Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Dekreet

Postitas:
Kägu

Olen töölepinguga tööl. Saadan kuu alguses môned arved ja tegelen jooksvate kûsimutega kui vaja midagi teha. Nüûd on segadus kas pean minema dekreeti kuna on registreeritud tööleping? Peale sünnitust saan jätkata samamoodi nagu ennem lapse sündi aga dekreedi osa tekitab küsimust ja keegi vastata ei oska.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, hiljemalt 30 p enne sünnituse tähtaega algab rasedus-sünnituspuhkus(dekreet)-sisuliselt haigusleht 140 päevaks, mille eest tasub riik 140päeva 100% sinu eelmise aasta keskmisest.

St teavitad arsti/ämmaemandat mis kuupäevast (kui tervis ok, siis soovitus ongi alles 30p enne tähtaega) leht alustada ja seejärel tööandjat, kes lehe kinnitab.

Oluline ei ole, kas sa ise arvad, et saad kas või kohe sünnituse järel töötada vaid sinu tervise huvides maksab riik need 140p siiski sulle hüvitist (ja sama perioodi eest palka saada ei tohi st kui ka tegelikult teed oma töö ära siis raha võid saada kas enne kätte või kui preemiat kui dekreedi ajal või siis saad korraga või ositi hiljem st pärast dekreedi lõppu). Aga mõistlik on aeg maha võtta, pisutki. Vastsündinu vajab seda arvatavasti. Ja sinu tervis ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas keegi vastata ei oska?
Seadused ju oskavad.

Sul on seaduslik õigus nii vastavalt Töölepingu seadusele kui Ravikindlustuse seadusele jääda rasedus-sünnituspuhkusele.

TLS
§ 59. Rasedus- ja sünnituspuhkus
(1) Naisel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust 140 kalendripäeva.

(2) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud puhkus muutub sissenõutavaks vähemalt 70 kalendripäeva enne arsti või ämmaemanda määratud eeldatavat sünnituse tähtpäeva.
[RT I 2009, 29, 176 – jõust. 01.04.2010]

(3) Kui naine hakkab kasutama rasedus- ja sünnituspuhkust vähem kui 30 päeva enne arsti või ämmaemanda määratud eeldatavat sünnituse tähtpäeva, lüheneb rasedus- ja sünnituspuhkus vastava ajavahemiku võrra.
[RT I 2009, 29, 176 – jõust. 01.04.2010]

(4) Rasedus- ja sünnituspuhkuse eest on õigus saada hüvitist ravikindlustuse seadusele kohaselt.

NB!
Sünnituspuhkusele on võimalik jääda 30–70 päeva enne eeldatavat sünnitamise kuupäeva (30.–36. rasedusnädal).
Kui naine jääb rasedus- ja sünnituspuhkusele hiljemalt 30 päeva enne eeldatavat sünnitamiskuupäeva, on tal õigus saada sünnitushüvitist 140 päeva eest. Jäädes sünnituspuhkusele hiljem, peab arst või ämmaemand vähendama vastavalt ka sünnituslehe kestust, seega kahaneb hüvitis nende päevade võrra, mille võrra hiljem sünnituslehele jäädi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saa tegelikult küdimusest aru. Kas tahad või ei taha dekreeti minna?

Dekreeti ei pea minema, kui ei taha. See on õigus, mitte kohustus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa tegelikult küdimusest aru. Kas tahad või ei taha dekreeti minna?

Dekreeti ei pea minema, kui ei taha. See on õigus, mitte kohustus.

Ei tahaks minna kuna eelmise aasta sotsiaalmaks oli olematu ja nagu aru sain siis just sotsiaalmaksu alusel makstakse dekreedi rahasid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui eelmise aasta keskmine ka puudub või on väike (alla hetke miinimumpalga st 540) siis saad dekreediraha siiski miinimumpalga alusel NB! kui töölepingus dekreedi algushetkel on põhipalga nr (selle sisestab dekreedilehele tööandja) on VÄHEMALT miinimumpalk
st
päris olematu see raha siiski pole.

Kui suur on hetkel lepingujärgne palganr?

Paraku ei saa valida kui jätkad töölepinguga. Nagu juba öeldud- arst väljastab ikka sünnituslehe, hiljemalt sünnitusest (kui sa enne keeldud).

Võimalus on muidugi leping lõpetada hiljemalt 31p enne tähtaega.

Sel juhul saad VH lapse sünnist. Aga VH on ju ka eelmise aasta alusel, seega…
sama suur kui dekreediraha.
Dekreet 4,6k + VH 14,4k=19k raha, VH sünnist vaid 18k, nii kaotad ju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui eelmise aasta keskmine ka puudub või on väike (alla hetke miinimumpalga st 540) siis saad dekreediraha siiski miinimumpalga alusel NB! kui töölepingus dekreedi algushetkel on põhipalga nr (selle sisestab dekreedilehele tööandja) on VÄHEMALT miinimumpalk

st

päris olematu see raha siiski pole.

Kui suur on hetkel lepingujärgne palganr?

Paraku ei saa valida kui jätkad töölepinguga. Nagu juba öeldud- arst väljastab ikka sünnituslehe, hiljemalt sünnitusest (kui sa enne keeldud).

Võimalus on muidugi leping lõpetada hiljemalt 31p enne tähtaega.

Sel juhul saad VH lapse sünnist. Aga VH on ju ka eelmise aasta alusel, seega…

sama suur kui dekreediraha.

Dekreet 4,6k + VH 14,4k=19k raha, VH sünnist vaid 18k, nii kaotad ju.

Töölepingus on kokkuleppeline summa 50e millele tuleb juurde sotsiaalmaks ja midagi oli veel. Kätte saan kuus 48.50 vist kui õieti mäleta. Sotsiaalmaks oli 16.50 mis raamatupidaja maksab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selge. Samas või mujal ajutiselt tööle asuda kus palk vähemalt 540 pole võimalik?

Lõpeta leping. Vali VH sünnist, saad 540 bruto/kuus VH 18k kui eelmisel aastal pisutki teenisid.
Pärast võid tööle naasta kui VH alanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paraku ei saa valida kui jätkad töölepinguga. Nagu juba öeldud- arst väljastab ikka sünnituslehe, hiljemalt sünnitusest (kui sa enne keeldud).

Arst *pakub* seda lehte, pole ju kohustuslik võtta. Võib alustada VH saamist sünnist ilma dekreeti minemata, ei pea töölepingut lõpetama. Mille alusel seda viimast soovitad?

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )