Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet ja vanemahüvitis

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Dekreet ja vanemahüvitis

Postitas:

Tere,

Loodan targematelt nõu saada.

Nimelt pole Eestis ametlikult kunagi tööl olnud, kuid olin välismaal mitu aastat, kas see mõjutab kuidagi minu emapalka 2013 aastal, kui kuni augustini 2012 olin tööl välismaal või saan ikka miinimumpalka emapalgana?

Teiseks dekreedirahad… Olen nüüd tööl ja saan olla ainult 4 kuud enne kui dekreeti lähen. Tööl saan vägam väikest palka ja enamuselt oleneb see tulemustelt, kuid pisike tunnitasu on ikka.

Täna küsisin dekreedirahade kohta, ning öeldi mulle, et saan umbes 1000 euri. Makstakse kinni 2 kuud enne sünnitust ja kaks kuud peale sünnitust, kuni vanemahüvitise saamist. Kas on nii isegi kui saan tööl käia kõigest 4 kuud ja palk on väga pisike?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui VH algab 2013.a
saad VH-ks 2012.a keskmist.

Kui 2012.a oled Eestis töötanud kas või 1 kuu ja saanud palga kätte 2012,
saad VH nii, nagu oleksid kõik 12k saanud Eesti palka (ka välismaal töötamise eest), kui sinu \”välismaa2 puhul on tegu EL riigiga.

Seega tasub kindlasti saada SUURT palka 1 k, mitte imepisikest 4 k.Kui tegu oli EL maaga kus töötasid.
Kui ei ole, saad VH-ks miinimumpalka st 290 bruto.

Ja dekreeti minek on mõtekas AINULT SIIS, kui dekreedi algushetkel on töölepingus põhipalga nr VÄHEMALT miinimumpalk st 290 bruto. Isegi kui seda saada ei jõua, on oluline, et enne dekreeti jäämist oleks põhipalga nr lepingus miinimumpalk.

Siis saad dekreediraha miinimumpalga alusel. Maksab Haigekassa(mitte tööandja st tööandjale lepingu muutus lisakulutusi ei too).

Kui palganr muuta ei õnnestu, siis pigem tööleping lõpetada ja valida VH lapse sünnist, 18k, seda alla miinimumpalga ei saa sa kindlasti.

Sest 18k miinimumpalka on kasulikum kui 4,6 k eest alla 290/kuu ja siis 14,4 k miinimumpalka.

Dekreeti jäämise määrab rase ise ja ei jagata 2k enne ja 2k pärast vaid saad korraga dekreedilehe 140 päevaks(4,6k) ning dekreedi algus võib olla alles 30p enne tähtaega aga võib olla ka juba 70p enne (sobib nii 30, 31, 32, 33…69 kui 70p enne), reeglina soovitakse jääda 30p enne, siis on laps VH lõppedes vanem:

VH on 435p ja algab dekreedi lõpust.
Kui minna 70p enne on laps VH lõppedes 1a4k ja mõni nädal vana,
kui jääda 30p enne siis 1a6k.

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitähh.

Kas ma saan öigesti aru, et kui see aasta tööle ei lähe, siis saan ikka miinimumpalka vanemahüvitiseks? Vöi vöetakse see teises riigis töötamise palk kah arvesse? Jah, tegu on EL riigiga.

Sorry, ma täitsa lammas selle koha pealt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa EI TÖÖTA 2012.a vähemalt 1k eestis, saades PALGA KÄTTE 2012.a
siis
ei lähe välismaal teenitu arvesse
ja
saad VH-ks
miinimumMÄÄRA (nagu kõik, kelle eelmise kalendriaasta keskmine on 0)
st
278,02 bruto/kuus

MiinimumPALKA st 290 bruto/kuus saavad need, kes on 2012.a mõnegi euro palka eestis kätte saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet ja vanemahüvitis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.