kuidas vanemad olid vägivaldsed joodikud, nüüd on siin kõigil ainult rikkurid. Kuidas teile reaalsust nii keeruline tajuda on?

Ma ei tea, minu tutvuskonna vanemad on vanuses 40-60 ja kõigil on rahaasjad hästi. Lapsed 20-30. Mingeid vägivaldseid joodikuid ei tunne, ei liigu kusagil poe taga ka muidugi.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps kaotab töö, siis hakkab ta saama töötu abiraha. Laenumaksetega ei ole vaja võlgu jääda. Selleks pakuvad pangad maksepuhkust. Samuti, on pankadel olemas selline tore kindlustus, mis tasub töö kaonud laenuvõtja eest laenumakseid edasi. Samuti, igal mõtleval inimesel on ootamatuteks olukordadeks säästud. Sinu lapsuke, kes ainult 2700 eurot teenib peaks olema piisavalt haritud, kui sellist palka saab, et leiab endale aasta jooksul uue töö. Ei ole ju ometi võimalik olla nii loll, arvamaks, et kõik laenuvõtjad, kes töö kaotavad jäävad automaatselt võlgu ja on automaatselt kohtutäiturite käes.

Nii nupsik, et ütled üürileandjale, et kle võta rahulikult, ma vast aastakese jooksul ikka tööle saan, ega see 6000-8000 sind ju vaesemaks ka tee, ega, ma ju siiani kenasti maksnud, las elan veel.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötu abiraha on mingi paarsada eurot. Kui inimene jääb üürika võlgu, tekib tal automaatselt üle tuhandene võlg, millega üürileandja kohtusse läheb. Sööma peab ka midagi.

Sa ei ole midagi töötuskindlustusest kuulnud?

Igal inimesel võiks olla sellisteks olukordadeks säästud. Aga sa oled ilmselt see tüüp, kes säästmisjuttude teemades irvitab, et ainult lollid säästavad ja elu on elamiseks.

 

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa muidugi ei kujuta ettegi, et mõnel perekooli käol võivad vanemad olla 70-80 või 90-aastased, kes enam tööl ei käi ja kes elavadki pensionist. Sa vist ei ole siiani aru saanud, et teema ei ole sinust?

Vaevalt TA on 50-70 aastane tõesti.

Miks mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii nupsik, et ütled üürileandjale, et kle võta rahulikult, ma vast aastakese jooksul ikka tööle saan, ega see 6000-8000 sind ju vaesemaks ka tee, ega, ma ju siiani kenasti maksnud, las elan veel.

Siis maksad säästudest või töötuskindlustuse abil.

Järjekordne tõestus selle kohta, et üürimise asemel on mõistlik võtta laen ja osta endale OMA kodu.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand, ma pole pensionär ka. 20-30 aastaste vanemad on 40-55 aastased, sa väidad, et vaesed oma laste kõrval?

Aga, kui sa oled 50-aastane ja jääd hätta. Siis pead igati normaalseks, et lähed oma 70-80-aastaste vanemate pinsi kallale?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga, kui sa oled 50-aastane ja jääd hätta. Siis pead igati normaalseks, et lähed oma 70-80-aastaste vanemate pinsi kallale?

Ma ei tea, mul puudub kogemus, pole alates 14.a. olnud mitte ühtki korda olukorda, kus mul raha poleks. Aga sõpradele 1000-5000 olen ikka laenanud, kui vaja on.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järjekordne tõestus selle kohta, et üürimise asemel on mõistlik võtta laen ja osta endale OMA kodu.

20-stel pole tihtipeale seda 20-30 tuhandet kusagilt võtta, et sissemaks ära maksta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal inimesel võiks olla sellisteks olukordadeks säästud. Aga sa oled ilmselt see tüüp, kes säästmisjuttude teemades irvitab, et ainult lollid säästavad ja elu on elamiseks.

Vastupidi, mul on investeeringud, mis toodavad igakuiselt 5 keskmist palka lisaks.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järjekordne tõestus selle kohta, et üürimise asemel on mõistlik võtta laen ja osta endale OMA kodu.

20-stel pole tihtipeale seda 20-30 tuhandet kusagilt võtta, et sissemaks ära maksta.

No aga töötuskindlustust nad ju ometi saavad, kui on eelnevalt tööl käinud.

Kui kodulaenu sissemakseks raha ei ole, siis töölkäimise ajal võiks sääste ikka korjata mustadeks päevadeks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal inimesel võiks olla sellisteks olukordadeks säästud. Aga sa oled ilmselt see tüüp, kes säästmisjuttude teemades irvitab, et ainult lollid säästavad ja elu on elamiseks.

Vastupidi, mul on investeeringud, mis toodavad igakuiselt 5 keskmist palka lisaks.

No siis ei tohiks ju küsimusi tekkida, mida teha, kui kaotad töö, aga üür või laenumakse vajab maksmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis ei tohiks ju küsimusi tekkida, mida teha, kui kaotad töö, aga üür või laenumakse vajab maksmist.

Ehk see 20-nene noor peaks lihtsalt puuduvad tuhanded oma investeeringutest võtma või mida silmas pidasid?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ja siis? Nad peaksid hakkama oma metsa või maja oma lapse võlgade pärast maha müüma või? Või, mida sa praegu öelda tahad?

5-10 tuhande pärast pole midagi vaja müüa, pangast saab selle summa, kui vaja.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ja siis? Nad peaksid hakkama oma metsa või maja oma lapse võlgade pärast maha müüma või? Või, mida sa praegu öelda tahad?

5-10 tuhande pärast pole midagi vaja müüa, pangast saab selle summa, kui vaja.

Näita mulle panka, kes annab laenu võlglasele, kellel on kohtutäiturid kukil.

Aa, või et pensionäridest vanemad peaksid pangast laenu võtma, et oma lapsukese võlgu kinni maksta? Aina paremaks läheb!

Üldse ei imesta, et mõni inimene on ennast nii nurka mänginud. “Tänu” sellisele mõtteviisile on selge, et inimesel puudub igasugune rahatarkus ja oskus adekvaatselt majandadaa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis ei tohiks ju küsimusi tekkida, mida teha, kui kaotad töö, aga üür või laenumakse vajab maksmist.

Ehk see 20-nene noor peaks lihtsalt puuduvad tuhanded oma investeeringutest võtma või mida silmas pidasid?

Ole hea ja palun vaata, keda ma tsiteerisin.

Aga, kui 20-aastasest noorest rääkida, siis jah, ma arvan, et ka 20-aastane ei peaks üle oma võimete elama. Ja ka selles vanuses inimesel võiks olla tagavarad ja  plaan B, juhul, kui…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, minu tutvuskonna vanemad on vanuses 40-60 ja kõigil on rahaasjad hästi. Lapsed 20-30. Mingeid vägivaldseid joodikuid ei tunne, ei liigu kusagil poe taga ka muidugi.

Sina=maailm?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei ole midagi töötuskindlustusest kuulnud?

Ehk uuriksid töötuskindlustuse tingimusi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )