Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: CV keskus

Postitas:
Kägu

Tere,

Minul on huvi kas tööandja või tööpakkuja kui ta vaatab inimese cv´d kas seda infot mida cv´s s näiteks hariduskäigu või endiste töökohtade kohta saab ka kontrollida?
Olen algusjärgus ettevõtja.

Tänan!

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma õieti mäletan, siis uus tööandja vist ei tohi helistada vanale tööandjale, kui inimene just ise ei ole ise vana tööandja kontakti lisanud soovituse alla. Hariduse tõestamist vist võib küsida.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid paluda vestlusele haridusdokumendid kaasa võtta. Võid paluda luba eelmise tööandjaga vestelda.

Aga alati on variant mingi ülrsanne anda lahendada, et kas on teadmisi. Ja muidugi katseaeg – midaiganes ta kirjutas, siis katseaeg näitab, kas oskab või mitte.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole vajadust midagi ise kontrollida. Kandidaadi enda käest võid küsida soovitust, karistustregistri tõendit, diplomi koopiat vms. Kui ta neid ei soovi anda, teed oma järeldused.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole vajadust midagi ise kontrollida. Kandidaadi enda käest võid küsida soovitust, karistustregistri tõendit, diplomi koopiat vms. Kui ta neid ei soovi anda, teed oma järeldused.

Diplomi kohta saan aru, see on endastmõisteva.

Aga… mina kui terve elu üliontlikult käituv kodanik näiteks isegi ei tea, kust ja mismoodi seda karistusregistri tõendit peaks saama. Sama kindlasti ka teistel, kes pole iial seadusega pahuksis olnud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Diplomi kohta saan aru, see on endastmõisteva. Aga… mina kui terve elu üliontlikult käituv kodanik näiteks isegi ei tea, kust ja mismoodi seda karistusregistri tõendit peaks saama. Sama kindlasti ka teistel, kes pole iial seadusega pahuksis olnud.

Seda ei ole vast raske kahe minuti jooksul ju välja uurida, kui vaja läheb. Näiteks lööd sisse googlesse “karistusregistri väljavõte” ja juba satudki e-toimiku leheküljele. Logid aga sisse ja saadki oma tõendi. Ma tööandjana oleks ehk veidi ettevaatlik, kui selline asi nii üle mõistuse käib. Igas töökohas tuleb vist raskemaid pähkleid ette.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga… mina kui terve elu üliontlikult käituv kodanik näiteks isegi ei tea, kust ja mismoodi seda karistusregistri tõendit peaks saama. Sama kindlasti ka teistel, kes pole iial seadusega pahuksis olnud.

Pole ka kunagi vaja olnud, aga olen 101% kindel, et kui panna googlesse karistusregistri väljavõtte siis seal kindlasti on kohe õige vaste esilehel olemas. Kui perekooli jõutakse siis võiks ka see jõukohane olla.

Ja nii ongi – proovisin. Enda kohta on tasuta, teise isiku kohta on 4€. Tean, et paljud üürileandjad kasutavad seda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Karistusregistri väljavõte on täiesti tavaline dokument, mida läheb teatud juhtudel töö saamiseks või viisataotluse esitamiseks vaja, justnimelt nendel üliontlikel kodanikel (eeldan, et seadusega pahuksis olnutel, kel karistusregistris midagi üleval ripub, ei hakka sellistes olukordades üldse proovimagi).

+1
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )