Esileht Koolilaps D vitamiin,mitu mikrogrammi peaks koolilaps võtma päevas

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: D vitamiin,mitu mikrogrammi peaks koolilaps võtma päevas

Postitas:

10 mikrogrammi ikka vähe

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 20:36; 01.10 01:16; 01.10 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie võtame 25. Kui lapsel diagnoositi väga suur D-vitamiini vaegus, siis pidi 50 võtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 20:59; 03.10 07:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 50-mikrogrammised pärlid, võtab ühe, vahest ununeb ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Lastele annan 25. 10-l ei näe mõtet, vähemalt 20 ikka. Aga see on profülaktiline annus.
Ise võtan 50 ja 100 olen ka võtnud. Kui on määratud D-vit ja on alla 50 nmol/l, siis alla 100 pole mõtet võtta, profülaktilise annusega taset ei tõsta.
Kui laps on hädine ja väsinud või sageli haige, siis võiks lasta perearstil määrata d-vit taseme veres.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele annan 25. 10-l ei näe mõtet, vähemalt 20 ikka. Aga see on profülaktiline annus.

Ise võtan 50 ja 100 olen ka võtnud. Kui on määratud D-vit ja on alla 50 nmol/l, siis alla 100 pole mõtet võtta, profülaktilise annusega taset ei tõsta.

Kui laps on hädine ja väsinud või sageli haige, siis võiks lasta perearstil määrata d-vit taseme veres.

D maxil on 50 mikrogrammine näritav siis teen selle pooleks ja annan

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 20:36; 01.10 01:16; 01.10 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub ju lapse vanusest ja kaalust: minu talvel 11-aastaseks saav laps (kaalub umbes 30kg) saab see talv igal juhul 50mcg kapslikesed. D-vitamiini närimistabletid ei ole sedasi poolitatavad, kas terve või lihtsalt väiksem annus 30mcg on ka närimistablettidena olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub ju lapse vanusest ja kaalust: minu talvel 11-aastaseks saav laps (kaalub umbes 30kg) saab see talv igal juhul 50mcg kapslikesed. D-vitamiini närimistabletid ei ole sedasi poolitatavad, kas terve või lihtsalt väiksem annus 30mcg on ka närimistablettidena olemas.

Muidu d max 50 mc on see poolituskriips peal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 20:36; 01.10 01:16; 01.10 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te teate, kas lapsel on d-vitamiini puudus või mitte? Mulle apteegist öeldi, et mingil juhul ise ei hakkaks katsetama kogustega, anti ikka seda klassikalist 10 mikrogrammi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

D-vitamiini soovitan võtta ikka kas õlilahuses tilgana või õlikapslina, see on rasvlahustuv vitamiin. Kuni 12 aastastele lastele on soovituslik päevanorm 10-20mcg, kui analüüsid tehtud ja vitamiini puudujääk, siis anda vastavalt arsti soovitusele.
Eestis praegu kehtivad soovituslikud normid https://haiglateliit.ee/wp-content/uploads/2015/03/D_vitamiinist_TA.pdf

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te teate, kas lapsel on d-vitamiini puudus või mitte? Mulle apteegist öeldi, et mingil juhul ise ei hakkaks katsetama kogustega, anti ikka seda klassikalist 10 mikrogrammi.

Perearsti juures saab veretesti kaudu teada ja meil määras koguse perearst. Hoiame sellest kinni ja rohkem probleeme pole tekkinud. Võtame siis 1000 ühikut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 20:59; 03.10 07:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on 4000 TÜ tilgad ehk 100 mikrokat. Annan paar korda nädalas. Kuna see on ainus õlitilk, mis on ilma maitseta (kookosõliga). Oliiviõliga tilka ei taheta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil võtab kogu pere 4000IU õlikapsleid. Kuid mu lapsed (poisid) ka juba suured, 14 ja 17 aastased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed, 7 ja 4, saavad 8 000IU päevas. Mõni päev jääb vahele ka ja suvel said nädalas pooltel päevadel.

Nii on nad saanud aasta ja üllatus oli suur, kui (vereprooviga kontrollides) ikka on normväärtusest madalam tulemus. Ise võtan 12 000 kuni 20 000IU päevas ja kontrollides oli samuti tase alampiiril.

Ilmselt peame annuseid tõstma!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed, 7 ja 4, saavad 8 000IU päevas. Mõni päev jääb vahele ka ja suvel said nädalas pooltel päevadel.

Nii on nad saanud aasta ja üllatus oli suur, kui (vereprooviga kontrollides) ikka on normväärtusest madalam tulemus. Ise võtan 12 000 kuni 20 000IU päevas ja kontrollides oli samuti tase alampiiril.

Ilmselt peame annuseid tõstma!

Ilmselt peate hoopis marki vahetama, selge ju, et praegune lihtsalt ei mõju.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te teate, kas lapsel on d-vitamiini puudus või mitte? Mulle apteegist öeldi, et mingil juhul ise ei hakkaks katsetama kogustega, anti ikka seda klassikalist 10 mikrogrammi.

täpselt sama asi apteegis. ei saa sealt tulema apteekrile vastust andmata, et kas ikka on teada et on vaja. muidu arstid ikka räägivad, et vaja anda. beebidel ei määra keegi taset. nii kui suuremale lapsele või endale tahad osta, siis apteeker nagu kardab et doseeritakse üle.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100 mg ehk 4000 IU, vereproovis oli D-vitamiini tase 45. poiss, 14-a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps D vitamiin,mitu mikrogrammi peaks koolilaps võtma päevas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.