Esileht Koolilaps Covid-testimisest koolis

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Covid-testimisest koolis

Postitas:
Kägu

Mina saatsin ka oma nohuse lapse kooli. Kui koolist ei öelda, et tulge viige ära, siis seni saadan. Nohu ja köha ei ole haigused, et laps peaks kodus olema. Seni kuni enesetunne on hea, ei näe ise probleemi. Covidi vastu mul laps ka vaktsineeritud.

+6
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saatsin ka oma nohuse lapse kooli. Kui koolist ei öelda, et tulge viige ära, siis seni saadan. Nohu ja köha ei ole haigused, et laps peaks kodus olema. Seni kuni enesetunne on hea, ei näe ise probleemi. Covidi vastu mul laps ka vaktsineeritud.

Nohu ja köha nakkavad. jah, nakkavad tõepoolest ka juba enne sümptomite tulekut, aga väikeses umbses klassiruumis, kus kambakesi koos väga palju lapsi, mida pikaajalisem kokkupuude, seda suurema tõenäosusega saavad ka teised selle köha ja nohu, kui üks aina löriseb, käega nina pühib ja oma pisikuid laiali aevastab-köhib. Palun hoidke oma haigeid lapsi kodus! Koolist, lasteaiast! Ja ärge ise ka ronige haigena tööle, kui puutute seal kokku hulga teiste inimestega ja see kokkupuude on vältimatu! Täiesti rõve on nohus, köhas ja kurguvalus olla, jaksu vähem, pea ei lõika, VALUS – olgu need siis mõne jaoks “päris haigused” või mitte!

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nohu ja köha nakkavad. jah, nakkavad tõepoolest ka juba enne sümptomite tulekut, aga väikeses umbses klassiruumis, kus kambakesi koos väga palju lapsi, mida pikaajalisem kokkupuude, seda suurema tõenäosusega saavad ka teised selle köha ja nohu, kui üks aina löriseb, käega nina pühib ja oma pisikuid laiali aevastab-köhib. Palun hoidke oma haigeid lapsi kodus! Koolist, lasteaiast! Ja ärge ise ka ronige haigena tööle, kui puutute seal kokku hulga teiste inimestega ja see kokkupuude on vältimatu! Täiesti rõve on nohus, köhas ja kurguvalus olla, jaksu vähem, pea ei lõika, VALUS – olgu need siis mõne jaoks “päris haigused” või mitte!

Samas saab teiste süüdistamise asemel ikka ise ka palju ära teha selleks, et iga nohu-köha külge ei hakkaks ja rivist välja ei lööks. Korralik uni, tervislik toit ja piisavalt värskes õhus liikumist on vajalikud nii lastele kui vanematele. Samuti tasub tähele panna juba esimesi sümptomeid ja kiirelt koduste ravivõtetega (kuum jook, õhtul varakult voodisse, võib-olla ka Coldrex vms lihtne ravim sisse võtta) reageerida, enne kui tõbi jõuab hulluks minna.

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, olen absoluutselt nõus, kui mõlemalt poolt läheneda – st ühelt poolt ise end karastada ja tervislikult elada ning teiselt poolt samal ajal vähendada võimalikul määral haigete inimeste kollektiivisolemist, siis püsibki kogu ühiskond tervem ja on vaja vähem töölt/koolist/lasteaiast puududa, haiguslehti võtta jne. Mina näiteks olen lasteaiaõpetaja, oleme lastega õues nii hommikul kui õhtul, tuulutame, kui lapsi pole ruumis, ise lähen vara magama, söön tervislikult, teen mõõdukalt trenni jne, aga kui sulle näiteks 3 päeva väike armas mudilane (nunnult “oih! unustasin käsivarre/taskurätiku ette panna!” öeldes) näkku aevastab, siis murrab vingem viirus minu loomulikust kaitsebarjäärist ikkagi läbi. Nii sageli ma enam haigeks ei jää, kui õpetajatöö algusaastatel, aga igal aastal mitu korda paraku küll. Kodukontorist saaks pisut tõbisena tööd edasi teha, aga õpetajana ma ei saa minna laste sekka ju nii, isegi kui enesetunne pole väga hull: esiteks, mis eeskuju see oleks; teiseks, töö on väga intensiivne ja ülikontaktne, ma ei saa lapsi endast tervisliku vahemaa kaugusel hoida mitte kuidagi. Seega pean iga jumala kord töövõimetuselehe jääma, kui “nohu, mis polegi haigus!” kallale tuleb. Seega jah, ma ei poolda kohe üldse tõbiseid lapsi lasteaias või koolis ega tõbiseid õpetajaid klassi ees või lasteaias või poekassas või juuksuris vm…

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

njaa aga tead, et see pidev nina nuuskaja või köhija segab tundi, tekitab teistes hirmu .

Lisaks on tal endal kehvem enesetunne aga ta ei julge vanematele öelda.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõne lapse jaoks polegi võibolla nohu teab mis raskus. Aga samas nakatab enda ümber teisi. Ühe sellise pärast, kellel oli koolis nohu ja lõpuks tuli välja, et kodus keegi covid positiivne, samas väideti et lapse test oli negatiivne on nüüd 4 last haiged. Hoidke oma nohuninad kodus. Ise tahate olla juuksuris, kui juuksur aevastab ja muudkui nuuskab?

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina oledki see lammas kes oma peaga ei oska mõelda. Miks sa need lapsed tegid kui ravida neid ei oska ja ei hooli ka neist? Halb lapsevanem oled ehk siis lammas lapsevanem oled

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga vastutustundetud on need vanemad, kes oma haiged lapsed lasteaeda saadavad. Sageli ei tule vanem enne tööpäeva lõppu  oma haigele lapsele järgi, mistõttu haigestuvad ka teised rühmas olevad lapsed. Meil praegu lasteaias koroona sees ja rühmadest lapsed ning ka 2 õpetajat haiged :(.

+4
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Esileht Koolilaps Covid-testimisest koolis