Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet ja deklar

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Dekreet ja deklar

Postitas:
Kägu

Tere ! Kas keegi oskab aidata-nimelt tegin seda vanemhüvitise avaldust eelmine aasta ja seal siis panin kahe koha peale linnukese,nii soovitati..ja vaatan nüüd,et ongi makse kuidagi vähe naha arvatud..et kätte saan palju,midagi on maha arvatud,aga vähe nagu.Mötlen,et siis on deklarit tehes vähem tagasi saada vöi?
kuus vanemhüvitis on ca 570 eur
olin veel eelmine aasta jaan-veebr-märts-aprill dekreedis ka(kas nendelt kuudelt on ju tulumaks kasutamata eks) ,ja kaks last on.Oluline küsimus ongi ,et kas ma ikka saan kasutada seda hüvitist,et teise lapse pealt saab tagasi??? loodan et keegi tark sai aru,mis küsida soovin,aitäh!

0
0
Please wait...

Postitas:
zensus

RE: Dekreet ja deklar

Kui sul on kuid, mil tulu ei laekunud ja seega tulumaksuvaba summa kasutamata – ehk siis dekreediraha said dekreedi alguses, ülejäänud dekreedikuudel ei laekunud midagi – siis nende kuude eest õigus saada tagasi iga sellise kuu eest 144×0,21 = 30,24

Vanemahüvitis on ka loomulikult tulu ja sellelt peetakse kinni tulumaks. Kui on õigust millegi arvelt tagasi saada, siis vanemahüvitise pealt makstud tulumaks sobib selleks täpselt samamoodi nagu töötasu või muu tulumaksuga maksustatud tulu.

Vanemahüvitise taotlemisel said valida, kas arvestada igakuiselt tulumaksuvaba summa – siis saad igakuiselt rohkem kätte, või mittearvestada – siis saad igakuiselt vähem kätte, kuid enammakstu tagasi tuludeklaratsiooni alusel. Ehk siis kokkuvõttes kätte sama raha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Dekreet ja deklar

Ja tagasi saad ka II lapse eest

iga kuu eest st 12 kuud
x
21% 144 eurost

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet ja deklar

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.