Esileht Ajaviite- ja muud jutud Covid peatas eluks mittevajalikud asjad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Covid peatas eluks mittevajalikud asjad

Postitas:
Kägu

Reisikiimlus- ei anna elule midagi juurde ega ole esmatähtis, v.a instagrammis reisipiltide presenteerimine.

Restoran- pole eluks vajalik. Kodus saab ka süüa teha.

Ööklubi ja baar- kodus saab ka drinki võtta. Raha jääb rohkem alles.

+31
-71
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ahah, tore, et meid oma arvamusest informeerisid.

+31
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Unustad ühe asja ära- näiteks üks restoran pakub tööd vähemalt 8-le inimesele. Seal töötavad kokad, kes on kokaks õppinud ja see on nende elukutse. Teenindajad- enamus noored tudengid.

Me ei räägi siin pidutsemisest. Meelelahutus on samuti kellegi jaoks ainuke töö.

Ööklubid? Hilisõhtuti on juba ammustest aegade algusest saadud kokku, et tantsida, meelt lahutada. Kui sinu jaoks ja ka minu jaoks on see teisejärguline, siis paraku paljude jaoks on see koht kus koos käia. Kõik ei ole sellised inimesed, kes õhtul eelistavad kodu diivant ja raamatu seltskonda. Seltskond seegi, mis siis, et väljamõeldud. Eile sain tuttavaks Veronicaga ja tema sõpradega Rootsist, näiteks 🙂

Nooremana käisin ka ööklubides. Kooli ajal oli väga lahedad kooli disko õhtud.

+41
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igav elu, kui istud vaid kodus ja teed süüa ja jood… Hommikul jälle tööle. Surres mõtled, et pole midagi ägedat meenutada

+34
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kool. Sealt tulevad ainult hobusevargad. Enne 19. sajandit käisid eestlased koolis ainult nii palju, et lugema õppisid, enne 16. sajandit ei pidanud üldse sellega pead vaevama. Tegelikult praegu veel saab koolis käia noorem põlvkond, alates 8. klassist on juba üle nädala võimalik minna, kui muidugi nohu ei ole või midagi.

+30
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Reisimine on elu tavaline osa ja väga vajalik, et samast keskkonnast väljuda. Aastas 4 korda ikka.

+20
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Reisimine on elu tavaline osa ja väga vajalik, et samast keskkonnast väljuda. Aastas 4 korda ikka.

Ah et lausa väga vajalik.

Saalist kostub vali naer.

+19
-30
Please wait...

Postitas:
Liis T

Kas töökoht ja palga saamine on ka mittevajalik? Muide, inimesed, kes soovivad reisida, teevad seda ikka. Ja restoranid on ka siiski avatud, baarid ja ööklubid ka.

+19
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igav elu, kui istud vaid kodus ja teed süüa ja jood… Hommikul jälle tööle. Surres mõtled, et pole midagi ägedat meenutada

Põnev elu on juhupartneri käest taha saamine.

+10
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu poolest võiks tippsport olemata olla.

+37
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Reisimine=turism ja see on enamikele riikidele äärmiselt oluline majanduse seisukohast, isegi meie väikesele Eestile.

+27
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reisimine=turism ja see on enamikele riikidele äärmiselt oluline majanduse seisukohast, isegi meie väikesele Eestile.

Pigem tuleks mõelda väärtuste loomisele mida eksportida saaks.

+14
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

On muidugi. OLI muidugi.

Aga selles ju teema pont ongi, et kõik see on mingi mull.
Oleks aeg treipingi taha istuda ja tööle hakata, mitte päevast päeva niisama vahtida ja vana-vana-vana-vanaisa käest tasuta saadud kinnisvara turistidele kalli hinna eest toakaupa edasi müüa.

Mingid Rooma vaatega hotellid, mille tuba maksab 1500€/öö. Need on ehitatud 300 aastat tagasi!
MIDA fkng tootvat nende praegused omanikud teevad?
Ok, värvivad kuskil mingi seina üle ja kiruvad oma adminni taga, kel laps haige.
KÕIK.
See on ju jamps.

+15
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Reisikiimlus- ei anna elule midagi juurde ega ole esmatähtis, v.a instagrammis reisipiltide presenteerimine.

Restoran- pole eluks vajalik. Kodus saab ka süüa teha.

Ööklubi ja baar- kodus saab ka drinki võtta. Raha jääb rohkem alles.

Sul on päris üksluine elu. Vabalt valitud või sundolukord?

Reisisoovist hoolimata ei kipu ma praegusel perioodil reisile ja olen väga kuri nende peale, kes nagu vasikad kevadisel karjamaal tuhatnelja kohe rändama läksid. Tänu teile oleme nüüd taas eriolukorra ukse peal. Jah, tänu teile – lugesite õigesti!

Elan samuti üle kõik reisi- ja kohvikusulud, mis aga ei tähenda, et ma sellist isolatsiooni normaalseks peaks. Selles mõttes, et vähegi elus ja elust huvi tundev inimene siiski käib aeg-ajalt oma aiaäärsest tänavast ka veidi kaugemal.

