Esileht Tööelu, raha ja seadused. Deklaratsiooni rahad arestitud, kuigi võlgnevus makstud

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Deklaratsiooni rahad arestitud, kuigi võlgnevus makstud

Postitas:
Kägu

Avastasin eile MTA lehte vaadates, et mu tuludeklaratsiooni rahad on kohtutäituri poolt arestitud.
Oli võlg ,mille kokkuleppeliselt maksin graafikujärgselt 3 kuu jooksul pidades kinni kõigist tähtaegadest ja summadest.
Viimane ülekanne sai tehtud selle kuu esimestel päevadel.
Eile aga nägin nõuete all aresti, mida varem seal polnud.Nõude \”tähtaeg\” on 12.01.2012. Miks selline kuupäev ,ei tea.
Käisin ka kohtutäituri juures, kuna telefonile nad ei vasta ja mailide vastust võib samuti päevi oodata.
Seal hämati ,et nemad pole tehniliselt mult midagi veel maha võtnud, kui ütlesin ,et lepingus kirjas punkt ,kus nõutud minu eelnev teatamine tagastatava deklaratsiooni aresti osas. Maha minevat ju alles päevade pärast ,ehk siis täna(?) ning seda tehnilislt ei tee samuti nemad vaid MTA.
Selgitati ,et nad andsid avalduse MTA-le aresti tegemiseks aga nemad seda ju ise samas ei tee.
Küsisin ,et miks nii tehti ,kui mul oli maksegraafik, millest kinni pidasin ning miks sellisest asjas mind eelnevalt ei teatatud.Sellele öeldi vastuseks ,et nad ei pannud seda algul tähele ,et mul graafik on ja siislisati ruttu: oma viga ,et ei küsinud ning paljud võlgnikud ongi omavea läbi tõmmata saanud kuna ei ole seadustega nii hästi kursis. Just niimoodi kohe öeldigi.
Lõpuks sain vastuse küsimusele, millal ma oma tagastuse saan ,et mai või juuni vahel.
Kas see on tõesti lubatud ?
Kui keegi oskab selles osas vastata ,siis palun aidake. Nagunii maksin võlgnevust ,teadmata isegi täpselt mille eest ,kuna kohtutäitur lihtsalt ei andnud mulle alusdokumente.Maksin aga seetõttu ,et nad arestisid mu konto ning tegid ka palgaaresti ja seda ma lubada ei saanud, sest elada on vaja ja rahad oli vaja aresti alt vabaks saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Deklaratsiooni rahad arestitud, kuigi võlgnevus makstud

