Esileht Koolilaps Covid tõendi allkirjastamine

Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )

Teema: Covid tõendi allkirjastamine

Postitas:
Kägu

Kirju said vaid vaktsineerimata lastega vanemad e-kooli, mina näiteks ei ka ei tea, millest jutt, kuna laps on vaktsineeritud. Tean, et kooliõed said haigekassalt vaktsineerimata 12+ õpilaste nimekirjad ja ilmselt neile see teade e-kooli ka pandi. Nad hakkavad uusi nimekirju saama kord kuus, sest lapsi võidakse vaktsineerida ka mujal. Samas sain aru ka seda, et kui korra oled allkirjastanud teate, et ei soovi vaktsineerida, siis sulle õppeaasta jooksul uut pakkumist ei tehta. Muidu saad iga kuu selle kirja uuesti. Testimist ikkagi lubaksin, sest esiteks annaks see aimu, kas laps võib olla nakatunud, ikkagi võiks ju olla huvi lapse tervise vastu, teiseks jah, kui ei testi, saadetakse automaatselt koju õppima – kui testid ja laps on negatiivne, saab ju koolis edasi käia.

Meil said selle kirja ikka kõik. Mul laps vaktsineeritud ja pidingi üle kinnitama, et on vaktsineeritud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis said lapsed paberkandjal ja klassijuhatajad jagasid laiali neljapäeval-reede.

Eks lastel võivad need kotis asjade vahel ka olla, kui pole meilile, stuudiumisse või kuhugi veel saadetud.

Kui vanem ei allkirjasta, siis jah loeme vaikimisi keeldumiseks aga miks ei võiks selgesõnaliselt keelduda

Selgesõnaliselt loobumise kohta pole sellel avaldusel

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai kirja kus küsiti nõusolekut kolmikvaktsiini tegemiseks. Leetrid, mumps, punetised. Kuna mul kolmas koolilaps, juba tean et see on plaaniline kui oled 13.

Mingit covidi küsitlust pole olnud aga ta on mul ka vaktsineeritud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ju täitsa konkreetne keeldumisvariant lehel.

On täielikult vaktsineeritud või ei.

On läbi põdenud või ei.

Annan nõusoleku koolis vaktsineerida a)jah b)ei c)ei, sest on juba vaktsineeritud

Kellel mõni värvikam variant hingel, võib ju selle sinna juurde kirjutada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on piisavalt põhjendusi miks lapsi mitte vaktsineerida
https://rahvaalgatus.ee/initiatives/a096342b-290d-4056-9c2e-17ccddbf31ff

Saatsin kooli avalduse kus väljendasin sõnaselgelt et luba mitte mingit vaktsineerimist või testimist.
Seda blanketti ei kasutanud.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mind jubedalt ikka huvitab – vaktsineerimine veel, aga mis värk selle testimisega on? Miks testihirm nii suur on, et olete nõus pigem lapse koju jätma?

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mind jubedalt ikka huvitab – vaktsineerimine veel, aga mis värk selle testimisega on? Miks testihirm nii suur on, et olete nõus pigem lapse koju jätma?

Ju nad kardavad, et kui laps topsi sülitab, siis saab kiibi külge.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tuli emailiga. Vastasin, allkirjastasin, tagastasin. Milles probleem?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mind jubedalt ikka huvitab – vaktsineerimine veel, aga mis värk selle testimisega on? Miks testihirm nii suur on, et olete nõus pigem lapse koju jätma?

Ju nad kardavad, et kui laps topsi sülitab, siis saab kiibi külge.

Mingi hulk vanemaid pidi ka kartma, et vaktsineeritud õpetaja on tibupallikesele ohtlik, sest kiirgab 5G

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis said lapsed paberkandjal ja klassijuhatajad jagasid laiali neljapäeval-reede.

Eks lastel võivad need kotis asjade vahel ka olla, kui pole meilile, stuudiumisse või kuhugi veel saadetud.

Kui vanem ei allkirjasta, siis jah loeme vaikimisi keeldumiseks aga miks ei võiks selgesõnaliselt keelduda

Selgesõnaliselt loobumise kohta pole sellel avaldusel

Antivaxxerid on tuntud tekstist mittearusaamise poolest.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kust nad teavad, kes on vaktsineeritud?

Kas kooliõdedel ei olegi ligipääsu digiloole?

Oh jumal…

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kust nad teavad, kes on vaktsineeritud?

Kas kooliõdedel ei olegi ligipääsu digiloole?

Oh jumal…

Kas sa võiksid selle eksklamatsiooni sisu ehk avada?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei näinud võimalust märkida, et laps on ühe süsti juba saanud, lähipäevil saab ka juba oma teise kätte. Valikus oli, kas laps on vaktsineerimata või täielikult vaktsineeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei näinud võimalust märkida, et laps on ühe süsti juba saanud, lähipäevil saab ka juba oma teise kätte. Valikus oli, kas laps on vaktsineerimata või täielikult vaktsineeritud.

Mina täitsin ära, et on vaktsineerimata ja lisasin juurde – et saab teise doosi 15.09.2021. Kuna seal on ka nõusolek testimiseks, siis tuleb see kindlasti ära saata. Need lapsed, kelle vanem testimiseks luba ei anna, jäävad koduõppele, kui juhtub keegi klassis nakatuma.  Minu jaoks ei ole testimine probleem ja eelistan, et laps saaks koolis käia.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minus tekitas see Stuudiumisse saadetud dokument, mille pealkiri oli “Vaktsineerimise nõusoleku vorm” samuri küsimusi.

Esiteks – kooliõde oli juba saatnud ühe terviseankeedi, mille ma täitsin ja allkirjastasin. Laps läks esimesse klassi, 7-aastane.

Nüüd tuli uus mingi ankeet, kus JÄLLE uuritakse seda, et kas ma ikka olen vaktsineerimisega nõus. No ma ei ole kindlasti nõus sellega, et teda hakataks covidi vastu vaktsineerima. Samuti ma ei soovi, et ta negatiivse testi puhul koolis edasi käiks, kui süsteem on selline, et testitakse vaid siis, kui klassis on keegi saanud positiivse testi. Siis ongi mõtekam see isolatsioon kodus ära istuda, mitte rõõmsalt koolis edasi käia. Esimeses klassis ei ole järgiõppimisega ka erilisi probleeme. Pealegi on esimese klassi lapsed kõik nagunii ju vaktsineerimata…

Ja ma ei ole täitnud seda “nõusoleku vormi”, sest mul tekkis ka see küsimus, et ma täidan selle ära, saadan tagasi ja siis vaadatakse lihtsalt, et ahah, nõus ja ühel päeval saan uudise, et last on covidi vastu vaktsineeritud…

Õnneks on meil selline kool, kus algklassid käivad eraldi majas. Samas, ma ei saa eriti aru sellest, miks saadeti alla 12-aastaste laste vanematele see covid vaktsiini nõusoleku vorm.

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tunne, et kooliti on nendes “Covidi” nõusolekuvormides väga suured erinevused. Vähemasti meie laste kool on selle endale meelepäraselt ümber kirjutanud.

No ja seetõttu oli selle väga keeruline vastata. Üks küsimus oli esitatud selliselt, et “jaaga”  taheti kahele erinevale küsimusele vastust. Jätsin sellele vastamata. Vaktsineeritusest sai kool teada ja mulle sellest täiesti piisas.

Siin teemas läbi jooksnud nn ametlik dokument oli üheselt mõistetav ja arusaadav.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minus tekitas see Stuudiumisse saadetud dokument, mille pealkiri oli “Vaktsineerimise nõusoleku vorm” samuri küsimusi.

Esiteks – kooliõde oli juba saatnud ühe terviseankeedi, mille ma täitsin ja allkirjastasin. Laps läks esimesse klassi, 7-aastane.

Nüüd tuli uus mingi ankeet, kus JÄLLE uuritakse seda, et kas ma ikka olen vaktsineerimisega nõus. No ma ei ole kindlasti nõus sellega, et teda hakataks covidi vastu vaktsineerima. Samuti ma ei soovi, et ta negatiivse testi puhul koolis edasi käiks, kui süsteem on selline, et testitakse vaid siis, kui klassis on keegi saanud positiivse testi. Siis ongi mõtekam see isolatsioon kodus ära istuda, mitte rõõmsalt koolis edasi käia. Esimeses klassis ei ole järgiõppimisega ka erilisi probleeme. Pealegi on esimese klassi lapsed kõik nagunii ju vaktsineerimata…

Ja ma ei ole täitnud seda “nõusoleku vormi”, sest mul tekkis ka see küsimus, et ma täidan selle ära, saadan tagasi ja siis vaadatakse lihtsalt, et ahah, nõus ja ühel päeval saan uudise, et last on covidi vastu vaktsineeritud…

Õnneks on meil selline kool, kus algklassid käivad eraldi majas. Samas, ma ei saa eriti aru sellest, miks saadeti alla 12-aastaste laste vanematele see covid vaktsiini nõusoleku vorm.

