Esileht Koroonaviirus COVID-19 Covid ja rasedus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Covid ja rasedus

Postitas:
Kägu

Tere,

Oskab keegi kaasa rääkida rasedusest ja koroonast. Olen 7 nädalat rase, rasedus on kulgenud ilusti kuni sain covid. Otseselt kaebusi ei ole. Palavik oli üks päev 38-39 sain alla ja enam tōusnud pole. Suhtlesin ka minudocis naistearstiga uurimaks mis riskid on jne, midagi head sealt ei tulnud nn katkemisoht olemas nii nagu covid pōhjustab seda. Ütles ka, et kui rindade hellus kaob on arvatavasti rasedus peetunud. Peale tema juttu ei ole mul rinnad nii hellad ja paneb muretsema, vahest tunnen ikka sellist nn mensturatsiooni valu mis on raseduse ja emaka kasvamise puhul normaalne. Kas keegi on olnud covid ja raseduse esimesel trimestril? Kuidas kulges ja kas pisike elas üle? Ei saa kontrolli ka minna, keegi ei vōta vastu 🙁

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära muretse, see teeb rohkem paha. Sa ei kujuta ette kui võimas tegelikult sinu organism on????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel pole üldse raseduse ajal rinnad hellad. Ja tunnused võivad kaduda ning uuesti tagasi tulla.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei jää rinnad terveks raseduseks hellaks. Mul on mõlemad rasedused alguses hellad (umbes siis kui päevad peaksid olema), ja siis läheb mingi aja pärast üle.

Peetumist nii alguses tuleb ikka ette, mina olen endale lausa ennetavalt öelnud – “see on normaalne”, ja eks see risk tõuseb ka muude viirushaigustega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes see lammas oli, kes ütles, et kui rinnad pole enam hellad siis rasedus tõenäoliselt peetunud?

 

Kui sul 7 nädalat, siis ilmselt lähed nagunii varsti rasedust tuvastama arsti või ämmaka juurde?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatusest jäi selgusetuks, et kas sa oled vaktsineeritud või vaktsineerimata?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes see lammas oli, kes ütles, et kui rinnad pole enam hellad siis rasedus tõenäoliselt peetunud?

Kui sul 7 nädalat, siis ilmselt lähed nagunii varsti rasedust tuvastama arsti või ämmaka juurde?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata ????

Ja mis on need põhjused, miks oled siiani vaktsineerimata, kuigi vaktsiinid on kättesaadavad juba varsti aasta?

 

 

+5
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata ????

Ja mis on need põhjused, miks oled siiani vaktsineerimata, kuigi vaktsiinid on kättesaadavad juba varsti aasta?

Ja mis see sinu asi on teise eraasjade kohta uurida? Püsi süstituna ja ole vait.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata ????

Ja mis on need põhjused, miks oled siiani vaktsineerimata, kuigi vaktsiinid on kättesaadavad juba varsti aasta?

Mida see põhjendus sulle annab?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatusest jäi selgusetuks, et kas sa oled vaktsineeritud või vaktsineerimata?

Vaktsiin ei hoia ära nakatumist, kui tegemist on omikroni tüvega. Seega ei hoia ära ka covidist tingitud võimalikke komplikatsioone.

 

Kui oled 7ndl rase, siis on kõik võimalik. Seda sa tead ise ka. Covidiga on riskid suuremad. Seda sa ka tead. Midagi teha sa ei saa, et miskit ära hoida.

