Esileht Kodunurk Caesari kaste

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Caesari kaste

Postitas:
Kägu

Palun nimetage parim poes müüdav caesari kaste. Ise tegemist palun ärge soovitage.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest oli selline täitsa ok:

https://www.selver.ee/caesari-kaste-gourmet-club-150-g

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest oli selline täitsa ok:

https://www.selver.ee/caesari-kaste-gourmet-club-150-g

Mu meelest on see ainuke, mis seda nime üldse väärib ja kasutada kõlbab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile just üks kokk võttis Caesari kastme teemal telekas sõna. Jutu mõte oli, et kui segada kokku majonees ja Worchesteri kaste (mida väga  sageli tehakse), siis ei tasu arvata, et nüüd ongi Caesari kaste olemas. See Gourmet Clubi oma just ongi selline majoneesisegu.

 

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile just üks kokk võttis Caesari kastme teemal telekas sõna. Jutu mõte oli, et kui segada kokku majonees ja Worchesteri kaste (mida väga sageli tehakse), siis ei tasu arvata, et nüüd ongi Caesari kaste olemas. See Gourmet Clubi oma just ongi selline majoneesisegu.

Milline võiks õige kaste olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin huvi pärast erinevaid poes müüdavaid kastmeid ja nende koostisosi (maitsnud pole poes müüdavaid ise, eelistan ka pigem isetegemist).

Gourmet Clubi oma koostisosadelt küll Caesari kastet ei meenuta. Kui põhimõtteliselt võiks majoneesiga rahulduda (kuna aluskomponendid on sarnased, ma küll ei tea millist majoneesi Gourmet Club kasutab), siis seal on sees nt Worcestershire’i kaste, mis Caesari sisse ei käi.

Üllatuslikult aga Felixi caesari kastmes on täitsa õiged komponendid (munakollane küll massina ja sinep pulbrina), aga siiski.

Caesari kastme komponendid ongi munakollased, oliiviõli, Dijoni sinep, sidrunimahl; iseloomuliku maitse annab küüslauk, parmesan ja anšoovised. Kõige autentsem tundus Lie Gourmet caesari kaste, milles kõik komponendid õiged ja mahedad (mh vabalt peetavate kanade munade munakollane).

Rohkem internetist poodides müüdavaid ei leidnud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin huvi pärast erinevaid poes müüdavaid kastmeid ja nende koostisosi (maitsnud pole poes müüdavaid ise, eelistan ka pigem isetegemist).

Gourmet Clubi oma koostisosadelt küll Caesari kastet ei meenuta. Kui põhimõtteliselt võiks majoneesiga rahulduda (kuna aluskomponendid on sarnased, ma küll ei tea millist majoneesi Gourmet Club kasutab), siis seal on sees nt Worcestershire’i kaste, mis Caesari sisse ei käi.

Üllatuslikult aga Felixi caesari kastmes on täitsa õiged komponendid (munakollane küll massina ja sinep pulbrina), aga siiski.

Caesari kastme komponendid ongi munakollased, oliiviõli, Dijoni sinep, sidrunimahl; iseloomuliku maitse annab küüslauk, parmesan ja anšoovised. Kõige autentsem tundus Lie Gourmet caesari kaste, milles kõik komponendid õiged ja mahedad (mh vabalt peetavate kanade munade munakollane).

Rohkem internetist poodides müüdavaid ei leidnud.

Lie Gourmet linajahu on rohkem caesari kastme komponent kui Gourmet Clubi Worcestershire?

Tänitad majoneesi kallal, aga unustad, et nii majoneesi kui caesari kastme algkomponendid on täpselt samad?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin huvi pärast erinevaid poes müüdavaid kastmeid ja nende koostisosi (maitsnud pole poes müüdavaid ise, eelistan ka pigem isetegemist).

Gourmet Clubi oma koostisosadelt küll Caesari kastet ei meenuta. Kui põhimõtteliselt võiks majoneesiga rahulduda (kuna aluskomponendid on sarnased, ma küll ei tea millist majoneesi Gourmet Club kasutab), siis seal on sees nt Worcestershire’i kaste, mis Caesari sisse ei käi.

Üllatuslikult aga Felixi caesari kastmes on täitsa õiged komponendid (munakollane küll massina ja sinep pulbrina), aga siiski.

Caesari kastme komponendid ongi munakollased, oliiviõli, Dijoni sinep, sidrunimahl; iseloomuliku maitse annab küüslauk, parmesan ja anšoovised. Kõige autentsem tundus Lie Gourmet caesari kaste, milles kõik komponendid õiged ja mahedad (mh vabalt peetavate kanade munade munakollane).

Rohkem internetist poodides müüdavaid ei leidnud.

TA olen. Isetehes pelgan toorest muna. Saan aru, et selle tegemine ei ole küll keerukas, aga salmonelloosi ka ei tahaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui sa paned kokku munakollased ja õli, sinepi ja sidruni siis see ongi majonees. Ehk siis see, mida sa seal alguses loed nelja komponendina, siis selle asemel võikski rahulikult kirjutada: majonees.

mu meelest põhiline, mis selle erilise maitse annab, on natuke anšoovist, mis tolles gourmet klubi kastmes on täiesti olemas. kas sa sinna siis lisad veel natuke worchesteri kastet paned, see on juba maitse asi. Ainult majonees worchesteriga ei ole tõesti caesari kaste, seal peaks ikka olema ka muid maitseaineid. parmesan, küüslauk, pipar (no ja siis see mainitud anšoovis). sidrunit ei ole ilmtingimata siis vaja panna, kui majoneesi osa ka ise teha. soolasus sõltub ka sellest kui palju või vähe kala või juustu panna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks kohe rünnata? Ma kirjutasin ju, et majonees on okei, kuna aluskomponendid on sarnased. Lihtsalt et praegu müüakse poes igasugu asju nimega “majonees” mis kohe kindlasti õlist, munast ja sinepist ei koosne, sellest ka minu märkus, et ei ole teada, mida täpselt GC kasutab.

Raseduse ajal mina ka ise majoneesi ei teinud, tarbisin poeoma (just selle salmonelloosiohu tõttu). Worcestershire’i kastet aga ei paneks küll kunagi Caesari kastme sisse, ma ei saa aru kuidas seda saab linajahuga võrrelda? Ma eeldan, et linajahu on pandud paksendajana sisse, maitset sellel igal juhul küll pole (võib muidugi tootja käest üle küsida). Minus ei tekita usaldust ka see, et tootja kirjutab “Worchesteri kaste”. Ühtlasi on sinna lisatud ka kalakastet, mis jällegi on väga maitsev, aga Caesari kastme sisse siiski ei käi.

Järgmine kord poodi minnes võin need üle proovida ja siis teada anda, kumb õigele maitsele rohkem vastab 🙂

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on see parim caesari kaste https://www.rimi.ee/epood/ee/tooted/kauasailivad-toidukaubad/kastmed-ketsupid-sinep-ja-madaroigas/salatikastmed/kaste-americain-caesar-kuhne-500g/p/119387

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka aegade algusest GC oma kasutanud, ühtegi igavestisäilivat küll ei ole valmis ostma. Mulle endale meeldib ka Stockmanni letis lahtisena müüdav caesari salati kaste, aga nt lastele see ei meeldi millegipärast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Caesari kastme komponendid ongi munakollased, oliiviõli, Dijoni sinep, sidrunimahl; iseloomuliku maitse annab küüslauk, parmesan ja anšoovised.

Päris originaalis pole ei parmesani ega anšooviseid. Kasutati hoopis teist sorti juustu, mida pandi laastudena salati peale, mitte kastme sisse. Anšoovis lisati samuti palju hiljem teiste kokkade poolt. Selle salati ajalugu on päris kirev ja huvitav lugeda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anšoovis lisati ta venna poolt ja just see versioon sai maailmakuulsaks.
Parmesan on olnud algusest peale, ka originaalis. Sellest on kirjutanud ka Julia Child, kes lapsena päriselt Cardini juures ka seda söömas käis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anšoovis lisati ta venna poolt ja just see versioon sai maailmakuulsaks.

Parmesan on olnud algusest peale, ka originaalis. Sellest on kirjutanud ka Julia Child, kes lapsena päriselt Cardini juures ka seda söömas käis.

See polnud siiski parmesan. Ja ei segatud kastmesse. Räägingi, et põnev ajalugu lugeda, paljudes allikates erinev versioon ja nt ka juustusordid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OK, no mina õppisin seda, et see oli parmesan, kokakoolis Prantsusmaal, lugesin Julia Childi memuaaridest (lugesin veel just igaks juhuks ka üle), see on kirjas ka Caesar Cardini ametlikul kodulehel. Äkki sa jagad siis oma allikat?

Aga sellest oli vähemalt kasu praegu, sest mul oli küll täiesti meelest läinud, et Cardini ise kasutas tõesti Worcestershire’i kastet. Seega GC oma läks kohe vaks paremaks 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sellest oli vähemalt kasu praegu, sest mul oli küll täiesti meelest läinud, et Cardini ise kasutas tõesti Worcestershire’i kastet.

No näed, nii vana salat ja jälle uued uudised 🙂 Ma tõesti ei suuda netist oma materjalide linke leida. Kas neid seal üldse ongi, kahtlen. Aga eks muid on ikka sadu ja igas keeles. Mingit eestikeelsetki lugesin hiljuti, kus juustusorti mainiti. Usun, et see on guugeldades leitav kõigil.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole uus uudis, minul oli lihtsalt meelest läinud. Aga ma ikkagi usuks pigem Cardini perekonda, kui perekooli kägu. Nende järgi 4.juulil 1924 oli restoranis Tijuanas nii kiire päev, et kokk (Caesar Cardini) pidi kiirelt improviseerima midagi kättesaadavatest materjalidest kokku. Ta kasutas rooma salatit, tooreid munakollased ja parmesani juustu ning lisas muud maitseks, mis pihku jäi. Tollessamas restoranis sõi lapsena ka Julia Child, kellele Cardini selle salati valmistas (ta on seda elavalt kirjeldanud ja tema kirjeldus ongi üks kuulsamaid). Viimatistest kirjutistest on kuulsaim vast Caesar Cardini tütre ülestähendused 2003. aastast.

1926. külastas Tijuanas kokka tema vend, kes lisas juurde ka anšoovised. See osa oligi minul täitsa meelest läinud, et Caesar ise anšooviseid kasutada ei tahtnud ning nende asemel kasutas Worcestershire’i kastet (et saavutada sarnast maitset).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole uus uudis, minul oli lihtsalt meelest läinud. Aga ma ikkagi usuks pigem Cardini perekonda, kui perekooli kägu.

???? ????

Eks me kõik ole siin perekooli käod, ka sina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mina muidugi ka — ja näed, isegi kogenud kokana ma eksisin ja halvustasin GC kastet. Sellepärast ongi mõistlik adekvaatsetest allikatest üle kontrollida, me kõik võime eksida.

Küll aga sain oma veast teadlikuks ja parandasin, kui nägin, et originaalallikal oleks Gourmet Clubi kastme üle hoopiski hea meel!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Caesari kaste