Esileht Tööelu, raha ja seadused. dekreediraha min. palga puhul

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: dekreediraha min. palga puhul

Postitas:

Kuidas kujuneb dekreediraha?Enne dekreeti töötasin 5 kuud min. palgal( kätte 239 ¤),enne seda pikalt töötuna arvel (eelmisest töökohast koondati).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis saatki miinimumi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitushüvise (dekreediraha) arvestuse aluseks on õiguse tekkele eelneva kalendriaasta sots.maksuga maksustatud TÖINE tulu.

Kui tulud puudusid või olid väga väikesed (s.t keskmine alla miinimumi), kuid töölepingus töötasu vähemalt miinimum, saad miinimumhüvitist, s.o 1353 EUR bruto ehk 1068 EUR neto.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aga olen osalise ajaga ning lepingus palk alla miinimumi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 11:42; 19.01 15:11; 19.01 15:26; 19.01 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui aga olen osalise ajaga ning lepingus palk alla miinimumi?[/tsitaat]

Siis tegeliku tulu alusel.

Tasub välja arvutada, kas dekreeti minek üldse mõttekas on. Kui keskmine oluliselt alla miinimumi ja põhipalga numbrit dekreeti minemise hetkeks vähemalt miinimumile muuta ei saa, siis on rahaliselt kasulikum tööleping lõpetada ja hakata saama vanemahüvitist alates lapse sünnist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui lisan aga juurde sellise fakti, et teisel töökohal olen juhatuse liige (koos saadava tasuga, mis on üle miinimumi) ning sealt olen veellapsehoolduspuhkusel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 11:42; 19.01 15:11; 19.01 15:26; 19.01 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline on minna dekreeti kohalt kus lepingujärgne palk on vähemalt miinimum.

Kas juhatuse liikme tasu=palganr? Kui jah, siis seal lhp lõpetada ja samast päevast dekreeti st sinna dekreedileht.
Või uues kohas jõuda kokkuleppele palganr suurendamises 290-le st et tööandja kirjutaks dekreedilehele vähemalt 290 põhipalgaks.

Kui kumbki ei teostu siis ka praeguselt kohalt lhp-le ja valida VH sünnist (dekreeti mitte minna).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 15:21; 19.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas asi muutub, kui laste vahe jääb alla 2,6 aasta?

Ma saan hetkel veel I lapsega VH, mis lõppeb enne II lapse sündi.

Olen kahes firmas tööl, ning põhitöökohas tegin ajutise lepingumuudatuse (kehvtiv kuni I lapse kolmeseks saamiseni), töötamaks veerand kohaga ning sellest ka palk märgatavalt alla miinimumi. Kardan, et nemad ei ole nõus seda numbrit muutma, et dekreedilehele seda kirjutada. Või peaksid nad kirjutama sinna lehele mu tähtajatu töölepinug palganumbri?

Oeh, olen nüüd segaduses 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 11:42; 19.01 15:11; 19.01 15:26; 19.01 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui vahe jääb alla 2a6k siis on eriti kahjulik minna dekreeti väiksema palganr-ga lepingus kui miinimumpalk ja seda kahjulikum mida suurem on VH võrreldes miinimumiga. Muidugi, kui eelmise aasta keskmine puudub või väike st alla miinimumpalga, kui see oleks ok siis hetke palganr ei loeks.

Miks sa nii pika tähtaja panid lepingumuudatusse…
Kui on palganr alla miinimumpalga…

Soovitan jääda uuesti lhp-le hiljemalt 31p enne II lapse sünnitähtaega(avaldus 14p varem) ja loobuda dekreedist.

Loogiline on saada ilmselt VH lapse sünnist 18k (eelmisega sama)

Mitte riskida lapse sünniga mõnedki päevad pärast tähtaega, siis jääb rohkemgi kui 30p ju imeväikese dekreediraha alusel st kokkuvõttes hakkad juba kaotama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui sa seal teisel töökohal LHP katkestad ja jääd ka sealt dekreeti. Kui seal palganr üle miinimumi, nagu eelnevast välja lugesin, siis oleks ikka mõttekas dekreeti jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan!

Kas ma saan siis õigesti aru, et kuna II töökohal on juhatuse liime tasu (kas see on dekreedirahade suhtes sama, mis palk?) üle miinimumpalga, on ikka mõtet jääda dekreeti ning saan dekreedirahad alguses miinimumi ning hiljem makstakse osaliset vahe kinni (nende päevade eest, mis jääb pärast lapse sündi)?

I töökoha alla miinimumi palk ei mängi siis sel juhul mingit rolli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 11:42; 19.01 15:11; 19.01 15:26; 19.01 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreeti II kohast (kui oled kindel, et juhatuse liikme tasu=töötasu st sealne tööandja selle nr sinu dekreedilehele palganumbriks märgib…küsi temalt, kas see on sotsmaksustatav töine tulu)
ja
loomulikult on oluline, et see tööandja siis sind Haigekassas enne uuesti töötajana kindlustaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 15:21; 19.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. dekreediraha min. palga puhul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.