Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Covid-19 vaktsiin ja raseduse peetumine.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Covid-19 vaktsiin ja raseduse peetumine.

Postitas:
Kägu

Tere.

Minul on väike mure/ küsimus. Nimelt mul rasedus peetus 6.nädala pealt. Küsimus on selles, et olen lugenud/ kuulnud, et covid- 19 vaktsiin on põhjustanud raseduse katkemist/ peetumist. Palju on siin saatuse kaaslasi. Kuigi jah ämmaemand välistas, et covid-19 vaktsiin pole üldse sellega seotud. Kuna mul kahe doosi vahe jäi just sellele ajale kui rasestusin. Teise doosi ajal ei teadnud, et olen rase.  Eile rääkisin ühe tuttava ämmaemandaga kes ütles, et see võib tõene olla. Tuttav ämmaemand on covid-19 vaktsiini vastane. Esmaspäeval kui puhastusel käisin oli palatis saatuse kaaslane. Tema küll ei teadnud, et rase on kuna tal selgus günekuloogi juures, et on rase ja see peetunud. Küsiks veel kui ruttu olete uuesti peale peetumist jäänud? Kas ootasite esimese mentratsiooni ära? Mulle oli määratud tabletti puhastus aga lõppes erakorralise kirurgilise puhastusega. Kuna peale esimest ettevalmistavat tabletti. Mille laupäeval (25.09) pidin võtama. Algas esmaspäeva hommikul verejooks.Hetkel lihtsalt määrib.

+4
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tunnen Sulle kaasa, raseduse peetumine või katkemine võib olla erakordselt kurb ja raske kogemus. Paraku katkeb või peetub varajases staadiumis vähemalt 10–20% rasedusi, seda ka ammu enne COVIDit. Vaktsuneerimise seost raseduse kuluga on ju uuritud,  mingit seost katkemiste ega peetumistega ei ole leitud. Küll aga on teada seos rasedusaegse COVIDi põdemise ning enneaegse sünnituse ja loote üsasisese surma suurema tõenäosuse vahel.

+18
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen Sulle kaasa, raseduse peetumine või katkemine võib olla erakordselt kurb ja raske kogemus. Paraku katkeb või peetub varajases staadiumis vähemalt 10–20% rasedusi, seda ka ammu enne COVIDit. Vaktsuneerimise seost raseduse kuluga on ju uuritud, mingit seost katkemiste ega peetumistega ei ole leitud. Küll aga on teada seos rasedusaegse COVIDi põdemise ning enneaegse sünnituse ja loote üsasisese surma suurema tõenäosuse vahel.

Mainin ära, et olen eelnevalt kolm tervet last sünnitanud. Siis pole rasedusega probleeme olnud. Kõik on hästi läinud. Lapsed on vanuses 13a., 11a. ja 8.a. Ise olen 33a.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kahju, et sul nii läks! Minu ämmaemand palus vaktsiini teha teisel trimestril ja ütleski, et osaliselt seetõttu, et esimesel trimestril katkeb rasedusi palju ja sellisel juhul võib paratamatult jääda tunne, et põhjus oli vaktsiinis, kuigi reaalsuses ei pruugi need kaks omavahel seotud olla. Ilmselt sa seda vastust ei saagi, aga lohutuseks nii palju, et tõesti ka ilma vaktsineerimisteta katkeb väga palju rasedusi selle raseduse järgus ja uuringud, kus on võrreldud katkemiste arvu vaktsiini saanutel ja mittevaktsineeritutel, on need arvud samaväärsed.
Loodan, et uus rasedus ei lase end kaua oodata!

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere.

Minul on väike mure/ küsimus. Nimelt mul rasedus peetus 6.nädala pealt. Küsimus on selles, et olen lugenud/ kuulnud, et covid- 19 vaktsiin on põhjustanud raseduse katkemist/ peetumist. Palju on siin saatuse kaaslasi. Kuigi jah ämmaemand välistas, et covid-19 vaktsiin pole üldse sellega seotud. Kuna mul kahe doosi vahe jäi just sellele ajale kui rasestusin. Teise doosi ajal ei teadnud, et olen rase. Eile rääkisin ühe tuttava ämmaemandaga kes ütles, et see võib tõene olla. Tuttav ämmaemand on covid-19 vaktsiini vastane. Esmaspäeval kui puhastusel käisin oli palatis saatuse kaaslane. Tema küll ei teadnud, et rase on kuna tal selgus günekuloogi juures, et on rase ja see peetunud. Küsiks veel kui ruttu olete uuesti peale peetumist jäänud? Kas ootasite esimese mentratsiooni ära? Mulle oli määratud tabletti puhastus aga lõppes erakorralise kirurgilise puhastusega. Kuna peale esimest ettevalmistavat tabletti. Mille laupäeval (25.09) pidin võtama. Algas esmaspäeva hommikul verejooks.Hetkel lihtsalt määrib.

varases staadiumis peetumisi juhtub sagedamini kui arvata võiks. Ka endal eelmisel aastal tuli see tee läbi käia. Ise sain covid vaktsiini esimese trimestri alguses, rasedusega kõik korras. Lähenen vaikselt kolmandale trimestrile.

Pigem ei usu, et vaktsiiniga seost on peetumisel. Tõenäolisem on, et polnud elujõuline loode (a la kromosoomivead jms). Tean, et see pole lihtne, aga keskendu pigem positiivsele – õnnestus korra rasestuda, õnnestub uuesti ja loodetavasti järgmine kord võiduka lõpuni käia see tee 🙂

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul katkes rasedus detsembris 2020, ei ole vaktsiini saanud. Siiani pole õnnestunud. 🙂

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul katkes rasedus detsembris 2020, ei ole vaktsiini saanud. Siiani pole õnnestunud. ????

Mul peale peetumist lõi tsükli segamini ja oli vaja arsti tuge, et taas õnnestuks tsükkel normi saada. Pöördu julgelt spetsialisti poole kui abi vaja. Hoian pöialt 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul katkes rasedus detsembris 2020, ei ole vaktsiini saanud. Siiani pole õnnestunud. ????

Mul peale peetumist lõi tsükli segamini ja oli vaja arsti tuge, et taas õnnestuks tsükkel normi saada. Pöördu julgelt spetsialisti poole kui abi vaja. Hoian pöialt ????

Aitäh, reedel ongi esimene viljatusarsti visiit 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

+15
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teie tuttavad ämmaemandad on nüüd küll kõige suuremad vaktsiinieksperdid.

+13
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen IVF-ikas. Teine vaktsiinisüst tehti kolm päeva peale positiivset veretesti. Küsisin veel ämmaemanda käest, kas tohib ning tema just pigem soovitas. Hetkel 14. nädal ning kõik siiani korras olnud.

Vaktsiinil ja katkemisel võib seos olla, kuid usun, et kui katkes nii varakult, siis polnud loode kahjuks piisavalt eluvõimeline. Edu tulevikuks!

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

Enne vaktsiine muidugi rasedused ei katkenud…

+15
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

Jah, soovitatav on mitte teha kui rase ning kogu ta pere mitte kellegagi ei kohtu ning kuskil ei käi k.a. toidupoes ning tööl.

Juhul kui selline inimene ei ole, siis soovitatav on ikka teha ning mitte teistele rasedatele umbluud ajada. Pole mitte ühtegi tõestust, et vaktsiin mõjuks rasedusele halvasti, küll aga on palju juhtumeid kus rasedana covidi põdemine toob kaasa erinevaid komplikatsioone nii emale kui lapsele ning võib lõppeda isegi raseduse peetumisega hilises järgus.

Minu tuttav ei olnud nõus vaktsiini tegema ning covidit põdedes ja peale seda pidi ta kuu aega end rasedana igapäevaselt kõhtu süstima trombiohu vältimiseks. 1-2 süsti pole nõus tegema kuid samamoodi mingit tundmatut löga kuu aega järjest kõhtu süstida on väidetavalt okei, eks see ole valikute küsimus. ????‍♀️

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

Jah, soovitatav on mitte teha kui rase ning kogu ta pere mitte kellegagi ei kohtu ning kuskil ei käi k.a. toidupoes ning tööl.

Juhul kui selline inimene ei ole, siis soovitatav on ikka teha ning mitte teistele rasedatele umbluud ajada. Pole mitte ühtegi tõestust, et vaktsiin mõjuks rasedusele halvasti, küll aga on palju juhtumeid kus rasedana covidi põdemine toob kaasa erinevaid komplikatsioone nii emale kui lapsele ning võib lõppeda isegi raseduse peetumisega hilises järgus.

Minu tuttav ei olnud nõus vaktsiini tegema ning covidit põdedes ja peale seda pidi ta kuu aega end rasedana igapäevaselt kõhtu süstima trombiohu vältimiseks. 1-2 süsti pole nõus tegema kuid samamoodi mingit tundmatut löga kuu aega järjest kõhtu süstida on väidetavalt okei, eks see ole valikute küsimus. ????‍♀️

Oskad sa mulle mõnda teadustööd jagada, kus pikaajaliselt covidi vaktsiini mõjusid uuritud, et julged nii surmkindlalt väita see ohutu? Ette tänades ????

+14
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

Jah, soovitatav on mitte teha kui rase ning kogu ta pere mitte kellegagi ei kohtu ning kuskil ei käi k.a. toidupoes ning tööl.

Juhul kui selline inimene ei ole, siis soovitatav on ikka teha ning mitte teistele rasedatele umbluud ajada. Pole mitte ühtegi tõestust, et vaktsiin mõjuks rasedusele halvasti, küll aga on palju juhtumeid kus rasedana covidi põdemine toob kaasa erinevaid komplikatsioone nii emale kui lapsele ning võib lõppeda isegi raseduse peetumisega hilises järgus.

Minu tuttav ei olnud nõus vaktsiini tegema ning covidit põdedes ja peale seda pidi ta kuu aega end rasedana igapäevaselt kõhtu süstima trombiohu vältimiseks. 1-2 süsti pole nõus tegema kuid samamoodi mingit tundmatut löga kuu aega järjest kõhtu süstida on väidetavalt okei, eks see ole valikute küsimus. ????‍♀️

Oskad sa mulle mõnda teadustööd jagada, kus pikaajaliselt covidi vaktsiini mõjusid uuritud, et julged nii surmkindlalt väita see ohutu? Ette tänades ????

Ma pole öelnud, et ma surmkindlalt väidan, et see on ohutu, kuid kuna sinusugused ei ole veel suutnud mulle tõestada ühegi uuringuga ka vastupidist, siis eelistan uskuda natukene targemaid inimesi kui anonüümset kägu perekoolis. Kuigi ei ole keegi suutnud tõestada, et vaktsiin on 100% ohtlik/ohutu, siis ma eelistan võtta selle riski ning uskuda arste ning teadlasi, sest covidi võimalik negatiivne mõju rasedusele on ära tõestatud.

Nagu ma ütlesin on see valikute küsimus ja sinul on õigus oma valikule, kuid hunnikule rasedatele mingit käojaani ajada ei ole ilus, kui sa ei suuda ära tõestada, et vaktsineerimine tõesti ohtlik on. Hetkeseisuga tundub mulle kuu aega verevedeldaja kõhtu süstimine ning riskimine raseduse peetumisega 20+ nädalal natukene ohtlikum, kui süst käsivarde mille tuhanded arstid ning teadlased üle maailma on heaks kiitnud.

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli vaktsiini teise doosi saamise aeg mil olin just rasedusest teada saanud. Muidugi pidasin nõu arstiga ja sain kinnituseks, et vaktsiin ise oma koostisosadelt ei sisalda midagi sellist, mis oleks rasedusele kahjulik ning ainus, mis rasedusele mõju võib omada, on vaktsineerimise tagajärjel võimalik kõrge palavik, mis osadel kõrvaltoimena tekib.

Nt gripivaktsiine on juba ammu enne covidit rasedatele väga soovitatud.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

Jah, soovitatav on mitte teha kui rase ning kogu ta pere mitte kellegagi ei kohtu ning kuskil ei käi k.a. toidupoes ning tööl.

Juhul kui selline inimene ei ole, siis soovitatav on ikka teha ning mitte teistele rasedatele umbluud ajada. Pole mitte ühtegi tõestust, et vaktsiin mõjuks rasedusele halvasti, küll aga on palju juhtumeid kus rasedana covidi põdemine toob kaasa erinevaid komplikatsioone nii emale kui lapsele ning võib lõppeda isegi raseduse peetumisega hilises järgus.

Minu tuttav ei olnud nõus vaktsiini tegema ning covidit põdedes ja peale seda pidi ta kuu aega end rasedana igapäevaselt kõhtu süstima trombiohu vältimiseks. 1-2 süsti pole nõus tegema kuid samamoodi mingit tundmatut löga kuu aega järjest kõhtu süstida on väidetavalt okei, eks see ole valikute küsimus. ????‍♀️

Oskad sa mulle mõnda teadustööd jagada, kus pikaajaliselt covidi vaktsiini mõjusid uuritud, et julged nii surmkindlalt väita see ohutu? Ette tänades ????

Ma pole öelnud, et ma surmkindlalt väidan, et see on ohutu, kuid kuna sinusugused ei ole veel suutnud mulle tõestada ühegi uuringuga ka vastupidist, siis eelistan uskuda natukene targemaid inimesi kui anonüümset kägu perekoolis. Kuigi ei ole keegi suutnud tõestada, et vaktsiin on 100% ohtlik/ohutu, siis ma eelistan võtta selle riski ning uskuda arste ning teadlasi, sest covidi võimalik negatiivne mõju rasedusele on ära tõestatud.

Nagu ma ütlesin on see valikute küsimus ja sinul on õigus oma valikule, kuid hunnikule rasedatele mingit käojaani ajada ei ole ilus, kui sa ei suuda ära tõestada, et vaktsineerimine tõesti ohtlik on. Hetkeseisuga tundub mulle kuu aega verevedeldaja kõhtu süstimine ning riskimine raseduse peetumisega 20+ nädalal natukene ohtlikum, kui süst käsivarde mille tuhanded arstid ning teadlased üle maailma on heaks kiitnud.

Sa ju ise eelnevalt väitsid, et pole ühtegi tõestust leitud antud vaktsiini ohtlikkuses.  Võin samamoodi öelda, et  “Sinusugused” pole ka suutnud seni ühtegi adekvaatset teadustööd välja tuua, kus selgub, et see on tõesti ohutu nii inimesele kui ka tema sündimata lapsele. Täpselt sama moodi ajad sa ise ju inimestele käojaani ????‍♀️ Mina olen pigem hetkel vaatleval seisukohal selle vaktsiini osas. Praegusel hetkel tegelikult polegi õiget vastust ja inimesed peaksid vastavalt oma sisetundele tegutsema aga lihtsalt pole ka õige siin foorumis väita, et see on nii ohutu/ohtlik. Vaktsiini tegema minnes ka ju panete allkirja alla, et teie omal vastutusel. Miks see siis nii on?

Eks need teadlased jagunevad ka kahte leeri, kes pooldab ja kes mitte. See ei tee kohe ühte teadlast teisest paremaks, vastavalt sellele milline on tema kogemustepagas ja arvamus.

Aastaid tagasi ka süstiti inimesi seagripi vastu ja alles 2 aastat hiljem täheldati, et tekitab osadel inimestel narkolepsiat. Siis ka ju usaldasid inimesed teadust ????

+10
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

Jah, soovitatav on mitte teha kui rase ning kogu ta pere mitte kellegagi ei kohtu ning kuskil ei käi k.a. toidupoes ning tööl.

Juhul kui selline inimene ei ole, siis soovitatav on ikka teha ning mitte teistele rasedatele umbluud ajada. Pole mitte ühtegi tõestust, et vaktsiin mõjuks rasedusele halvasti, küll aga on palju juhtumeid kus rasedana covidi põdemine toob kaasa erinevaid komplikatsioone nii emale kui lapsele ning võib lõppeda isegi raseduse peetumisega hilises järgus.

Minu tuttav ei olnud nõus vaktsiini tegema ning covidit põdedes ja peale seda pidi ta kuu aega end rasedana igapäevaselt kõhtu süstima trombiohu vältimiseks. 1-2 süsti pole nõus tegema kuid samamoodi mingit tundmatut löga kuu aega järjest kõhtu süstida on väidetavalt okei, eks see ole valikute küsimus. ????‍♀️

Oskad sa mulle mõnda teadustööd jagada, kus pikaajaliselt covidi vaktsiini mõjusid uuritud, et julged nii surmkindlalt väita see ohutu? Ette tänades ????

Ma pole öelnud, et ma surmkindlalt väidan, et see on ohutu, kuid kuna sinusugused ei ole veel suutnud mulle tõestada ühegi uuringuga ka vastupidist, siis eelistan uskuda natukene targemaid inimesi kui anonüümset kägu perekoolis. Kuigi ei ole keegi suutnud tõestada, et vaktsiin on 100% ohtlik/ohutu, siis ma eelistan võtta selle riski ning uskuda arste ning teadlasi, sest covidi võimalik negatiivne mõju rasedusele on ära tõestatud.

Nagu ma ütlesin on see valikute küsimus ja sinul on õigus oma valikule, kuid hunnikule rasedatele mingit käojaani ajada ei ole ilus, kui sa ei suuda ära tõestada, et vaktsineerimine tõesti ohtlik on. Hetkeseisuga tundub mulle kuu aega verevedeldaja kõhtu süstimine ning riskimine raseduse peetumisega 20+ nädalal natukene ohtlikum, kui süst käsivarde mille tuhanded arstid ning teadlased üle maailma on heaks kiitnud.

Sa ju ise eelnevalt väitsid, et pole ühtegi tõestust leitud antud vaktsiini ohtlikkuses.

Aga viita siis palun uurimustööle kus tuleb välja, et vaktsiin on ohtlik sündimata lapsele ning tema vanemale ja ma jään vait. Telegrami artiklid ning “mingi ämmakas kuskil rääkis, et tal ei lubata inimestele tõtt rääkida” ei ole tõendatavad faktid, teistpidi aga covidi võimalik negatiivne mõju on ära tõestatud.

Seni kuni sinusugused ei suuda ära tõestada vaktsiini ohtlikust ei ole eetiline levitada inimeste seas hirmu oma “naised saunas rääkisid” juttudega. Antud ravimid on mitmel tasandil heaks kiidetud ning vaktsiini on saanud suurem enamus üle maailma arstidest, õpetajatest, teadlastest, poliitikutest, ettevõtte juhtidest, eesrinde töötajatest ning suurem enamus meditsiini uskujatest, niiet arvad tõesti, et tegemist on mingi vandenõuga, et “maailma puhastada”?

Sina tulid siia teemasse, kus polnud mitte ühtegi vaktsineerimist soovitavat/mitte soovitavat vastust oma vaktsiinivastast propagandat tegema “loetud raamatute ning tuttavate ämmakatega” ning said vastuse, et enne palun tõesta see ära kui inimesi hirmutama tuled ning too vähemalt üks tõestatav väide kus vaktsiin on olnud ohtlik lootele või emale.

Mina tõin välja selle, et covid vaktsiini ohtlikust ei saa tõestada, kuid tõestada saab covidi põdemisest tingitud mõjusid nii ema kui loote tervisele, mainisin ka seda, et see on valikute küsimus kas karta asja millel on tõestatud mõju rasedusele või vandenõuteooriat? Sinuga ma enam sellel teemal vaielda ei soovi, sest sa ei ole suutnud tuua ühtegi tõsiselt võetavat fakti miks peaks antud vaktsiini suhtes hirmu külvama.

+17
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

Jah, soovitatav on mitte teha kui rase ning kogu ta pere mitte kellegagi ei kohtu ning kuskil ei käi k.a. toidupoes ning tööl.

Juhul kui selline inimene ei ole, siis soovitatav on ikka teha ning mitte teistele rasedatele umbluud ajada. Pole mitte ühtegi tõestust, et vaktsiin mõjuks rasedusele halvasti, küll aga on palju juhtumeid kus rasedana covidi põdemine toob kaasa erinevaid komplikatsioone nii emale kui lapsele ning võib lõppeda isegi raseduse peetumisega hilises järgus.

Minu tuttav ei olnud nõus vaktsiini tegema ning covidit põdedes ja peale seda pidi ta kuu aega end rasedana igapäevaselt kõhtu süstima trombiohu vältimiseks. 1-2 süsti pole nõus tegema kuid samamoodi mingit tundmatut löga kuu aega järjest kõhtu süstida on väidetavalt okei, eks see ole valikute küsimus. ????‍♀️

Oskad sa mulle mõnda teadustööd jagada, kus pikaajaliselt covidi vaktsiini mõjusid uuritud, et julged nii surmkindlalt väita see ohutu? Ette tänades ????

Ma pole öelnud, et ma surmkindlalt väidan, et see on ohutu, kuid kuna sinusugused ei ole veel suutnud mulle tõestada ühegi uuringuga ka vastupidist, siis eelistan uskuda natukene targemaid inimesi kui anonüümset kägu perekoolis. Kuigi ei ole keegi suutnud tõestada, et vaktsiin on 100% ohtlik/ohutu, siis ma eelistan võtta selle riski ning uskuda arste ning teadlasi, sest covidi võimalik negatiivne mõju rasedusele on ära tõestatud.

Nagu ma ütlesin on see valikute küsimus ja sinul on õigus oma valikule, kuid hunnikule rasedatele mingit käojaani ajada ei ole ilus, kui sa ei suuda ära tõestada, et vaktsineerimine tõesti ohtlik on. Hetkeseisuga tundub mulle kuu aega verevedeldaja kõhtu süstimine ning riskimine raseduse peetumisega 20+ nädalal natukene ohtlikum, kui süst käsivarde mille tuhanded arstid ning teadlased üle maailma on heaks kiitnud.

Sa ju ise eelnevalt väitsid, et pole ühtegi tõestust leitud antud vaktsiini ohtlikkuses.

Aga viita siis palun uurimustööle kus tuleb välja, et vaktsiin on ohtlik sündimata lapsele ning tema vanemale ja ma jään vait. Telegrami artiklid ning “mingi ämmakas kuskil rääkis, et tal ei lubata inimestele tõtt rääkida” ei ole tõendatavad faktid, teistpidi aga covidi võimalik negatiivne mõju on ära tõestatud.

Seni kuni sinusugused ei suuda ära tõestada vaktsiini ohtlikust ei ole eetiline levitada inimeste seas hirmu oma “naised saunas rääkisid” juttudega. Antud ravimid on mitmel tasandil heaks kiidetud ning vaktsiini on saanud suurem enamus üle maailma arstidest, õpetajatest, teadlastest, poliitikutest, ettevõtte juhtidest, eesrinde töötajatest ning suurem enamus meditsiini uskujatest, niiet arvad tõesti, et tegemist on mingi vandenõuga, et “maailma puhastada”?

Sina tulid siia teemasse, kus polnud mitte ühtegi vaktsineerimist soovitavat/mitte soovitavat vastust oma vaktsiinivastast propagandat tegema “loetud raamatute ning tuttavate ämmakatega” ning said vastuse, et enne palun tõesta see ära kui inimesi hirmutama tuled ning too vähemalt üks tõestatav väide kus vaktsiin on olnud ohtlik lootele või emale.

Mina tõin välja selle, et covid vaktsiini ohtlikust ei saa tõestada, kuid tõestada saab covidi põdemisest tingitud mõjusid nii ema kui loote tervisele, mainisin ka seda, et see on valikute küsimus kas karta asja millel on tõestatud mõju rasedusele või vandenõuteooriat? Sinuga ma enam sellel teemal vaielda ei soovi, sest sa ei ole suutnud tuua ühtegi tõsiselt võetavat fakti miks peaks antud vaktsiini suhtes hirmu külvama.

<p style=”text-align: center;”>Tundub, et sul puudub teksti ladus lugemisoskus, loed ainult neid ridu mis Sinu tõekspidamisi toetab. Mina ütlesingi, et HETKEL pole tehtud piisavalt uuringuid väitmaks selle 100% ohutuses. See ei saagi olla nii sest seda on nii vähest aega inimestele süstitud! Tavaliselt kestavad ravimiuuringud aastaid. Meil see pandeemia kestnud 1,5 aastat ja juba ca aasta süstitud inimestele kiirkorras valmistatud vaktsiini.  Miks on üldse tänapäeval nii palju paare, kes vajavad rasestumisel abi? Öeldakse pane pea tulle, siis kohe paned ka?</p>
Muidugi sa ei soovi sel teemal vaielda, sest sa ei suuda ühtegi adekvaatset asjaolu välja tuua toetamaks oma väljaütlemisi.

+4
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

Jah, soovitatav on mitte teha kui rase ning kogu ta pere mitte kellegagi ei kohtu ning kuskil ei käi k.a. toidupoes ning tööl.

Juhul kui selline inimene ei ole, siis soovitatav on ikka teha ning mitte teistele rasedatele umbluud ajada. Pole mitte ühtegi tõestust, et vaktsiin mõjuks rasedusele halvasti, küll aga on palju juhtumeid kus rasedana covidi põdemine toob kaasa erinevaid komplikatsioone nii emale kui lapsele ning võib lõppeda isegi raseduse peetumisega hilises järgus.

Minu tuttav ei olnud nõus vaktsiini tegema ning covidit põdedes ja peale seda pidi ta kuu aega end rasedana igapäevaselt kõhtu süstima trombiohu vältimiseks. 1-2 süsti pole nõus tegema kuid samamoodi mingit tundmatut löga kuu aega järjest kõhtu süstida on väidetavalt okei, eks see ole valikute küsimus. ????‍♀️

Oskad sa mulle mõnda teadustööd jagada, kus pikaajaliselt covidi vaktsiini mõjusid uuritud, et julged nii surmkindlalt väita see ohutu? Ette tänades ????

Ma pole öelnud, et ma surmkindlalt väidan, et see on ohutu, kuid kuna sinusugused ei ole veel suutnud mulle tõestada ühegi uuringuga ka vastupidist, siis eelistan uskuda natukene targemaid inimesi kui anonüümset kägu perekoolis. Kuigi ei ole keegi suutnud tõestada, et vaktsiin on 100% ohtlik/ohutu, siis ma eelistan võtta selle riski ning uskuda arste ning teadlasi, sest covidi võimalik negatiivne mõju rasedusele on ära tõestatud.

Nagu ma ütlesin on see valikute küsimus ja sinul on õigus oma valikule, kuid hunnikule rasedatele mingit käojaani ajada ei ole ilus, kui sa ei suuda ära tõestada, et vaktsineerimine tõesti ohtlik on. Hetkeseisuga tundub mulle kuu aega verevedeldaja kõhtu süstimine ning riskimine raseduse peetumisega 20+ nädalal natukene ohtlikum, kui süst käsivarde mille tuhanded arstid ning teadlased üle maailma on heaks kiitnud.

Sa ju ise eelnevalt väitsid, et pole ühtegi tõestust leitud antud vaktsiini ohtlikkuses.

Aga viita siis palun uurimustööle kus tuleb välja, et vaktsiin on ohtlik sündimata lapsele ning tema vanemale ja ma jään vait. Telegrami artiklid ning “mingi ämmakas kuskil rääkis, et tal ei lubata inimestele tõtt rääkida” ei ole tõendatavad faktid, teistpidi aga covidi võimalik negatiivne mõju on ära tõestatud.

Seni kuni sinusugused ei suuda ära tõestada vaktsiini ohtlikust ei ole eetiline levitada inimeste seas hirmu oma “naised saunas rääkisid” juttudega. Antud ravimid on mitmel tasandil heaks kiidetud ning vaktsiini on saanud suurem enamus üle maailma arstidest, õpetajatest, teadlastest, poliitikutest, ettevõtte juhtidest, eesrinde töötajatest ning suurem enamus meditsiini uskujatest, niiet arvad tõesti, et tegemist on mingi vandenõuga, et “maailma puhastada”?

Sina tulid siia teemasse, kus polnud mitte ühtegi vaktsineerimist soovitavat/mitte soovitavat vastust oma vaktsiinivastast propagandat tegema “loetud raamatute ning tuttavate ämmakatega” ning said vastuse, et enne palun tõesta see ära kui inimesi hirmutama tuled ning too vähemalt üks tõestatav väide kus vaktsiin on olnud ohtlik lootele või emale.

Mina tõin välja selle, et covid vaktsiini ohtlikust ei saa tõestada, kuid tõestada saab covidi põdemisest tingitud mõjusid nii ema kui loote tervisele, mainisin ka seda, et see on valikute küsimus kas karta asja millel on tõestatud mõju rasedusele või vandenõuteooriat? Sinuga ma enam sellel teemal vaielda ei soovi, sest sa ei ole suutnud tuua ühtegi tõsiselt võetavat fakti miks peaks antud vaktsiini suhtes hirmu külvama.

<p style=”text-align: left;”><p style=”text-align: center;”>Tundub, et sul puudub teksti ladus lugemisoskus, loed ainult neid ridu mis Sinu tõekspidamisi toetab. Mina ütlesingi, et HETKEL pole tehtud piisavalt uuringuid väitmaks selle 100% ohutuses. See ei saagi olla nii sest seda on nii vähest aega inimestele süstitud! Tavaliselt kestavad ravimiuuringud aastaid. Meil see pandeemia kestnud 1,5 aastat ja juba ca aasta süstitud inimestele kiirkorras valmistatud vaktsiini. Miks on üldse tänapäeval nii palju paare, kes vajavad rasestumisel abi? Öeldakse pane pea tulle, siis kohe paned ka?</p>

Muidugi sa ei soovi sel teemal vaielda, sest sa ei suuda ühtegi adekvaatset asjaolu välja tuua toetamaks oma väljaütlemisi.

Veider küll.. enamasti peavad ikka asju tõestama inimesed kes arvavad vastupidi kui on tõestatud.. Covid vaktsiin on saanud üle maailma arstide heakskiidu ning läbinud miljon testi, et üldse rahvani jõuda, kuid vaktsiini ohutuse “tõestamist” nõuavad alati need inimesed kes ei suuda mitte ühtegi vettpidavat fakti tuua miks seda vaja teha oleks. Kindlasti laseksid riigid üle maailma süstida oma arstidele, õpetajatele, kaitsjatele ja maksumaksjatele mingit solki sisse, et nad kõik siis maha koolaks.</p>
<p style=”text-align: left;”>Vastupidist vaktsiinivastased kahjuks kunagi tõestada ei suuda, kuid karjuma on väga kõvad ning peavad end arstidest ja teadlastest targemateks, kurb, et selline seltskond on olemas.</p>
<p style=”text-align: left;”>Minul võib valikuline lugemisoskus olla, kuid mina põhinen faktidel, sina vandenõuteooriatel. Kas sul ikka päevad jäävad ära vaktsineerituga samas ruumis viibides? Miks sa pole midagi vastanud covidi laastavale mõjule rasedusele proua “valikuline lugemine ja mõtlen oma peaga”, kas need faktid on ka välja mõeldud?</p>
<p style=”text-align: left;”>Viljatus on tõesti tänapäeval probleem, kuid seda juba ammu enne selle vaese vaktsiini välja tulekut. Tänapäeval on üha raskem inimestel lapsi saada just meie söögi ning keskkonna mõju tõttu, kuid see on teine teema ning ei puutu siia. Suur hulk inimesi kellel on olnud probleeme, on rasestunud just peale  covid vaktsiini saamist paari kuu jooksul, kui mõelda siia nüüd mõtetuid seoseid nagu sulle teha meeldib, siis võiks ju öelda, et vaktsiin just parandab viljakust. Reaalsuses on lihtsalt aeg ja muud ravimid oma töö teinud ning vaktsiin sinna kuidagi ei puutu.</p>
Kõige alguses kui ma sulle esimeses kirjas vastasin, siis ma ütlesin, et jah – mõistlik on vakstiini mitte teha kui rase kellegagi kokku ei puutu, sest sellel ei ole mõtet, kuid kas sina oled tunnistanud, et rasedana covidi põdemine võib kaasa tuua kohutava lõpu mida ei sooviks ükski ema kes oma last kaitsta soovib? Miks sa selles osas vaikid või kuidas muud moodi kui vaktsiini tehes peaks kaitsma end rase kes puutub kokku paljude inimestega otseselt või kaudselt?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2019 aastal kirjutatud artikkel (enne koroonaaega):

40% rasedustest hakkab emaka sees küll arenema, kuid rasedus katkeb: 30%juhtudel toimub see nii vara, et naine ei teagi veel et rase on (nn prekliiniline rasedus) ja 10% juhtudel juhtudel on tegemist klassikalise raseduse katkemisega. Vaid kolmandik ehk 30% kõikidest viljastunud munarakkudest lõpeb lapse sünniga.

Rull selgitas, et kuna tänapäeval, kui rasedustestid on laialdaselt saadaval ning nende tundlikkus on hea, diagnoositakse rasedus väga varajases staadiumis. Vahel juhtub see juba isegi enne oodatavat menstruatsiooni. ,,Sellest tulenevalt avastatakse ka väga varajases järgus katkenud rasedusi rohkem ja tundub, et praegu on raseduse katkemisi rohkem kui vanasti,” põhjendas ta.

Rull selgitas, et kõige sagedasem raseduse katkemise põhjus on embrüo/loote kromosoomianomaalia või eluks sobimatu väärarend. On teada, et mida varasemas järgus rasedus katkeb, seda suurema tõenäosusega on tegemist kromosoomiveaga. Näiteks enne kuuendat rasedusnädalat katkenud rasedusest on 90%-l juhtudest mingi kromosoomianomaalia. Kui rasedus katkeb 8.-10. rasedusnädalal, on kromosoomianomaaliatega embrüoid ligikaudu 75%.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pea kõik vaktsiinid võivad esimesel trimestril ohtlikud olla, kui oled selline inimene, kel tavaliselt vaktsiin palaviku üles lööb – mul on alati pärast gripivaktsiinigi päevake kõrget palavikku, nii et mina igaks juhuks esimesel trimestril ei vaktsineeriks. Samas teisalt mõtlen vahepeal ka, et kui kaugele selle hullusega tasub minna – tuttav joogaõpetaja räägib tõsimeeli, et rasedust planeeriv naine või esimese trimestri rase ei tohi näiteks allavaatavat koera teha, sest olevat oht, et gravitatsioon tõmbab tekkimisjärgus platsenta emakaseinast lahti. Siis küll mõtlen juba, et rase ei pea ju 9 kuud nurgavoodis istuma, looduses ongi nii, et tugevam jääb ellu ja kõige nõrgemad sorditakse nende esimese 13 nädala jooksul välja. Keegi meist ei tahaks ju tegelikult seda geneetilise hälbega last kasvatada.

Ma olen teemaalgatajaga ühevanune ja raseduse alguses oli väikeseid komplikatsioone. Ning ämmaemand ütles otse näkku, et “vaatame, mis saab, EKS TEIE VANUSES OLE KÕRGEM KATKEMISE OHT NAGUNII”. Siis oli küll tunne, nagu ma oleks Alla Pugatšova, kes otsustas pensionieas lapse saada. Nuttes läksin koju. Aga eks statistiliselt nii on ja mõni ämmaemand on otsekohene. Teemaalgatajal on tagantjärele üsna võimatu kindlaks teha, kas “süüdlane” oli bioloogia (loode polnud lihtsalt elujõuline), tass kohvi, vale joogaharjutus, vaktsiinist tingitud palavik või need kõik kokku.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere.

Minul on väike mure/ küsimus. Nimelt mul rasedus peetus 6.nädala pealt. Küsimus on selles, et olen lugenud/ kuulnud, et covid- 19 vaktsiin on põhjustanud raseduse katkemist/ peetumist. Palju on siin saatuse kaaslasi. Kuigi jah ämmaemand välistas, et covid-19 vaktsiin pole üldse sellega seotud. Kuna mul kahe doosi vahe jäi just sellele ajale kui rasestusin. Teise doosi ajal ei teadnud, et olen rase. Eile rääkisin ühe tuttava ämmaemandaga kes ütles, et see võib tõene olla. Tuttav ämmaemand on covid-19 vaktsiini vastane. Esmaspäeval kui puhastusel käisin oli palatis saatuse kaaslane. Tema küll ei teadnud, et rase on kuna tal selgus günekuloogi juures, et on rase ja see peetunud. Küsiks veel kui ruttu olete uuesti peale peetumist jäänud? Kas ootasite esimese mentratsiooni ära? Mulle oli määratud tabletti puhastus aga lõppes erakorralise kirurgilise puhastusega. Kuna peale esimest ettevalmistavat tabletti. Mille laupäeval (25.09) pidin võtama. Algas esmaspäeva hommikul verejooks.Hetkel lihtsalt määrib.

Tegelikult sooviks teada mis sa selle infoga oleksid peale hakanud, kui siin oleks suur hunnik naisi rääkinud, et ka nendel on peale vaktsiini rasedus katkenud (kuigi ilmselgelt oli tegelikult lihtsalt looduslik valik). Vaktsiini ju enam välja imeda ei saaks, katkenud rasedust tagasi ei saaks ning ainuke mis võid juurde saada on südamevalu teemal “äkki see oli minu süü?”. Ära heida meelt ning jätkake proovimist, nüüd on õnneks ka mõlemad süstid tehtud ja seda küsimust enam tekkida ei saa. Ma ei ole kindel kas see on tõsi, aga olen kuulnud, et peale ühte peetumist on väga ebatõenäoline, et sama võiks juhtuda teist korda järjest.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja tahtis tõestusi vaktsiiniohutusele. Aga palun, siin tehtud spets lehekülg igasuguste vandenõuteooriate ümberlükkamiseks ühe sotsmeedias tohutut pinda kogunud immunoloogi väidete põhjal: https://byrambridle.com/

Võtsin spetsiaalselt tema ette, kuna ta on palju valeinfot just rasedate ja imetavate naiste kohta levitanud. Vasakul pool tema poolt välja käidud “faktid”, paremal teaduslikud artiklid ja uurimused, mis vastupidist tõestavad. Üldse terve lehekülg täis puhast teadust ja tõendatud materjali, soovitan.

Vastupidiseid teaduslikke artikleid paluks vastu siis, et teemaalgataja väited ka põhjendatud saaks! 😉

NB! Ise vaktsineerisin 17.nädalal ja 22.nädalal. Hetkel 36 nädalat rase, beebi terve nagu purikas ja ise ka.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes iga neljas rasedus katkeb. See on statistika ja Covid sutsul ilmselt siin miskit tegemist peatumisega pole. Kahju, aga teinekord läheb kindlasti paremini

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen arusaanud, et vaktsiinil on kõrvaltoimed vaid vaktsiinivastaste tuttavatel, naabrimehe sugulastel jne. Olles ise vaktsineeritud ja ka minu sugulased-sõbrad-töökaaslased on  vaktsineeritud – siis peale süsti järgse palaviku (ja sedagi vähestel)  ei ole ühtegi tüsistust, minul endal ei olnud häda midagi.  Töökaaslane, kes  gripivaktsiini tõttu oli 3 päeva voodis palavikuga, valmistus ka kõrvalmõjudeks – küsis juba töölt vabaks, ei saanud mingeid kõrvalmõjusid.

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte keegi ei saa väita, et vaktsiinil ja peetumisel on põhjuslik seos (ja keegi ei saa väita ka vastupidist). Et üks asi juhtub pärast teist, ei tähenda, et teine PÕHJUSTAS selle- elementaarne loogika. See, et sul on kolm last, ei välista kuidagimoodi, et hiljem mõni rasedus peetub. Nii varases etapis on peetumise põhjused just lootepoolsed (kromosoomvead, mille üks faktor on ema (ja ka isa) vanus). Ja ka tavalised viirushaigused ise nt on peetumise põhjused jne. Teoreetiliselt on võimalik, et vaktsineerimine mõjutab-ärgitab ema immuunsüsteemi ja see hakkab vastu töötama ka rasedusele (mis on poolenisti võõrkeha, teise genoomiga).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiinil ei pruugi tõesti olla mitte mingit seost selle konkreetse raseduse peatumisega kuna palju rasedusi peatub nii varajases staadiumis. Juhtub ka neil, kellel varem kunagi peetunud pole.

Kui nüüd tulla siia vaktsiini vaidlusesse laiemalt siis WHO ise tõdeb mustvalgelt, et vaktsiini algsel testimisel EI OLE kasutatud rasedaid. Testimine rasedatega alles käib:

https://www.who.int/publications/m/item/update-on-who-interim-recommendations-on-covid-19-vaccination-of-pregnant-and-lactating-women

Seega ei ole alust kummalgi poolel oma sõnu tõe pähe kellelegi rääkida: Ei nendel, kes ütlevad, et vaktsiin on rasedatele ohutu kui nendel, kes ütlevad, et vaktsiin on kahjulik. Üks inglismaa teadlaste test rasedatega on tehtud, Delfi ka jagas seda uudist aga reaalsus on see, et testiti 36 rasedat, mis ei ole kaugeltki piisav number ülemaailmsete järelduste tegemiseks.

Iga rase peab rahulikult läbi mõtlema ja otsustama millega ta riskib: Kas vaktsiini tegemisega või haiguse poolt tekitatavate tüsistustega. See, et haigus võib kulgeda väga raskelt, on tõestatud. See, kas vaktsiin on rasedale ohtlik või ohutu, on veel tõestamata.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult pole ühegi ravimi ega vaktsiini testigrupiks meelega valitud rasedaid, see oleks ebaeetiline, samas on meil juba päris julgelt kümnetesse tuhandetesse ulatuv valim rasedaid, kes on ennast ise vaktsineerinud erinevas raseduse järgus. Peetumisi on alati ette tulnud, nii kurb kui see pole.

Konkreetses olukorras võis vaktsiin olla põhjus, võis olla tegelik põhjus umbes 15-20 muud põhjust, mis tekitavad raseduse peetumise ja millel pole mingit seost vaktsiiniga, mis lihtsalt juhtus samale ajale. Me ei tea ja ei saagi teada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul 3 last ja polnud ühtegi peetumist/katkemist varem. Neljanda lapse saamisel oli esmalt keemiline rasedus ja seejärel 3 kuud hiljem peetus rasedus 5+6 nädalal. Puhastus ise ja jäin 2-3 nädalat hiljem kohe ilma uut tsüklit vahele jätmata rasedaks. Kuna puhastus ise ja väike rasedus oli, siis ka mu arst oli toetav – kui keha on valmis, küll siis rasedus tekib. Praegu on rasedust 32+ nädalat. Omast kogemusest võin öelda, et raseduse peetumine võib toimuda ka siis, kui midagi sellist varem pole juhtunud. Minu naistearst ja ämmaemand on soovitanud vaktsineerida. Kaaludes poolt ja vastuargumente, vaktsineerisin end 28+ nädalal, et saaks vaktsineerimiskuuri enne sünnitust ära teha.

Edu!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Covid-19 vaktsiin ja raseduse peetumine.