Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Cv

Postitas:

Kellele näidata oma cv-d analüüsiks? Igaühele näidata ei taha, vaid kellelegi spetsialistile. Töötukassa konsultanti ei usu enam, kes ütleb, et mu cv-l pole midagi viga, aga ometi pole juba pikka aega tööle saanud. Küll leitakse sobivamaid kandidaate või ei vastata üldse. Karjäärinõustaja ei leia ka cv-l viga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 10:26; 07.07 10:31; 07.07 12:48; 07.07 17:43; 07.07 18:02; 07.07 20:04; 07.07 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

näita siis Vabariigi Presidendile või Kaitseväe Juhatajale

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

näita siis Vabariigi Presidendile või Kaitseväe Juhatajale

Eksole ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 10:26; 07.07 10:31; 07.07 12:48; 07.07 17:43; 07.07 18:02; 07.07 20:04; 07.07 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega ainult cv-st ei piisagi.
mis veel võib valesti olla, nt:
– oled antud ametikoha jaoks ülekvalifitseeritud,
– oled “liiga vana” või “liiga noor”, nt tegu asutusega, kus enne sind töötavad kõik kes kas alla 30a või üle 50a
– cv-ga koos saadetud e-mailis on vead sees, kiri on ebaviisakas vormis, e-kirjal puudub “subject” (e-kiri ilma selleta läheb automaatselt spämmi kausta)
– oled mingi tuntud influencer või suunamudija (täitsa ausalt, enamik tööandjaid pole huvitatud selliste töötajate palkamisest, kes töö ajal töö tegemise asemel sotsiaalmeediasse postitusi teeb)
– panid cv-ga kaasa foto, kus oled poolpaljas, liiga seksikalt riides, liiga väljakutsuvas poosis
– kandideerisid ametikohale, milleks sul puudub tegelikult igasugune kvalifikatsioon (nt administraator võib olla ju ilukeskuse valvelauatädi, aga IT-osakonnas on see ametikoht, kes serverite töökorra eest hoolt peab)
– tegu oli fiktiivse konkursiga (tuleb ette riigiasutustes), konkurss oli vaja välja kuulutada, kuid tegelikult leitakse sinna töötaja majasiseselt

jne variante veel palju

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega ainult cv-st ei piisagi.

mis veel võib valesti olla, nt:

– oled antud ametikoha jaoks ülekvalifitseeritud,

– oled “liiga vana” või “liiga noor”, nt tegu asutusega, kus enne sind töötavad kõik kes kas alla 30a või üle 50a

– cv-ga koos saadetud e-mailis on vead sees, kiri on ebaviisakas vormis, e-kirjal puudub “subject” (e-kiri ilma selleta läheb automaatselt spämmi kausta)

– oled mingi tuntud influencer või suunamudija (täitsa ausalt, enamik tööandjaid pole huvitatud selliste töötajate palkamisest, kes töö ajal töö tegemise asemel sotsiaalmeediasse postitusi teeb)

– panid cv-ga kaasa foto, kus oled poolpaljas, liiga seksikalt riides, liiga väljakutsuvas poosis

– kandideerisid ametikohale, milleks sul puudub tegelikult igasugune kvalifikatsioon (nt administraator võib olla ju ilukeskuse valvelauatädi, aga IT-osakonnas on see ametikoht, kes serverite töökorra eest hoolt peab)

– tegu oli fiktiivse konkursiga (tuleb ette riigiasutustes), konkurss oli vaja välja kuulutada, kuid tegelikult leitakse sinna töötaja majasiseselt

jne variante veel palju

Pilti pole cv-s, äkki on hoopis selles viga ???? Mulle ka tegelikult ei meeldiks kui võetakse välimuse pärast tööle või siis just seetõttu ei võeta. Meelega pole pilti pannud. Nagu sisu polekski. Kandideerin oma pdf faili cv-ga tavaliselt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 10:26; 07.07 10:31; 07.07 12:48; 07.07 17:43; 07.07 18:02; 07.07 20:04; 07.07 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

– Näita CV-d mõnele tuttavale, kes samas valdkonnas juba töötab. Või siis kellelegi, kes tegeleb inimeste värbamisega, personalijuht, mõni ärimees või -naine.
– Otsi LinkedIn’i kaudu inimesi, kes on nendel töökohtadel, kuhu sa kandideerida oled üritanud, võrdle nende haridust ja töökogemust endaga. Kas sul on midagi puudu? Kas sul on mingeid eeliseid?
– Kuidas sa oma tugevaid külgi CV-s kirjeldad, kas on mainitud kõik märksõnad, mida värbajad CV-s näha soovivad?
– Kas üritad mingit suurt hüpet teha ühest valdkonnast teise või madalamalt ametikohalt kõrgemale?
– Kui kaua sa töötu oled olnud?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 16:00; 07.07 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaaskirjas (mida ei pealkirjastata Kaaskiri) saad üles lugeda oma need küljed, mida CVsse nagu hästi ei saa panna, aga mis näitavad sind heast küljest, toovad välja omadusi, mis on kasulikud sellel töökohal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis soovitusi seni Töötukassalt ja karjäärinõustajalt oled saanud parandusteks?

Ei ole värbaja ega tea, mida täpselt vaadatakse, aga mind on aidanud:
– tugev motivatsioonikiri, mis tekitab huvi ja millest saab aru, et inimene konkreetsele ametikohale sobib. Usun, et mõnelegi vestlusele sain tänu sellele kuigi CVs oli selge, et otsene kogemus puudub.
– Infograafiline CV. Ilmselt oleneb ka ametist, aga 1-2 lk pikkusest silmale mugava disainiga CVst on abi (tean, et paljud tahavad otse CVkeskuse vm vormiga kandideerimist, aga kui ei, siis infograafiline aga mitte liigselt disainitud)
– eelnevast lähtuvalt, et CV oleks selge ja minimalistlik, ei ole mõtet mainida algkooli, kus käisid jms vanemat infot
– Mõelda, kas on vaja mainida vanust, lapsi, kaasa panna pilt jms

Ja ilmselt lihtsalt saata ja saata ja saata ja mitte lootust kaotada. Ei ole ilmselt lihtsaim aeg tööd otsida praegu.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 17:25; 07.07 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis soovitusi seni Töötukassalt ja karjäärinõustajalt oled saanud parandusteks?

Ei ole värbaja ega tea, mida täpselt vaadatakse, aga mind on aidanud:

– tugev motivatsioonikiri, mis tekitab huvi ja millest saab aru, et inimene konkreetsele ametikohale sobib. Usun, et mõnelegi vestlusele sain tänu sellele kuigi CVs oli selge, et otsene kogemus puudub.

– Infograafiline CV. Ilmselt oleneb ka ametist, aga 1-2 lk pikkusest silmale mugava disainiga CVst on abi (tean, et paljud tahavad otse CVkeskuse vm vormiga kandideerimist, aga kui ei, siis infograafiline aga mitte liigselt disainitud)

– eelnevast lähtuvalt, et CV oleks selge ja minimalistlik, ei ole mõtet mainida algkooli, kus käisid jms vanemat infot

– Mõelda, kas on vaja mainida vanust, lapsi, kaasa panna pilt jms

Ja ilmselt lihtsalt saata ja saata ja saata ja mitte lootust kaotada. Ei ole ilmselt lihtsaim aeg tööd otsida praegu.

Oleme nii konsultandi kui ka karjäärinõustajaga cv üle vaadanud juba ja pisiparandusi teinud. Ei ole rohkem midagi soovitatud teha. Ütlevadki, et cv-l ei ole midagi viga. Mulle tundub, et on, sest tööle sellega pole ammu juba saanud.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 10:26; 07.07 10:31; 07.07 12:48; 07.07 17:43; 07.07 18:02; 07.07 20:04; 07.07 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega cv ei tööta, su töökogemus vüi oskused pole piisavad või vajalikud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 17:56; 07.07 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega cv ei tööta, su töökogemus vüi oskused pole piisavad või vajalikud.

Olen arvestades oma haridust ja töökogemusi palju madalamatele kohtadele ka kandideerinud. Ei saa neissegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 10:26; 07.07 10:31; 07.07 12:48; 07.07 17:43; 07.07 18:02; 07.07 20:04; 07.07 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus kandis kandideerid ja kui pikalt oled tööd otsinud? Võib-olla see ongi piirkonnas normaalne aeg?

