Esileht Tööelu, raha ja seadused. CV hariduse osa sisu, küsin nõu

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: CV hariduse osa sisu, küsin nõu

Postitas:

Olen dilemma ees CV korrigeerimisel. Kuivõrd vajalik on CV-sse kirjutada keskkoolis õppimine kui olen 45-aastane? Keskkool ise oli küll üks nn G-7 koolidest. Hariduse osa läheb lihtsalt visuaalselt pikaks, sest lõpetasin mõne aasta eest magistriõppe, bakalaureuseõppes oma erialal õppisin 30-ndates. Enne seda on mul õigusalane rakenduskõrgharidus, mille kasutegurit oma erialale kandideerimisel ma samuti kuidagi ei näe.
Kas neljast reast kahe maha kärpimine oleks mõistlik või pigem mitte? Magistrisse ju gümnaasiumihariduseta ei pääse…
Minu tegelik mure on see, et minu CV vanuse tõttu lihtsalt kõrvale ei tõstetaks.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las läheb visuaalselt pikaks, teatud vanuses on see igati loogiline. CV-s hariduskäigust midagi kärpida pigem ei ole mõistlik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

keskkooli lõpetamine on vajalik.
magistriõppe märkimine pole vajalik, kui alles selles vanuses ja pole tegemist juuraga.

0
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aasta tagasi aktiivselt kandideerisin, ei märkinud kunagi CVs keskkooli. Ei näinud sellel mõtet, kuigi oli kool, mille nime ehk teatakse positiivses võtmes. Võib-olla oleks maininud kui sealt oleks mõni oluline tööks vajalik oskus, nt võõrkeel (prantsuse, saksa) vms.

Mul oli tol hetkel ka üks pooleli kõrgharidus (lisaks lõpetatule) ja mainisin seda ainult siis kui tundsin, et võiks midagi konkreetsele ametikohale kandideerides juurde anda. Seega rakenduslikku haridust mainiks ehk ainult siis kui näeks, et see on plussiks.

Aga küsiks hoopis, kuidas-kus oma CV-d teed? Tegelikult ju ei ole see nii pikk osa midagi, tavaliselt mainitakse eriala ja aastad. Kui teed praegu nt Wordis vms, siis soovitan hoopis vaadata nn infograafilise CV poole. See eeldab veidi kujundamist, aga palju lihtsam on olulist infot välja tuua ja lisainfo, nt haridus, väiksemalt siiski täielikult kirja panna.

Kui keegi tõesti hakkab vanuse pärast välja praakima, ei huvita teda kindlasti, kas hariduse osas keskkool kirjas on või ei. Küll aga ei paneks mina ka vanust kirja (ega pannudki). See on lihtsalt tuletatav ka töökogemusest, koolidest jm (no ok, kui tahad selgem olla, siis ehk keskkool panna ja see kindlam vanuse näitaja kui muidu ülikool nt tavapärasest hiljem).

Ja rõhu heale motivatsiooni- või kaaskirjale. Just see aitab sind teistest kandidaatidest eristada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanust CV-sse ei märgita ja kui sa magistri alles hiljuti tegid ning bakagi vaid 15a tagasi, siis ei praagi sind keegi välja.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei märgi keskharidust. Keskhariduse märkimine on siis vajalik, kui sul puudub hilisem kõrgharidus. Kui aga kõrgharidus olemas, siis keda huvitab, kus keskkoolis käisid, kui just kooli nimega ei soovi silma paista. Aga mina näiteks isegi ei tea, mis on G-7 koolid, mind pole eliitkoolindus kunagi huvitanud, vb kuna olen ise maalt pärit ja maakoolis õppimine pole mind kuidagi takistanud.

Sellegi poolest on mul kõik kõrgharidusõpingud sees (kokku 4 erinevat õpingut). Minu cv ei ole nende võrra pikk, sest ma ei ole igasuguseid muid pudinaid täienduskoolitusi kajastanud ja ka töökohtade loetelu pole leheküljepikkune. Täienduskoolitustega olen üldse teinud nii, et vanemaid kui 2-3 aastat ei kajasta – ilmselt tingib selle ka valdkond, et asjad võivad muutuda ajas ja ei olegi enam asjakohased.
Pigem võiks vaadata ka, kas kõik töökohad on vajalikud kajastada või kirjutadagi pealkirjaks “minu töökohad viimasel 10 aastal” vm ajaperiood.

Ka ei pea ma normaalselt keeleõpet täienduskoolitusena kajastada (olen seda näinud), sest keeleoskuse võiks eraldi märkida ja üldse ei huvita, kuidas ja millal õppisid. Kui on soov rõhutada, et hetkel õpid või hiljuti läbisid, siis seda pigem kaaskirjas teha. Kaaskirjaga saab ka muid cv-lünkasid täita, selgitadki seal, et tood välja üksnes viimased 55 aasta asjad või kirjeldad muid haridusi, aga cv märgid ainult sinu arvates asjakohased jne

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga palju sõltub sellest, kuhu tööle kandideeritakse, osades ametites on olemas väga üksikasjalikud blanketid, kuhu tuleb igasuguseid imeasju ära märkida.

