Esileht Tööelu, raha ja seadused. CV saatmine asutustesse – uue töökoha otsingul

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: CV saatmine asutustesse – uue töökoha otsingul

Postitas:
Kägu

Ootan nõuandeid ja reaalseid kogemusi. Kas tänapäeval ka veel kasutatakse sellist võimalust, et oma CV asutustesse (personaliosakonda) saadetakse uue töö saamise eesmärgil? Kas asutus on ka ühendust võtnud ja olete (või tkeegi teie tutvusringkonnast) tööle saanud? Aitäh.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem mitte. Vabadele ametikohtadele värvatakse uusi inimesi kindlate protsesside kaudu ning mingeid suvaliselt sissetulnud CVsid kuskil varuriiulil ei hoita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võib näkata, midagi halvemaks ikka ei tee

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti oleneb tööst ja erialast.

Meie valdkonnas tegeletakse pigem üle ostmisega ja kui sobiv inimene end ise pakkuma tuleb, siis kui talle kohe kohta ei ole, siis tekitatakse see.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu töökohas juhataja lappab aeg-ajalt saadetud CV-sid läbi ja pakub tööd, nii ei pea mõnikord kuulutust panemagi. Kuigi enamasti on need inimesed juba selleks ajaks midagi leidnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti tasub saata. Näiteks ma elan suurlinnas, aga kui peaksin kolima maale, kirjutaksin esimese hooga kõikidele potentsiaalsetele tööandjatele. Kui on tegu väga maineka ettevõttega, kirjutaksin põhjaliku ülevaate, mis ma nende firmast arvan, miks sinna tööle tahaksin tulla ja mis kasu nad saaksid minu palkamisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka tasub saata, halvim, mis juhtuda võib, on see, et sinuga ei võeta ühendust. Ise saatsin pärast ülikooli lõpetamist (10 a eest) oma CV mitmekümnesse firmasse, kus minu tööd tehakse. Enamikust ei tulnud mingit vastust, paarist kohast öeldi, et neil pole vabu töökohti, paarist kohast öeldi, et jätavad mu varusse (ja ühest sellisest kohast umbes poole aasta pärast ka helistati, aga mul oli siis juba töökoht olemas). Ühest kohast aga kutsuti paari päeva pärast vestlusele ja seal töötan ma siiamaani.

Mees otsis aasta tagasi uut töökohta ja saatis CV ühte firmasse, kuhu oleks tahtnud tööle minna (väga spetsiifiline valdkond, millega tegelevaid firmasid on väga vähe), samal päeval helistati ja kutsuti vestlusele, aga sinna ta siiski tööle ei läinud, kuna talle ei sobinud sealne töökorraldus.

Nii et saada aga julgelt!

Please wait...
Postitas:
Kägu

GDPR

GDPR järgi tohib isikuandmeid säilitada vaid teatud otstarbel (nt. kandideerimisprotsessis tekkinud vaidluste lahendamiseks, mõistliku aja jooksul), seega kui konkreetset töökohta ei ole millele kandideerid, siis ei tohiks tööandja sinu andmeid niisama alles hoida või peaks teatud aja jooksul uuesti ja uuesti kirjaliku nõusoleku küsima. Seega pigem on ettevõtte jaoks mõistlikum andmed kustutada kui hakata seda luba pidevalt küsima. Aga nagu keegi siin mainis, siis päris palju spetsialisti ja juhi kohti täidetakse sihtotsinguga ja üleostmisega, seega kui oled oma valdkonna spetsialist, siis leitakse sinu andmed ise üles ning tehakse pakkumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

GDPR järgi tohib isikuandmeid säilitada vaid teatud otstarbel (nt. kandideerimisprotsessis tekkinud vaidluste lahendamiseks, mõistliku aja jooksul), seega kui konkreetset töökohta ei ole millele kandideerid, siis ei tohiks tööandja sinu andmeid niisama alles hoida või peaks teatud aja jooksul uuesti ja uuesti kirjaliku nõusoleku küsima. Seega pigem on ettevõtte jaoks mõistlikum andmed kustutada kui hakata seda luba pidevalt küsima. Aga nagu keegi siin mainis, siis päris palju spetsialisti ja juhi kohti täidetakse sihtotsinguga ja üleostmisega, seega kui oled oma valdkonna spetsialist, siis leitakse sinu andmed ise üles ning tehakse pakkumine.

Võib ikka säilitada, kui inimene ise vastavat soovi on avaldanud, mingit luba ei pea pidevalt küsima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui oled oma valdkonna spetsialist, siis leitakse sinu andmed ise üles ning tehakse pakkumine.

Ja jah, eks pk-s käivad ainult tohutult kuulsad tippspetsialisid. Täiesti haige!
Tasub ikka oma soove saata, võib näkata. Kui mitte, ka siis ei juhtu midagi paha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui oled oma valdkonna spetsialist, siis leitakse sinu andmed ise üles ning tehakse pakkumine.

Ja jah, eks pk-s käivad ainult tohutult kuulsad tippspetsialisid. Täiesti haige!

Tasub ikka oma soove saata, võib näkata. Kui mitte, ka siis ei juhtu midagi paha.

Ei pea olema “tohutult kuulus tippspetsialist”. Ma olin üsna väikeses firmas tööl, tegin kõike, mis vaja, ei mingit keerulist spetsialiseerumist. Sama valdkonna teiste firmadega suhtlesime pidevalt, mõnega telefonitsi, mõnega saime messidel kokku, mõnega koolitustel, üldiselt ikka teadsime, kuidas ühel või teisel läheb ja mis vallas koostööd teha. Aeg-ajalt tuli ikka tööpakkumisi, ise ostsime samuti mõne töötaja teisest firmast üle.
Vahel keegi meie omadest kolis teise kanti elama, lasime jutu lahti ja pakuti kohe tööd ka tavalisele liinitöölisele, kogemused lugesid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahel keegi meie omadest kolis teise kanti elama, lasime jutu lahti ja pakuti kohe tööd ka tavalisele liinitöölisele, kogemused lugesid.

No tavalised liinitöölisdd saavadki kohe tööd, selleks pole vaja tutvusi ega kogemusi – neist on kogu aeg puudus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selver-Rimi-Maxima ei ole vast tõesti keeruline liikuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. CV saatmine asutustesse – uue töökoha otsingul