kuidas on võimalik, et kohtutäiturile makstakse, ise teadmata, mille eest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuidas on võimalik, et kohtutäiturile makstakse, ise teadmata, mille eest?[/tsitaat]Kohtutäiturile ei makstagi, kohtutäitur võtab ise.
Aga kohtutäiturit saab ka kohtusse kaevata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohtutäitur ütleb ,et nemad sel teemal maid ei jaga ning selgitusi tuleb küsida inkassolt.Inkasso ütleb ,et neid ei huvita, kui soovin võin alati kohtusse pöörduda. Kohtutäitur ütles, et inkasso tõesti ei suvatse selgitusi anda. Ühesõnaga oligi kogu jagelemine selline, et kui soovin võin kohtusse minna. Aga sel ajal on kontod arestitud ning kõik.Palgaarestiga võetakse rahad nagunii .Kohtus käimisega võib aga aega minna aasta või kaks ning niikaua ma oma rahasid üldse kätte ei saaks,muidugi kui üldse saaks. Ning seda kõike seetõttu ,et tahan teada,mille eest ma maksma pean. Kellele ja mis osad (teenustasu, menetlustasu ,intressid jne),seda tean ,kuid justnimelt millest põhivõlg koosneb ei öelda. Tegemist on väga vana asjaga ,mis pidi olema juba ammu makstud. Seetõttu olengi väga tige ja solvunud .Et hoolimata sellest ,kuidas ma hambad ristis maksan suht suure summa teadamata mille eest lootuses ,et see jama ühelepoole saab, väänatakse mind veel nii kuidas saadakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja jutust kumab läbi üsna palju ebaseadusliku aga samas jääb asi siiski ka piisavalt segaseks. Milline oli asjade käik ? Kas tegu oli maksekäsu kiirmenetlusega ? Seal muidu kõik numbrid välja toodud ja alati saab sellega mitte nõustuda ja hagimenetluses lisadokumente küsida. Nüüd, kui asi on siiski juba kohtutäituri käes, siis otse loomulikult on võlgnikul õigus näha kõiki alusdokumente, kuid ega kohtutäituril ei olegi neid rohkem, kui vist see sama kohtutotsus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just , mulle saadeti ainult kohtuotsus. Alguses kui läksin tähitud kirjale järgi postkontorisse, ei saanud ma üldse aru miks ja kuidas selline asi tuli. Seejärel hakkasin helistama järjest erinevaid numbreid läbi. Esimene neist oli mingisugune Maakohtu number, kus öeldi ,neil sellise numbriga täite(menetlus?) puudub. Sealt edasi helistasin Aktiva Finants numbrile ,kus öeldi ,et nemad sellega ei tegele, neil on see lõpetatud ning antud edasi.Sealt sain inkasso, kes ütles kus kohast algne võlg tuli. Uurisin seal( TELE2) ,kus krediidioskakonnast anti teada ,et neil võlgnevust ei ole , nemad ei tea midagi. Lõpuks kui olin mitmeid kordi üritanud vahepeal ka kontutäiturit kätte saada, sain inkassost teada, et tegemist on 2005 aastal jäänud mingi maksmata \”jäägiga\”. Jääk oli alla 10 euro ,mis oli nüüdseks paisunud nii ,et maksin üle 230.- euro, et asjast lahti saada. Küsisin ,et miks varem teada ei antud ,et mingi jääk jäi ,öeldi et nad ei peagi ja ise tuleb järgida. Ma ei vaidlegi sellele vastu ,et tõesti võis jääda midagi viimase arvega maksmata aga ma ju ei mäleta – see oli 6 aastat tagasi. Siis hakkas jant peale. Küsisin igalt poolt alusdokumente , kuid \”süü\” lükati kohtutäiturilt inkassole ja vastupidi, ilma et ma oleks nõutud pabereid saanud. Kuni voilaa, oli arest peal ja tegin ruttu graafiku, sest kõike korraga ma maksta ei jõudnud( jõulud olid ka tulemas ju). Ainsad dokumendid mida ma sain ,kui kohtutäiturilt neid küsisin ,olid maili teel manusena kaasas olevad samad koopiad ,mis tähitud kirjana sain.
Muidugi andsin teada, et need ei ole need mida ma ju tahan aga see ei muutnud midagi.
Nüüd aga hakkab järgmine jant peale! Nüüd võetakse tuludeklari raha ka ära, millega arvestanud olin.
Sain natuke aega tagasi ma mailile koopia (lasin saata ka paberkandjal koju) ,kus seisab ,et asi lõpetatud ja kõik.
Seda paberit küsisin ma ka siis juba kui käisin graafikut tegemasning lubati peale viimast makset automaatselt saata, kuid eilse külastuse aeg ei teadnud keegi midagi jälle .Hambad ristis ja mind tänitades andis täituriabi mulle paberi ,et ma avalduse teeks ,kus soovin lõpetamise kohta kinnitust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun ,kas keegi teab aidata?

Lühike lugu : kui võlg makstud ,kas on MTA-l õigus uuesti arestida või kas kohtutäituril oli õigus avaldus teha arestimisele ajal kui oli sõlmitud maksegraafik ning mulle sellest ette ei teatatud?

Kui on üks või teine varjantidest ok ,siis kui kaua on neil õigus minu rahadega majandada enne kui ma selle tagasi saan?

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Deklaratsiooni rahad arestitud, kuigi võlgnevus makstud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.