Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet ja mitu töökohta

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Dekreet ja mitu töökohta

Postitas:

Tere,

Äkki on keegi targem ja oskab aidata. Nimelt plaanin jääda sünnituspuhkusele aprilli keskelt (oma põhitöökohalt siis), aga samal ajal on mul ka kehtiv töövõtuleping seoses ühe väikse lisatööotsaga. Ega see töövõtuleping ei takista mul sünnituspuhkusele jäämist? Võtsin pakkumise vastu ja mõtlesin, et ongi hea- saan kodus olles natukene nokitseda veel ja midagi teha, aga nüüd hakkasin mõtlema, et äkki ma seaduslikult ei tohigi dekreedi ajal seda teha 🙂 Ma lihtsalt pole varem selle teemaga üldse kokku puutunud…

Aitäh

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 10:39; 28.12 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreet on sisuliselt haigusleht nii, et selle ajal kahjuks ei või töötada jah.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.haigekassa.ee/inimesele/rahalised-huvitised/sunnitushuvitis

Rasedus- ja sünnituspuhkusele jäädakse mõlemas töökohas korraga. Tööandja ei tohi lubada töötajal töövabastuse ajal ehk sünnituslehel olles tööl käia. Selle keelu rikkumise korral kaotab töötaja õiguse saada sünnitushüvitist. 

Samas, kui sa töötad teises kohas töövõtulepingu alusel, siis sa ei ole otseselt nende töötaja, seega soovitan siiski Haigekassaga ühendust võtta ja üle kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnituspuhkusele võid ikka jääda, aga hüvitist ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest 🙂

Helistasin haigekassasse ka ja nii ongi- sünnituspuhkusel olles mingit tulu teenida ei tohi. Mul on hea meel, et vähemalt õigel ajal sellele mõtlema hakkasin ja saan veel asjad ümber korraldada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 10:39; 28.12 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sul on TVL, siis on sul võimalik siiski töö andjaga kokku lepita, et nt tasu makstakse hiljem ja kuidas ta siis sinna deklaratsiooni asjad märgib. Mul endal plaan oma tööandjaga – on tööleping – analoogne asi kokku lepita, et dekreedi ajal teen mõned koolitused kolleegidele, mille  läbiviimise jaoks muidu pole kellelgi aega muu töö kõrvalt ja siis see tasu kajastatakse siis suurema poolaasta preemiana (kuna preemia arvestusperoodil olen veel tööl ning väljamakse tavapäraste reeglite järgi toimuks nagunii umbes kuu peale RSP-le jäämist) – varasemate lastega pole probleeme olnud, kui varasemate perioodide preemiate väljamaksed tehakse dekreedi ajal – deklaratsioonis tuleb asjad õigesti kajastada

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

varasemate perioodide preemiate väljamaksed tehakse dekreedi ajal – deklaratsioonis tuleb asjad õigesti kajastada

Deklareeritakse kõik varasemate perioodide preemiad jm töised tasud ikka tavalise palgatuluna sama koodiga, seal pole vahet.
Lihtsalt kui HK kontrollida tahab, peab tööandjal olema  seletus varnast võtta ja hea, kui ka pangaülekande selgitus oleks juba vastav – kellel kvartalipreemia, kellel poolaasta müügiboonus vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet ja mitu töökohta