Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreeti 1 päev enne töölepingu lõppemist

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Dekreeti 1 päev enne töölepingu lõppemist

Postitas:

Olen tööl dekreedis oleva töötaja asendajana ja jäin ise lapseootele. Nüüd soovib endine töötaja tagasi tulla. Sain tööandjaga kokkuleppele, et jään dekreeti esimesel võimalusel ehk 2. septembril ja endise töötajaga tehakse leping alates 3. septembrist, mille tõttu minu tööleping lõppeb. Kas ma peaksin midagi tähele panema selle tõttu? Kas on võimalik, et ma jään ilma sünnitushüvitisest ja hiljem vanemahüvitisest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jää millestki ilma.

Sünnitushüvitist saad, kui sinu tööleping on kehtiv rsp(dekreedi) algushetkel. See, et lepingu lõpp on juba rsp ajal, pole oluline. Haigekassa maksab välja kõigi 140 p eest. Sünnitushüvitis on samuti töövõimetushüvitis nagu haigushüvitiski ja seega võib rsp-le jäämist käsitleda nagu haigestumist(Haigekassa vastus)
/K:
Töötaja haigestus üks päev enne töölepingu lõppu. Kas tal on õigus saada ajutise töövõimetuse hüvitist?
V:
Töösuhte ajal alanud töövõimetuslehe ning järglehed maksab haigekassa välja, olenemata sellest, et vahepeal töösuhe lõpeb./
http://www.haigekassa.ee

Ning vanemahüvitist saavad EV kõik, ka need, kes on kodused, registreeritud v registreerimata töötud, õpilased jne, isegi need, kes pole kunagi päevagi töötanud.
/§ 33. Vanemahüvitist saama õigustatud isik
(1) Vanemahüvitise saamise õigus on last Eestis kasvataval vanemal, lapsendajal, vanema abikaasal, eestkostjal või hoolduspere vanemal, arvestades käesoleva seaduse §-s 4 sätestatud tingimusi./

NB!
üks soovitus sulle veel: kui sa oled saanud töötasu vähemalt 12 kuud nüüd enne tähtajalise töölepingu lõppemist, siis on sul õigus töötuskindlustushüvitisele
aga
et seda mitte “maha magada” st ei tekiks olukorda, kus sa pole saanud palka vähemalt 12k viimase 36k jooksul, siis ei tohi olla rahulikult kodus mitte lapse 3a saamiseni(kuna sul puudub kehtiv tööleping, siis ei jää sa lapsehoolduspuhkusele, lhp jääks nende 36k lugemisest välja) vaid pöördu Töötukassasse n kohe kui sinu VH läbi…võib ka varem, kui oled valmis ka noorema lapse juurest tööotsimiskava täitma…tkh ei vähendaks VH, aga kindlasti enne kui 1.september 2020, eks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh põhjaliku vastuse eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreeti 1 päev enne töölepingu lõppemist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.