Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreeti minek. Kuna võin?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Dekreeti minek. Kuna võin?

Postitas:

Ametlikult võin dekreeti minna juba 20.sept aga mu tööleping on selleks ajaks kehtinud vaid 1 nädal. Kas nii lühikese ajaga töötamise puhul saaksin üldse dekreediraha?
Koroona tõttu lõpetati töölepingud kõigil juunis ja septembrist võeti tagasi tööle. Kahjuks ülehindasin oma võimeid, arvasin, et suudan 8h päevas asjalik olla, aga tegelikult siiski mitte (rasedusdiabeet, 27 lisakilo, paistes jne). Kas saaksin dekreediraha, kui olen töötanud vaid 1 nädala või kannatan edasi? Leping on tähtajaline kuni jaanuar 2021 ja olen nende poolt ravikindlustatud.

Aitäh vastamast neile, kes oskab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 11:56; 15.09 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitushüvitist maksab haigekassa, mitte tööandja. Kui käid tööl, siis peaksid ikka saama dekreeti jääda.
Sünnitushüvitise suurus sõltub su eelmise aasta sissetulekust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 12:18; 15.09 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreet on õigusakt. Sa ei lähe õigusaktiks.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 14:28; 15.09 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametlikult võin dekreeti minna juba 20.sept aga mu tööleping on selleks ajaks kehtinud vaid 1 nädal. Kas nii lühikese ajaga töötamise puhul saaksin üldse dekreediraha?

Koroona tõttu lõpetati töölepingud kõigil juunis ja septembrist võeti tagasi tööle. Kahjuks ülehindasin oma võimeid, arvasin, et suudan 8h päevas asjalik olla, aga tegelikult siiski mitte (rasedusdiabeet, 27 lisakilo, paistes jne). Kas saaksin dekreediraha, kui olen töötanud vaid 1 nädala või kannatan edasi? Leping on tähtajaline kuni jaanuar 2021 ja olen nende poolt ravikindlustatud.

Aitäh vastamast neile, kes oskab.

loomulikult võid esimesel võimalusel, st 70 p enne sünnitustähtaega dekreeti minna. võiksid ka esimesest tööpäevast minna. dekreediraha saad, see on sama nagu haiguslehe eest saadav raha. haigekassa maksab 2019 keskmise järgi

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 14:34; 13.09 14:37; 16.09 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreet on õigusakt. Sa ei lähe õigusaktiks.

ära targuta, kõnekeeles on dekreet ikka kasutusel ka nõukaaegse väljendina, nagu ka alimendid. praegune rsp on väljakirjutamiseks nõmedalt pikk ja lohisev
http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=dekreet&F=M

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 14:34; 13.09 14:37; 16.09 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedus-sünnituspuhkus (nn dekreet) ei ole puhkus vad hoolimata nimetusest hoopis töövõimetusleht nagu haigusleht või haige lapse/pereliikme hooldusleht…oled sünnituslehel 140 päeva,
maksab Haigekassa
eelmise kalendriaasta (sinul 2019.a keskmise sotsmaksustatud töise tulu alusel, 100%.
Kui eelmise aasta keskmine puudub (ei töötanud) või on väike st alla hetke miinimumpalga, saad siiski miinimumpalga alusel, eeldusel et töötad ja töölepingus hetkel palganumber pole alla miinimumpalga.Kui 2019.a keskmine suurem, saad loomulikult omakeskmist.

Ei ole oluline, kas oled jõudnud töötada aasta(id), kuu, nädala või päeva…jah, isegi 1.tööpäeval võib alata töövõimetusleht(täpselt nagu makstakse ikka haigushüvitist, kui kogemata 1.tööpäeval jalaluu murrad või kõrgesse palavikku jääd), samamoodi võib ka dekreedileht alata kas või 1.tööpäeval.

Samuti on alla 3a lapsega lhp-l emal õigus oma lhp katkestada ja uue rasedusega kohe 1. päevast uuele rsp-le jääda.

Oluline on see, et selleks hetkeks (lehe algus) on sul tekkinud ravikindlustus TÖÖANDJA KAUDU st töötajana. Sinul on, seega ok.

Kas aga on mõistlik minna kohe 1. võimalusel, see sõltub eelkõige sinu tervisest- rsp-le võid tõesti jääda juba 70p enne sünnituse tähtaega aga võid hiljem ka, kõige hiljem 30p enne tähtaega, et makstaks 140p eest.
Kui tervis oleks ok, tasub töötada, saada palka, teenida puhkusepäevi ning minna hiljem-mida hiljem lähed, seda vanem on laps VH lõppedes (kui võtad VH järjest kohe rsp lõpust ja igakuiselt, siis on laps VH lõppedes 1. võimalusel minnes alles 1a4k2n vana, alles 30p enne minnes aga 1a6k vana). Kui tervis nõuab, mine kohe. Edu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 14:58; 15.09 13:29; 16.09 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele!

Nüüd on nii, et kui teatasin tööandjale, et ma siiski soovin minna rsp’le, teatas ta, et teeb siis lepingu ümber lühiajaliseks, sest ma kãisin vaid mõned päevad tööl ja ta ei näe põhjust mind nimistus hoida. Ütlesin, et aga ma lähen ju kohe dekreeti, et las ma lähen, firma ei pea minu pealt miskit maksma ju, vastas et ei pea maksma jah, aga ma ikkagi käisin vaid paar päeva ja tema mind oma nimistusse ei taha.
Aga kui nüüd leping muudetakse, siis ma ei saa ju dekreediraha, kuna ei saa dekreeti minna, sest olen töötu :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 11:56; 15.09 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teatas ta, et teeb siis lepingu ümber lühiajaliseks, sest ma kãisin vaid mõned päevad tööl ja ta ei näe põhjust mind nimistus hoida.