Kui see sulle meelerahu annab, saad teha mõne päevase vahega kaks rasedustesti, ja kui triip läheb tugevamaks siis muretsemiseks põhjust ei ole. Samas kui rasedus ei peetud, see ei garanteeri et laps terve on. Rasedus on nii alguses et viirushaigused selles staadiumis on suure mõjuga. Tulebki kõik need uuringud lõpuks ära oodata…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan kodukontoris, reisil hetkel ei käi ja ei näe vähimatki pōhjust vaktsineerida, vaktsiin ei ole nii tōhus nagu sooviks pigem sōltub inimese tervisest kōik.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan kodukontoris, reisil hetkel ei käi ja ei näe vähimatki pōhjust vaktsineerida, vaktsiin ei ole nii tōhus nagu sooviks pigem sōltub inimese tervisest kōik.

ma olen sama meelt. Ei vaktsineerinud reisimise või piirangute pärast, ja töö juures meil ei nõuta. Vaktsineerisin siis kui mu õde (38a) jäi raskelt haigeks ja oli ka haiglasse sattunud, sest ma ei soovinud samamoodi põdeda. Siiamaani pole haigeks jäänud.. ei teagi kuidas kellegil kulgeb, kuid kindlasti ei tohiks teiste pärast seda teha, ikka lähtudes oma isiklikust tervisest ja riskidest.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem vaatan kummaliselt neid naisi, kes rasedusega on vaktsineerinud. See vaktsiin on täiesti uus. Tegelikult keegi ei tea, kui palju meie organism iga aasta uusi viiruseid ära põlgab, mida teadlased ei ole veel avastanud.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem vaatan kummaliselt neid naisi, kes rasedusega on vaktsineerinud. See vaktsiin on täiesti uus. Tegelikult keegi ei tea, kui palju meie organism iga aasta uusi viiruseid ära põlgab, mida teadlased ei ole veel avastanud.

meil on väga palju vaktsineeritud rasedaid, rasedus kulgeb ilusti ja probleeme täheldanud ei ole. on teada, et covidi puhul on suurem katkemise oht, aga see on vist paljude viirustega nii. kui terved on kõik vaktsineeritud ja läbipõdenud 10 või 20 aasta pärast, või raseduse ajal vaktsineeritud/läbipõdenud naiste lapsed, seda me hetkel teada ei saa.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem vaatan kummaliselt neid naisi, kes rasedusega on vaktsineerinud. See vaktsiin on täiesti uus. Tegelikult keegi ei tea, kui palju meie organism iga aasta uusi viiruseid ära põlgab, mida teadlased ei ole veel avastanud.

Kus nüüd tuli alles arvustaja välja.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem vaatan kummaliselt neid naisi, kes rasedusega on vaktsineerinud. See vaktsiin on täiesti uus. Tegelikult keegi ei tea, kui palju meie organism iga aasta uusi viiruseid ära põlgab, mida teadlased ei ole veel avastanud.

Kus nüüd tuli alles arvustaja välja.

Ei, ma mõtlen loogiliselt. Mitu aastat tagasi ka usuti teadlasi, sündisid käteta ja jalgadeta lapsed. Usuti, et suitsetamine raseduse ajal on ok. Teadus areneb, kuid sellel on ka oma hind. Eks seda tõesti näeb viie aasta pärast, kuidas nende laste vaimne võimekus on. Hetkel on juba juhtumeid, kus lootel on emaüsas trombe, mõni imik ei arene vanusele vastavalt. Muidugi, seda võib kirjutada ka lihtsalt kokkusatumusele. Ma avaldasin arvamust, et minu jaoks on need naised julged, kes teevad raseduse ajal katsetamata vaktsiini, samas ei julge mõnda toitu süüa. Hetkel kogu Eestis on julgenud oma lapsi 5-11a vanuses vaktsineerida kõigest 5% ulatuses, see juba ütleb midagi.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem vaatan kummaliselt neid naisi, kes rasedusega on vaktsineerinud. See vaktsiin on täiesti uus. Tegelikult keegi ei tea, kui palju meie organism iga aasta uusi viiruseid ära põlgab, mida teadlased ei ole veel avastanud.

Kus nüüd tuli alles arvustaja välja.

“Miks juba vaktsineerinud ei ole???” on OK küsida, “miks sa ennast vaktsineerida lasid???” ei ole OK küsida 🙂

OK!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem vaatan kummaliselt neid naisi, kes rasedusega on vaktsineerinud. See vaktsiin on täiesti uus. Tegelikult keegi ei tea, kui palju meie organism iga aasta uusi viiruseid ära põlgab, mida teadlased ei ole veel avastanud.

Kus nüüd tuli alles arvustaja välja.

Ei, ma mõtlen loogiliselt. Mitu aastat tagasi ka usuti teadlasi, sündisid käteta ja jalgadeta lapsed. Usuti, et suitsetamine raseduse ajal on ok. Teadus areneb, kuid sellel on ka oma hind. Eks seda tõesti näeb viie aasta pärast, kuidas nende laste vaimne võimekus on. Hetkel on juba juhtumeid, kus lootel on emaüsas trombe, mõni imik ei arene vanusele vastavalt. Muidugi, seda võib kirjutada ka lihtsalt kokkusatumusele. Ma avaldasin arvamust, et minu jaoks on need naised julged, kes teevad raseduse ajal katsetamata vaktsiini, samas ei julge mõnda toitu süüa. Hetkel kogu Eestis on julgenud oma lapsi 5-11a vanuses vaktsineerida kõigest 5% ulatuses, see juba ütleb midagi.

Et sa teaksid, mitte ühtegi ravimit või vaktsiini kunagi ei testita rasedatel või lastel. See on ebaeetiline. Soovitus mõnda ravimit raseduse ajal kasutada tuleneb täiskasvanutel tehtud ohutusuuringute peal ning lubatud kasutada ainult siis kui kasu kaalub üle võimalikku kahju. Seega lõppkokkuvõttes andmed preparaadi rasedatel kasutamise kohta kogunevad juba sel ajal kui ravim on müügiloa saanud ja laialdaselt kasutuses. Vaktsiin ei ole selles osas kuidagi unikaalne, andmed selle ohutuse kohta olid olemas juba kümme aastat tagasi, kui arendati SARSi ja MERSi mRNA vaktsiini. On teada kuidas neil inimestel on läinud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Oskab keegi kaasa rääkida rasedusest ja koroonast. Olen 7 nädalat rase, rasedus on kulgenud ilusti kuni sain covid. Otseselt kaebusi ei ole. Palavik oli üks päev 38-39 sain alla ja enam tōusnud pole. Suhtlesin ka minudocis naistearstiga uurimaks mis riskid on jne, midagi head sealt ei tulnud nn katkemisoht olemas nii nagu covid pōhjustab seda. Ütles ka, et kui rindade hellus kaob on arvatavasti rasedus peetunud. Peale tema juttu ei ole mul rinnad nii hellad ja paneb muretsema, vahest tunnen ikka sellist nn mensturatsiooni valu mis on raseduse ja emaka kasvamise puhul normaalne. Kas keegi on olnud covid ja raseduse esimesel trimestril? Kuidas kulges ja kas pisike elas üle? Ei saa kontrolli ka minna, keegi ei vōta vastu ????

Su enda otsus oli vaktsineerimata jääda, miks siis nüüd selline mure? Võta aga vastu, mis ise tehtud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su enda otsus oli vaktsineerimata jääda, miks siis nüüd selline mure? Võta aga vastu, mis ise tehtud.

