Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Covid-19 vaktsiin ja raseduse peetumine.

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Covid-19 vaktsiin ja raseduse peetumine.

Postitas:
Kägu

Minu rasestumise kogemus esimese neljaga, et nii kui meest vaatad, oled kohe rase ja sünnitad, no jäin ka ilmvõimatus olukorras rasedaks, miski raseduse kulgu ei ohustanud.  lapsed sündisid terved. Kuid peale neljandat miskipärast rasedaks enam ei jäänud.  No päris ei pingutanud ka, kuid ära ka ei hoidnud. Kui mõned aastad hiljem rasestusin, katkes rasedus enne 2kuud.  olin korralikus masenduses. Kuid pärast katkemist õnnestus kolmandal tsüklil, nii palju soovitati vahet pidada, kohe rasestuda ka rasedus möödus probleemideta.

Seega ära heida meelt, See võis olla lihtsalt üks halb tagasilöök, mis enam ei kordu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ju teada, et ogavalk võib tekitada trombe ja mikrotrombid on niigi paljude peetumiste põhjuseks. Vahel isegi soovitatakse esimesel trimestril võtta aspiriini, et vältida trombe platsenta ja loote veresoontes. Seda eriti neil, kellel on olnud korduvad peetumised. Vabalt võib vaktsiin soodustada seda. Jah, koroonaga võib see ka nii juhtuda, aga koroona on märksa ebatõenäolisem ja kui oled veel märkamatult varem läbi põdenud, siis peaaegu võimatu.

Meditsiinis on kuni käesoleva “pandeemiani” valitsenud seisukoht, et kui millegi ohutus pole täpselt teada, siis seda igaks juhuks välditakse, eriti muidugi rasedate puhul.

+6
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

On ju teada, et ogavalk võib tekitada trombe ja mikrotrombid on niigi paljude peetumiste põhjuseks. Vahel isegi soovitatakse esimesel trimestril võtta aspiriini, et vältida trombe platsenta ja loote veresoontes. Seda eriti neil, kellel on olnud korduvad peetumised. Vabalt võib vaktsiin soodustada seda. Jah, koroonaga võib see ka nii juhtuda, aga koroona on märksa ebatõenäolisem ja kui oled veel märkamatult varem läbi põdenud, siis peaaegu võimatu.

Meditsiinis on kuni käesoleva “pandeemiani” valitsenud seisukoht, et kui millegi ohutus pole täpselt teada, siis seda igaks juhuks välditakse, eriti muidugi rasedate puhul.

Siin ajada ootajatele, kellest paljud on väga meeleheitel juttu, et vaktsiin võib põhjustada peetumist  on vastutustundetu.

Koroona võib põhjustada kopsukahjustusi või hiljem elu kvaliteedi muutust pikkade tüsistuste tõttu, see on fakt.

Samuti on praeguseks väga suur hulk naisi, kes on lasknud end rasedana vaktsineerida ja on juba ammuilma ära sünnitanud ning miskit ei ole viga, ei emal, egas lapsel.

Juba kohalik statistika selles osas on piisav, sarnane teema ka ootajate all. Piisavalt palju on neid, kes end vaktsineerinud raseduse ajal.

Raseduse peetumisi oli juba enne koroonat ja on ka edasi, selles ei ole süüdi vaktsiin, vaid geneetika.

Ise arvan, et tänapäeva ühiskonnas mõjutab inimeste tervist pigem see jama koos ohtrate lisadega, mis me igapäevaselt sisse sööme.

Toit, mis on igasugu keemilisi säilitusaineid, värvaineid ja maitsetugevdajaid täis.

Pigem on mõistlik see vaktsiin juba enne rasestumist ära teha.

Juhul kui rasedana koroona saad on paljud ravimid, millega koroona sümptomeid leevendada rasedatele keelatud.

Raseda immuunsus on samuti nõrgem.

