Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreedileht teise lapssega

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Dekreedileht teise lapssega

Postitas:

Olen hetkel lhp esimese lapsega ja dekreet algab 12.mai ja tööle ka viidud avaldus, et soovin lõpetada lhp ja lähen uuest dekreeti aga unustasin mainida, et haigekassa töötajana taastaksid (loodan, et muidugi teevad seda) aga kuidas sellega on kui ma 7.mai lähen arsti juurde ja tõenäoliselt saan dekreedilehe kätte kas mapean ootama kuni tööandju on minu kindlustuse taastanud või võin ka järgmine päev ära viia.
Ja kuna tööandja teab, et ma uuesti dekreeti kas võib juhtuda, et ei taastagi töötajana haigekassat ja jään dekreedirahadest ilma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 18:51; 02.05 18:57; 08.05 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled esitanud lhp lõpetamise avalduse, on TÖÖANDJA KOHUSTATUD taastama ravikindlustuse töötajana ja Haigekassat informeerima.

Kontrolli riigiportaalist, kas see on tehtud.
Vajadusel tuleta tööandjale meelde, et ravikindlustuse taastamine töötajana HILJEMALT 12.maiks on KOHUSTUSLIK ja sulle ülioluline.

Kui sina viisid lhp avalduse aegsasti, vähemalt 14p enne 12.maid aga tööandja viivitab ravikindlustuse taastamisega, on sul õigus saamatajääv dekreediraha temalt kohtus sisse nõuda (loodame, et tööandja teab seda?)

Sünnituslehte reeglina ei tohiks väljastada enne rsp(dekreedi) algust st kui rsp algus on 12., siis mitte veel 7.
Kui ka väljastab arst nii vara, siis tööandja seda enne 12. Haigekassasse edastada ei tohi.

Mina ootaks 11.hommikuni, kui enne pole ravikindlustus töötajana taastatud, siis läheksin tööandja juurde, paluks asja korda ajada ja siis edastaks ka lehe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh
Aga ega ma seal avalduses valesti ei teinud, et kirjutasin tööle asumise kuupäevaks 12.mai ehk siis see sama päev mil ma dekreeti lähen või pean küsima arstilt dekreedilehe 13.mai algusega? Või on ikka kõik õige, et 12.mai algab dekreet ja see on ka esimene tööpäev?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 18:51; 02.05 18:57; 08.05 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aitäh
Aga ega ma seal avalduses valesti ei teinud, et kirjutasin tööle asumise kuupäevaks 12.mai ehk siis see sama päev mil ma dekreeti lähen või pean küsima arstilt dekreedilehe 13.mai algusega? Või on ikka kõik õige, et 12.mai algab dekreet ja see on ka esimene tööpäev? [/tsitaat]

Kui vahepeal tööle ei naase, siis peabki olema esimene tööpäev = esimene dekreedi päev.

Kui esimene tööpäev pandud 12.mai ja dekreedileht algaks 13.mai, peaksid ühe päeva tööl käima…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]okasroosike19 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen hetkel esimese lapsega lapsehoolduspuhkusel ja ootan teist last. Sünnitustähtaeg on mul 28. juuni ja dekreeti soovin jääda 30 päeva enne tähtaega, seega kui ma õigesti loen siis 29. mail? Mis kuupäevaga ma peaksin siis esitama avalduse, et soovin lhp lõpetada ja tööle asuda? Olen veidi segaduses ja ei saa aru, palun aidake[/tsitaat]

Jah, 30 päeva enne tähtaega oleks dekreedi algus 29.mai.

LHP lõpetamise avaldus hiljemalt 14 päeva enne. Soovitavalt aga juba ca 30 päeva varem. Ehk siis võiksidki kohe ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ma vaatasin eesti.ee-st et hetkel olen kindlustatud kuna olen lapsega kodus ja töökoha kohal on, et on peatatud kuni 12.05.2012 ehk siis kuni algab dekteet. Siis on mul tööandja ära teinud selle haigekassa asja?
Aga arusaamatuks jäi mulle see, et eile dekreedilehte saades ütles ämmaemand, et mul jääb üks päev kus ma ei ole kindlustatud ehk siis kas tegelikult oleks tööandja pidanud 11.05 panema selleks peatatud kuni ajaks? Ja kas sellest tuleb ka mingit probleemi või lihtsalt ma ei saa ühe dekreedipäeva eest raha? Aga ei osanud seda ka ämmaemanda käest uurida, et miks jääb üks päev nii, et ma ei ole kindlustatud kuna ta arvas, et süsteemis on mingi viga.
Ehk siis kas ma peaks töökohast hakkama uurima või ei ole see nii oluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 18:51; 02.05 18:57; 08.05 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kui tööandja taastab kindlustuse ALATES 12.05, on kõik ok.
St peatatud on kuni 12.05 võib tähendada, et 11.05 on viimane peatatud päev aga võib tähendada ka, et 12.05 on-viimasel juhul on tööandja eksinud.

Mingit 1 p ei jää.

Küsi tööandjalt üle, et kas sul 12.05 juba ON kindlustus töötajana (avalduse alusel peaks olema).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreedileht teise lapssega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.