Esileht Tööelu, raha ja seadused. dekreet kaksikutega (kohalikule)

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: dekreet kaksikutega (kohalikule)

Postitas:

loen ja loen aga aina keerulisemaks läheb 🙂
teise sünnituse tähtaeg on 22.07(vanuse vahe jääb alla 2,5a)
1)millal oleks mõistlik SÜP jääda? saan aru et kõige mõistlikum rahaliselt 30 päeva enne TA aga kui juhtub et sünnitan enne kui ma SÜP jään (mis kaksikutega ei ole väga ebareaalne)? või oleks mõtekam jääda varem SÜP?
2)mis avaldused mis ajaks tööandjale viima pean?Kas siis LHP lõppeb 21 juuni et avalduses tuleks esimeseks tööpäevaks 22juuni ja samast päevast(22.06) hakkab sünnituspuhkus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 23:32; 20.04 23:56; 21.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hoiataks tööandjat, et soovin sünnituspuhkusele jääda. Püüaks temaga kokkuleppe sõlmida, et kui peaksid varem sünnitama, siis ta taastab sünnituse päevast HK-s kindlustuse. Kui varem sünnitad, nii et pole veel sünnituspuhkusel, siis algab sünnituspuhkus laste sünni päevast. Kuna tähtaeg on ikkagi sama sünnituslehel, mis ta oleks, kui lapsed poleks varem sündinud, siis rahades ei kaota.

Tööandjale peaksid viima just täpselt sellise avalduse nagu kirjeldad. Palun lõpetada minu lhp ja esimeseks tööpäevaks lugeda 22.06. Võid kasvõi kohe viia selle. Aga hiljemalt 2n enne 22.06.

Jama on siis, kui tööandja pole nõus vastu tulema ja lhp-d päeva pealt lõpetama, kui lapsed peaks varem sündima. Siis kaotad rahades nende päevade võrra, mis tööandja kindlustuse taastamisega viivitab.

Varem dekreeti minnes on miinuseks see, et ilmselt saad dekreedirahad miinimumpalga alusel. Dekreedirahade ja vh vahe hüvitamisel hüvitatakse aga ainult see osa, mis jääb pärast laste sündi. Mida vähem dekreedipäevi jääb enne laste sündi, seda suurem hüvitis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 23:43; 21.04 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind teebki just murelikus tööandja suhtumine. käisin ja rääkisin talle loo ära aga ega ta eriti ei süvenenud ja ütles et tema neid seadusi ei tea ja eks ma ütelgu kui midagi tarvis. samas ma tean kui pikaldane ta võib olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 23:32; 20.04 23:56; 21.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ütle nt kasvõi maikuus, et nüüd oleks tarvis, et sa mind haigekassas töötajana taastaks. Paljud tööandjad muide ei katkestagi lhp oleva töötajaga haigekassas kindlustust, siis vahet pole, saad seda ise ka muideks vaadata, kas sul on kindlustus riigilt või tööandjalt hetkel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ksa haigekassa lehelt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 23:32; 20.04 23:56; 21.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest saab vaadata eesti.ee lehelt. Pead sisse logima ja tervishoiuteenuste (vms) all peaks kirjas olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 23:43; 21.04 15:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. dekreet kaksikutega (kohalikule)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.