Näitan 27 postitust - vahemik 61 kuni 87 (kokku 87 )

Teema: C

Postitas:
Kägu

Sina=maailm?

Ei. Vali kontingenti.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi koomik arvab, et teema on temast.  Või on selliseid imelikke isegi mitu siin.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju ometi võimalik olla nii loll, arvamaks, et kõik laenuvõtjad, kes töö kaotavad jäävad automaatselt võlgu ja on automaatselt kohtutäiturite käes.

Ei ole ju ometi võimalik olla nii loll, arvamaks, et kõik inimesed sätivad oma elu täpselt ühtemoodi.

Ma ei tea, mul puudub kogemus, pole alates 14.a. olnud mitte ühtki korda olukorda, kus mul raha poleks. Aga sõpradele 1000-5000 olen ikka laenanud, kui vaja on.

Miks? Täiskasvanud inimesed peaks ju oma rahaasjadega iseseisvalt toime tulema, mitte lootma abi peale.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei ole midagi töötuskindlustusest kuulnud?

Ehk uuriksid töötuskindlustuse tingimusi.

Väga lihtsad ja arusaadavad tingimused ju:
“Esimesel sajal hüvitise saamise päeval saate iga kalendripäeva eest hüvitist 60 protsenti ning seejärel 40 protsenti ühe kalendripäeva keskmisest töötasust.”

Mis seal veel uurima peaks?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju ometi võimalik olla nii loll, arvamaks, et kõik laenuvõtjad, kes töö kaotavad jäävad automaatselt võlgu ja on automaatselt kohtutäiturite käes.

Ei ole ju ometi võimalik olla nii loll, arvamaks, et kõik inimesed sätivad oma elu täpselt ühtemoodi.

Ei säti ja! Nemad ongi teemaalgataja moodi, kes elavad üle oma võimete, ei planeeri oma rahaasju ja lõpetavad kohtutäituri käes.

Kas see, et mõni inimene siin soovitab oma elu planeerida ja elada teistmoodi, on siis paha soovitus?

Kas sina näed ka, et töö kaotanuna on ainus võimalus olla võlglane ja asju ajada kohtutäituriga? Nagu siin eespool ülesloetletud, siis töö kaotades on väga mitu võimalust võlavabalt toime tulla nii oma igapäeva elu kui ka laenumaksetega. Kui sa seda ei oska või ei taha või pead võlgu jäämist koguni normaalseks elujätkuks (nagu näha eelistad just seda varianti), siis on muidugi teine teema.

Töö kaotamine ei võrdu automaatselt võlgade tekkimist ja kohtutäitureid kukil.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga lihtsad ja arusaadavad tingimused ju: “Esimesel sajal hüvitise saamise päeval saate iga kalendripäeva eest hüvitist 60 protsenti ning seejärel 40 protsenti ühe kalendripäeva keskmisest töötasust.” Mis seal veel uurima peaks?

Kui sul on üürikorter, siis nii väikesest rahast sa seda enam ei maksa.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sina näed ka, et töö kaotanuna on ainus võimalus olla võlglane ja asju ajada kohtutäituriga? Nagu siin eespool ülesloetletud, siis töö kaotades on väga mitu võimalust võlavabalt toime tulla nii oma igapäeva elu kui ka laenumaksetega. Kui sa seda ei oska või ei taha või pead võlgu jäämist koguni normaalseks elujätkuks (nagu näha eelistad just seda varianti), siis on muidugi teine teema.

Töö kaotamine ei võrdu automaatselt võlgade tekkimist ja kohtutäitureid kukil.

Minul ei ole kunagi võlgu olnud. Sina aga ei oska oma ninaotsast kaugemale näha. Ei ole ainus võimalus olla võlglane, aga kui see on juba juhtunud, sest igasuguseid asju võib elus ette tulla hoolimata planeerimisest, siis ei aita targutamine, et lihtsam on elada võlgadeta. Ole tänulik, et sul puudub arusaamine erinevatest eluraskustest.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on üürikorter, siis nii väikesest rahast sa seda enam ei maksa.

Ja kui elukaaslane veel sellise hädise mehe välja ka viskab…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui elukaaslane veel sellise hädise mehe välja ka viskab…

Milline elukaaslane?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mul puudub kogemus, pole alates 14.a. olnud mitte ühtki korda olukorda, kus mul raha poleks. Aga sõpradele 1000-5000 olen ikka laenanud, kui vaja on.

Miks SINA oma sõpradele raha laenad? Ise kirjutasid, et kõigil on rikkad vanemad, laenaku vanematelt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks SINA oma sõpradele raha laenad? Ise kirjutasid, et kõigil on rikkad vanemad, laenaku vanematelt.

MEIE olemegi vanemad. Kui on jooksvalt puudu jäänud ja raha tulemas lähinädalatel, siis ei hakka ju vara müüma.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sääste pidi ju ka vanematel olema? Kuhu rikaste säästud kadusid, et vaja 1000-5000 sõpradelt laenata?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sääste pidi ju ka vanematel olema? Kuhu rikaste säästud kadusid, et vaja 1000-5000 sõpradelt laenata?

Keegi ju ei hoia raha niisama 😀 Piisab mõnest tuhandest, muu saab nädalaga realiseerida, kui vaja. Sõbranna leidis hea koti endale, tal ei olnud 5000 kohe maksta, helistas, kas saan kanda. Kandis 3 päeva pärast tagasi. Teine pidi mingi muu asja ostma, maksis nädala pärast tagasi, kui palk laekus.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sääste pidi ju ka vanematel olema? Kuhu rikaste säästud kadusid, et vaja 1000-5000 sõpradelt laenata?

Nii saab küll ainult rahakauge inimene arvata, et raha seisab kusagil kontol jõude ja ootab halvemaid aegu. Peaks ikka päris rumal inimene olema.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii saab küll ainult rahakauge inimene arvata, et raha seisab kusagil kontol jõude ja ootab halvemaid aegu. Peaks ikka päris rumal inimene olema.

Mida sa siis teed selle rahaga? Kõik vajalikud asjad on olemas, kõik asjad mida oled tahtnud on ka juba olemas. On raha investeeritud nii kinnisvarasse, börsidele, kulda, iseendasse, aga ikka seisab veel palju jõude.

Eelmise krahhi ajast kogemus, et kui kõik on kinnisvaras ja börsidel, siis jääd vähemalt poolest ilma. Oleks niisama arvel hoidnud, oleks kõik veel alles. Inflatsioon sööb seisvat raha, aga ühegi investeeringu tootlus inflatsiooni ei ületa. Mida siis teha? Ja ära räägi, et inflatsiooni ületavad investeeringud on head kohad, kuhu kogu oma raha paigutada. Risk on selle võrra ka kõrgem kõigest ilma jääda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa siis teed selle rahaga? Kõik vajalikud asjad on olemas, kõik asjad mida oled tahtnud on ka juba olemas. On raha investeeritud nii kinnisvarasse, börsidele, kulda, iseendasse, aga ikka seisab veel palju jõude. Eelmise krahhi ajast kogemus, et kui kõik on kinnisvaras ja börsidel, siis jääd vähemalt poolest ilma. Oleks niisama arvel hoidnud, oleks kõik veel alles. Inflatsioon sööb seisvat raha, aga ühegi investeeringu tootlus inflatsiooni ei ületa. Mida siis teha? Ja ära räägi, et inflatsiooni ületavad investeeringud on head kohad, kuhu kogu oma raha paigutada. Risk on selle võrra ka kõrgem kõigest ilma jääda.

Ma olen mitu krahhi läbi elanud, see, et kukub mõneks aastaks, mis siis? Tõuseb tagasi ja kõvasti juurdegi. Ise olen krahhi alguses müünud osa väärtpaberitest, sest krahhi ajal on võidus see, kel kõige rohkem vaba raha. Põhjast olen ostnud väärtpabereid, andnud suure prossaga laenu ning investeerinud kinnisvarasse läbi renoveerimise ja ümberehituse, sest tööjõud on odav. Mulle ei meeldi raha hoida, mul hakkavad näpud sügelema ja hakkan kohe paigutama. Rahaliselt hävinud ei ole kunagi, ei ela päeva lõikes.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen mitu krahhi läbi elanud, see, et kukub mõneks aastaks, mis siis? Tõuseb tagasi ja kõvasti juurdegi.

Kinnisvara ostmisel läks 10 aastat enne kui samade summade juurde jõuti. Kõvasti juurde küll ei tulnud midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa siis teed selle rahaga? Kõik vajalikud asjad on olemas, kõik asjad mida oled tahtnud on ka juba olemas. On raha investeeritud nii kinnisvarasse, börsidele, kulda, iseendasse, aga ikka seisab veel palju jõude. Eelmise krahhi ajast kogemus, et kui kõik on kinnisvaras

Kui nii tohutult rikas oled, siis ilmselt on sul laenuvaba kinnisvara. Mismoodi sellise kinnisvara puhul millestki/rahast ilma saab jääda?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinnisvara ostmisel läks 10 aastat enne kui samade summade juurde jõuti. Kõvasti juurde küll ei tulnud midagi.

Ostsid järelikult tipust. Mis vahet seal on, kui kaua läheb, kui üüritulu tiksub.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nii tohutult rikas oled, siis ilmselt on sul laenuvaba kinnisvara. Mismoodi sellise kinnisvara puhul millestki/rahast ilma saab jääda?

Siis, kui kinnisvara või aktsiad vms kahjumiga oleks maha müünud. Jutt oli sellest, et kui kõik oma vaba raha paned investeeringutesse kinni. Krahhi puhul oleks iga investeeringu realiseerimine sel hetkel kahjumlik, niimoodi jäädki osast oma rahast ilma kui on ikkagi vaja seda mingil hetkel kasutada. Nagu öeldud, kinnisvara sai 10 aastaga nulli. Kui pangaarvel seista laskmine olevat rumal, siis mida sellise rahaga teha?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsid järelikult tipust. Mis vahet seal on, kui kaua läheb, kui üüritulu tiksub.

Kas oled tegelenud puuküürnikega, remontinud äralagastatud kinnisvara, likvideerinud õnnetuste tagajärgi, sissemurdmiste ja vandalismi tagajärgi (jah, kindlustus ka tegeleb asjaga, kuid omanikuna pead ikka sina ka midagi liigutama, et su omand taastataks). Kinnisvara omamine ja üürimine ei ole passiivne ega ka üldse mingi eriti mõnus rahateenimisviis, et raha muudkui tiksub ja vahet ei ole kaua läheb. Isegi siis mitte, kui üürnikud on korralikud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oled tegelenud puuküürnikega, remontinud äralagastatud kinnisvara, likvideerinud õnnetuste tagajärgi, sissemurdmiste ja vandalismi tagajärgi (jah, kindlustus ka tegeleb asjaga, kuid omanikuna pead ikka sina ka midagi liigutama, et su omand taastataks). Kinnisvara omamine ja üürimine ei ole passiivne ega ka üldse mingi eriti mõnus rahateenimisviis, et raha muudkui tiksub ja vahet ei ole kaua läheb. Isegi siis mitte, kui üürnikud on korralikud.

Ikka, mul on üürile antud 12 korterit ning äripinda, millega peaaegu 20 aastat tegelen. Väga lihtne bisnes. Sissemurdmist, õnnetust ja vandalismi pole olnud. Puuküürnikud olen välja tõstnud, elektri ja kinni pannud ja lukud vahetanud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis, kui kinnisvara või aktsiad vms kahjumiga oleks maha müünud. Jutt oli sellest, et kui kõik oma vaba raha paned investeeringutesse kinni. Krahhi puhul oleks iga investeeringu realiseerimine sel hetkel kahjumlik, niimoodi jäädki osast oma rahast ilma kui on ikkagi vaja seda mingil hetkel kasutada.

Miks seda vaja peaks olema? Investeeringud ongi pikaajalised. Nagu ütlesin, mingi osa kohe krahhi alguses rahaks teha. Nagu siis, kui esimene koroonapatsient Eestis avastati, teadsin kohe, et aktsiaturg kukukub ja panin niik palju müüki, mis oli vaja renoveerimiseks. Raha tiksub ju koguaeg peale, pole vaja üldse midagi vahepeal müüa.

Sul ei ole sissetulekuid või ma ei saa aru, miks sul midagi müüa on vaja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka, mul on üürile antud 12 korterit ning äripinda, millega peaaegu 20 aastat tegelen. Väga lihtne bisnes. Sissemurdmist, õnnetust ja vandalismi pole olnud. Puuküürnikud olen välja tõstnud, elektri ja kinni pannud ja lukud vahetanud.

