Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreedirahade arvestus.

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Dekreedirahade arvestus.

Postitas:

Tere.

Läksin tööle 2018 septembris (september-detsember tehti palga väljamakseid ca 1000€/kuus neto, detsembris ka veel preemia ca 800 eurot). Palgapäev on iga kuu viimasel päeval. Ütleme, et ümmarguselt sain ma nende kuude eest kätte ca 5000€, viimane väljamakse kuupäev oli 31.12.18

Enne tööle naasemist olin lapsehoolduspuhkusel, VH lõppes augustis 2018.

Nüüd jäin uuesti dekreeti ja täna vaatasin dekreedirahade otsust, kus nähtub, et kogu summa on välja arvestatud miinimumi alusel. Ise olin ma mingil põhjusel arvamusel, et need 4 kuu vältel tehtud väljamaksed suurendavad veidigi seda summat. Millest ma valesti aru sain? Ehk siis välja makstakse summa 2016€.

Aitäh selguse toomisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 07:33; 07.08 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitushüvitis.
Sinu 5000 /365ga ja seejärel x 140ga. Vaata, mis summa tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreediraha arvutatakse kogu aasta sots.maksuga maksustatud töiselt tulult. Eelmise aasta miinimum brutopalk oli 6000 eurot, sinul 5000 eurot. Oma teenitud palga järgi oleksid pidanud saama veel väiksema summa, aga kuna sa oled tööl täiskohaga, siis arvestatakse sinu dekreediraha selle aasta miinimumi järgi (540eurot kuus).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 08:13; 07.08 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laste vanusevahe jääb alla 2a6k? Kui jääb, siis hüvitatakse dekreedi ja vanemahüvitise vahe nende päevade eest, mis oled dekreedis peale lapse sündi. See makstakse välja ühekordse tasuna esimese vanemahüvitisega. Seda arvutatakse nii, et näiteks vanemahüvitise järgi oleks su päevatasu 50eurot, aga dekreediga said päevatasu 18 eurot – selle järgi hüvitatakse 32 eurot päeva eest (NB! Võtsin täiesti suvalised arvud). Sellisel juhul oleks kasulik minna võimalikult hilja dekreeti ehk 30 päeva enne tähtaega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 08:13; 07.08 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laste vanusevahe jääb alla 2a6k? Kui jääb, siis hüvitatakse dekreedi ja vanemahüvitise vahe nende päevade eest, mis oled dekreedis peale lapse sündi. See makstakse välja ühekordse tasuna esimese vanemahüvitisega. Seda arvutatakse nii, et näiteks vanemahüvitise järgi oleks su päevatasu 50eurot, aga dekreediga said päevatasu 18 eurot – selle järgi hüvitatakse 32 eurot päeva eest (NB! Võtsin täiesti suvalised arvud). Sellisel juhul oleks kasulik minna võimalikult hilja dekreeti ehk 30 päeva enne tähtaega.

Aitäh! Siin see arusaamatus oligi. Laste vanusevahe väiksem ja dekreeti jäingi viimsel hetkel(01.08, tähtaeg 31.08).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 07:33; 07.08 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh! Siin see arusaamatus oligi. Laste vanusevahe väiksem ja dekreeti jäingi viimsel hetkel(01.08, tähtaeg 31.08).

Hüvitatakse ainult juhul kui on mida hüvitada (vanemahüvitis oleks suurem kui miinimum)
Täiendan: OK, sain aru, et enne esimest last olid samal töökohal (ilmselt siis sarnase palgaga?) Siis on tõesti oodata kompensatsiooni vahe ulatuses võrreldes endise VH-ga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreedirahade arvestus.