Esileht Tööelu, raha ja seadused. dekreedilt raha tagasi?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: dekreedilt raha tagasi?

Postitas:
Kägu

Tere,
olen siis teemasid jälginud,kui sain 2011 dekreedi rahad,siis nendelt peaks nüüd midagi tagasi saama. nii 90 euri oli vist. Kui vaatan nüüd oma eeltäidetud tuludekki,siis seal on et haigekassa poolt makstud tulul on kinnipeetud tulumaks. Kas see on ikka õige?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kohalik

RE: dekreedilt raha tagasi?

Jah, sünnitushüvitis(dekreediraha) on tulumaksustatav ja sellelt ei arvestata tulumaksuvaba osa
st
ära võetigi kogu summalt tulumaks ja see on tuludeklaris kirjas kui palju ära võeti.
Kõik õige.

Sa said dekreediraha aga oli kuid, mil sa ei saanud kasutada tulumaksuvabastust(ei saanud enam palka vähemalt 144 ega veel VH vähemalt 144), siis iga sellise kuu eest saad tagasi
21% 144-st
e
30,24

Kui teed tuludeklari, saad teada, mitme kuu eest ja kui palju tagasi saad,
kui näiteks viimase palga said septembris, siis okt-nov-dets eest on kasutamata tulumaksuvabastus ja saad tagasi 3 x 30,24

kui juba sept ei kasutanud,
saad tagasi 4 kuu eest
e
4 x 30,24

Please wait...
Postitas:
Kägu

suur aitäh, siis ikka sain õigesti aru 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ja küsin, et kui minu dekreet algas augusti alguses ja dekr. rahad tulid aug.lõpus, siis seega peaks tagasi saama 4 kuu eest? Aga kui on lisaks oldud haiguslehel eelnevalt jne,kas selle arvelt(kui on midagi saada)tuleb siis sellele 4.kuu summale juurde või ongi see 4.kuu eest ainus tagastatav summa? Keeruline jutt sai nüüd 🙁

Please wait...
Postitas:
kohalik

Augustis said äkki veel juuli palga kätte? Vähemalt 144.
Sel juhul on augusti eest kasutatud
ja
kasutamata
september, oktoober, november, detsember e 4 kuud.

Kui haiguslehel(varem) oled olnud terve kuu, siis saad selle kuu eest ka tagasi. Kui vaid osa kuust st sama kuu eest said palka ka, vähemalt 144, siis on vabastus kasutatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh. Ega ma enne niikuinii midagi kindlat teada ei saa,kui deklaratsioon tehtud 🙂 Sest mul oli eelmine aasta väga segane värk,ehk siis olin märtsist alates haiguslehel,suvel võtsin välja puhkuse ja augustist dekreeti. Aga tahtsingi teada,kas lisaks dekreedile mõjutab ka haiguslehel oldud aeg tagastust.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. dekreedilt raha tagasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.