Esileht Koolilaps Covid tõendi allkirjastamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )

Teema: Covid tõendi allkirjastamine

Postitas:
Kägu

Kindel, et nad ei-ks loevad kui tõendit ei edasta? Kas kellegil on juba tagasisidet

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes nad? Täpsusta oma küsimust veidi.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel, et nad ei-ks loevad kui tõendit ei edasta? Kas kellegil on juba tagasisidet

Ah?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No andke minna, kõik lapsevanemad said dokumendi. Kui midagi asjalikku öelda pole siis ära ahheta

0
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No andke minna, kõik lapsevanemad said dokumendi. Kui midagi asjalikku öelda pole siis ära ahheta

Mina kui lapsevanem pole mingit dokumenti saanud ja pole õrna aimugi, millest sa räägid.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No andke minna, kõik lapsevanemad said dokumendi. Kui midagi asjalikku öelda pole siis ära ahheta

Mina kui lapsevanem pole mingit dokumenti saanud ja pole õrna aimugi, millest sa räägid.

Vaata e-kooli

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata e-kooli

Nii. Vaatasin. Ei midagi allkirjastamist nõudvat…

Teed teema, kirjuta lahti mis su probleem on ja millele tagasisidet ootad. Niisama emotsiooni pealt lihtsalt midagi partsatada ja eeldada, et kõik teavad millest sa räägid, pole nagu mõtet.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No andke minna, kõik lapsevanemad said dokumendi. Kui midagi asjalikku öelda pole siis ära ahheta

Mul on vaid Selveri reklaamid e-koolis. Mis dokumendi siis kõik lapsevanemad said?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin Stuudiumi. Targemaks ei saanud. Ja teemaalgataja ka oma suurt saladust ei paljasta.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis saadeti ankeet, et kas oled nõus, et su laps vaktsineetitakse ja kui on koroona kolle, siis testitakse, et ei peaks karantiinis olema.

Mina ei ole nõus ei testimise ega vaktsineerimisega, seega ei täida ankeeti ja siis ei tehta lapsele midagi.

+1
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks testimisega nõus ei ole? See ei saa ju kuidagi last kahjustada?

+31
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei vaktsineeri või testi siis tõenäoliselt mingil hetkel saadetakse distantsõppele-isolatsiooni

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures lisaks, et ma ei saa testimise vastasuset aru. Kui ei taha vaxida. No ok ära vaxi. Aga testimine….?

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures lisaks, et ma ei saa testimise vastasuset aru. Kui ei taha vaxida. No ok ära vaxi. Aga testimine….?

 

Ikka leidsid siis selle teate siis või?

0
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis saadeti ankeet, et kas oled nõus, et su laps vaktsineetitakse ja kui on koroona kolle, siis testitakse, et ei peaks karantiinis olema.

Mina ei ole nõus ei testimise ega vaktsineerimisega, seega ei täida ankeeti ja siis ei tehta lapsele midagi.

Kas seal ankeedis siis pole kirjas, mis juhtub nendega, kes pole vaktsineeritud ja kes ei luba testida? Ilmselge ju, et kui su laps osutub lähikontaktseks ja teda testida ei tohi, siis ei testitagi. Aga kooli ka ei lasta. Istub kodus lähikontaktsena ja õppetöö eest vastutab sel juhul lapsevanem.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures lisaks, et ma ei saa testimise vastasuset aru. Kui ei taha vaxida. No ok ära vaxi. Aga testimine….?

Ikka leidsid siis selle teate siis või?

Ei, me lihtsalt üritame ridade vahelt lugeda. Eeldame, et su laps on üle 12a vana jne. Ise sa ju infot ei anna.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai koolist selle paberi, et kas on juba vaktsineeritud või luban vaktsineerida ja kui pole vaktsineeritud, siis kas luban testida.

Ma pakun, et tegevusjärjekord on umbes selline

* oodatakse mõistlik aeg veel

* kui vastust pole, aga olukord nõuab, siis küsitakse lapse käest – kas oled nõus testimisega või lähed istud kodus.

Ma kahtlustan, et sellist varianti ei lasta läbi, et ma ei võta ei üht ega teist, vaid lähenetakse nii, et kui ühtegi kooliskäimist võimaldamist meedet ei kasuta, siis lähed kodusistujate gruppi.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis saadeti ankeet, et kas oled nõus, et su laps vaktsineetitakse ja kui on koroona kolle, siis testitakse, et ei peaks karantiinis olema.

Mina ei ole nõus ei testimise ega vaktsineerimisega, seega ei täida ankeeti ja siis ei tehta lapsele midagi.

Kas need ankeedid on kooliti erinevad? Ma arvasin, et universaalsed ehk et meil oli iga nõustumise juures ka keeldumise lahter olemas.

Kas on vaktsineeritud? Jah / Ei

Kas soovid vaktsineerida? Jah / Ei

Kas lubad testida? Jah / Ei jne.

Ankeedi täitmata jätmise variant tundub koostamise mõttes kuidagi kummaline lahendus.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirju said vaid vaktsineerimata lastega vanemad e-kooli, mina näiteks ei ka ei tea, millest jutt, kuna laps on vaktsineeritud. Tean, et kooliõed said haigekassalt vaktsineerimata 12+ õpilaste nimekirjad ja ilmselt neile see teade e-kooli ka pandi. Nad hakkavad uusi nimekirju saama kord kuus, sest lapsi võidakse vaktsineerida ka mujal. Samas sain aru ka seda, et kui korra oled allkirjastanud teate, et ei soovi vaktsineerida, siis sulle õppeaasta jooksul uut pakkumist ei tehta. Muidu saad iga kuu selle kirja uuesti. Testimist ikkagi lubaksin, sest esiteks annaks see aimu, kas laps võib olla nakatunud, ikkagi võiks ju olla huvi lapse tervise vastu, teiseks jah, kui ei testi, saadetakse automaatselt koju õppima – kui testid ja laps on negatiivne, saab ju koolis edasi käia.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole e-kooli ühtegi vaktsineerimiskirja saanud. Laps tõi koolist paberil kirja (pole Tallinna kool, aga laps on vaktsineeritud) ja tagastamiseks anti aega mõned päevad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis saadeti ankeet, et kas oled nõus, et su laps vaktsineetitakse ja kui on koroona kolle, siis testitakse, et ei peaks karantiinis olema. Mina ei ole nõus ei testimise ega vaktsineerimisega, seega ei täida ankeeti ja siis ei tehta lapsele midagi.

Ei tehta jah midagi, saadetakse laps koju ja hakkabki seal istuma. Jääbki sama rumalaks kui ta vanemad, aga selline on elu. Päris rumal on ju testimisest keelduda.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei ole mitte diskrimineerimine seadusevastane? Vaktsineerimine, testimine ei saa ju olla kohustuslikud, sest igal lapsel on õigus haridusele ja õigus koolis käia ja õppida. Või inimõigused ei loe midagi?
Soomes ei ole saadud siismaani isegi maskikohustust kehtestada, sest see pole kooskõlas põhiseadusega. Koolid ja lasteaiad ei saa nõuda neg testi tulemust või muid selluseid andmeid, sest see teave on konfidentsiaalne.

+3
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei ole mitte diskrimineerimine seadusevastane? Vaktsineerimine, testimine ei saa ju olla kohustuslikud, sest igal lapsel on õigus haridusele ja õigus koolis käia ja õppida. Või inimõigused ei loe midagi?

Õigus on haridusele, aga see ei tähenda, et peaks olema õigus füüsiliselt kooli minna. Sest lisaks õigusele haridusele on inimõiguseks ka õigus tervisele. Ja testimisest keeldumisega on laps potentsiaalselt ohtlik teiste tervisele ning rakendab oma õigust haridusele kodus.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolid ja lasteaiad ei saa nõuda neg testi tulemust või muid selluseid andmeid, sest see teave on konfidentsiaalne.

Ka siin ei nõuta, sind lihtsalt koheldakse võrdväärselt vaktsineerimata ja positiivse testiga isikutega. Ehk et istud kodus ja õpid seal. Sama on ka Soomes, ei maksa siin nüüd muljet jätta, et meil siin oleks kuidagi ranged reeglid. Soomes on need palju rangemad ja keegi ei pirise. Maskikandmist ei ole vajagi kehtestada. Kui asi oli hull, kanti neid vastuvaidlematult isegi siis, kui oli tegu vaid soovitusega. Kui mõni ei kandnud, oli teada, et mingi eestlane või muult arengumaalt ja vaadati halvustavalt.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on laps vaktsineeritud kahe doosiga, aga paberi saime ikka. Seal oligi küsitud kõigepealt, kas on vaktsineeritud. Edasi tulid muud küsimused vaktsineerimise/testimise kohta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel, et nad ei-ks loevad kui tõendit ei edasta? Kas kellegil on juba tagasisidet

Ma arvan, et nad loevad samamoodi su mõtteid kui meie ning panevad ei või jahi asemel sulle südamekese tabelisse.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on see kooliti või piirkonniti erinev lähenemine. Mina sain oma info otse haigekassa ametnikult, kes asjaga kursis ja ütles,et õed koolides saavad neilt vaktsineerimata noorte nimekirja iga kuu, uuesti. Järelikult siis kooliti lähenemine erinev, kuidas midagi korraldada. Minu lapsi Tallinna kesklinna koolis mingit kirja vaktsineeritud lapse e-kooli ei ole tulnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas testidest keeldujad arvavad lapsele pannakse kiip ajju või on neil mingi muu põhjus?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei ole mitte diskrimineerimine seadusevastane? Vaktsineerimine, testimine ei saa ju olla kohustuslikud, sest igal lapsel on õigus haridusele ja õigus koolis käia ja õppida. Või inimõigused ei loe midagi?

Õigus on haridusele, aga see ei tähenda, et peaks olema õigus füüsiliselt kooli minna. Sest lisaks õigusele haridusele on inimõiguseks ka õigus tervisele. Ja testimisest keeldumisega on laps potentsiaalselt ohtlik teiste tervisele ning rakendab oma õigust haridusele kodus.

Inimesel on õigus keelduda kõikidest testidest ja süstidest ja teda ei tohi kohelda selle põhjal teisiti, ehk siis diskrimineerida.

+4
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi diskrimineerimist – kõigile on tagatud võimalus kodus õppida. Kes tahab, saab kasutada võimalusi kontaktõppeks – ehk siis vaktsineerida või testida.

Nagu õigust toidu käitlemiseks ei saa ilma teatud testideta või autojuhiluba ei saa ilma teatud nõuete täitmiseta.

Testimisest keeldudes ei võta lapselt õigust haridusele mitte keegi muu, kui lapsevanem ise.

Ma ei tea ühtegi testi, millest keeldumist tõlgendataks inimese kasuks.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )


Esileht Koolilaps Covid tõendi allkirjastamine