Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreeti jäämisel avaldus

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Dekreeti jäämisel avaldus

Postitas:

Tere,

Ämmaemanda üleeilsel visiidil teatas ta, et pean kibekiiresti tööandjale avalduse saatma dekreeti jäämise kohta. Et seda tuleks teha tegelikult juba kuu enne dekreedi algust (1. sept).

Ta ütles, et täidab lehe ise ka kohe ära.

On mul siis ikkagi vaja tööandjale midagi veel saata? Ja kui, siis mis infoga? ÄE mainis, et ma kindlasti sellise lause ka paneks, et “kohe peale dekreeti soovin automaatselt jääda lapsehoolduspuhkusele.”

On nii õige?

Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 06:44; 17.08 12:15; 18.08 07:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei mäleta, et dekreeti jäämiseks oleks olnud mingi avaldus kirjutada. Dekreet on ju põhimõtteliselt haiguslehe erivorm ja haigestudes sa ju ka ei kirjuta avaldust, et palun mul lubada haiguslehele jääda x ajaks.

Ämmaemandaga lepid kokku, mis kuupäevaga ta seda lehte alustab, ta kinnitab selle ära ja see on sinu tööandjale kohe näha ka. Siis tööandjale teatad, et jääd x kuupäevast rasedus- ja sünnituspuhkusele ja ongi kõik. Ja hiljemalt 2 nädalat enne kui RSP läbi saab, tuleb esitada avaldus töölepingu peatamiseks, et alustada lapsehoolduspuhkust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmaemand ajab mingit jama. Dekreeti jäämiseks ei ole avaldust vaja. Küll aga oleks hea tööandjale dekreeti jäämise kuupäev teada anda, et ta saaks selle omalt poolt kinnitada. Hiljemalt 2 nädalat enne dekreedi lõppu pead esitama avalduse, et jääda lapsehoolduspuhkusele, selle võid ka kohe esitada kui laps sündinud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 09:29; 17.08 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu teile!

Kas ÄE kinnitatud kuupäev läheb siis otse tööandjale? Või kõigepealt Haigekassale ja siis tööandjale? Tööandjat olen juba ammu dekreedi alguskuupäevast informeerinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 06:44; 17.08 12:15; 18.08 07:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövõimetusleht riputatakse portaali üles, tööandjal on sellele juurdepääs. Täidab ära oma osa ja esitab haigekassale. Ühesõnaga – teeb paar klikki ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu teile!

Kas ÄE kinnitatud kuupäev läheb siis otse tööandjale? Või kõigepealt Haigekassale ja siis tööandjale? Tööandjat olen juba ammu dekreedi alguskuupäevast informeerinud.

nii haigekassale kui tööandjale muutub dekreedileht nähtavaks paar sekundit peale seda, kui ämmakas selle vormistab.
mingit avaldust dekreeti minemiseks ei pea tegema, see on tavaline haigusleht. kui laps on sündinud, siis teed lapsepuhkuse avalduse tööandjale (enne ei saa teha, kuna sinna on vaja lisada lapse isikukood või sünniaeg)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 18:17; 18.08 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult see ei ole tavsline haigusleht, vaid ikka sünnitusleht. Ja see abtakse rasedus-ja sünnituspuhkuse eest, mille annab siiski tööandja.
Ehk formaalselt tuleks siisli teha avaldus ka tööandjale, et 1.09 minnakse rasedus-ja sünnituspuhlusele.
Lihtsalt meil on kõik nii pohhuistid ja arvavad, et kõik juhtub iseeneset. Tööandja saabki alles teada, kui sünnitusleht temani jõuab. No mis tal üle jääb, võtab teadmiseks.
Või MITTE KEEGI teist ei annagi tööandjale teada, et mis päevast drkreeti läheye?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laps on sündinud, siis teed lapsepuhkuse avalduse tööandjale (enne ei saa teha, kuna sinna on vaja lisada lapse isikukood või sünniaeg)

Ma pidin viima sünnitõendi koopia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või MITTE KEEGI teist ei annagi tööandjale teada, et mis päevast drkreeti läheye?

Muidugi antakse teada, aga seda ei nimetata avalduseks, ka mitte *formaalselt*

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

RSP ei ole jah haigusleht, aga see on töövõimetuslehe ùks alaliike. Kui sa haigeks jääd, siis ka teatad tööandajale, et oled haige, mitte ei kirjuta avaldust. Seadus ei näe ette avalduse kirjutmist RSPle jäämiseks, piisab lihtsalt teada andmisest.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 09:29; 17.08 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ega sa juhtumisi praegu lapsehoolduspuhkusel ei ole? Siis pead küll tegema tööandjale avalduse, aga lapsehoolduspuhkuse lõpetamise kohta, esimene tööpäev on rasedus-sünnituspuhkuse esimene päev. Muidu ei ole ju alust sulle nn dekreediraha maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsehoolduspuhkusel

Ei, ma ei ole lapsehoolduspuhkusel. Tavalisel puhkusel olen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 06:44; 17.08 12:15; 18.08 07:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult see ei ole tavsline haigusleht, vaid ikka sünnitusleht. Ja see abtakse rasedus-ja sünnituspuhkuse eest, mille annab siiski tööandja.

Ehk formaalselt tuleks siisli teha avaldus ka tööandjale, et 1.09 minnakse rasedus-ja sünnituspuhlusele.

Lihtsalt meil on kõik nii pohhuistid ja arvavad, et kõik juhtub iseeneset. Tööandja saabki alles teada, kui sünnitusleht temani jõuab. No mis tal üle jääb, võtab teadmiseks.

Või MITTE KEEGI teist ei annagi tööandjale teada, et mis päevast drkreeti läheye?

seaduse järgi võibki hommikul teada anda, et tänasest olen rsp-l. täpselt nagu annaks teada haigestumisest või haige lapse hooldamisest.
mõistlik on muidugi aegsasti tööandjat rasedusest teavitada ja teada anda ka seda, millal jäädakse rsp-le, aga mingit kirjalikku avaldust vms selleks tegema ei pea, piisab ka ütlemisest. ei mingit vähemalt kuu varem avalduse tegemist, mida ÄE soovitas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 18:17; 18.08 07:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreeti jäämisel avaldus