Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet? (Kohalik)

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Dekreet? (Kohalik)

Postitas:

Nii… Olen hetkel väiksema lapsega kodune. Esmaspäeval käisin arsti juures ja ta juba ütles mulle, et dekreedialgus oleks 30.märts, kuid vist unustas tema anda ja mina hiljem uuesti üle küsida… igatahes mingit paberit ma tema käest selle kohta ei saanud. Järgmine aeg on mul tema juurde 5.märts. Kui ma siis saan selle paberi, kas jõuan veel tööandjale selle õigeaegselt esitada, et ta jõuaks õigeaegselt haigekassa mulle avada? Ja mis see tekst peaks olema, mis ma tööandjale avaldusse kirjutama peaks:)?
Ette tänades:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 13:09; 16.02 15:06; 17.02 09:39; 17.02 16:50; 18.02 11:49; 18.02 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, dekreedi leht tuleb sisse viia 2 nädalat enne, sest haigekassa peab su arvele võtma enne. helista kohe arstile ja too leht ära ja vii kohe tööandjale.
Tööandajale avaldus sisuga lõpetada sinu LHP(praegu oled lapsehoolduspuhkusel ju eks?) ja alustada sünnituspuhkust. Alguse/lõpukuupöevad samad, mis ämmaemanda antud lehel. Ütle ka tööandjale, et see tuleb kiiresti haigekassasse toimetada. Mina viisin näiteks ise, sest tööandjal oli väga kiire, aga mina olin lehega hilinenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, annab arst dekreedilehe vahetult enne dekreeti jäämist. Nii, et ka 5.03 ei anta sulle veel seda paberit.
Teiseks, ei kirjuta Sa mingisugust avaldust tööandjale, sest rasedus-sünnituspuhkus on haigusleht.
Avalduse kirjutad siis, kui jääd lapsehoolduspuhkusele.

Ja mis haigekassa avamisest Sa siin räägid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur tuleb laste sünnivahe? Kui see jääb alla 2,5 aasta, siis ei tasu sul enne dekreeti jääda kui 30 päeva enne sünnitustähtaega. Nii on rahaline kahju kõige väiksem juhul kui eelmise lapsega said rohkem kui miinimupalk on. Aga kui sa enne said ka miinimumi, siis pole väga vahet.

14 päeva enne dekreedi algust pead lapshoolduspuhkuse lõpetamise avalduse tegema. Sünnituslehte varem ei väljastata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge jagage valeinfot, palun.
EI, dekreedilehte EI PEA kuhugi viima 30p varem, seda ei tohi väljastadagi enne dekreedi algust.

teemaalgataja peab TÖÖANDJALe esitama AVALDUSE(hiljemalt 14p enne dekreedi algust aga soovitavalt varem st lausa 30p enne dekreeti jäämist)

Palun minu lapsehoolduspuhkus lõpetada, esimeseks tööpäevaks lugeda 30.märts 2012.a

et
tööandja informeeriks Haigekassat st taastaks tema staatuse TÖÖTAJANA kindlustatuna.
Muidu ei saa dekreediraha.

Veel: kas 30.märts on 30päeva enne sünnituse tähtaega? Kui ei ole, siis kindlasti ei tasu dekreeti nii vara minna. HELISTAD ämmaemandale ja palud täpsustada, MILLINE KUUPÄEV on VIIMANE VÕIMALUS dekreeti minna st 30p enne sünnituse tähtaega ja KINNITAD, et sa ei lähe juba 30.märts vaid sellel viimasel võimalusel.

Sel juhul avaldusse ka see teine kuupäev.

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok. 30.märts ongi viimane võimalus. Aga nyyd tekkis kysimus, et ma teen selle AVALDUSE ära, et alates 30.märts tööle, aga edasi? Siis saan oma dekreedilehe ikkagi 30.märts kätte ja siis toimetan kohe tööandjale ja ütlen, et lähen ikkagi LHP uuesti (alates 30.märts)??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 13:09; 16.02 15:06; 17.02 09:39; 17.02 16:50; 18.02 11:49; 18.02 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nii.

Teed tööandjale avalduse lhp lõpetamiseks, 1.tööpäevaks 30.märts.

Suuliselt lisad, et kindlasti Haigekassa kindlustus töötajana taastada ja et tegelikult jääd uuesti dekreeti.