Kui oled sellise eluviisi hea meelega valinud, siis on ju kõik hästi. Kui see aga sulle peale surutakse, siis ei ole enam nii tore.

Sul ei ole sissetulekuid või ma ei saa aru, miks sul midagi müüa on vaja?

Kui ma soovin üüriärist väljuda, sest see on mulle muutunud tüütuks, siis müün ju sobival ajal kinnisvaraportfelli maha. Haldamisteenuse sisseostmine ei vabasta mind kinnisvaraomaniku kohustustest, seega sellest vabanemiseks ongi vaja müüa. Millal see sobiv hetk aga tuleb, selles ongi probleem, sellest siin räägimegi. Igasugused krahhid võivad tähendada seda, et ei tiksu enam midagi nii hästi peale kui varem. Kaovad dividendid, sinu raha istub börsidel ilma midagi sisse toomata, sest müügiga oled kindel kaotaja. Aasta korraliku üürniku makstud üüriraha võib järgmisel aastal minna täielikult kinnisvara taastamise peale. Tõesti on lihtne bisnes, kui kõik laabub. Kui aga ei laabu, siis saa lihtsalt istud oma kulusid tootva varanduse otsas ja ootad paremaid aegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma soovin üüriärist väljuda, sest see on mulle muutunud tüütuks, siis müün ju sobival ajal kinnisvaraportfelli maha. Haldamisteenuse sisseostmine ei vabasta mind kinnisvaraomaniku kohustustest, seega sellest vabanemiseks ongi vaja müüa. Millal see sobiv hetk aga tuleb, selles ongi probleem, sellest siin räägimegi. Igasugused krahhid võivad tähendada seda, et ei tiksu enam midagi nii hästi peale kui varem. Kaovad dividendid, sinu raha istub börsidel ilma midagi sisse toomata, sest müügiga oled kindel kaotaja. Aasta korraliku üürniku makstud üüriraha võib järgmisel aastal minna täielikult kinnisvara taastamise peale. Tõesti on lihtne bisnes, kui kõik laabub. Kui aga ei laabu, siis saa lihtsalt istud oma kulusid tootva varanduse otsas ja ootad paremaid aegu.

No pool aastat tagasi oli sobiv aeg müüa, miks sa ei müünud? Milleks heietada midagi, kui nagunii midagi ette ei võeta? Krahhidega tiksuvad üürid sama kenasti. Inimesed kaotavad oma kinnisvara ning sisenevad üüriturule. Kinnisvara tulebki korrastada, seega kui paned 10 tonni pärast üürniku lahkumist korrastamisele, siis nii tuleb nagunii aeg-ajalt teha. Ma ei saa aru, mida sa hoiad seda, kui sind ei huvita ja ei taha? Sa pole ju selleks sunnitud. Müü maha ja sõida teise maailma otsa minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mida sa hoiad seda, kui sind ei huvita ja ei taha? Sa pole ju selleks sunnitud. Müü maha ja sõida teise maailma otsa minema.

Müüsingi maha juba ammu. Aga kinnisvarahindade taastumine võttiski 10 aastat aega. Laiem teema ongi see, et kinnisvarasse või börsidele investeerimine ei ole mingi garanteeritud rahaallikas. Kinnisvara tuleb jah aeg-ajalt korrastada, aga see ei ole tulus üüriäri, kui ootamatud kulud kasumi ära söövad ja see võib juhtuda olenemata sellest, kas oled üürnikke hästi valinud või mitte. Kallima otsa kinnisvara tootlikkus ongi madalam, ja ka kinnisvara korrastamine on kulukam.

Miks ma peaks siit ära minema? Ei ole teises maailma otsas kuidagi parem elada kui siin. Käidud-nähtud küll ja veel, ei paku enam üldse pinget.

Ja küsimus oli üldse selles, et mida teha rahaga, kui on juba investeeringud olemas? Sellele millegipärast keegi vastata ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja küsimus oli üldse selles, et mida teha rahaga, kui on juba investeeringud olemas? Sellele millegipärast keegi vastata ei taha.

Pole ju keeruline-kuluta ära, kui vaja pole. Lapsed ja lapselapsed on juba samuti kõik saanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 61 kuni 87 (kokku 87 )