Esileht Ilu ja tervis D vitamiin suurendab masendust?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: D vitamiin suurendab masendust?

Postitas:

Mul on D vitamiini tase väga madal. Perearst soovitas võtta seda 4000 ühikut päevas. Teadaolevalt peaks D vitamiin aitama masenduse vastu, kuid minule mõjub see just vastupidi. Mõni tund pärast D vitamiini võtmist muutun väga pahuraks ja depressiivseks. On kellelgi sarnast kogemust olnud? Isegi kui doosi kogust suurendan, on tulemus ikka sama.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi sa seda mõtled? Võtad hommikul vitamiini ära ja u tund hiljem on masendus kohal? Vitamiinid ei mõju nii nagu valuvaigistid, sellepärast neid võetaksegi kuuridena ja pikalt. See on sul ainult ettekujutus, et nii mõjub. Tee siis nii, et võta enne magama minekut. Siis on masendus magades ära ja sa ei saa arugi.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on D vitamiini tase väga madal. Perearst soovitas võtta seda 4000 ühikut päevas. Teadaolevalt peaks D vitamiin aitama masenduse vastu, kuid minule mõjub see just vastupidi. Mõni tund pärast D vitamiini võtmist muutun väga pahuraks ja depressiivseks. On kellelgi sarnast kogemust olnud? Isegi kui doosi kogust suurendan, on tulemus ikka sama.

Nii naljakat seost ei ole veel ühtegi patsiendi suust kuulnud 🙂 See sul vägagi peas kinni, füüsiliselt ei ole selline asi võimalik. Nagu üks soovitas, võta siis õhtul. Kui võtad mingeid looduspoe vms omi, siis arvesta sellega et seal ei ole kontrollitud kogused ja D-vitamiini tase võib väga madal olla. Kontrollitud vitamiinid on ravimifirmadel, sest neil vastav kohustus (see on fakt, mitte reklaam)

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 19:40; 26.07 02:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusagil oli kirjas et D vitamiini tulebki enne magamaminekut võtta.

Mina seda kuulnud ei ole, aga kõlab loogiliselt, kuna D-vitamiini ei soovitata võtta kohvijoomisega samal ajal (kofeiin vähendab D-vitamiini mõju).

Selles artiklis soovitatakse võtta pärastlõunal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem ikka hommikul võtta. D-vitamiin, õhtul võttes, võib just vastupidi teha erksaks ja rikkuda ööune kvaliteeti.

Ma kuulen ka sellisest “teooriast” esmakordselt.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Khm, jah, ja kuna naturaalset D-vitamiini saab päikese käes viibides, siis on ju väga “loogiline”, et purgist tuleb seda võtta õhtul, kui päikest näiteks enam polegi.
Uuringud näitavad, et D-vitamiini võtmine õhtuti takistab melatoniini tootmist ja seega ka uinumist.

https://www.consumerlab.com/answers/can-vitamin-d-reduce-your-natural-production-of-melatonin-and-interfere-with-sleep/vitamin_D_melatonin/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin aga uuring et kunstlik D vitamiin on üldse ohtlik ja rohkema annuse võtmine võib tekitada kukkumisi.
https://tervis.postimees.ee/3464987/briti-geeniteadlane-d-vitamiini-preparaadid-on-ohtlikud

See artikkel väga kehv ja kohati faktivigadega tõlge. Originaalartiklis tulemused ikka teise fookusega. Kahjuks ei oska Eesti ajakirjanikud piisavalt teaduslikke ing keelseid artikleid ikka lugeda, rääkimata tõlgendamisest…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 19:40; 26.07 02:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Khm, jah, ja kuna naturaalset D-vitamiini saab päikese käes viibides, siis on ju väga “loogiline”, et purgist tuleb seda võtta õhtul, kui päikest näiteks enam polegi.

Uuringud näitavad, et D-vitamiini võtmine õhtuti takistab melatoniini tootmist ja seega ka uinumist.

https://www.consumerlab.com/answers/can-vitamin-d-reduce-your-natural-production-of-melatonin-and-interfere-with-sleep/vitamin_D_melatonin/

Mina tean ka, et tuleb võtta hommikul, sest D võib kõrvaltoimena põhjustada unehäireid, eriti kui võtta õhtul.
Ja minul tekitab see vitamiin näiteks peavalu, ma üle 1000 TÜ päevas üldse võtta ei saa. Kümme korda proovitud erinevate preparaatidega, iga kord sama asi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean, et võtta hommikul (ainult neil muul ajal, kes hommikuti kohvi joovad, kofeiin ja dvit ei sobi kokku). Dvitamiin mõjub paljudele ergastavalt.
Ma arvan küll, et sinu depressioon nüüd ühest vitamiinitabletist küll ei tulnud. Ehk jõudis vitamiinipuudus hoopis depressioonitekitavale tasemele, ega 1 tablett seda siis kohe ei muuda.
Soovitan iherbi hoopis, solgar, now foods, source aturals, kõik head ja kindlad firmad, ja ikka õlikontsentraadis nt 5000IU, mitte mingeid tablette.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Platseeboefekt on ju täiesti olemas. Mida inimene usub, see ka juhtub. Nüüd võta kätte ja hakka uskuma, et D-vitamiin teeb sind rõõmsaks ja rahulikuks ja nii saabki olema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seedetrakt ei suuda D-vitamiini piisavalt omastada. Teatud meditsiinilised probleemid, sealhulgas Crohni tõbi, tsüstiline fibroos ja tsöliaakia, võivad mõjutada soolestiku võimet omastada D-vitamiini söödud toidust.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud. 

Perekool.ee Foorumis on keelatud:

4.8 omavoliline kooskõlastamata reklaam.

Perekooli Moderaator

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kusagil oli kirjas et D vitamiini tulebki enne magamaminekut võtta.

Mina seda kuulnud ei ole, aga kõlab loogiliselt, kuna D-vitamiini ei soovitata võtta kohvijoomisega samal ajal (kofeiin vähendab D-vitamiini mõju).

Selles artiklis soovitatakse võtta pärastlõunal.

D-vitamiini võetakse hommikul, sest ta mõjub ergutavalt ja rikub und.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Moded? Koodikägu on kohal!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seedetrakt ei suuda D-vitamiini piisavalt omastada. Teatud meditsiinilised probleemid, sealhulgas Crohni tõbi, tsüstiline fibroos ja tsöliaakia, võivad mõjutada soolestiku võimet omastada D-vitamiini söödud toidust.

Huvitav kas sel kohal oleks abiks D vitamiini tilgad, äkki need imenduvad kergemini vms?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D viramiin on rasvlahustuv, mistõttu on kõige mõttetum tema hommikul tühja kõhu peale võtmine. Kui, siis pärast lõunasööki, koos c vitamiiniga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D viramiin on rasvlahustuv, mistõttu on kõige mõttetum tema hommikul tühja kõhu peale võtmine. Kui, siis pärast lõunasööki, koos c vitamiiniga.

Ei ole nii. D-vitamiini imendumiseks vajalik rasv on selles kapslis sees ja rohkem pole vaja. Ei pea võtma mingi lisarasvaga, st enne midagi sööma.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekitab igasugune D-vitamiin peavalu. Tavaliselt algab see alles kolmandal päeval peale võtmist. Palju kordi proovitud. Ma ei imesta üldse, kui mõnel tekitab masendust või muid sümptomeid. Inimesed on väga erinevad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti hommikul, ise kasutan sept-veebruarini 50 µg.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on D vitamiini tase koguaeg väga madal olnud (20-40 mis iganes ühikut, miinium peaks olema 75), energiapuudus ka suur. Kahjuks ei orienteeru vitamiinides hästi, tahtsin 4000 IU ja õlikapslitena. Kas see Pro Experti toode on okei: https://www.azeta.ee/pro-expert-vitamiin-d3-4000iu-olikapslid-n90

Olen hommikuti piimakohvi jooja, kas kohviga koos ei tohigi vitamiini võtta? Kas mõned toidud on veel välistatud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin sygisel neid Pro omasid võtma. Kehale sobib aga mõju ei tea ja ei oska ka hinnata ise. Eks kunagi uus vereproiv vaja anda.

Kehas oli d vit suht nullis ja neid apteeker soovitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sõin neid: https://www.apotheka.ee/vitamin-d3-pro-expert-2500iu-naistele-kapslid-n60-pmm0167595ee

Vereproov läks korda ja nägu vinne täis. Muud ei saanud midagi aru, väsimus ei kadunud kuhugi. Samahästi oleks võinud Mentost süüa.

Sellest “korras vereproovist” pole väga abi kui enesetunne on ikka sama halb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele:

Eks neid faktoreid, mis näiteks näonahka mõjutada võivad, on palju. Ehk siis tore, et 1 faktor ehk madal D-vitamiini tase avastati ja see nüüd korras on. Seda hoiagi korras, ära lase enam liiga madalale langeda.

Aga  – tuleks leida üles veel see “miski muu”, mis ka paigast ära on. Mõnikord vinnide ja enesetundehäiretel nii üllatavad põhjused, et nende peale on raske tulla. Inimene jookseb pikalt mööda arste ja kõik laiutavad käsi. Mõni on näit. nii ehitatud, et ei talu tavalist lihtlabast suhkrut toidus –  niikui natukenegi suhu võtab, on organism sassis ja nägu vinne täis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need vinnid tulevad biotiinist, mida sellele D-vitamiinile lisatud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need vinnid tulevad biotiinist, mida sellele D-vitamiinile lisatud on.

Kas siis on pakendil kirjas, et D-vitamiin + biotiin või võib tootja biotiini lisada nii, et seda kuskil ei märgi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need vinnid tulevad biotiinist, mida sellele D-vitamiinile lisatud on.

Kas siis on pakendil kirjas, et D-vitamiin + biotiin või võib tootja biotiini lisada nii, et seda kuskil ei märgi?

Selgelt kirjas ju:

Toimeaine / KoostisVitamiin D3,A, E, biotiin, viinamarjaseemneõli

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need vinnid tulevad biotiinist, mida sellele D-vitamiinile lisatud on.

Biotiin on ju B7 vitamiin, miks see näonahale halvasti peaks mõjuma? Mina söön ka Pro Experti D-vitamiini, pakkumiste ajal ostan ja saab pikalt läbi. Vereproov on korras, varem oli D näit madal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need vinnid tulevad biotiinist, mida sellele D-vitamiinile lisatud on.

Biotiin on ju B7 vitamiin, miks see näonahale halvasti peaks mõjuma? Mina söön ka Pro Experti D-vitamiini, pakkumiste ajal ostan ja saab pikalt läbi. Vereproov on korras, varem oli D näit madal.

https://www.bustle.com/wellness/7-unexpected-dangerous-side-effects-of-taking-biotin-9205383

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis D vitamiin suurendab masendust?