Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Dekreet?

Postitas:

Jäin veebruaris töötuks ja nüüd sain teada et olen rase. Kas mina dekreedirahasi ei saa? Ja kui kaua peab olema tööl olnud et dekreediraha ka saada? Ise olen muidu hetkel ka töötuna arvel ja saan seda 2,11 euri päev tööturaha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedus- ja sünnituspuhkusele ehk dekreeti saab jääda TÖÖTAV naine. Kui tööleping puudub, siis ei saa dekreeti jääda.

Rasedus- ja sünnituspuhkuse hetkel peab olemas olema tööleping ja ravikindlustus töötajana – millal leping sõlmitud ja kaua veel kehtib pole iseenesest oluline, peaasi, et ravikindlustus on töötajana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla inimene, selle nn dekreedi õige nimi on küll rasedus-sünnituspuhkus, kuid tegemist on töövõimetuslehega. See esitatakse tööandjale, kes edastab selle omakorda haigekassale, kes siis maksab töötavale inimesele töövõimetushüvitist. Kui mittetöötav inimene haigestub, siis ei ole tal ju töötasu, millest ilmajäämist haigekassa hüvitama peaks. Nii et iseenesestmõistetav, et töötu ei saa mingit nn dekreediraha.

Küll saab töötu naine alates lapse sünnist vanemahüvitist. Makstakse järgmisel kuul eelmise kuu eest. Oleneb lapse sünnikuuupäevast, kui ruttu nime ära paned ja kui ruttu vanemahüvitise avalduse ära esitad, millal esimest korda hüvitist saad. Võimalik on, et saad esimest korda raha mitme kuu eest korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu teisele küsimusele vastus, et mingit piiri, kui kaua peaks töötanud olema, et saada dekreediraha, pole olemas. Selle saad siis ka, kui asud tööle ja järgmisel päeval lähed dekreeti. Töötaja kaudu peab ainult HK-kindlustus olema. Seega kui uue töökoha leiad, siis saad sealt õigel ajal dekreeti minna küll.

Dekreedirahad makstakse 2011a tulude põhjal, kui sa 2012a dekreeti jääd. Samas sul on ilmselt tähtaeg 2012 lõpus või 2013 alguses, seega dekreet lõppeks kindlasti 2013 ja see tähendaks, et vh saad 2012 tulude järgi.

Kui sa aga 2012 sünnitad ning dekreeti enne ei lähe, siis saad vh 2011a tulude järgi. See võib olla soodsam, kui sa 2011 terve aasta töötasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas viimane Kägu või keegi teine asjaga hästi kursis olev saaks veidi täpsemalt veel viimast vastust kommenteerida ? St olen töötu ning et saada siiski ka dekreediraha, võingi sõlmida ka päev enne dekreeti minekut töölepingu ? Tööandja märgib mind haigekassas kindlustatuks, reaalset palka ega sots. maksu ei pea ta siis maksma ?
Tänan 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas viimane Kägu või keegi teine asjaga hästi kursis olev saaks veidi täpsemalt veel viimast vastust kommenteerida ? St olen töötu ning et saada siiski ka dekreediraha, võingi sõlmida ka päev enne dekreeti minekut töölepingu ? Tööandja märgib mind haigekassas kindlustatuks, reaalset palka ega sots. maksu ei pea ta siis maksma ?
Tänan :)[/tsitaat]

Oluline, et on olemas tööleping + tööandja on sind Haigekassas töötajana kindlustanud.

– Kui vajalikud dokumendid jõuavad haigekassasse seitsme kalendripäeva jooksul alates töötaja tööle asumise päevast, tekib töötaja ravikindlustus tööle või teenistusse asumisest arvestatava neljateistkümnepäevase ooteaja möödumisel.
– Kui tööandja esitab vajalikud dokumendid haigekassasse isiku kehtiva kindlustuse ajal, jätkub kindlustus uuel alusel ilma katkemiseta.

Kui tööleping küll olemas ja jääd rasedus- ja sünnituspuhkusele, kuid kindlustus töötajana veel ei kehti, saad sünnitushüvitist Haigekassast kindlustuse tekkimise päevast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.