+12
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis toota? Saage aru, toodavad ju masinaid. Ja neid masinaid toodavad teised masinad, mis on 3d prinditud ja mis pakub tööd 1-2le operaatorile 😀

Ammu ilma kasvab teenindussektor ja kui seal tööd pole, ega siis kuskile tootmist juurde teki

+6
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas järsku nii mõistlik jutt
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/terviseameti-juht-mari-anne-harma-tanasest-koroonastatistikast-jargmised-nadalad-on-kriitilised?id=91088703
kui alles 5 päeva tagasi meie suurteadlane patras.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reisimas ei käida ainult turismi eesmärgil. Eriti valus on praegune olukord neile, kes on pereliikmetest piiriga lahutatud. Nii või teisiti peab suurem osa inimesi selle ära põdema, enne see ära ei kao. Lihtalt parem kui liiga palju korraga haiged ei oleks.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa. Tööl ei pea enam käima, vanemaid ei pea enam külastama, sõpradega ei pea kokku saama, poodi ei pea enam minema, isegi hambaarstide ja remondimeestega, juuksurite jms ei pea kokku puutuma. Kui kodust välja ei lähe ei pea ka ennast riide panema ega pesema. Nii palju kokkuhoidu.

+24
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kool – distantsõpe ei asenda siiski täielikult kontaktõpet, vähemalt enda laste pealt nägin rohkem puudusi kui võitu. Kas hariduse omandamine pole teemaalgataja arust oluline? Ja ma ei räägi ainult põhiharidusest või gümnaasiumist, peatus ka kutseharidus, praktikumid jne.

Arstiabi – oluliselt raskendatud, suur hulk plaanilist ravi lükkus edasi. Kas nt seegi, et hambaarstid pakkusid ainult vältimatut esmaabi, on teemaalgataja arust suur võit elus? Regulaarne hambaarsti juures kontrollis käimine on ülehinnatud või?

Selle nimekirjaga võiks pikalt jätkata. Ise näiteks jäin ilma tööst, sest eriolukord pani firma uksi sulgema ja kõik töötajad koondati. Töö vist ka eluks mittevajalik siis.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas järsku nii mõistlik jutt

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/terviseameti-juht-mari-anne-harma-tanasest-koroonastatistikast-jargmised-nadalad-on-kriitilised?id=91088703

kui alles 5 päeva tagasi meie suurteadlane patras.

Seda juttu, et järgmised nädalad on kriitilised, on terviseametist räägitud augusti keskpaigast saati. Ja see “järgmised nädalad on kriitilised” muudkui kestab. Ausalt öelda olen ma küll väsinud sellest tantsust koroona ümber. Haiglaravi vajajate arv on stabiilne, mingit meeletut suremust ka ei ole. Praeguseks peaks juba kõik olema ka aru saanud, et ninapidi halvasti ventileeritud ruumis pikalt koos olla ei tasu, igasugu peod on targem ära jätta jmt võimalused ise ennast nakatumise eest kaitsta. Ja muus osas võiks elu selle suure hirmutamiseta edasi minna, kool, töö, igapäevased tegemised. Ei ole vaja mingeid spetspiiranguid ja inimeste pidevat stressis hoidmist.

+13
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

halvasti ventileeritud ruumis pikalt koos olla ei tasu, ………. kool, töö,

Sa nagu oleks kindel, et kõigil kontorirottidel on hea vendiga ruumid, kus nad istuvad ja kõik koolid Eestis on tasemel ventilatsioonidega klassiruumides?
Mina ei oleks väga kindel.
Aga ma ei ole ka ventilatsiooniinspektor.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühistransporti ei saa kasutada? Poed, teenindusettevõtted ka kahtlased. Kõik tööandjad ei lase ka kontorirotte kodutööle kuni riik ei käsi.
Koolid, lasteaiad..

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa nagu oleks kindel, et kõigil kontorirottidel on hea vendiga ruumid, kus nad istuvad ja kõik koolid Eestis on tasemel ventilatsioonidega klassiruumides?

Mina ei oleks väga kindel.

Aga ma ei ole ka ventilatsiooniinspektor.