See tablettide ja ravimite arsenal, mida koroonaga haiglasse sattudes sulle sisse söödetakse ja pumbatakse, on kordades suuremate võimalike kõrvaltoimetega.

 

 

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Paks veri” ehk mikrotrombid on peetumise põhjuseks juba aastasadu tegelikult ilma covidivaktsiinita, sel nähtusel on veel palju muid füsioloogilisi põhjusi, mis ema immuunsüsteemis panevad antikehad loote vastu töötama, nö tuumavastased antikehad (ANA) ja kilpnäärmega seotud antikehad, mis on olemas sõltumatult mingist vaktsiinist (ja EI TEKI vaktsiinist, need on teist tüüpi antikehad, mis tekivad haiguste vastu). Kui on selline asi diagnoositud, siis ongi kõige lihtsam ravi südameaspiriin, aga muidugi mitte niisama sisse lahmida (verejooksuoht).

Rasedana on isegi nohu põdemine igavene jama, ei saa normaalseid nohurohtusid kasutada, auruta ja tee soolavett… mis siis veel covidist rääkida.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 17. ja 22. rasedusnädalal tehtud COVID’i vaktsiin igal juhul midagi halba ei teinud. 🙂 Minu selleaegne kõhubeebi magab nüüd rahulikult minu kõrval oma hällis ning tähistab oma 2-nädalast sünnipäeva. Täiskantud rasedus, sündis 40+2 ise, imearmas ja rahulik poisslaps, naeratab kogu aeg läbi une, APGAR 9/10 ja kõik läks super hästi. Vaktsineerimist ei ole vaja karta! 🙂

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen Sulle kaasa, raseduse peetumine või katkemine võib olla erakordselt kurb ja raske kogemus. Paraku katkeb või peetub varajases staadiumis vähemalt 10–20% rasedusi, seda ka ammu enne COVIDit. Vaktsuneerimise seost raseduse kuluga on ju uuritud, mingit seost katkemiste ega peetumistega ei ole leitud. Küll aga on teada seos rasedusaegse COVIDi põdemise ning enneaegse sünnituse ja loote üsasisese surma suurema tõenäosuse vahel.

Mainin ära, et olen eelnevalt kolm tervet last sünnitanud. Siis pole rasedusega probleeme olnud. Kõik on hästi läinud. Lapsed on vanuses 13a., 11a. ja 8.a. Ise olen 33a.

sa oled õigel teel

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimist ei ole vaja karta! ????

kellel on,kellel mitte.

ma voin samahasti raakida,et elasin 9 kuuud rasedana koroonahaigetega yhes kodus,tohterdasin neid, tube eriti ei tuulutanud,maski ei kandnud,käsi ei pesnud. isegi naaber jai hoovi peale tulles  haigeks,aga mina mitte. see ei tahenda,et tulen hoiskan siin foorumis,et  rasedatel pole vaja karta. koik on individuaalne.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedana on isegi nohu põdemine igavene jama, ei saa normaalseid nohurohtusid kasutada, auruta ja tee soolavett… mis siis veel covidist rääkida.

rasedana on isegi paratsetamooli söömine ohtlik,mis veel vaktsiinist rääkida. ka nii voib öelda

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedana on isegi nohu põdemine igavene jama, ei saa normaalseid nohurohtusid kasutada, auruta ja tee soolavett… mis siis veel covidist rääkida.

rasedana on isegi paratsetamooli söömine ohtlik,mis veel vaktsiinist rääkida. ka nii voib öelda

Kui sul siiani teiste vaktsiinide ega ravimitega kõrvaltoimeid ei ole, milleks siis just selle vaktsiiniga peaks olema.

See ei ole uus vaktsiin.

Me kõik arvame, et meil on tugev immuunsus, kuid egas me tegelikult ju seda ei tea.

Fakt on see, koroona on suuremate tüsistuste ohuga.

Rasedana me vaevalt selle kõigega silmitsi tahame seista.

 

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole uus vaktsiin.

Milline vaktsiin pole uus? Vaktsineerimisel tuleb arvestada erinevate teguritega, kui palju on inimesel igapäevaseid kontakte teiste inimestega, kas pereliikmetel on kokkupuudet kolleegidega, lastega jne. Ka inimeste elustiilid on erinevad, kas käiakse väljas söömas, kinos, teatris, spordiklubis jne. Igaüks teab oma kontakte. Pealesurumine ei ole õige.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me kõik arvame, et meil on tugev immuunsus, kuid egas me tegelikult ju seda ei tea.

Keegi ei tea ka seda, kuidas vaktsiinid mõjuvad organismile. Kuna pandeemiaga seotud kriisis on rõhutatud haiglate suurt koormust, siis pole imestada, kui hakatakse eraldi gruppidesse jagama ka suitsetajad ja mittesuitsetajad, normaalkaalus ja ülekaalus inimesi jne. Kui ebatervislikud eluviisid suurendavad teatud haiguste riski ja haiglates ravijärjekordi, siis sama loogika peaks kehtima kõikide gruppide kohta. Suitsetamine ja liigsöömine on välditavad.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina suutsin vaktsineerimise ajal hormoonspiraaliga rasedaks jääda ja emakavälise raseduse saada. Olen ka mõelnud, et kuidas see võimalik, et selline kokkusattumus: samal kuul vaktsiin ja täiesti ebaloogiline võimalus rasedaks jääda (Google ütleb, et 0,5%, väga turvaline vahend) ja siis veel emakaväline rasedus, nii et täielikus teadmatuses elasin septembrini, kuni munajuha lõhkes ja elupäästvale opile sattusin.

Aga vaktsiini ma ei süüdista siinkohal. Lihtsalt, eelnevalt olles 3 last saanud, siis nüüd selline kogemus on ikka pannud mõtlema, et kuidas ja miks just nüüd minuga selline asi pidi juhtuma. Ja veel 40aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole uus vaktsiin.

Milline vaktsiin pole uus? Vaktsineerimisel tuleb arvestada erinevate teguritega, kui palju on inimesel igapäevaseid kontakte teiste inimestega, kas pereliikmetel on kokkupuudet kolleegidega, lastega jne. Ka inimeste elustiilid on erinevad, kas käiakse väljas söömas, kinos, teatris, spordiklubis jne. Igaüks teab oma kontakte. Pealesurumine ei ole õige.

[/quote
Peale surumine ei ole õige jah, kuid tasub ikka veidi realistlikult mõelda, kas rasedana tõesti tahad koroonat põdeda ja haiglasse sattuda.

Iga põetud haigus võib mõjutada sündimata last ja ka su enda tervist. Kui hiljem tänu kopsukahjustusele ei jõua eest ära siblivat last ka kinni püüda, on ka asi veidi jama.

Samas, kui reaalselt tööl käima kaasaga ei pea ja on võimalik olla n-ö. kodukontoris, samuti ei ole lasteaias egas koolis käivaid lapsi, on tõesti risk väiksem.

Samas ei peaks olema ka vaktsineerimise põhjus see, et tahaks kinos, teatris ja reisil käia.

Koroonat vaktsiin loodi gripi vaktsiini baasil, selles mõttes ei ole üdini uus vaktsiin.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

Jah, soovitatav on mitte teha kui rase ning kogu ta pere mitte kellegagi ei kohtu ning kuskil ei käi k.a. toidupoes ning tööl.

Juhul kui selline inimene ei ole, siis soovitatav on ikka teha ning mitte teistele rasedatele umbluud ajada. Pole mitte ühtegi tõestust, et vaktsiin mõjuks rasedusele halvasti, küll aga on palju juhtumeid kus rasedana covidi põdemine toob kaasa erinevaid komplikatsioone nii emale kui lapsele ning võib lõppeda isegi raseduse peetumisega hilises järgus.

