Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet ja mitu töökohta

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Dekreet ja mitu töökohta

Postitas:
Kägu

Tere

Vabandan ette ära, kui küsimus on rumalavõitu. Töötan hetkel kahel töökohal, sünnituse TA on märtsis 2020.

Kas olen õigesti aru saanud et avalduse dekreeti jäämiseks
pean andma vaid ühte töökohtadest? Ja lapsehoolduspuhkuse avalduse mõlemasse? Kas siis saan ikkagi koju jääda mõlemast kohast samaaegselt? Oletame, et dekreeti tahan jääda 1. veebruarist ja laps sünnib 10. märts. Kas lapsehoolduspuhkuse avalduse teen môlemasse kohta lapse eeldatava sünniaja kuupäevaga?

Aitäh

Please wait...
Postitas:
Kägu

Dekreeti jäämiseks avaldust pole vaja, annad lihtsalt tööandjatele teada, kui arst on TVLi alustanud. Ega sa haigestumisel ka ju avaldust kirjuta, nii ka nüüd 🙂
LHPle jäämise kohta teed tõesti avalduse mõlemasse, et soovid kasutada (kui ikka soovid mõlemast kohast korraga puhata). Selle teed järgmise kuupäevaga, kui RSP (töövõimetusleht) on lõppenud. Midagi ei kirjuta umbes, ikka arsti väljastatud lehest sõltub, millal LHPd saad alustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa kavatsed ühes töökohas lõpuni töötada ja seal kohapeal ka sünnitada ja kohe edasi töötada?
Kui ei, annad ikka mõlemas kohas teada, et jääd x kuupäeval sünnituslehele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rsp (nn dekreet) on töövõimetusperiood nagu haiguslehelgi olemine, mingit avaldust kuskile ei esita.
Mõlemale tööandjale annad teada, mis kuupäevast on alustatud sünnitusleht (dekreedileht). Infosüsteem nõuab mõlema tööandja kinnitust. Eriti oluline on, kui eelmise kalendriaasta keskmine on väike või puudub, et seda teeks tööandja, kus palk vähemalt miinimumpalk.Jah, töövõimetu oled mõlemas kohas samaaegselt st dekreeti tuleb jääda mõlemas kohas korraga.

Kui laps sündinud ja sünd registreeritud võid kohe ära teha lhp avaldused. Kui töötada ei kavatse, siis ikka mõlemale tööandjale. Lhp 1. päev= järgmine kuupäev pärast rsp lõppu.
Võid kohe teha kuni lapse 3a saamise päevani. Kui ümber mõtled, saad igal ajal 14p ette avaldust esitades varem tööle naasta (kas 1 või 2 kohas, ise otsustad kui soovid juba töötada). Samuti (kuni laps pole veel 3a) saad vajadusel uuesti lhp-le jääda, ikka 14p ette avaldust andes. Max saad kodus olla lapse 3a saamiseni, siis tuleb tööle naasta.

Please wait...
Postitas:
Theea

Tegelikult infosüsteemis seda mõlemad tööandjad kinnitada ei saa. Arsti koostatud haigusleht on mõlemale tööandjale seal küll nähtav, aga kinnitab üks. Mõlemad tohivad seda idee poolest seal süsteemis kinnitada, seega kas pead neile ise teada andma, kumb selle kinnitada võiks või kinnitab see, kes ette jõuab. See tööandja, kes seda infosüsteemis ei kinnita, peab esitama haigekassale tööandja tõendi sinu haiguslehel olemise kohta (kas meilitsi või viib neile kohale). Mõlemale teada andma pead ilmselgelt, et lapse saad ja millal haiguslehele lähed, aga avaldust selleks ei ole. Mõlemast kohast peadki jääma sünnituspuhkusele samal ajal, kuna sünnituspuhkusel olemine võrdub haiguslehega ning haiguslehe ajal ei tohi kuskil töötada (kui oled töövõimetu, siis oled seda igal pool). Lapsehoolduspuhkusele jäädes esitad mõlemale töökohale avalduse- see on nagu puhkuseavaldus ikka, ainult lõppkuupäeva võid jätta lahtiseks.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet ja mitu töökohta