Mida konsultant arvab st kui CVs pole viga, siis mis nende meelest on viga? Kas kandideerid online keskkondade kaudu või saadad otse meilile CV ja tutvustuse?

Iseenesest ju konsultandil peaks kogemusi olema ja n-ö silma et aru saad kas see on ok. Lase neil parem 1 motivatsioonikiri üle vaadata ja saad ehk rohkem mõtteid. Mina nt alguses kirjutasin liiga üldiselt, aga suunati konkreetsemalt kirjutama ja kasutama ka veidikeste muudatustega just neid sõnu/nõudmisi, mida tööpakkumises oodati.

Madalamatele kohtadele kandideerides kindlasti ka vaja teistsugust ja teise rõhuasetusega CVd.

Eks ainus spetsialist ikka karjäärinõustaja. Kui praegune ei leia nn vigu, ehk saad küsida kellegi teise juurde aega vm CV töötuba vm?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 17:25; 07.07 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega cv ei tööta, su töökogemus vüi oskused pole piisavad või vajalikud.

Olen arvestades oma haridust ja töökogemusi palju madalamatele kohtadele ka kandideerinud. Ei saa neissegi.

Ma ütlesingi-vajalik. Ma võin ka koristajaks kandideerida, ma annan pea, et ma sinna tööle ei saaks. Mis sest oma alal olen Eestis tipus. Sest mul puudub koristamise osas vajalikud teadmised ja oskused.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 17:56; 07.07 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega cv ei tööta, su töökogemus vüi oskused pole piisavad või vajalikud.

Olen arvestades oma haridust ja töökogemusi palju madalamatele kohtadele ka kandideerinud. Ei saa neissegi.

Ma ütlesingi-vajalik. Ma võin ka koristajaks kandideerida, ma annan pea, et ma sinna tööle ei saaks. Mis sest oma alal olen Eestis tipus. Sest mul puudub koristamise osas vajalikud teadmised ja oskused.

Olen töötanud ka koristajana. Väikese lapsega kodune olles sobis poole kohaga koristamas käimine. Neid erinevaid töökohti ja kogemusi nagu on.
Ühele teisele kägule, et motivatsioonikirja teen ikka ainult siis kui seda nõutakse kandideerides. Kui on kirjas, et vaid cv, siis ainult selle saadangi. Tihti saadan oma arvutist pdf failina. Mul on iseloomustav jutt lühike. Ei oska sellest pikka juttu kirjutada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 10:26; 07.07 10:31; 07.07 12:48; 07.07 17:43; 07.07 18:02; 07.07 20:04; 07.07 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – kopeeri siia oma cv ja pane kirja, kuhu kandideerida oled üritanud, äkki saame siis täpsemalt nõu anda? Jätad isiklikud andmed välja, töökohtade asemel paned üldise nimetuse (IT firma, haigla, riigiasutus, pood vms) ja oma ametikoha, kirjeldad üldiste sõnadega oma haridust jne.

Tulistan praegu puusalt, aga pakun, et probleemiks on kehvapoolne töökogemus piisava vanusega inimesel ja pikaajaline eemalolek tööturult, nagu väikeste lastega kodus olnud emadel kipub olema. Ei aita kaasa ka see, et koroona tõttu on üleüldse praegu raske tööd leida.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 16:00; 07.07 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – kopeeri siia oma cv ja pane kirja, kuhu kandideerida oled üritanud, äkki saame siis täpsemalt nõu anda? Jätad isiklikud andmed välja, töökohtade asemel paned üldise nimetuse (IT firma, haigla, riigiasutus, pood vms) ja oma ametikoha, kirjeldad üldiste sõnadega oma haridust jne.

Tulistan praegu puusalt, aga pakun, et probleemiks on kehvapoolne töökogemus piisava vanusega inimesel ja pikaajaline eemalolek tööturult, nagu väikeste lastega kodus olnud emadel kipub olema. Ei aita kaasa ka see, et koroona tõttu on üleüldse praegu raske tööd leida.

