Esileht Tööelu, raha ja seadused. Deklar – koolituskulud kellegi teise deklari?

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Deklar – koolituskulud kellegi teise deklari?

Postitas:

Nii, tean, et saab kanda koolituskulud kellegi teise deklari.
Abikaasa töötab aastaid välismaal, seega teeb oma deklaratsioonid seal ja mitte Eestis. Ise ei ole terve 2012a töötanud, st et mingit tulu ei ole tulnud( ainult lasteraha 19.18).
Kuid laps käib mitmes trennis ja lasteaias,samuti sai ostetud võistlusriided, mis sai ka märgitud treeningtasu alla. seega koolituskuludelt oleks omajagu tagasi saada.
Otsutasin, et targem on panna ema deklari need, temal on 1 alaealine laps, käib tööl ja samuti saab isaga koos tehes tulumaksuvaba kasutada (et saaks sealt täiel määral tagasi)
Minu küsimus on see, et jah teatan lasteaias ja trennis, et kanda andmed minu ema deklari.
Kuid, kas ma pean esitama ise O deklaratsiooni ikkagi ja kas pean lapse enda omast kustutama? Ning kas on veel midagi, mis ma tegema peaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolituskulud saab tõesti deklareerida ka keegi teine kui lapsevanem.

Sel juhul tulebki kohe paluda trennis ja lasteaias märkida maksjaks selle isiku andmed(nimi ja isikukood).

Jah, sina pead esitama 0-deklari.
Ei, lapse andmeis (nimi, isikukood) ei pea oma deklarist kustutama.
Kustutama pead koolituskulude read,, kui oled enne need kopeerinud igaks juhuks ning kontrollinud, kas nad ikka on sinu ema deklarisse lisandunud(või lisate ise).
Jah, ka sel juhul võib sinu ema teha isaga ühisdeklari.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Deklar – koolituskulud kellegi teise deklari?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.