Minu tuttav ei olnud nõus vaktsiini tegema ning covidit põdedes ja peale seda pidi ta kuu aega end rasedana igapäevaselt kõhtu süstima trombiohu vältimiseks. 1-2 süsti pole nõus tegema kuid samamoodi mingit tundmatut löga kuu aega järjest kõhtu süstida on väidetavalt okei, eks see ole valikute küsimus. ????‍♀️

Oskad sa mulle mõnda teadustööd jagada, kus pikaajaliselt covidi vaktsiini mõjusid uuritud, et julged nii surmkindlalt väita see ohutu? Ette tänades ????

Milliseid vaktsiini katsetuste teadustõid sa rasedate pikaajaliste mõjude kohta teada saada tahad, kui need konkreetsed vaktsiinid on kasutusel olnud alla aasta. Rasedusperiood (9kuud) on kokku olnud vaevalt sama pikk, kui nende vaktsiinide hetkeline kasutusperiood. Me alles hakkama nägeme neid võimalikke kõrvalmõjusi.

Sina oled kahjuks üks neist, kelle peal seda “teadustööd” katsetatakse

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas, kui reaalselt tööl käima kaasaga ei pea ja on võimalik olla n-ö. kodukontoris, samuti ei ole lasteaias egas koolis käivaid lapsi, on tõesti risk väiksem. Samas ei peaks olema ka vaktsineerimise põhjus see, et tahaks kinos, teatris ja reisil käia.

Seda oligi silmas peetud, et kokkupuude teistega võib olla kõigil erinev, müügimehe ja tõlgi elukutsel pole otsekontaktide arv sama. Kui sul on rasedus, siis sa iial ei tea, kuidas see kulgeb. Isegi suure ülekaaluga on keeruline lapse järgi joosta. Seda räägitakse ka rasedatele, et toitumist peab kontrollima, aga ikka süüakse üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

Jah, soovitatav on mitte teha kui rase ning kogu ta pere mitte kellegagi ei kohtu ning kuskil ei käi k.a. toidupoes ning tööl.

Juhul kui selline inimene ei ole, siis soovitatav on ikka teha ning mitte teistele rasedatele umbluud ajada. Pole mitte ühtegi tõestust, et vaktsiin mõjuks rasedusele halvasti, küll aga on palju juhtumeid kus rasedana covidi põdemine toob kaasa erinevaid komplikatsioone nii emale kui lapsele ning võib lõppeda isegi raseduse peetumisega hilises järgus.

Minu tuttav ei olnud nõus vaktsiini tegema ning covidit põdedes ja peale seda pidi ta kuu aega end rasedana igapäevaselt kõhtu süstima trombiohu vältimiseks. 1-2 süsti pole nõus tegema kuid samamoodi mingit tundmatut löga kuu aega järjest kõhtu süstida on väidetavalt okei, eks see ole valikute küsimus. ????‍♀️

Oskad sa mulle mõnda teadustööd jagada, kus pikaajaliselt covidi vaktsiini mõjusid uuritud, et julged nii surmkindlalt väita see ohutu? Ette tänades ????

Milliseid vaktsiini katsetuste teadustõid sa rasedate pikaajaliste mõjude kohta teada saada tahad, kui need konkreetsed vaktsiinid on kasutusel olnud alla aasta. Rasedusperiood (9kuud) on kokku olnud vaevalt sama pikk, kui nende vaktsiinide hetkeline kasutusperiood. Me alles hakkama nägeme neid võimalikke kõrvalmõjusi.

Sina oled kahjuks üks neist, kelle peal seda “teadustööd” katsetatakse

hea kuulda terve mõistuse, mitte propaganda ega hirmu häält.

tegelikult me  peaks oma puhtaid geene hoidma. ja ka oma puhastele lastele (olgugi et nad on vanakooli vaktsiine saanud, annavad nad sünnihetkel puhtaid järglasi) rääkima juba varakult, et nad oma kehasid hoiaks ja soetaks järglasi vaid tervete kaaslastega, et ka nende lapsed sünniks jumala koodiga, mitte inimkäelise updatega.  me ju näeme tehnika pealtki, mida teevad arvukad uuendused ehk tõhustamised ja kaasajastamised. Lõpuks jookseb kõvaketas kokku.  selle taipamiseks ei pea teadlane olema.  kui oleks maailma direktor, ütleks, et see koroona on super idee , maailm suht põleb ja prügistub ja hoolimata haridusest muututakse aina mõttevõimetumaks. raamatuid ei loeta,  yhtki asja ei osata algusest lõpuni enam ise teha.  me oleme saamatud. ehkki elame heaolumullis, oleme hirmu täis ega vastuta ise oma elu eest- kuulame hoopis meediat ja teadlasi ega julge kahtlustest rääkida,  tervise anname apteegi ja arstide kätte, selle asemel, et enda eest ise hoolitseda voi põhjus-tagajärg seoseid näha.  mõttelaiskus , mis väljendub lodevuses, paksuses ja kehalaiskuses. isegi paljud arstid, kes peaks tervisest kõike teadma, on lodevad, haiglased.

mekardame ise mõelda, sest muidu ,meid naerdakse välja. tahame uluda ” tegijatega” ühes gängis, kusjuures sinna tegelikult kunagi kuulumata, ja notime maha neid, kes nii enda kui meie vabaduste eest seisavad. nende eest, kes elavad veel vana maailma rütmis. me  ju süstime ennast enamasti seeparast, et see vana maailm taastuks, aga ometi mõnitame neid, kes selle vana maailma eest meie asemel seisavad.  mis meil viga on?

ok, miinustage. 70% inimestest, hoolimata haridusest, on nagunii mottevoime minetanud.

+4
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas inimesed saavad nii kindlalt väita, et covidi vaktsiin raseduse katkemist ei mõjuta? Neid vaktsiine pole isegi aasta aega veel süstitud ja juba nii põhjalikult uuritud? Vaktsiini katsed lõppevad alles paari aasta pärast. Ma ei ole vaktsiini vastane aga ei poolda ka mingi tundmatu aine süstimist oma kehasse. Reaalsetest tulemustest me kuuleme alles mõne aasta pärast.

Olen ise viimases trimestris ja lugenud päris mitut raamatut rasedusest, kus on juttu ka vaktsineerimisest ning isegi seal kirjutatud, et mõjuva põhjuseta raseduse ajal pigem ei soovitata vaktsineerida.

Ja mul on peretuttav ämmaemand, kes ütles, et tema pigem ei soovita hetkel rasedatel vaktsineerida aga ametlikult patsientidele nii öelda ei tohi…

Jah, soovitatav on mitte teha kui rase ning kogu ta pere mitte kellegagi ei kohtu ning kuskil ei käi k.a. toidupoes ning tööl.

Juhul kui selline inimene ei ole, siis soovitatav on ikka teha ning mitte teistele rasedatele umbluud ajada. Pole mitte ühtegi tõestust, et vaktsiin mõjuks rasedusele halvasti, küll aga on palju juhtumeid kus rasedana covidi põdemine toob kaasa erinevaid komplikatsioone nii emale kui lapsele ning võib lõppeda isegi raseduse peetumisega hilises järgus.

Minu tuttav ei olnud nõus vaktsiini tegema ning covidit põdedes ja peale seda pidi ta kuu aega end rasedana igapäevaselt kõhtu süstima trombiohu vältimiseks. 1-2 süsti pole nõus tegema kuid samamoodi mingit tundmatut löga kuu aega järjest kõhtu süstida on väidetavalt okei, eks see ole valikute küsimus. ????‍♀️

Oskad sa mulle mõnda teadustööd jagada, kus pikaajaliselt covidi vaktsiini mõjusid uuritud, et julged nii surmkindlalt väita see ohutu? Ette tänades ????

