Esileht Ilu ja tervis D-vitamiin ülimadal

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: D-vitamiin ülimadal

Postitas:
Kägu

Kus te üldse teate oma näite? Ma enda  oma olen 54 aasta jooksul teada saanud vaid ühe korra, kui arst juhuslikult lasi vereproovis hinnata, no oligi madal. Käite tasulist teste tegemas?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus te üldse teate oma näite? Ma enda oma olen 54 aasta jooksul teada saanud vaid ühe korra, kui arst juhuslikult lasi vereproovis hinnata, no oligi madal. Käite tasulist teste tegemas?

Olen tasulist teinud (kingiti mingi tervisepakett), kui raseduse ajal kontrolliti – oli madal ja tehti uuesti, et näha kas tõusnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus te üldse teate oma näite? Ma enda oma olen 54 aasta jooksul teada saanud vaid ühe korra, kui arst juhuslikult lasi vereproovis hinnata, no oligi madal. Käite tasulist teste tegemas?

Meil asutus saadab viimasel ajal töötervishoiuarstile, vist iga paari aasta tagant. Seal tehakse üsna üksikasjalik vereanalüüs. Aga perearstil võib vist ka teha lasta, kui mingid vitamiinipuuduse sümptomid on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus te üldse teate oma näite? Ma enda  oma olen 54 aasta jooksul teada saanud vaid ühe korra, kui arst juhuslikult lasi vereproovis hinnata, no oligi madal. Käite tasulist teste tegemas?

Perearstidel koormust palju ja ei hakkagi neid tüütama. Mulle meeldib Synlab – kõik sujub nii hästi ja kiiresti. Meeldiv keskkond proovi andmiseks ja enamasti juba samal päeval sõnumi piiks, et vastus tuli ja saad sisse logida ja näidu teada.

Esimesel aastal, kui ma D-vit huvituma hakkasin, tegin analüüsi sagedamini: kõigepealt algnäidu kuskil  pimedama perioodi alguses, kui pähe turgatas, et “vist peaks hakkama võtma” (oligi madal, mingi 50 midagi vist), siis hakkasin 100 mcg kapsleid võtma, jaanuaris kontrollisin analüüsiga, kas ikka mõjub (näit oli tõusnud küll, kenasti 120) , lasin kuni mai alguseni sama doosiga edasi ja siis jätsin mai- august vahe. Augusti lõpus kontrollisin, kas tase on suvel loomuliku päikese toel ikka püsinud (oli küll, ikka kenasti üle 100), okt . lõpus kontrollisin jälle sügisest taset (oli langenud ja hakkasin võtma).

Edaspidi olen teinud sügisel pimedama perioodi alguses ühe analüüsi ja teise kevadepoole (et ega pole liiga kõrgeks läinud kuude kaupa juurde võttes vms.)

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil teeb töötervishoiuarst iga 2 a järel D-vit analüüsi ka. Mul on septembris olnud nt vahemikus 20-50. Ma pole ka kunagi olnud päevitaja. Õues nagu ikka käin. Viimati 2 a tagasi oli ka madal –  25. Kuna teadsin, et taas tuleb analüüs, siis hakkasin nädal tagasi ruttu D-vit võtma – 4000 päevas (kaks õlikapslit). Täna sain vastuseks 77.  Viimati võtsin paar nädalat D-vit septembris. Nii et minul mõjub ikka väga kiiresti ja tõhusalt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain vereproovi tulemused kätte ja D-vitamiini näit oli 34. Lugesin nüüd, et alla 50 on juba tõsine vitamiinipuudus. Ja mul on see vist olnud pikka aega, sest laps on 5-aastane ja pärast rasedust pole keegi mul seda testinud.

Arst lubas helistada esmaspäeval, aga ma olen natuke ähmis juba. Kusjuures kõik sümptomid, mis kirjeldatakse, on mul juba pikalt olnud, väsimus, kurvameelsus, kloppiv süda jne jne.

Palun, jagage kogemusi, kellel nii madal tase on olnud, kaua pidite võtma ja mis koguses, et tase normaliseerus? Kui kiiresti enesetunne paranes?

Võtan kõikidel kuudel, milles on r-täht sees. Mul oli pärast kaksikute saamist sama lugu, organism oli täiesti tühi vitamiinidest. Lisaks soovitas apteeker mulle veel mõningaid asju ja neid kuure teen läbi iga-aastaselt.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tasuks sõita palmi alla kaheks nädalaks puhkama. Käid ikka korra aastas soojal maal end laadimas?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tasuks sõita palmi alla kaheks nädalaks puhkama. Käid ikka korra aastas soojal maal end laadimas?

See palmialune ei mõju mitte igaühele, korduvalt on analüüsitud enne ja pärast, väga väike vahe on D tasemes olnud. Ma olen käinud mõnel aastal 4 korda nädala jagu, mõnel aastal 2 korda 3 nädalat järjest talveperioodil, ikka väga madal näit. Tuttaval,kes töötab õues maist septembrini iga päev, ka alla normi. Keha lihtsalt ei tekita piisavalt ise. Samuti ei omastata ka enam lisaks võetud tablette alati ühtviisi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja aasta rumalaim kommentaar perekoolis ongi käes juba pooles jaauaris. Muidugi-muidugi, soojale maale reisimine on praegusel ajal ülitervislik…
Ja üldse, paljude jaoks pole reis kuuma kliimasse mitte laadimine vaid kurnamine. Nagu päriselt, sa küsid u sellise tooniga nagu reis välismaale peaks olema iga inimese tavategevus, nagu et kas hambaid pesed ikka iga päev ja kas öösel ikka magad 8 tundi…

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest sulle aastaks küll ei jagu, kui sa just iga 3-4 kuu tagant palmi all ei käi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja aasta rumalaim kommentaar perekoolis ongi käes juba pooles jaauaris. Muidugi-muidugi, soojale maale reisimine on praegusel ajal ülitervislik…

Ja üldse, paljude jaoks pole reis kuuma kliimasse mitte laadimine vaid kurnamine. Nagu päriselt, sa küsid u sellise tooniga nagu reis välismaale peaks olema iga inimese tavategevus, nagu et kas hambaid pesed ikka iga päev ja kas öösel ikka magad 8 tundi…

See tarkpea ilmselt ei tea ka seda, et see kõrge SPFiga päevituskreem, millega ta seal palmi all istub, nullib igasuguse D-vitamiini saamise ära.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja aasta rumalaim kommentaar perekoolis ongi käes juba pooles jaauaris. Muidugi-muidugi, soojale maale reisimine on praegusel ajal ülitervislik… Ja üldse, paljude jaoks pole reis kuuma kliimasse mitte laadimine vaid kurnamine. Nagu päriselt, sa küsid u sellise tooniga nagu reis välismaale peaks olema iga inimese tavategevus, nagu et kas hambaid pesed ikka iga päev ja kas öösel ikka magad 8 tundi…

Ee, muidugi on ülitervislik-eriti just praegu, kui siin pime ja kõle. Veider jutt sul.

Ja nüüd tuli küll pauk ära-kas tänapäeval on reisimine midagi sellist, mis on kättesaamatu? Üldiselt tõesti, korra aastas ikka käiakse, paljud pigem aastas korduvalt.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

See tarkpea ilmselt ei tea ka seda, et see kõrge SPFiga päevituskreem, millega ta seal palmi all istub, nullib igasuguse D-vitamiini saamise ära.

Pole iial D-vitamiini puudust olnud. Teil on siin probleem, nagu näha.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole iial D-vitamiini puudust olnud. Teil on siin probleem, nagu näha.

Sa ei ole seda ilmselt iial mõõtnud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks seda küll vaja peaks olema, kui kõik hästi on? Teil pole muud teha?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks seda küll vaja peaks olema, kui kõik hästi on? Teil pole muud teha?

Äkki ära siis võta sõna sel teemal, kui sa isegi oma D-vitamiini taset ei tea. See ei pruugi muide kuidagi tunda andagi.
Tee oma booster-shotte edasi ja käi palmi all. Eks see ole alternatiiv.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki ära siis võta sõna sel teemal, kui sa isegi oma D-vitamiini taset ei tea. See ei pruugi muide kuidagi tunda andagi.

😀 Mis te käie nagu hüpohondrikud end koguaeg mõõtmas või?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

😀 Mis te käie nagu hüpohondrikud end koguaeg mõõtmas või?

Koroona jm viirushaiguste hooajal ei ole oma D-vitamiini taseme vastu huvi tundmine küll kuidagi naeruväärne. Aga irvita pealegi, söö burksi ja kujuta ette, et su organism saab sellest kahest nädalast Egiptuse odavas kuurortis kõik vajaliku 😀

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroona jm viirushaiguste hooajal ei ole oma D-vitamiini taseme vastu huvi tundmine küll kuidagi naeruväärne. Aga irvita pealegi, söö burksi ja kujuta ette, et su organism saab sellest kahest nädalast Egiptuse odavas kuurortis kõik vajaliku 😀

Ma ei söö burksi. Ma teen trenni, olen positiivne ning ei ole aastakümneid haige olnud. Egiptuses ja Türgis ei käi, käin viisakate inimeste puhkamiskohtades.

Teil soovitan küll reisida ning elu nautida, ei pea kannatama ei D-vitamiini puudust ega depressiooni.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

kahest nädalast Egiptuse odavas kuurortis kõik vajaliku 😀

Nädal Egiptuses vähegi normaalses kohas maksab 1000.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kahest nädalast Egiptuse odavas kuurortis kõik vajaliku 😀

Teema on D-vitamiinist ja päikesest – kallis kuurordis paistab sama tugevalt kui odavas 🙂

+2
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Esileht Ilu ja tervis D-vitamiin ülimadal