Esileht Ilu ja tervis Covidi läbipõdenud – kas piirdute ühe süstiga?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Covidi läbipõdenud – kas piirdute ühe süstiga?

Postitas:

Kas ajate teise süsti välja või lepite ühega ja loodate, et delta vastu piisab?

Päris närvi ajab juba see sinna-tänna jutt. Ühelt poolt öeldakse, et kuus kuud pärast põdemist ei ole vaja vaktsineerida. Mõnes kirjutises lugesin lausa, et ei tohi (miks ei tohi? ise vaktsineerisin kolm kuud pärast kerget põdemist, kedagi ei huvitanud see aeg). Ja kui vaktsineerid, siis piisab ühest korrast. Mul on selle reegli alusel nö täisvaktsineeritus käes. Samas tehakse mõnel pool kehvema tervisega inimestele juba kolmandaid süste. Peaministrile soovitati ja pandi kohe teise süsti aeg ka, kuigi on juba põdenud. Mina aga ei saa kusagil ennast registreerida, vaid peaksin oma teist süsti hakkama mööda vaktsineerimiskeskuseid otsima, et kas palun ikka teeksite teise ka? Reisimisest ei räägigi (paljud riigid ei tunnista põdemine+1 süst süsteemi piiril üldse). Kas on tõesti palju palutud, et oleks mingid ühesed ja selged suunised ja need inimesed, kes neid kommunikeerima peavad, räägiks omavahel ka läbi ja teeksid oma tööd…

 

 

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tegi pereõde mõlemad süstid. seega – äkki helistad perearstile?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul just perearst keeldus teisest doosist, teatas, et uuris terviseametist üle ja mingit erisust ei tehta: kui oled põdenud, saad ühe doosi. Mina põdesin ülikergelt ja mul on tehtud AZ vaktsiin, mis niigi on kehvema kaitsega. Otsustasin, et ootan, mis aeg toob, loodetavasti meie immunoprofülaktika komisjon ikkagi ka võtab sügisel vastu mingeid uusi otsuseid, kui saab välismaalt signaale uutest uuringutest. Aga muidu jah, oleks ka tiba kindlam tunne, kui oleksin saanud kaks doosi. Samas näitab statistika, et teist korda põdemist esineb palju harvem kui pärast vaktsineerimist haigestumist, nii ma eeldan, et mul ikkagi kaitse on olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina põdesin ülikergelt ja mul on tehtud AZ vaktsiin, mis niigi on kehvema kaitsega.

Tänasest lehest lugesin Meritsa juttu, et AZga vaktsineeritute hulgas on olnud just vähem delta-tüvega nakatunuid.

Mõnes kirjutises lugesin lausa, et ei tohi (miks ei tohi? ise vaktsineerisin kolm kuud pärast kerget põdemist, kedagi ei huvitanud see aeg).

Siis kui mina kevadel vaktsineerisin, pidi üldse 3 ndl põdemisest möödas olema. Ja kui moelda, et Pfizeril ongi minimaalne kahe doosi vahe 3 ndl, siis ei näe ma siin mingi vastuolu.

Aga teemale vastates: ei, ma ei ole kaalunud teise doosi tegemist. Euroopas on neid riike, kes 1 out of 1 skeemi ei tunnista, vist ainult üks, Poola. Läti mõtles ju juba ümber. Ma kaugemale ei kavatse nagunii niipea reisida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kordusvaktsineerimist tehakse esialgu ainult riskigruppidele, Iisrael pole ainus. Eks paistab, kuidas hiljem otsustatakse. Praegu loetakse läbipõdemist koos 1 vaktsiinidoosiga ikkagi täisvaktsineerituseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes kirjutises lugesin lausa, et ei tohi (miks ei tohi? ise vaktsineerisin kolm kuud pärast kerget põdemist, kedagi ei huvitanud see aeg).

ma saan aru, et on mingi risk, et võib tekkida antibody dependent enhancement.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 19:05; 31.07 15:51; 01.08 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul just perearst keeldus teisest doosist, teatas, et uuris terviseametist üle ja mingit erisust ei tehta: kui oled põdenud, saad ühe doosi. Mina põdesin ülikergelt ja mul on tehtud AZ vaktsiin, mis niigi on kehvema kaitsega. Otsustasin, et ootan, mis aeg toob, loodetavasti meie immunoprofülaktika komisjon ikkagi ka võtab sügisel vastu mingeid uusi otsuseid, kui saab välismaalt signaale uutest uuringutest. Aga muidu jah, oleks ka tiba kindlam tunne, kui oleksin saanud kaks doosi. Samas näitab statistika, et teist korda põdemist esineb palju harvem kui pärast vaktsineerimist haigestumist, nii ma eeldan, et mul ikkagi kaitse on olemas.

ma samas seisus … aasta alguses kerge põdemine + üks AZ süst. kahetsen isegi seda, et tolle ühe tegin, aga no mis tehtud, see tehtud. mind ajab palju enam vihale, et kõige selle valguses ei pääse ma ikkagi maski kandmisest. krt küll, käin ringi vaktsiinitõend taskus ja ikka oodatakse minult, et pean mingil maskiballil osalema?!?!?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põdesin detsembris. Aprilliks oli antikehi 18. Tehti kaks doosi, perearst ka soovitas. Lapsele vist lasen ühe, vaktsineerimiskeskusest öeldi, et kui põdemisest alla aasta, siis üks. Tema antikehi ma ei tea ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui reisimine on plaanis, siis soovitan soojalt teise vaktsiini ka ära teha, mudu peab piiril hakkama hädaabilahendusi leiutama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen läbipõdenud ja muidugi ei vaktsineeri.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 19:05; 31.07 15:51; 01.08 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen läbi põdenud, vaktsineerida ei plaani. Keha võime haigusega hakkama saada annab alust uskuda, et ta suudab seda ka võimalikul järgmisel nakatumisel. Tegelen terve olemisega- toitumine, liikumine, uni.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes kirjutises lugesin lausa, et ei tohi (miks ei tohi? ise vaktsineerisin kolm kuud pärast kerget põdemist, kedagi ei huvitanud see aeg).

ma saan aru, et on mingi risk, et võib tekkida antibody dependent enhancement.

inimestele, kes ei tea, mis see tähehndab – see tähendab, et vaktsineeritul tekivad hullemad haigusnähud ja suremus on kõrgem, kui vaktsineerimata inimestel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 19:05; 31.07 15:51; 01.08 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on näinud statistikat, kui paljud Covidi läbi põdenud inimesed on üldse uuesti nakatunud? Ma loen vaid, et on olnud ja võib ning kõik. Ma pakun, et see number on kõvasti väiksem kui nakatunud vaktsineeritud.

Miks on  nii, et kui oled põdenud, siis üks süst ja kõik? Miks ei ole seost antikehadega? Miks ei ole nii, et test, kas on antikehad ja alles siis kas vajad vaktsiini või mitut? See kõik on nii jabur, et me eeldame…..

Antikehade test peaks olema tasuta, et inimene saaks ise vaadata, kas tal on n.ö looduslik kaitse olemas ja ei rikuks seda vaktsiiniga ära.

Sama teema lastega, alguses antigeeni test ja alles siis vaktsiin, paljud lapsed/noored põdesid pea märkamatult ja ilmselt omavad kaitset ja siis lataki mingi vaktsiin juurde, mis ilmselt sada korda kahjulikum kui Covid lapsele endale.

Ma põdesin detsembri algul ja nüüd juuli keskel tegin antikehade testi ja oli ligi 500 ikka veel, seega tegelikult 8 kuud möödas ja riigi arvates peaks juba ammu 1 süst tehtud olema – kohe kindlasti ei kavatse ma seda teha. Kas üldse kavatsen ka peale antikehade kadumist ei ole ka kindel, ennem kui näen uuringuid paljud läbipõdenud tegelikult uuesti haigestuvad.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei vaktsineeri üldse, sest usaldan oma loomulikku immuunsust rohkem kui vaktsiini. Ja kui peaksingi uuesti haigestuma, ei ole mul põhjust arvata, et järgmine kord raskemalt põeksin. Läbipõdemise sertifikaat kehtib oktoobrini ja eks ma siis edaspidi istun kodus kui vaja.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Covidi läbipõdenud – kas piirdute ühe süstiga?