Esileht Rasestumine ja lapse ootamine dekreet ja staatus töökohas

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: dekreet ja staatus töökohas

Postitas:
Kägu

Kas see on korrektne, kui ma jäin dekreeti ja tööandja pani firma kodukale minu nime järgi staatuseks , et tööleping peatatud?? Otseselt pole muga keegi ju töölepingut katkestanud ja üldse kuidagi kurjakuulutavalt kõlab see staatus. Kuidas Teid tööl pärast dekreeti minekut on nt firma kodulehel fikseeritud???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: dekreet ja staatus töökohas

Dekreeti minnes tegelikult pole tööleping peatatud. Aga kui lähed lhp-le, siis sellest ajast on küll.

Ma ei tea, kas su ülemus ei teadnud seda või siis pani lihtsalt infoks (klientidele?) selle varem, et nad harjuks, et sa pole kättesaadav.

Seal, kus mina töölan, pole töötajate nimesid kodulehel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina teeksin tööandjale viisakalt selgeks, et haigusleht pole töölepingu peatamine. Ja et Sa võid vabalt veel peale haiguslehe lõppu tööle tulla.
Ja kuulen esimest korda, et ettevõtte kodulehel pannakse selline info üles. Tavaliselt on kirjas, et lapsehoolduspuhkusel.

0
0
Please wait...

Postitas:
minnijuunior

õigem oleks olnud \”viibib lapsehoolduspuhkusel\”…kindlasti loe oma leping üle ning uuri kuidas teil need asjad seal käivad,,sest lapsehoolduspuhkus ning töölepingu peatamine on 2 eri asja..

0
0
Please wait...

Postitas:
kohalik

Lapsehoolduspuhkuse ajaks TÖÖLEPING PEATATAKSE, täiesti seaduslikult.

Rasedus-sünnituspuhkuse(dekreedi) kui töövõimetusperioodi ajaks mitte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänud vastuste eest. Selles suhtes ma saan aru küll, et dekreet ei ole ju veel lapsehoolduspuhkus ning seda kodulehele märkida ei saa. Küll aga ei ole ju tööleping ka veel peatatud. Vesteldes enne dekreeti jäämist personalijuhiga leppisime kokku, et kuni lapsehoolduspuhkuseni jätame minu nime taha lihtsalt tühja koha, võtame maha igasugused kontaktandmed. Pärast, kui jään lapsehoolduspuhkusele siis märrkigugi sinna nii või nagu selgub ka võib panna , et tööleping peatatud.Küll aga kõlab see kuidagi jäigalt, nagu ma oleks mingi pättusega hakkama saanud:P

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu nime järel on kirjas: Teenistussuhte peatamine (kuupäev) kuni (kuupäev). Töötan riigiasutuses ja olen hetkel dekreedis.

0
0
Please wait...

Postitas:
pliksu

Tänases töölepinguseaduses puudub mõiste töölepingu peatumine. Räägi tööandjaga, las lisab lihtsalt teadmiseks info: \”lapsehoolduspuhkusel\”.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]pliksu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänases töölepinguseaduses puudub mõiste töölepingu peatumine. Räägi tööandjaga, las lisab lihtsalt teadmiseks info: \”lapsehoolduspuhkusel\”. [/tsitaat]

Lapsehoolduspuhkuse ajaks tööleping PEATATAKSE.

0
0
Please wait...

Postitas:
kohalik

Töölepingu peatamine tähendab, et inimene on endiselt selle asutuse töötaja, tema leping kehtib
aga
tal on seaduslik õigus teatud perioodil tööülesandeid mitte täita ning tööandjal on seaduslik õigus selle perioodi eest talle palka mitte maksta, puhkust mitte arvestada jne jne

Tööleping peatatakse lapsehoolduspuhkuse ajaks, samuti sõjaväeteenistusse kutsumise ajaks jms

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korrektne on \”Teenistussuhe peatatud\”.

Varem märgiti küll \”Lapsehoolduspuhkusel\”, kuid tänapäeval veebilehel reeglina seda väljendit ei kasuta. Avaliku teabe seaduse § 35 lg 1 (olid vist punktid 11-13) tunnistab perekonna ja eraeluga seonduva teabe asutusesiseseks ja nii ei peeta heaks tavaks lapsesaamisega seotud staatust üldsusele avaldada.

0
0
Please wait...

Postitas:
aprillilill

\”lapsehoolduspuhkusel\” kõlaks tõesti kuidagi ilusamalt, mis vahet seal on kuidas on juriidiliselt korrektne või seadusega kooskõlas, enamus inimesi nii kui nii mitte tuhkagi nendest paragraafidest ei jaga ja neid huvitab vaid põhjus, miks tööleping peatatud. mul ka märgiti juurde lihtsalt \”lapsehoolduspuhkusel\”

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]aprillilill kirjutas:[/small]
[tsitaat]\”lapsehoolduspuhkusel\” kõlaks tõesti kuidagi ilusamalt, mis vahet seal on kuidas on juriidiliselt korrektne või seadusega kooskõlas, enamus inimesi nii kui nii mitte tuhkagi nendest paragraafidest ei jaga ja neid huvitab vaid põhjus, miks tööleping peatatud. mul ka märgiti juurde lihtsalt \”lapsehoolduspuhkusel\”[/tsitaat]

See \”huvi\” sõltub ilmselt ametist ja mingil määral ka mõtlemisvõimest. Mul politseiametnikuna ei ole küll mingit tahtmist igale \”kliendile\” teadvustada, et lapse saanud olen.
Ja see, et osad inimesed \”paragraafidest\” midagi ei jaga, ei anna asutusele õigust AKI soovituste ja Eesti VR seaduste eiramiseks.

0
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine dekreet ja staatus töökohas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.