Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet, töötamine, VH ja avaldus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Dekreet, töötamine, VH ja avaldus

Postitas:

Kuna vaikselt hakkab lähenema dekreeti jäämise aeg, siis tuleks varsti teha ka vastavad muudatused, kuid enne millegi vormistamist küsiksin/arutaksin antud teemat siin ka teadjamatega.
Ametlikult dekreeti plaanin jääda 30 päeva enne ÄE poolt määratud sünnituskuupäeva. Sellele eelneks siis veel natuke saada olevat puhkust. Tööandjaga on läbi räägitud, et töötan kodus edasi väikese koormusega ega teeni üle lubatud määra (bruto 278,02) juurde.
Kuna mu töö on selline, et tegelikult tahaksin koju jäädes (dekreedi ajal) samuti selle väikese koormusega jätkata, et hiljem (peale dekreeti) kellegi teise jama/vigu ei peaks parandama, siis olen mõelnud, et mis variandid mul oleks selle tehtud töö eest tasu saamiseks. Ametlikult ma ju dekreedi ajal töötada ei tohiks. Olen välja mõelnud järgmised variandid:
1) tööandja maksaks dekreedi ajal tehtava töö eest tasu ette ehk maksaks tasu välja enne dekreeti. Kuigi ei ole kindel, et tööandja sellega päri oleks.
2) tööandja maksaks minu dekreedi ajal antud tasu välja kellegi teise nimele (kasvõi enda) ja mina saaksin oma osa sularahas kätte.
3) tööandja maksaks dekreedi ajal mulle mustalt.
Või on veel võimalusi?

Peale dekreeti töötaksin edasi vähendatud koormusega. Seda siis juba ametlikult. Selleks tuleks mul teha ajutine töölepingu muudatus.
Kuna aga hetkel ei tea, kas saaksin antud sissetulekuga toime ka peale VH-d või kas ja kui suure koormusega sooviksin peale VH lõppu edasi töötada, siis kuidas toimida?
1) Kas teha see ajutine töölepingu muudatus kuni VH lõpuni ja kui peale seda peaksin soovima täielikult koju jääda ehk ei soovi tööga jätkata, siis teeksin (14 päeva enne VH lõppu) tööandjale avalduse ,et soovin jääda LHP-le kuni lapse 3.a. saamiseni. Ja juhul kui soovin enne lapse 3.a. saamiseni tööle naasta, siis informeerin sellest tööandjat.
2) Kas punkti üks järgi toimides võib tööandja teha minuga ka teise tähtajalise töölepingu muudatuse, kui peaksin soovima peale esimese tähtajalise töölepingu muudatuse lõppu näiteks töökoormust natuke suurendada, kuid samas mitte 100%-lise esialgse koormusega jätkata? Kas on lubatud 2 järjestikuse tähtajalise töölepingu muudatuse vormistamine?
3) Või peaksin nende avaldustega toimima kuidagi teisiti ja arvestama mingisuguste kaasnevate asjaoludega?

Tänan juba ette kaasamõtlejaid ja kõiki arukate vastuste andjaid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 11:14; 29.01 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreedi ajal võib tööandja teha ka väljamakse preemiana eelneva perioodi eest näiteks.

Jah, kui tööandjaga kokkulepe olemas, et saad väiksema koormusega töötada, siis vastav muudatus vormistada tähtajaliselt. Kui kaua ja millise koormusega, peate ise kokku leppima. LHP võib igal ajal jääda esitades avalduse 14 päeva ette.

Poolte kokkuleppel võib vastavalt vajadusele töökoormust korduvalt muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastuse eest!

Kas neid väljamakseid preemiana eelmise perioodi eest võib siis teha ka iga kuiselt dekreedi ajal?

Saan aru, et LHP-le võin jääda ka tähtajalise töölepingu ajal? Ehk kui tegelikult tunnen et mingil põhjusel ei saa ikkagi vähendatud koormusega töötada, siis võin iga kell LHP-le jääda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 11:14; 29.01 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, absoluutselt igal ajal enne lapse 3a saamist võid jääda lhp-le või selle lõpetada. Avaldus ette 14p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelneva perioodi eest võib väljamakseid teha, vajadusel peab tööandja seda tõendiga kinnitama, et tegemist eelneva perioodi tuluga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreet, töötamine, VH ja avaldus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.