30.märtsil või mõni päev hiljem saad dekreedilehe.
Viid tööandjale.
Oled dekreedis kuni 17.august,
mitte lhp-l.

Laps sünnib, registreerid sünni ja võid kohe teha ära uue lhp avalduse (selle lapse andmetega, tema 3a saamiseni) alates järgmisest päevast pärast dekreedi lõppu st alates 18.august.
Teha võid küll alles hiljemalt 14p enne dekreedi lõppu aga soovitan kohe, et meelest ei läheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan võtta ühendust personalijuhiga, kes kindlasti ka juhendab, kuidas käituma pead. Võid ikka tööandjale varem ka öelda, et tegelikult sa 30. tööle ei lähe vaid esitad dekreedilehe.
Sellest ma muidugi aru ei saa, kuidas saab tekkida rahaline kahju kui minna varem kui 30 päeva enne tähtaega dekreeti? (sel juhul kui laste sünnivahe alla 2,5 aasta). Kui mina antud teema kohta uurisin, siis väideti, et ei ole vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan siin aastaid seadusest lähtuvat kontrollitud nõu: jah, loomulikult ütled juba avaldust andes(see on lausa 30p enne dekreedi algust, nõutav miinimumetteteatamine on 14p) et sa lõpetad lhp selleks, et minna uuesti dekreeti, see on viisakas.

Ja see on minu nõuannetes eespool ka kirjas.

Ehkki tööandja peab töötajalt lhp lõpetamise avaldust saades selle nagunii rahuldama ja kindlasti Haigekassat informeerima on mõistlik seda meelde tuletada.

Rahaline kahju tekib, kui laste vanusevahe alla 2a6k ning inimesel õigus saada eelmisega sama VH ning see on suurem miinimumpalgast.

Sest sellise vanusevahe puhul kompenseeritakse hiljem osa dekreedist VH suuruseni st koos I uue VH-ga saad vahe kompensatsiooni SÜNNITUSEJÄRGSETE dekreedipäevade eest
st
kuna dekreediraha saab mittetöötanu(oli eelmise lapsega alles lhp-l) ju miinimumpalga alusel
siis
on kasulik, et võimalikult palju dekreedipäevi jääks pärast sünnitust-enne sünnitust dekreedipäevad jäävadki miinimumpalga järgi, sünnitusejärgsed tasustatakse kokkuvõttes (algul miinimumpalga järgi dekreediraha+pärast vahe komp.) VH suuruseni.

Minnes juba 70p enne tähtaega(kui laps sünnib täjhtajal) saad kokkuvõttes 70 p miinimumpalka ja 70p kompenseeritut VH suuruseni+435pVH
aga
minnes alles 30p enne tähtaega (-;;-) saad ainult 30p miinimumi, 110p kompenseeritud VH-ni +435pVh

110p kompensatsiooni on rohkem kui 70p kompensatsiooni, eks.

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel küsida, et millal need dekreetrahad kätte saab ja kui suur on see summa siis miinimumi alusel? Kaua ma seda jagama pean? Ehk millal siis see emapalk jooksma hakkab? Kui laps sünnib aprilli lõpus? Kas siis hakab emapalka juba septembris saama? Aga kui tuleb varem? Siis sellest midagi ei muutu? Nimelt esimene laps tuli 37 nädala pealt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 13:09; 16.02 15:06; 17.02 09:39; 17.02 16:50; 18.02 11:49; 18.02 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinimumpalga alusel sünnitushüvitis(dekreedirahad) on 1353 EUR bruto ehk 1068 EUR neto(tänan, zensus!)

Jätkuma peab seda u 5 -5,5 kuuks(tõsi, pärast sünni registreerimist saad ka riikliku sünnitoetuse 320 ja kohaliku ka)

Dekreet on 140p. Lapse sünd seda ei muuda. VH algab pärast selle lõppu.

Samuti ei muuda midagi ei dekreedi pikkuses ega VH alguses see, millal laps dekreedi jooksul tegelikult sünnib.
Kui sünnib varem kui 30p enne tähtaega, saad rohkem komp. sest dekreedipäevi pärast sünnitust on rohkem.

