Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreedi kohta küsimus.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Dekreedi kohta küsimus.

Postitas:
Kägu

Tere!

Andke palun nõu.

Sünnitustähtaeg on 12.aug ja hetkel töötan. Kuna tööl on mul võimalik saada 5 nädalat puhkust see aasta, siis kas on mõistlik teha nii, et võtan välja näiteks juuni kuus kogu puhkuse ja siis kohe peale seda lähen dekreeti (30 päeva enne tähtaega)?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

*facepalm
kas see 5 nädalat on juba välja teenitud või 5 nädalat puhkust oleks, kui töötaksid terve aasta? kui teine variant, siis 12.aug pole sa tervet aastat töötanud ning peab välja arvestama käesoleva aasta välja teenitud puhkusepäevad kuni dekreeti minekuni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks on vaja hakata facepalmitama kohe? Ma pole enne selliste asjadega varem kokku puutunud ja kuna see on minu esimene pikim töökoht ka, siis ei tea neid asju nii täpselt.
😊

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

JAH, rasedal on seaduslik õigus kasutada(nõuda) korralist puhkust VAHETULT enne rsp-le (dekreeti) jäämist.

JAH, mõistlik on jääda rsp-le 30p enne tähtaega.

EI, kogu 2019.a puhkust (kui töölepingus on 35p st 5 nädalat) sa 2019.a eest välja ei teeni, sest lhp(lapsehoolduspuhkuse) aeg puhkust ei anna. St puhkust koguneb kuni rsp(dekreedi) lõpuni.
Kui lähed rsp-le 30p enne tähtaega(tähtaeg 12.august) st alates 13.juulist on rsp lõpp 29.november ehk siis puhkust mitte 12k vaid 11k eest st mitte 35p vaid 32p teenid välja.

Kui ei taha puhkust n ö ette puhata siis võtad 32 puhkusepäeva mitte 35. Kui pole oluline, et tööle naastes pead 1k enne töötama kui uus puhkus kogunema hakkab st oled ette puhanud, pole keelatud võtta ka 35p.

Samas võid võtta vähem…ja võid puhkuse üldse reservi jätta, n kasutad pärast VH lõppu või lausa lhp lõppu(kas või 3a pärast augustis st pärast lapse 3a sünnipäeva)-rsp ja lhp ajaks puhkuse aegumine peatub st kui ka ei kasuta, tööle naastes ootab sind 32 puhkusepäeva.

küsi

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

12.aug pole sa tervet aastat töötanud ning peab välja arvestama käesoleva aasta välja teenitud puhkusepäevad kuni dekreeti minekuni.

Ei vasta tõele. Kuna rsp kui töövõimetusperiood (sünnitusleht on sama ses mõttes kui haigusleht või hooldusleht)annab ka puhkust võrdselt töötamisega st läheb tööaasta arvestusse siis teemaalgataja puhkust koguneb mitte sünnituse tähtajani (12. august) või rsp (dekreedi) alguseni vaid hoopis rsp lõpuni.

TLS
§ 68. Põhipuhkuse andmine

(2) Põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka arvestatakse lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg (välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg), samuti aeg, kui töötajal on seaduse alusel õigus tööst keelduda käesoleva seaduse § 19 punktis 3 nimetatud juhul, ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreedi kohta küsimus.