Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet ja vanemahüvitis

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Dekreet ja vanemahüvitis

Postitas:
Aleksandra666

Tere! väga vabandan, kui järjekordselt tülitan vana teemaga seonduvalt, aga minu jaoks oleks täpne vastus väga tähtis. Nimelt 2012.a algusest sain palgakõrgenduse ning samas sain teada, et 2011. detsembris (viimased päevad olid 5. dets) jäin rasedaks. Loodan, et kõik läheb hästi ning orienteeruvaks sünnituskuupäevaks jääb 2012.a septembri algus. Kas ma saan õigesti aru, et pean dekreeti minema hiljemalt augusti alguses ning dekreet kestab 140 päeva ning lõpeb kuskil 2013. jaanuaris. Siis dekreediraha saan ma 2011. a järgi, aga vanemahüvitist ehk emapalka 2012.a järgi?

Please wait...
Postitas:
kohalik

RE: Dekreet ja vanemahüvitis

Kui dekreet lõpeb 2013, saad VH 2012.a alusel.
2013.a lõpeb dekreet juhul, kui algab augusti keskpaigast,mitte enne 14.augustit 2012, sest dekreet kestab 140 päeva.
Augusti algusest detsembri lõpuni on siiski rohkem kui 140p st 4,6 kuud, on 5 kuud.

Septembri alguse tähtajaga pead dekreeti minema augusti algul ja siis lõpeb dekreet 2012 nng VH on 2011.a algul.

Tähtaeg 13.september või hiljem annab võimaluse minna pärast 14.augustit ja saada 2012.a alusel VH

Please wait...
Postitas:
Aleksandra666

tänud vastuse eest.kui võtta keskmiselt, siis ühes kuus on 31 päeva ja kui minna isegi juba 01.08.2012, siis seisuga 31.12.2012 on dekreedis veedetud ainult 124 päeva. kokku on aga neid 140???see tähendab, et kui dekreet lõpeb, siis on juba aasta 2013. võib olla ei saa ma millestki õigesti aru…

Please wait...
Postitas:
kohalik

Palun võta kalender ja loe päevi.
1.august kuni 31.detsember on 5 kuud, mitte 4: august-1.kuu, september-2., oktoober-3., november-4., detsember-5.

seega 5x 30 on juba 150…mõnes kuus on aga lausa 31p
Tegelikult on 1.augustist kui 31.detsembrini kalendri järgi 153 päeva (31+30+31+30+31)

Selleks, et saada VH 2012.a alusel peab dekreet lõppema 2013
ja
selleks, et see juhtuks st 140p dekreeti ei lõpeks astal 2012 peab dekreet algama augusti keskelt, mitte algusest

Please wait...
Postitas:
Aleksandra666

tänud! selge, kuidagi läks üks kuu arvutusest kaduma:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures ma ei tea, kas soovid seda teha, aga lihtsalt võimalus.

Nimelt kui sul see 2011 ja 2012 palgavahe on tuntav, siis võid ka nii teha, et nt tähtaja 10.09 korral (selle saan sul viimaste päevade järgi) lähed dekreeti ikkagi alles 14.08. Sa kaotad sellega küll mõne päeva dekreedirahades, sest kuna läheksid dekreeti 27p enne sünnitust, mitte 30p, siis 3p 140st jääks maksmata. Aga kui võit emapalgas (mis algaks sel juhul 2013) on selle arvelt suurem, siis võibolla tasub ära.

No ja variant on ka arstile luisata oma viimased päevad mõni päev hilisemaks või püüda kokkuleppele jõuda. Aga muidugi mitte aus variant.

Please wait...
Postitas:
zensus

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kusjuures ma ei tea, kas soovid seda teha, aga lihtsalt võimalus.

Nimelt kui sul see 2011 ja 2012 palgavahe on tuntav, siis võid ka nii teha, et nt tähtaja 10.09 korral (selle saan sul viimaste päevade järgi) lähed dekreeti ikkagi alles 14.08. Sa kaotad sellega küll mõne päeva dekreedirahades, sest kuna läheksid dekreeti 27p enne sünnitust, mitte 30p, siis 3p 140st jääks maksmata. Aga kui võit emapalgas (mis algaks sel juhul 2013) on selle arvelt suurem, siis võibolla tasub ära.

No ja variant on ka arstile luisata oma viimased päevad mõni päev hilisemaks või püüda kokkuleppele jõuda. Aga muidugi mitte aus variant.[/tsitaat]

Sinu pakutud variant ei too ju kasu.
Kuna hiljem mindud päevade võrra on dekreet lühem, mitte ei lükku edasi.
Ehk siis kui jääda 27 päeva enne tähtaega dekreeti: 14.08 dekreeti jäädes lõpeks see ikkagi 28.12.2011.

Aitaks hilisem tähtaeg – nt ultraheli järgi võib arst anda teisi tähtaegu veel…

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet ja vanemahüvitis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.