Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreedirahadest

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Dekreedirahadest

Postitas:

Sooviks uurida, mis moodi see dekreedirahade arvutamine käib. Esimese lapsega sain töötasu jàrgi. Laps sündis 2017a ja sain hüvitist töötatud 2016a jàrgi kokku u 3500€. Vanemahùvutise suurus 1070€. Nüüd súnnib tãhtaja jàrgi 12.11.2018 teine laps ja laste vanusevahe tuleb 1a8k. Ehk siis peaksin hakkama saama edasi sama vanemahùvitist nagu esimesegagi. Kuid soovin nûúd 30p enne tàhtaega jáàda raseduspuhkusele, esimesega pidin 70p enne jääma,kuna ei olnud kergemat töòd tööandjal määrata mulle. Kas nûúd saan siis 30p enne jãádes dekreediraha esimene kuu 500€ miinimumi jàrgi ja alles 110p pärast makstakse mulle see vahe kos esimese VH kinni? Vòi makstakse mulle praegu 500€ miinimumi alusel need 140p ja pàrast juurde mis puudu veel? Kas dekreedirahasid maksab ikka haigekassa? Hiljem maksab vahe kinni sots amet koos VH ? Ja kui ma tahaks nt enne raseduspuhkust àra kasutada ka rahalises mòttes oma ettenähtud puhkust siis see ju mu 2018a tulukas see mòjutab siis mu VH vòi saan ikka edasi sama mis esimese lapsega?
Loodan et saite mu jutust aru ja oskate mulle seletada ka 🙂
AITÂH ette juba!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kokkuvõttes on rahaliselt kasulik jääda rsp-le(dekreeti), sest hoolimata sellest, et algul saad sünnitushüvitise(dekreediraha) miinimumpalga st 500 bruto/kuus alusel kõik 4,6k e 140p
siis
koos I uue VH-ga kompenseeritakse kõik sünnitusejärgsed rsp päevad nii, et nende eest saad kokkuvõttes(juba saadud dekreediraha+komp.) nagu VH.

Seega kui minna 30p enne ja sünnib tähtajal, siis kokkuvõttes 30p=miinimum, 110p=VH ja edasi 435p VH, kokku 575p e 19k raha
ja
ka I lapse lapsehooldustasu 38,35/kuus mis algab tema VH lõpust, see kestab kauem, kuna kestab uue VH alguseni e siis kui II laps on u 3,6k vana.

Jah, loomulikult maksab sünnitushüvitist (dekreediraha) Haigekassa.
Aga komp. maksab koos VH-ga Sotsiaalkindlustusamet(Pensioniamet).

See, kas sa 2018.a kasutad puhkust v ei, töötad 3p v ei vms, see ei muuda kuidagi sinu VH ega õigust saada eelmisega sama VH.
VH muutuks vaid siis, kui sa 2018.a töötaksid nii, et saadud palk kokku jagada u 9,5k(12k miinus dekreedikuud 2018) oleks suurem eelmisest VH-st.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreedirahadest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.