osadesse riigiametitesse tööle asudes on vaja lisaks enda üksikasjalikele andmetele anda ka andmed peaaegu poole suguvõsa kohta ja siis veel mitu nädalat kodus küüsi närida, kuni vastavad ametkonnad kõik need üle kontrollivad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka paneks keskkooli ka, see võtab vaid ühe rea ju kogu CV peale. Mina isiklikult mõtlen, et mitte küll alati, aga mõnikord võib ka selline väike killuke vägagi olulist rolli mängida. Näiteks tööle värbaja on õppinud samas koolis samal ajal või tulevad mõned teised positiivsed seosed mängu. Iial ei tea ju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen dilemma ees CV korrigeerimisel. Kuivõrd vajalik on CV-sse kirjutada keskkoolis õppimine kui olen 45-aastane? Keskkool ise oli küll üks nn G-7 koolidest. Hariduse osa läheb lihtsalt visuaalselt pikaks, sest lõpetasin mõne aasta eest magistriõppe, bakalaureuseõppes oma erialal õppisin 30-ndates. Enne seda on mul õigusalane rakenduskõrgharidus, mille kasutegurit oma erialale kandideerimisel ma samuti kuidagi ei näe.

Kas neljast reast kahe maha kärpimine oleks mõistlik või pigem mitte? Magistrisse ju gümnaasiumihariduseta ei pääse…

Minu tegelik mure on see, et minu CV vanuse tõttu lihtsalt kõrvale ei tõstetaks.

Mina kandideerisin eelmisel suvel-sügisel aktiivselt. Olen veel paar aastat vanem. Kõik haridus on kirjas, vanus ka. Sain isegi valida erinevate pakkumiste vahel. Olukord oli siis muidugi teine, aga mina mõtlen nii, et kas ma tahaks minna tööle kohta, kus vanuse suhtes eelarvamusel ollakse. Sest ega see vanus ju saladuseks jää nagunii.
Minul tuleb ka nt. guugeldades välja, mis aastal kooli lõpetasin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul tuleks CV-sse panna hariduse kohta info lõpetatud tasemete kaupa.

Kui sul on omandatud kõrgharidus, siis mainid omandatud kraade ja keskkool on sellisel juhul ülemäärane info, mis ei anna mitte mingit lisaväärtust, kui just kooli nimi ei ole mainimist väärt. Kui sul on ainult keskharidus, siis mainid seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul tuleks CV-sse panna hariduse kohta info lõpetatud tasemete kaupa.

Kui sul on omandatud kõrgharidus, siis mainid omandatud kraade ja keskkool on sellisel juhul ülemäärane info, mis ei anna mitte mingit lisaväärtust, kui just kooli nimi ei ole mainimist väärt. Kui sul on ainult keskharidus, siis mainid seda.

Mina olen samal arvamusel. Mida peaks praegu tööandja jaoks tähendama 25+ aastat tagasi omandatud keskharidus, kui sul on olemas nii rakenduskõrgharidus ühelt alalt kui ka magister teiselt?
Isegi kooli nimi poleks plussiks, sest nii ammune aeg ikkagi.
Ma tööandjana mõtleks, et no tahtis näidata, et juba lapsest saati tubli, kui sellises kõvas koolis käis, aga mis see ajalugu mulle loeb? Kas muud tööalased saavutused on nii nigelad, et eelmisel sajandil lõpetatud esmatasandit ka nii mainimisväärseks peab?
Tahaks CVs näha olulisi asju. 45-aastase inimese puhul on oluline, mida ta viimased 10 aastat teinud on, mida oskab ja valdab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lõpetasin mõne aasta eest magistriõppe, bakalaureuseõppes oma erialal õppisin 30-ndates. Enne seda on mul õigusalane rakenduskõrgharidus/—/Minu tegelik mure on see, et minu CV vanuse tõttu lihtsalt kõrvale ei tõstetaks.

Sa ei taha seega keskkooli välja jätmisega lihtsalt lühendada CV-d, vaid sihipäraselt jätta hilisema baka ja magistriõpingute aastaga mulje, nagu oleksid tegelikust noorem. Kas see pole veidi kahtlane tee? Sa arvad, et tööandjale, kes tõesti jätaks hea kandidaadi ainult vanuse pärast välja, mõjub paremini see, kui kutsub enda arvates 25-aastase äsjase magistrandi vestlusele ja sisse astub 45-aastane? Mõtle sellele ja ühtlasi, kas üldse tahaksid sellises kohas töötada, kes *oleks* su CV vanuse pärast välja praakinud?

Mina jätaks keskkooli välja, aga paneks just rakenduskõrghariduse sisse. Ükskõik, et see otseselt erialaga ei haaku, see näitab kandidaadi tausta ja laia oskuste/teadmiste spektrit ning head õppimisvõimet. Ühtlasi annab tõese ettekujutuse kandidaadist ja tema (elu)kogemusest. Kõik need on plussid, mina muidugi ei jätaks ka vanuse pärast kandidaati välja, kui taust on tugev. Ja kuule, sa oled 45! Tunne sellest kindlust, mitte alaväärsust, see on väga hea vanus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. CV hariduse osa sisu, küsin nõu