Pikalt pole tööturult eemal just olnud, aga tõesti viimase lapsega olen teinud vaid 6 kuud hooajatööd ja poole kohaga käinud koristamas erafirmas. Eelmise lapsega käisin tema kõrvalt riigiasutustes poole kohaga õhtust koristust tegemas. Eelnevalt olen töötanud kolmes tootmisettevõttes. Ühes lihttöölisena. Teises kohas vahetuse vanemana ja see on kõige pikema staažiga olnud ehk umbes 5 aastat. Kolmandas tegin erinevaid asju, olin nii laborant, pakendada, kui ka seadistasin masinaid. Veel olen töötanud kahes autopesulas, millest ühes oli nii vahetuse vanem kui ka vahest juhataja asetäitja. Veel olen töötanud Omnivas klienditeenindajana ja veel ühes erafirmas klienditeenindaja. Kokku tööstaaži on umbes 15 aastat. Mõnes kohas olen lühiajaliselt töötanud ja võib tõesti tunduda, et ma ei püsi paigal, aga ma neid kõiki töökohti pole ka cv-sse kirja pannud ja ma tulengi ära kui mulle töö või töökeskkond ei sobi. Olen ka mõnest heast pakkumisest ära öelnud, aga vaid cv-sse kirja panemiseks oleks hea olnud. Näiteks pakuti juhataja kohta, aga loobusin, sest palk oli liiga väike, kuigi arusaadav, sest oli äsja alustav ettevõte. Minul poleks ära tasunud rahaliselt.
Olen päris mitmeid koolitusi läbinud, juhiabi, arvutikoolitus edasijõudnutele, esmaabikursus, toidukäitleja ja mõned Tartu Ülikooli veebikursused niisama kodus ajaviiteks. Nüüd on tervis kehvem, et väga füüsilist tööd enam tark teha pole ja lähen uut eriala õppima. Haridus on ametlikult keskharidus, aga konsultant ja karjäärinõustaja leidsid, et jätaksin cv-sse ka pooleli jäetud kõrghariduse. Tegelikult olen õppinud ka eelnevalt kahes kutsekoolis, aga mõistsin, et need erialad ei huvita mind ja jätsin pooleli.Neid pole cv-sse pannud. Ülikoolis käisin 2 aastat ja ega sellel erialal tähtsust ei ole kui pidin kooli olude sunnil pooleli jätma.
On öeldud, et ülekvalifitseeritud kui kandideerisin asutusse koristajaks, sest tahtsin poole kohaga tööd. Öeldi, et kandideeriks samasse asutusse müügisekretäriks, koristajaks ei võta. Samas kui nüüd olen vaadanud ka koristaja ameteid, öiseid just, sest lasteaialapsega sobib mul nii, siis isegi ei anta negatiivset tagasisidet, vaikus lihtsalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 10:26; 07.07 10:31; 07.07 12:48; 07.07 17:43; 07.07 18:02; 07.07 20:04; 07.07 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaaskirjas (mida ei pealkirjastata Kaaskiri) saad üles lugeda oma need küljed, mida CVsse nagu hästi ei saa panna, aga mis näitavad sind heast küljest, toovad välja omadusi, mis on kasulikud sellel töökohal.

Kuidas seda siis pealkirjastatakse?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – kopeeri siia oma cv ja pane kirja, kuhu kandideerida oled üritanud, äkki saame siis täpsemalt nõu anda? Jätad isiklikud andmed välja, töökohtade asemel paned üldise nimetuse (IT firma, haigla, riigiasutus, pood vms) ja oma ametikoha, kirjeldad üldiste sõnadega oma haridust jne.

Tulistan praegu puusalt, aga pakun, et probleemiks on kehvapoolne töökogemus piisava vanusega inimesel ja pikaajaline eemalolek tööturult, nagu väikeste lastega kodus olnud emadel kipub olema. Ei aita kaasa ka see, et koroona tõttu on üleüldse praegu raske tööd leida.