See on nüüd küll väga kummaline suhtumine tööanjda poolt, kuna nad ju ilmselgelt teadsid, et oled rase, kui lepingu sõlmisid sinuga. Üldse arusaamatu, miks sõlmiti sinuga jaanuarini kehtiv tööleping, kui sa lähed max 2 kuu pärast sünnitama?
Sa ei pea selle muudatusega nõustuma (milline oleks tööandja põhjendus selliseks muudatuseks?)
Pöördu vajadusel kindluse saamiseks tööinspektsiooni poole (mitte mingi kaebusega, aga lihtsalt saad sealt infoliinilt oma küsimustele vastused).
Äkki saad ikka kokkuleppele, et tööleping kehtiks vähemalt dekreedi alguse kuupäevani. Kui lõppeb peale seda, pole enam hullu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja ei saa muuta sinu nõusolekuta juba sõlmitud (allkirjastatud) töölepingut.
Ütledki, et pole nõus ja vajadusel pöördud Tööinspektsiooni.

Sa poleks pidanud teda üldse informeerimagi, võinuks lihtsalt 20.09 teatada, et tänasest olen rsp-l, ausus ja tööandjaga arvestamine ähvardab kätte maksta…
Seisa enda eest ja ära allkirjasta sulle kahjulikke muudatusi lepingus.

Oluline on, et leping ei lõpeks enne 20.septembrit st kehtiks vähemalt rsp algushetkel. Siis saad minna ning Haigekassa maksab kõik 140p välja.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 14:58; 15.09 13:29; 16.09 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja ei saa sinuga lepingut muuta selle pärast, et sa rase oled, see pole mingi põhjus.
Nõustun eelmisega, et ära allkirjasta sellist asja ja seisa enda eest kindlasti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 12:18; 15.09 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja ei või sellist asja teha. Aga no suhted pole soojad ja võid tulla tööandjale vastu, pakkudes, et sõlmite tähtajalise töölepingu, mis lõppeb millalgi siis, kui sa RSPl (dekreedis) oled. Tööandjale pole mingisugust kulu, kui sa töötajana tema nimekirjas oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju nad polnud lepingut veel allkirjastanud. Töö pidi hakkama ju alles 14.09.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 14:28; 15.09 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele!

Nüüd on nii, et kui teatasin tööandjale, et ma siiski soovin minna rsp’le, teatas ta, et teeb siis lepingu ümber lühiajaliseks, sest ma kãisin vaid mõned päevad tööl ja ta ei näe põhjust mind nimistus hoida. Ütlesin, et aga ma lähen ju kohe dekreeti, et las ma lähen, firma ei pea minu pealt miskit maksma ju, vastas et ei pea maksma jah, aga ma ikkagi käisin vaid paar päeva ja tema mind oma nimistusse ei taha.

Aga kui nüüd leping muudetakse, siis ma ei saa ju dekreediraha, kuna ei saa dekreeti minna, sest olen töötu :S

tööandja ei saa muuta lepingut ühepoolselt ja sina ära palun mingile muutmise dokumendile alla kirjuta!
rasedat ei saa koondada, st saab, aga ainult, siis, kui ettevõte likvideeritakse. kui tööandja otsib mingi imeliku põhjuse sinust vabanemiseks, siis pöördu töövaidluskomisjoni, sest rasedaga lepingu ebaseadusliku lõpetamise eest on ette nähtud 6 kuupalga suurune hüvitis ja seda, et lõpetamine pole seotud sinu rasedusega, peab tõendama tööandja. kui ta seda ei suuda (tavaliselt ei suudeta), siis saad vähemalt korraliku hüvitise.
sa ei ole tööandjale midagi võlgu, et peaksid talle vastu tulema vms soodsama lahenduse leidma. sa oled seal tööl, sa oled rase, ja sul on õigus minna sulle sobival ajal dekreeti. lähtu enda ja lapse (majanduslikest) huvidest, mitte tööandja omadest.
tööinspektsioonil on tasuta infotelefon 640 6000, helista sinna ja küsi nõu. ära mingil juhul ühelegi lepingu lõpetamise või muutmise dokumendile alla kirjuta

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 14:34; 13.09 14:37; 16.09 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on leping allkirjastamata siis pole sind veel ka registris ja seega ei peagi tööandja sinuga lepingut enam sõlmima. Oleksid võinud oodata tööandjale teatamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui leping sõlmitud ja allkirjastatud, ära ühegi muutusega nõustu.

Kui sõlmimata, võid minna kompromissile st tööandjaga sõlmida lühema kui jaanuarini lepingu.
Oluline on, et kehtiks kindlasti rsp alguspäeval ning kui tegu tähtajalise lepinguga siis oleks oluline, et leping kehtiks ÜLE ÜHE KUU, muidu pole tööandjapoolset ravikindlustust st ei saa dekreediraha
st
kui sõlmisite lepingu alates 14.09 s 14.09 on 1.tööpäev (nagu algul kirjutasid), siis mitte lühem kui 15.10, eks
pole oluline, et kehtiks rsp lõpuni, ikka maksab Haigekassa 140p

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 14:58; 15.09 13:29; 16.09 11:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreeti minek. Kuna võin?