Kui dekreeti 30.märts, lõpeb see 16.august
ning
I Vh 17.-31.augusti eest+vahe komp. tuleb septembri algul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinimumi alusel sünnitushüvitis on 1353 EUR bruto ehk 1068 EUR neto.

Mida varem laps sünnib, seda rohkem dekreedipäevi jääb pärast lapse sündi ja seda rohkemate päevade eest saad sünnitushüvitise ja vanemahüvitise vahe kompensatsiooni.

Lapse varasem sündimine VH algust ei muuda. Dekreet kestab ikka 140 päeva ja VH alagab dekreedi lõppemisele järgnevast päevast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 lolli küsimust veel:P

1. Millal see raha ära kaob, mida ma hetkel vana raha järgi 300+600=900 saan ehk siis 57¤?

2. Ja kas sul juba koppa ette ei viska minusugustele lollidele selle seletamisest?:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 13:09; 16.02 15:06; 17.02 09:39; 17.02 16:50; 18.02 11:49; 18.02 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Täielikult ei kaogi peretoetused I lapse eest
st
edasi saad LAPSETOETUST 19,18 kuus(vanasti 300), seda makstakse nimelt lapse sünnist tema 16a või 19a (edasiõppimisel) saamiseni,
ka VH ajal.

Ja lisandub veel ka II lapse LAPSETOETUS, samuti 19,18 tema sünnist.

Kui I laps on veel alla 3a siis praegu saad sa ka LAPSEHOOLDUSTASU, mis on 38,35 (vanasti 600)
ja
seda saad kuni uue VH alguseni.

Kui algab VH siis lht ei saa mitte ühegi lapse eest.

2. Seni st u 8a jooksul pole veel visanud 😉
Olen elukutselt õpetaja ja ilmselt perekoolisõltlane ka
ja
\”rahvuselt\” kannatlikku seltsi hiidlane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ja ütlen, et lähen ikkagi LHP uuesti (alates 30.märts)?? [/tsitaat]

EI-EI-EI. Alates 30.03 lähed sa rasedus- ja sünnituspuhkusele. Mitte LHP-le. Tööandjale ütle muidugi kohe avaldust viies, et sa ei plaani tööle naasta, vaid soovid lihtsalt rsp-d kasutada. LHP-le lähed siis kui dekreet läbi on, vaata lehelt, mis on viimane kuupäev ja kui laps on sündinud, siis teed avalduse, et 1. päevast pärast dekreedi viimast päeva kuni teise lapse 3. sünnipäevani soovid olla LHP-l.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja-jah, mu enda viga;) Mõtlesin ikka õigesti:)
Aga mis aja jooksul muidu need dekreetrahad üle kantakse? Esimese lapse järgi ei saa vist vaadata seda, sest tema oli selleks ajaks juba sündinud, kui ma need alles kätte sain.
I lapsega läksin nimelt dekreeti 21.veebruar ja tema otsustas juba 2.03 tulla, aga dekreetrahad on üle tulnud 8.03?? Et kui ma siis lähen dekreeti 30.märts, siis rahad tulevad üle 8.04?? Või ikka pärast lapse sündi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 13:09; 16.02 15:06; 17.02 09:39; 17.02 16:50; 18.02 11:49; 18.02 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja-jah, mu enda viga;) Mõtlesin ikka õigesti:)
Aga mis aja jooksul muidu need dekreetrahad üle kantakse? Esimese lapse järgi ei saa vist vaadata seda, sest tema oli selleks ajaks juba sündinud, kui ma need alles kätte sain.
I lapsega läksin nimelt dekreeti 21.veebruar ja tema otsustas juba 2.03 tulla, aga dekreetrahad on üle tulnud 8.03?? Et kui ma siis lähen dekreeti 30.märts, siis rahad tulevad üle 8.04?? Või ikka pärast lapse sündi?[/tsitaat]

Tööandjal aega lehe edastamiseks 7 päeva, Haigekassal aega väljamakseks 30 päeva. Kui kiiresti täpselt tulevad, sõltub kui kiiresti tööandja lehe edastab ja kui pikk on Haigekassas lehtede menetlemise järjekord. Tavapärane on ca 2 nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile vastajatele, kes viitsisid kaasa mulle elada:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 13:09; 16.02 15:06; 17.02 09:39; 17.02 16:50; 18.02 11:49; 18.02 20:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet? (Kohalik)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.