Milliseid vaktsiini katsetuste teadustõid sa rasedate pikaajaliste mõjude kohta teada saada tahad, kui need konkreetsed vaktsiinid on kasutusel olnud alla aasta. Rasedusperiood (9kuud) on kokku olnud vaevalt sama pikk, kui nende vaktsiinide hetkeline kasutusperiood. Me alles hakkama nägeme neid võimalikke kõrvalmõjusi.

Sina oled kahjuks üks neist, kelle peal seda “teadustööd” katsetatakse

hea kuulda terve mõistuse, mitte propaganda ega hirmu häält.

tegelikult me peaks oma puhtaid geene hoidma. ja ka oma puhastele lastele (olgugi et nad on vanakooli vaktsiine saanud, annavad nad sünnihetkel puhtaid järglasi) rääkima juba varakult, et nad oma kehasid hoiaks ja soetaks järglasi vaid tervete kaaslastega, et ka nende lapsed sünniks jumala koodiga, mitte inimkäelise updatega. me ju näeme tehnika pealtki, mida teevad arvukad uuendused ehk tõhustamised ja kaasajastamised. Lõpuks jookseb kõvaketas kokku. selle taipamiseks ei pea teadlane olema. kui oleks maailma direktor, ütleks, et see koroona on super idee , maailm suht põleb ja prügistub ja hoolimata haridusest muututakse aina mõttevõimetumaks. raamatuid ei loeta, yhtki asja ei osata algusest lõpuni enam ise teha. me oleme saamatud. ehkki elame heaolumullis, oleme hirmu täis ega vastuta ise oma elu eest- kuulame hoopis meediat ja teadlasi ega julge kahtlustest rääkida, tervise anname apteegi ja arstide kätte, selle asemel, et enda eest ise hoolitseda voi põhjus-tagajärg seoseid näha. mõttelaiskus , mis väljendub lodevuses, paksuses ja kehalaiskuses. isegi paljud arstid, kes peaks tervisest kõike teadma, on lodevad, haiglased.

mekardame ise mõelda, sest muidu ,meid naerdakse välja. tahame uluda ” tegijatega” ühes gängis, kusjuures sinna tegelikult kunagi kuulumata, ja notime maha neid, kes nii enda kui meie vabaduste eest seisavad. nende eest, kes elavad veel vana maailma rütmis. me ju süstime ennast enamasti seeparast, et see vana maailm taastuks, aga ometi mõnitame neid, kes selle vana maailma eest meie asemel seisavad. mis meil viga on?

ok, miinustage. 70% inimestest, hoolimata haridusest, on nagunii mottevoime minetanud.

Ehk siis sina oled see kõige- kõigem. Targem kui professorid, teadlased ja arstid.

Kõlab nagu Hitleri propaganda aaria rassist, mis on ainus ja õige rass.

Pigem maksab sul ise raamatuid rohkem lugeda ja end harida, tundub,et sa ise istud mingis mullis.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähiringkonnas: vaktsineeritud 1 katkemine, vakstineerimata 2 katkemist järjest (eelnevalt 2 last), rase ivf vaktsineeris, sünnitus ja laps, kõik hästi, rase kes viimasel kuul põdes, raske sünnitus ja covid tagjärjed siiani (hingamisraskused), lapsega kõik hästi.

Variante lõputu hulk. Igaüks leiab, mida otsib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tutvusringkonnast selline huvitav lugu, et mees heitis naisele korduvalt täis peaga seltskonnas ette, et neil ei õnnestu rasestumine, sest naine on vaktsineeritud. Nüüd jõudsid lõpuks arsti juurde ja selgus, et mees on see, kelle madala kvaliteediga sperma asja keeruliseks teeb (ta ka eluaegne suitsetaja + joob suht igal nädalavahetusel, nii et mitte kõige tervislikumad eluviisid). Eks näis, kas jõululauas kuulen, et tema sperma kvaliteedis on süüdi naise vaktsiini ogavalk.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Covid-19 vaktsiin ja raseduse peetumine.