Pikalt pole tööturult eemal just olnud, aga tõesti viimase lapsega olen teinud vaid 6 kuud hooajatööd ja poole kohaga käinud koristamas erafirmas. Eelmise lapsega käisin tema kõrvalt riigiasutustes poole kohaga õhtust koristust tegemas. Eelnevalt olen töötanud kolmes tootmisettevõttes. Ühes lihttöölisena. Teises kohas vahetuse vanemana ja see on kõige pikema staažiga olnud ehk umbes 5 aastat. Kolmandas tegin erinevaid asju, olin nii laborant, pakendada, kui ka seadistasin masinaid. Veel olen töötanud kahes autopesulas, millest ühes oli nii vahetuse vanem kui ka vahest juhataja asetäitja. Veel olen töötanud Omnivas klienditeenindajana ja veel ühes erafirmas klienditeenindaja. Kokku tööstaaži on umbes 15 aastat. Mõnes kohas olen lühiajaliselt töötanud ja võib tõesti tunduda, et ma ei püsi paigal, aga ma neid kõiki töökohti pole ka cv-sse kirja pannud ja ma tulengi ära kui mulle töö või töökeskkond ei sobi. Olen ka mõnest heast pakkumisest ära öelnud, aga vaid cv-sse kirja panemiseks oleks hea olnud. Näiteks pakuti juhataja kohta, aga loobusin, sest palk oli liiga väike, kuigi arusaadav, sest oli äsja alustav ettevõte. Minul poleks ära tasunud rahaliselt.

Olen päris mitmeid koolitusi läbinud, juhiabi, arvutikoolitus edasijõudnutele, esmaabikursus, toidukäitleja ja mõned Tartu Ülikooli veebikursused niisama kodus ajaviiteks. Nüüd on tervis kehvem, et väga füüsilist tööd enam tark teha pole ja lähen uut eriala õppima. Haridus on ametlikult keskharidus, aga konsultant ja karjäärinõustaja leidsid, et jätaksin cv-sse ka pooleli jäetud kõrghariduse. Tegelikult olen õppinud ka eelnevalt kahes kutsekoolis, aga mõistsin, et need erialad ei huvita mind ja jätsin pooleli.Neid pole cv-sse pannud. Ülikoolis käisin 2 aastat ja ega sellel erialal tähtsust ei ole kui pidin kooli olude sunnil pooleli jätma.

On öeldud, et ülekvalifitseeritud kui kandideerisin asutusse koristajaks, sest tahtsin poole kohaga tööd. Öeldi, et kandideeriks samasse asutusse müügisekretäriks, koristajaks ei võta. Samas kui nüüd olen vaadanud ka koristaja ameteid, öiseid just, sest lasteaialapsega sobib mul nii, siis isegi ei anta negatiivset tagasisidet, vaikus lihtsalt.

Mina selle jutu peale mõtleks, et oled kuidagi väga heitlik oma tegemistes, et nagunii kaua ei püsi seal koristaja kohal. Väike laps ka veel, siis hakkad haiguslehel istuma ja ootamatult ära ütlema. Ja kui koristaja kohale kandideerid, siis poolelijäetud kõrgharidus ei ole üldse oluline.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tööpakkumisi sa vaatad?
Ja kui pikalt oled töötu olnud?

Mina olin töötu 11 kuud, enne seda töötasin ühes ja samas ettevõttes üle 10 aasta.

Oma kogemusest ütlen, et väga paljud firmad ei vaevugi vastama. Nt kui sind vestlusvooru ei kutsuta, siis ei antagi teada. Kui on palju kandidaate, siis ega neid kõiki ei hakatagi läbi vaatama, valitakse esimeste seas laekunud cv-dest mõned välja ja ülejäänud lähevad prügikasti.

Mina sain mitmel vestlusel aru, et minu cv-ga nad polnud eelnevalt tutvunud. Esitati küsimusi, mille vastus cv-s kenasti kirjas.

Mulle öeldi mitmel pool, et mu motivatsioonikiri avaldas muljet ja et cv-st nad ei saanudki mõnda olulist fakti kätte (ilmselt ei süvenetud).

Proovi kirjutada hea motivatsioonikiri ja näita seda töötukassa konsultandile.

Ja kandideeri alati kohe, kui sobiv kuulutus ilmub. Kiirus tavaliselt loeb. Tean mõnda sõpra, kes on juba konkursi võitnud ja tööle vormistatud, samas käib konkurss edasi. Ilmselgelt neid avaldusi keegi enam ei loe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )