Esileht Ajaviite- ja muud jutud Covid peatas eluks mittevajalikud asjad

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: Covid peatas eluks mittevajalikud asjad

Postitas:
Kägu

Reisimine on elu tavaline osa ja väga vajalik, et samast keskkonnast väljuda. Aastas 4 korda ikka.

Ah et lausa väga vajalik.

Saalist kostub vali naer.

Naera kui tahad.
Käin rohkemgi, ka sel suvel, Euroopa sai risti-põiki läbi sõidetud, ammu pole nii palju ringi rännanud.
Lähen varsti jälle, Soome näiteks ja kui piiragnud leevenevad taas automatkale.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reisimas ei käida ainult turismi eesmärgil. Eriti valus on praegune olukord neile, kes on pereliikmetest piiriga lahutatud. Nii või teisiti peab suurem osa inimesi selle ära põdema, enne see ära ei kao. Lihtalt parem kui liiga palju korraga haiged ei oleks.

Mitu korda läbi põdeda tahad? See, et korra haige oled, annab väidetavalt samale tüvele immuunsuse vaid kuueks kuuks. Kui aga põdesid Hispaaniast toodud viirust aga saad Ukraina oma, põed uuesti.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks sinna kõrgemale tasemele, mis lubab perekooli foorumisse kolmerealise ja ainult kolme kirjaveaga iroonilis-poollollaka ja anonüümse postituse teha?

Sa ei tee kirjavigadel ja trükivigadel vahet? Kurb.

Aga kõrgemale püüdlemise all mõtlesin ma küll seda, et liskas söögile hakkavad inimesed soovima ka Maslow püramiidi ülemisi kihte, ei lepi ainult alumisega. Kuigi eluspüsimiseks piisaks ainult alumisest, et söök oleks olemas ja katus/riided ka.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Reisimine=turism ja see on enamikele riikidele äärmiselt oluline majanduse seisukohast, isegi meie väikesele Eestile.

On muidugi. OLI muidugi.

Aga selles ju teema pont ongi, et kõik see on mingi mull.

Oleks aeg treipingi taha istuda ja tööle hakata, mitte päevast päeva niisama vahtida ja vana-vana-vana-vanaisa käest tasuta saadud kinnisvara turistidele kalli hinna eest toakaupa edasi müüa.

Mingid Rooma vaatega hotellid, mille tuba maksab 1500€/öö. Need on ehitatud 300 aastat tagasi!

MIDA fkng tootvat nende praegused omanikud teevad?

Ok, värvivad kuskil mingi seina üle ja kiruvad oma adminni taga, kel laps haige.

KÕIK.

See on ju jamps.

Mis asi see roomavaade on?

Kui pead silmas mõnd kesklinna hotelli vaatega vaatamisväärusele, siis loogiline, et selle nõudlus on suurem ja maksta tuleks rohkem. Neid vaatamisväärustele avanevaid kohti on ka rohkem ja kallimaid, sa ei pea võtma airbnb ubrikut, kus töötajaga jauratakse. Ning reeglina on hotelli haldaja erinev hoone päris omanikust vanade hoonete puhul.
Mind alati hämmastab, kui idee järgi täiskasvanud inimene hakkab ajama juttu, et kõik peaksid minema treipingi taha või kartuleid võtma. Mis saab meditsiinist, teadusest, tulevikust? Inimene ei saa ainult treida, jõuab see sulle kohale. Inimene tahab ka õppida, näha, tundma õppida, areneda. Kui sa kõik selega seotud alad kinni paned ja kõik põllule suunad, on maailmalõpp tõesti käega katsutav. Sest siis ei oleks enam mingit arengut.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reisimine on elu tavaline osa ja väga vajalik, et samast keskkonnast väljuda. Aastas 4 korda ikka

Ehk hakatakse meil ka varsti selliseid reise (lollidele) tegema
https://kroonika.delfi.ee/news/kurioosum/koroonaajastu-jaburus-lend-mitte-kuhugi-muudi-valja-10-minutiga?id=91090113

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Näiteks sinna kõrgemale tasemele, mis lubab perekooli foorumisse kolmerealise ja ainult kolme kirjaveaga iroonilis-poollollaka ja anonüümse postituse teha?

Aga kõrgemale püüdlemise all mõtlesin ma küll seda, et liskas söögile hakkavad inimesed soovima ka Maslow püramiidi ülemisi kihte, ei lepi ainult alumisega. Kuigi eluspüsimiskes piisaks ainult alumisest, et söök oleks olemas ja katus/riided ka.

Sina võiksid tõesti järgmiseks ette võtta püramiidi selle astme, kus oma kirjapandu enne ärasaatmist läbi loetakse. Või kasvõi pärastki…

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kannatada on enam saanud meelelahutus. Aga kas ilma meelelahutuseta ei ela ära? Vabalt elab. Jama on ainult sellega et igasugune meelelahutus on paljudele töö. Kui vajalik selgub praegu.
Ei saa ka öelda et õige töö on millegi tegemine ja tootmine. See on ju tarbimine ja ületarbimine. Mille suhtes ka kutsutakse mõistusele. Palju asju ikka vaja on.
Mida siis üldse vaja on. Asju pole. Meelelahutust ka pole. See vajadus on kõik nagu tekitatud-sa oled seda väärt.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sina võiksid tõesti järgmiseks ette võtta püramiidi selle astme, kus oma kirjapandu enne ärasaatmist läbi loetakse. Või kasvõi pärastki…

Tänan soovitamast. Ma teen seda niigi, kahjuks mul on ses osas mingi omamoodi tähelepanuhäire, et ma tõesti ei näe vahetusse läinud tähti. Kui näen, siis alati ka parandan.

Aga millisesse püramiidi kihti sinu arvates see ülelugemine ka kuulub? Ehk selgitad, kui nii tark oled?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reisimine=turism ja see on enamikele riikidele äärmiselt oluline majanduse seisukohast, isegi meie väikesele Eestile.

Pigem tuleks mõelda väärtuste loomisele mida eksportida saaks.

Selleks, et eksportida, peab keegi tahtma seda importida. Selleks, et midagi importida, peaks see olema midagi, mida sul endal ei ole. Seda, mida sul aga looduslike võimaluste tõttu ise tootes ei ole, on järelikult luksuskaup. Luksuskaupu aga teadaolevalt eluks vajalik pole.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu plaanilisest ja mitte eluohtlikust kergest operatsioonist sai 4 kuuga raske lõikus, kuna probleem kasvas lihtsalt massiivseks. Nädal ootamist veel ja ma siin enam ei kirjutaks..Nüüd taastun loodetavasti mingi aja pärast. Mul on ikka kange tahtmine kedagi süüdistada, et plaaniline abi plaksuga kinni pandi. Ka kevadel ei olnud olukord nii traagiline ja hull, et kõik laia lauaga kinni löödi. Ja kardetavasti ei ole mina ainus “koroonaohver” paraku.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks aeg treipingi taha istuda ja tööle hakata, mitte päevast päeva niisama vahtida

Huvitav et selliseid kõik treipinkide taha usku jutlustajad ei paku kunagi välja mis nende treitud asjahunnikutega pärast peale hakata.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind alati hämmastab, kui idee järgi täiskasvanud inimene hakkab ajama juttu, et kõik peaksid minema treipingi taha või kartuleid võtma. Mis saab meditsiinist, teadusest, tulevikust?

Mind küll ei hämmasta, et perekoolis leidub lolle, kes on eile kuskilt lugedes saanud selgeks sõnaühendi maslowi püramiid, nüüd loobivad seda söögi alla ja söögi peale (justkui varjates sellega vist oma poolikut haridust?), samas puudub neil teiste foorumlaste tekstidest elementaarne arusaamisvõime, ehk seesamune paljukirutud funktsionaalne lugemisoskus.

Seal minu tekstis oli mõeldud, et:
Treipingi taga = sümbol = tootev töö = teadustöö = inseneritöö = kunst = arhitektuur = muusika = kraavikaevamine = meditsiin = kraana juhtimine = CNC pingi taga = jne jne jne.
AGA ma ei imesta, et sa rumaluke sellest ülekantud tähendusest aru ei saanud.
Sest sa ei oskagi peale selle maslowi hetkel muust mõelda.
Loomulikult, ära nüüd arva, et kraanajuht ja õpetaja ka päris samad oleks, aga antud kontekstis küll; sest nad mõlemad toodavad täiesti nullist uusi väärtusi.

Soe soovitus sulle, ära õpi ükshaaval võõrapäraseid väljendeid selgeks, et näida tark, vaid proovi edaspidi suurelt mõelda ja loetust ka laiemalt mõeldes aru saada. Näiksid siis veel targem, mitte ei mässiks end lollist sisse nagu praegu.
Kõik ju ei kirjuta stiilis “vihma sajab ja tuul puhub kõvasti” nagu sina seal väidetavalt püramiidi teisel astmel loed ja kirjutad. On ka inimesi, kes on seal püramiidil juba kõrgemale jõudnud, kui sina.
Roni järgi ja hämmasta vähem.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

reipingi taga = sümbol = tootev töö = teadustöö = inseneritöö = kunst = arhitektuur = muusika = kraavikaevamine = meditsiin = kraana juhtimine = jne jne jne.

Muusikaüritustele tegi koroona ju lõpu, seega ikkagi mittevajalik ju. Muidugi- saad osta muusikapalasid kodus kuulamiseks ja maksta raha veebikontsertide eest, aga ooperilauljad, koorilauljad ja muud kambakesi koos käijad peavad ikka ettevaatlikud olema, kas nende alal ikka on tulevikku. Kuigi ooperilaulja saab vähemalt helisalvestusi ikka teha oma aariatest. Ja välismaale esinema minemisest ei tasu üldse rääkida.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks aeg treipingi taha istuda ja tööle hakata,

Ja mida sa treid seal, mille eest keegi oleks nõus raha välja käima? Eriline mühkam. Et raha ringleb, et inimesed teenivad raha, tuleb ka sulle kasuks. Maksudest pakub riik sulle teenuseid, ehitab välja teid, pakub meditsiiniabi jne. Mida rikkamad on inimesed üldiselt, seda paremini elab ka see treial. Et kõik treida saaks, peab keegi neid asju ka tarbima.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Varem pole taaskasutus olnud maailma päästmise seisukohalt tähtis. Taaskasutus oli vaeste teema. Aga nüüd on see teadlik tegevus ja eluviisi valik. Ei ole neid uusi asju ka vaja teha. Või kes teeb, ega sel pruugi ka äri õitseda. Ei saa ka öelda et õppisid kokaks ja riik ei võimalda töökohal avatud olla. Nii võib ka mistahes muu ametiga olla. Amet selge aga tööd pole.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kõrgemale püüdlemise all mõtlesin ma küll seda, et liskas söögile hakkavad inimesed soovima ka Maslow püramiidi ülemisi kihte, ei lepi ainult alumisega. Kuigi eluspüsimiseks piisaks ainult alumisest, et söök oleks olemas ja katus/riided ka.

Loe vahelduseks häid raamatuid. Ongi kõrgem tase käes.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ah et lausa väga vajalik.

Saalist kostub vali naer.

Ära inise, kibestunud inimene.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põnev elu on juhupartneri käest taha saamine.

Tavaliselt mehed sellega ei kelgi. On see su ainus saavutus?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi elada maailmas, kus kultuuri nimetatakse elu väärtusetuks osaks, mis “ei tooda midagi”.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe vahelduseks häid raamatuid. Ongi kõrgem tase käes.

Kui siin on heade raamatute nimetusi küsitud, siis on köki-möki ja midagi ei tule.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind alati hämmastab, kui idee järgi täiskasvanud inimene hakkab ajama juttu, et kõik peaksid minema treipingi taha või kartuleid võtma. Mis saab meditsiinist, teadusest, tulevikust?

Mind küll ei hämmasta, et perekoolis leidub lolle, kes on eile kuskilt lugedes saanud selgeks sõnaühendi maslowi püramiid, nüüd loobivad seda söögi alla ja söögi peale (justkui varjates sellega vist oma poolikut haridust?), samas puudub neil teiste foorumlaste tekstidest elementaarne arusaamisvõime, ehk seesamune paljukirutud funktsionaalne lugemisoskus.

Seal minu tekstis oli mõeldud, et:

Treipingi taga = sümbol = tootev töö = teadustöö = inseneritöö = kunst = arhitektuur = muusika = kraavikaevamine = meditsiin = kraana juhtimine = CNC pingi taga = jne jne jne.

AGA ma ei imesta, et sa rumaluke sellest ülekantud tähendusest aru ei saanud.

Sest sa ei oskagi peale selle maslowi hetkel muust mõelda.

Loomulikult, ära nüüd arva, et kraanajuht ja õpetaja ka päris samad oleks, aga antud kontekstis küll; sest nad mõlemad toodavad täiesti nullist uusi väärtusi.

Soe soovitus sulle, ära õpi ükshaaval võõrapäraseid väljendeid selgeks, et näida tark, vaid proovi edaspidi suurelt mõelda ja loetust ka laiemalt mõeldes aru saada. Näiksid siis veel targem, mitte ei mässiks end lollist sisse nagu praegu.

Kõik ju ei kirjuta stiilis “vihma sajab ja tuul puhub kõvasti” nagu sina seal väidetavalt püramiidi teisel astmel loed ja kirjutad. On ka inimesi, kes on seal püramiidil juba kõrgemale jõudnud, kui sina.

Roni järgi ja hämmasta vähem.

Õige on “roni järele.”

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õige on “roni järele.”

Ei.
Maslowi tädi keeles on just õige roni järgi, tee järgi jne.
Ära topi omaenda või eesti keelt igale poole, sest pr. M ei saaks sellest nagunii aru.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui mõne inimese elu seisneb ainult söömises, magamises ja paljunemises, siis ei saa ta vbl tõesti aru, et millest kära.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen nõus teemaalgatusega, kuid siiski teadvustan, et enamikule inimestele need asjad ON olulised. Lihtsalt minul on mõnus 🙂 Kodukontorit naudin täiega ja ei kujuta ette, et peaksin taas iga päev kontoris hakkama käima.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui mõne inimese elu seisneb ainult söömises, magamises ja paljunemises, siis ei saa ta vbl tõesti aru, et millest kära.

Hmm, mulle näiteks meeldib kodus olla, olen kirglik aednik, loen palju. Minu reisid on väiksest saadik olnud mu enda sisekosmoses. Reise talun pere pärast ja reisime palju, aga ei armasta. Ei saa aru, milleks see kõik, ausalt ka.

Restorane küll armastan 😀

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reisikiimlus- ei anna elule midagi juurde ega ole esmatähtis, v.a instagrammis reisipiltide presenteerimine.

Restoran- pole eluks vajalik. Kodus saab ka süüa teha.

Ööklubi ja baar- kodus saab ka drinki võtta. Raha jääb rohkem alles.

Kitsama silmaringiga inimest polegi vist kunagi näinud ega kuulnud.
Sa arvad et reisitakse insta piltide pärast?
Sa arvad et restoranis käiakse selleks, et kõht täis saaks?

Ega sulle ei selgitagi, miks inimesed tegelikult nende tegevustega tegelevad, sa ei saaks aru niikuinii.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa arvad et reisitakse insta piltide pärast?

Sa päriselt ka arvad, et ta arvab?
Ma sain nii aru, et ta ei arva midagi, ta lihtsalt torgib publikut ja tahab teada, mida SINA arvad.
Seda viimast, aga, paraku sa seekord kirja panna ei suutnudki…
Või, ptui, mis seekord, pigem nagu alati.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mõelda siis minu elu pole koroona mõjutanud. Ma tarbisin enne ka teemas toodud meelelahutusi väga vähe. Mulle ei meeldigi reisida. Restorani ei ülista ega naudi. Mul on minu jaoks nauditav elu ilma ka. On telekas. Arvuti. Ma pole ju paljut üldse näinud mis nt jupiterist tuleb. Terviserajad.raamatud.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle nimekirjaga võiks pikalt jätkata. Ise näiteks jäin ilma tööst, sest eriolukord pani firma uksi sulgema ja kõik töötajad koondati. Töö vist ka eluks mittevajalik siis.

Muidugi on töö kui niisugune eluks mittevajalik – vaata, kui palju on mittetöötavaid inimesi, kes töötu abiraha või pärandi või töötava abikaasa najal ilusti ära elavad. Raha, jah, on vajalik.

Ja ilmselt sinu töö oli tõesti tegelikult ühiskonna seisukohalt ebavajalik. Ma saan aru, et see teeb haiget, aga mis parata.

Mis on sinu vigastus, et sa nii rumalasti õel oled?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa päriselt ka arvad, et ta arvab?
Ma sain nii aru, et ta ei arva midagi, ta lihtsalt torgib publikut ja tahab teada, mida SINA arvad.
Seda viimast, aga, paraku sa seekord kirja panna ei suutnudki…
Või, ptui, mis seekord, pigem nagu alati.

Punktimees, alias Factor, kipud jälle liiga palju urisema. Katsu ennast talitseda.

0
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Covid peatas eluks mittevajalikud asjad