Kooliteed alustades peabki täitma ankeedi, see ei puutu hetkel käesolevasse olukorda. “Covidi ajastul” lihtsalt nüüd tuleb teine ankeet veel lisaks.

Kui on esimese klassi lapsega tegemist, siis teda ju testitakse ainult siis kui on lähikontaktne JA ilmnevad koolis haigussümptomid. Ainult lähikontaktsuse puhul neid testima ei hakata. Üle 12a (vaktsineerimata) lapsi hakatakse kohe kõiki testima kui klassis ilmneb positiivne. Seega puhtalt sinu otsus kui soovid lähikontaktsena oma lapse koju jätta.

Keegi ei hakka alla 12a-st vaktsineerima, ju lihtsalt üks stamp ankeet, mis läks, vanusest olenemata, kõigile. Teie puhul huvitab kooli seal ankeedis ainult see testimise lubamise/keelamise osa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas, ma ei saa eriti aru sellest, miks saadeti alla 12-aastaste laste vanematele see covid vaktsiini nõusoleku vorm.

Sest vorm on kõigile sama? Ilmselgelt ei hakka ju keegi süstima lastele vaktsiini, mis ei ole isegi tootja poolt neile lubatud. Aga jah, “jah” ei tasuks sellisele küsimusele muidugi vastata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirju said vaid vaktsineerimata lastega vanemad e-kooli, mina näiteks ei ka ei tea, millest jutt, kuna laps on vaktsineeritud. Tean, et kooliõed said haigekassalt vaktsineerimata 12+ õpilaste nimekirjad ja ilmselt neile see teade e-kooli ka pandi. Nad hakkavad uusi nimekirju saama kord kuus, sest lapsi võidakse vaktsineerida ka mujal. Samas sain aru ka seda, et kui korra oled allkirjastanud teate, et ei soovi vaktsineerida, siis sulle õppeaasta jooksul uut pakkumist ei tehta. Muidu saad iga kuu selle kirja uuesti. Testimist ikkagi lubaksin, sest esiteks annaks see aimu, kas laps võib olla nakatunud, ikkagi võiks ju olla huvi lapse tervise vastu, teiseks jah, kui ei testi, saadetakse automaatselt koju õppima – kui testid ja laps on negatiivne, saab ju koolis edasi käia.

Kinnitan, et kirja said ka vaktsineeritud laste vanemad – isiklikult saatsin tagasi informatsiooniga, et laps on suvel lõpetatud vaktsineerimiskuuriga ja lisasin ise juurde, et kolde tekkimisel paluksin last koolis ka testida. Viimane on vajalik selleks, et oskaksime valmistuda juhul kui peaks haiguse koju 80-aastasele põdurale vanaemale tooma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on piisavalt põhjendusi miks lapsi mitte vaktsineerida

https://rahvaalgatus.ee/initiatives/a096342b-290d-4056-9c2e-17ccddbf31ff

Saatsin kooli avalduse kus väljendasin sõnaselgelt et luba mitte mingit vaktsineerimist või testimist.

Seda blanketti ei kasutanud.

Loodan, et saatsid kirja teenuse osutajale ja mitte direktorile. Direktor ei tegele testimiste, vaktsineerimiste jne asjadega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei näinud võimalust märkida, et laps on ühe süsti juba saanud, lähipäevil saab ka juba oma teise kätte. Valikus oli, kas laps on vaktsineerimata või täielikult vaktsineeritud.

hmm, ma küll olen näinud loovaid lahendusi, kus vanemad on juurde lisanud, et hetkel 1 süst käes ja teise doosi saab xx.,xx kuupäeval.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinnitan, et kirja said ka vaktsineeritud laste vanemad – isiklikult saatsin tagasi informatsiooniga, et laps on suvel lõpetatud vaktsineerimiskuuriga ja lisasin ise juurde, et kolde tekkimisel paluksin last koolis ka testida.

Minul kaks vaktsineeritud last ja kummagi koolist ei ole saanud mingit vormi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimeste suutmatus lugeda läbi koolist tulnud infot on ikka hämmastav.  Igas asjas oskavad näha vaktsineerimispropagandat, nii eri ei julge ühelegi paberile alla kirjutada. Koolilapse vanem peas suutma ikka lugeda ja loetust aru saada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )


Esileht Koolilaps Covid tõendi allkirjastamine