Esileht Ilu ja tervis Corona ja nõudmised veredoonorile

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Corona ja nõudmised veredoonorile

Postitas:

Kas on mingeid lisanõudmisi Doonorifoorumis?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 19:46; 11.02 19:56; 04.03 14:50; 05.03 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on mingeid lisanõudmisi Doonorifoorumis?

Need on ju alati.
Ankeeti täites pead ju õige info andma. Kui saikka oled Hiianst tulnud, siis sa ju ei lähe verd andma.

Kopeerin vaid ühe nõudmise:

Sa ei sobi ajutiselt doonoriks, kui:

* oled viimase aasta jooksul reisinud eksootilistes riikides, kus esineb malaariat või muid Eestis harva esinevaid nakkusi

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

* oled viimase aasta jooksul reisinud eksootilistes riikides, kus esineb malaariat või muid Eestis harva esinevaid nakkusi

Kas see on täpselt üks aasta või otsustab seda arst kohapeal?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 19:46; 11.02 19:56; 04.03 14:50; 05.03 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on keegi doonoriks käinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 19:46; 11.02 19:56; 04.03 14:50; 05.03 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui olete ühe või mitu Corona’t lipsu taha valanud siis ei sobi ja doonordada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

* oled viimase aasta jooksul reisinud eksootilistes riikides, kus esineb malaariat või muid Eestis harva esinevaid nakkusi

Kas see on täpselt üks aasta või otsustab seda arst kohapeal?

Põhineb sinu aususel. Sinu reisimisi ei ole võimalik kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Doonoriverd kontrollitakse ju erinevate haiguste ja asjade suhtes. Ma küll ei tea, kas koroonaviirus on nüüd sellesse nimekirja lisatud, aga üldiselt on doonoriverel päris korralik kontroll. Lisaks sellele, et juba enne vere andmist on korralik sõel küsimuste, kehakaalu (alla ca 60 kg eriti doonoriks ei võeta), vererõhu jmt. näol.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 08:08; 06.03 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

alla ca 60 kg eriti doonoriks ei võeta

oot-oot, naistel on piir ikka 50 kg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 09:19; 06.03 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

* oled viimase aasta jooksul reisinud eksootilistes riikides, kus esineb malaariat või muid Eestis harva esinevaid nakkusi

Kas see on täpselt üks aasta või otsustab seda arst kohapeal?

Tegelikult on see kas üks aasta või pärast viimast vereandmiskorda, kui oled aasta jooksul verd käinud andmas. Kui täpselt üks aasta – no võta seda kui enam-vähem aastat, kui vähegi kahtled, siis raporteeri – nagunii õde küsib üle, millal ja kus.

Lisaks on seal, kui õigesti mäletan, kõige lõpus kinnitus, et “olen terve ja arvan, et minu veri on patsiendile ülekandmiseks ohutu”.

Kõik põhineb aususel lõpuks – mõtle, millist verd ise tahad saada. See ei ole heategu, kui sa vähegi kahtled oma vere kvaliteedis.

Muide, verd ei ole vaja mitte ainult ülekandmiseks vaid ka uuringuteks. Seega, kui mingi väiksem kahtlus on, siis võib ka olla, et veri võetakse, aga suunatakse teadusuuringuteks ülikooli jne. Mina sain teada, et minu viimased verandmise korrad kõik on just teadusuuringuteks suunatud, sest 2014 sain sünnitusjärgelt vereülekannet (ja uuesti doonorina alustasin alles 2019, peale teise lapse imetamise lõpetamist). Õde juba alguses pani märke, et minu veri läheks lastele (väga kõrge hemoglobiini tõttu ja regulaarne doonor), kuid siis otsustas ümber, et ootame veel aastakese. See oli üks ja ainus kord, kui üldse mul selline vestlus on olnud õega, et mida konkreetselt minu verega tehakse 😀 Aga huvitav oli teada saada, et õde seal vereproovi võtmise ajal otsustab ära, mida verega tehakse ja määrab nö suuna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhineb sinu aususel. Sinu reisimisi ei ole võimalik kontrollida.

See tähendab siis praegusel viiruse ajastul igasugust reisimist? lennukiga reisimist st läbid ju lennujaamu, kus on palju rahvast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 19:46; 11.02 19:56; 04.03 14:50; 05.03 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

alla ca 60 kg eriti doonoriks ei võeta

oot-oot, naistel on piir ikka 50 kg.

Tehniliselt võttes küll, aga praktiliselt pigem 60. Ma puutun doonorlusega kauselt palju kokku ja näen, keda võetakse ja keda ei võeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 08:08; 06.03 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

alla ca 60 kg eriti doonoriks ei võeta

oot-oot, naistel on piir ikka 50 kg.

Tehniliselt võttes küll, aga praktiliselt pigem 60. Ma puutun doonorlusega kauselt palju kokku ja näen, keda võetakse ja keda ei võeta.

aa, hea teada. mu mõned kilod alla 60 kg tütar taheti tagasi saata, nüüd siis selge, miks. jutt oligi, et oi, sa nii õrnakene ja kõhnakene jne. kusjuures no ei ole tegelikult, täiesti tavaline terve väljanägemisega neiu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 09:19; 06.03 17:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Corona ja nõudmised veredoonorile