Kontor ei ole tavaliselt nii ülerahvastatud, nagu baar või ööklubi, nii et kool või kontor ei ole ka nii problemaatilised kohad. Samuti on kontoris puhul kergem kindlaks teha lähikontaktseid, nii et seda kontoris või koolis vm tööl käimist ei tasuks näha ohuna nr 1. Seni siiski pigem pidude ja koosviibmiste ja reisimisega saadud nakkused. + üksikud lähikontaktsed seejärel töökohal. Ma ei tea, kuidas teised koolid, aga minu laste omas tuulutatakse klassiruume üsna usinalt. Ma ei saa aru sellest ihalusest, et paneme muudkui kinni kõik, saadame koju, peatame jälle elu. Mis alusel? Viimane koroonasurm oli augustis, peaaegu kuu aega tagasi, suri kaasuvate haiguste eakas. Paljud siiski põevad kergete sümptomitega või ka ilma, nii et neist positiivsetest testidest ei ole kõik suure köha ja iivelduse ja nõrkuse jmt sümptomitega rivist väljas. Enda tutvuskonnas tean nii sümptomiteta positiivse testiga inimesi (tegid testi, kuna oli töökohal kokkupuude), kui ka ühte 75+ vanuses vanapaari, kes põdes pikemalt (u 3 nädalat köha). Aga kui lugeda, kuidas kasvõi Delfi kommentaariumis räägitakse vanurtite massimõrvast, sest piiranguid ei kehtestata jmt jaburustest, siis tundub küll, et igasugune kaine mõistus on osadel kadunud.

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

tundub küll, et igasugune kaine mõistus on osadel kadunud.

Maailmas on hämmastavalt palju inimesi, kellel mingit mõistust, ammugi siis veel kainet, pole kunagi olnudki. Praegu nad paistavad lihtsalt hästi välja.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle nimekirjaga võiks pikalt jätkata. Ise näiteks jäin ilma tööst, sest eriolukord pani firma uksi sulgema ja kõik töötajad koondati. Töö vist ka eluks mittevajalik siis.

Muidugi on töö kui niisugune eluks mittevajalik – vaata, kui palju on mittetöötavaid inimesi, kes töötu abiraha või pärandi või töötava abikaasa najal ilusti ära elavad. Raha, jah, on vajalik.

Ja ilmselt sinu töö oli tõesti tegelikult ühiskonna seisukohalt ebavajalik. Ma saan aru, et see teeb haiget, aga mis parata.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Muidugi on töö kui niisugune eluks mittevajalik – vaata, kui palju on mittetöötavaid inimesi, kes töötu abiraha või pärandi või töötava abikaasa najal ilusti ära elavad. Raha, jah, on vajalik.

Ja ilmselt sinu töö oli tõesti tegelikult ühiskonna seisukohalt ebavajalik. Ma saan aru, et see teeb haiget, aga mis parata.

Ma ei kirjutanud seda, et firma uksed kinni pani, selleks et kurta. Tõin selle lihtsalt näiteks eriolukorra mõjudest. Praegu teen oma erialast tööd edasi, nüüd lihtsalt vabakutselisena ja mitte enam kontoris, vaid kodus. Muidugi, see oli mugavustsoonist välja tulemine, nüüd tuleb ise enda tööandja olla, enda eest ise maksud maksta, haigekassata olla ei julge jne, aga mitte nii, nagu sa varjatud parastamisega kirjutad. Nii et niisama ei istu ja töötu abiraha peal ka mitte.

Aga tean ka paljusid teisi, kel kas kärbiti palka või jäid tööst ilma, samuti ei ole kõigi eriala nii paindlik, et saab ise enda tööandajana õpitud ja kogemustega erialal jätkata. Ei ole nii mustvalge see asi, et jäid tööst ilma, järelikult ei olnudki sinu tegevus või eriala või pakutav vajalik. Ja see lumepall alles hakkas veerema, inimeste maksejõud on vähenenud, kui kasvõi ehitussektorit näiteks vaadata, varsti arendused seisavad poolikult, jääb seal suur hulk firmasid ja inimesi hätta. See, mis näha on, on praegu jäämäe tipp, neid tagajärgi saab tunda veel palju aastaid.

Rääkimata edasi lükatud arstiaegadest ja ärajäänud ravist. Minu vanematel mõlemal lükati paar uuringut edasi, jäid ära krooniliste haiguste tavapärased arstivisiidid ja analüüside tegemine. Neil veel vedas, isal oli küll veidi halvemaks läinud, aga sai uued analüüsid ja ravimidoosi siiski juunis juba korrigeeritud. Aga on ka neid, kelle jaoks niigi pikkade ravijärjekordade juures ravi edasilükkamine mõjub hullemini. Ei saa elu lõputult pausile panna.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks muidugi, eluspüsimiseks piisab Maslow püramiidi alumisest kihist. Aga kes vähegi amööbi tasemest edasi arenenud, püüdlevad siiski söömisest ja eluspüsimisest pisut kõrgemale.

+18
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks muidugi, eluspüsimiseks piisab Maslow püramiidi alumisest kihist. Aga kes vähegi amööbi tasememst edasi arenenud, püüdelvad siiski söömisest ja eluspüsimisest pisut kõrgeamale.

Näiteks sinna kõrgemale tasemele, mis lubab perekooli foorumisse kolmerealise ja ainult kolme kirjaveaga iroonilis-poollollaka ja anonüümse postituse teha?

+7
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte keegi ei taha sinu elu elada.

PS toota mida ja milleks? Mitu diivanit või autot pean ma ostma?

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või siis vastupidi- igal hommikul peale öist pidutsemist ööklubides ei suuda midagi meenutada…

+7
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Covid peatas eluks mittevajalikud asjad