Kuidas garanteerid, et vaktsineeritus oleks selle kõige ära hoidnud + poleks muid komplikatsioone tekitanud? Nii enesekindlalt ikka jagavad siin soovitusi ja süüdistusi…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiin ei aita mitte midagi, samamoodi oleksin haigeks jäänud ka vaktsineerituna! Mis sa tōesti arvad, et vaktsiin kaitseb sind covid eest? Ära aja naerma. Juba on tervis korras ja lapsega ka!
Kurb vaadata neid inimesi kes usuvad vaktsiini “tōhususse” iga inimese otsustada on! Mōni vaktsineerija pōeb vaktsiini hullemini läbi kui covidi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätame nüüd need vaktsiinid sellest arutelust välja ja võtame teemat, kui covid ja rasedus. Nüüdseks on teaduslikud uuringud ja tulemused väljas, et covidi põdemine raseduse ajal võib põhjustada loote hukku. Viirus lammutab rakke   ja nn. sööb neid ja talle sobivad rakud platsentas (nagu ründab ka muude organite rakke ja kahjustab neid). Tänu sellele tekib lapsel hapnikupuudus ja tema olukord läheb nutuseks. 7 nädalal ei sõltu su laps veel platsentast, seega ära aja end hulluks. Ole võimalikult rahulik ja saa haigusest  võitu!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põdesin üsna keskmiselt läbi nüüd rasedana. Ei ole süstitud. Beebiga on kõik korras. Ära muretse. Kui su beebi on tugev siis ta peab vastu. Kui mitte siis varem või hiljem saab miski saatuslikuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätame nüüd need vaktsiinid sellest arutelust välja ja võtame teemat, kui covid ja rasedus. Nüüdseks on teaduslikud uuringud ja tulemused väljas, et covidi põdemine raseduse ajal võib põhjustada loote hukku. Viirus lammutab rakke ja nn. sööb neid ja talle sobivad rakud platsentas (nagu ründab ka muude organite rakke ja kahjustab neid). Tänu sellele tekib lapsel hapnikupuudus ja tema olukord läheb nutuseks. 7 nädalal ei sõltu su laps veel platsentast, seega ära aja end hulluks. Ole võimalikult rahulik ja saa haigusest võitu!

 

Naljakas sest rääkides 3 arstiga ütlesid nad nõik et nad ei tea ühtegi juttu kus covidi tõttu oleks rasedus katkenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma avaldasin arvamust, et minu jaoks on need naised julged, kes teevad raseduse ajal katsetamata vaktsiini, samas ei julge mõnda toitu süüa.

Minu jaoks on ka imelik, et ibuprofeen on raseduse ajal keelatud, aga tundmatuid vaktsiine süstige aga nii palju kui kulub!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätame nüüd need vaktsiinid sellest arutelust välja ja võtame teemat, kui covid ja rasedus. Nüüdseks on teaduslikud uuringud ja tulemused väljas, et covidi põdemine raseduse ajal võib põhjustada loote hukku. Viirus lammutab rakke ja nn. sööb neid ja talle sobivad rakud platsentas (nagu ründab ka muude organite rakke ja kahjustab neid). Tänu sellele tekib lapsel hapnikupuudus ja tema olukord läheb nutuseks. 7 nädalal ei sõltu su laps veel platsentast, seega ära aja end hulluks. Ole võimalikult rahulik ja saa haigusest võitu!

Naljakas sest rääkides 3 arstiga ütlesid nad nõik et nad ei tea ühtegi juttu kus covidi tõttu oleks rasedus katkenud.

Mis arstid need sul olid? Hambaarst ja veterinaar või?  Vastasel juhul on tegemist ebakompetentsete arstidega, võiks end veidi harida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundmatu vaktsiin? Terve maailm on sellega juba süstitud. See on ikka väga massiliselt testitud vaktsiin ja ilmselgelt aitab ja olukord nendes riikides, kus ei süstita, kordades hullem.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätame nüüd need vaktsiinid sellest arutelust välja ja võtame teemat, kui covid ja rasedus. Nüüdseks on teaduslikud uuringud ja tulemused väljas, et covidi põdemine raseduse ajal võib põhjustada loote hukku. Viirus lammutab rakke ja nn. sööb neid ja talle sobivad rakud platsentas (nagu ründab ka muude organite rakke ja kahjustab neid). Tänu sellele tekib lapsel hapnikupuudus ja tema olukord läheb nutuseks. 7 nädalal ei sõltu su laps veel platsentast, seega ära aja end hulluks. Ole võimalikult rahulik ja saa haigusest võitu!

Naljakas sest rääkides 3 arstiga ütlesid nad nõik et nad ei tea ühtegi juttu kus covidi tõttu oleks rasedus katkenud.

Need polnud siis ilmselt naistearstid, sest isegi mina tean mitut juhtu, kus poole peale kantud rasedus on Covidi nakkusega emal enneaegse sünnituse esile kutsunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Covid ja rasedus