Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreeti minek

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Dekreeti minek

Postitas:

Kui mul on tähtaeg 19.08 ja soovin dekreeti minna 30 päeva ennem sünnitust, siis mis kuupäevast algab mul dekreet? Kas 20.07 ehk sünnituse tähtaeg on 31-ne päev või 21.07 ehk sünnituse tähtaeg on 30-s päev?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul TA on 29.04 ja dekreet 30 päeva enne oli 30.märts. Arvuta ise:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 11:31; 11.04 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20.07 peaks siis olema:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 11:31; 11.04 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

vot minu jaoks täpselt aktuaalne teema!

käisin just arstil dekreedilehte vormistamas. enne uurisin ja arvutasime ämmaemandaga, et kui sünnitustähtaeg 11.mail, siis täna (11.aprillil) täpselt õige aeg dekreeti minna. tore – vormistasin siis enne omal puhkuse (mis lõppes eile), 2 nädalat tagasi käisin veel arsti juures ja leppisime uuesti kokku, et täna saan dekreeditõendi, et see siis kohe tööle viia. noja täna siis arst pööritas silmi, et nii hilja lähen dekreeti, et kui ma nüüd enne tähtaega peaksin sünnitama, siis haigekassa nende päevade eest raha ei maksa..

minu jaoks täiesti uudis, sest kolmas laps ja varem minu teada pole sellest küll probleemi tekkinud (1.laps sündis 39. ja 2.laps 38.nädalal). andis veel sooja soovituse jalad ristis 11.maini välja venitada:-)))))

väga ootaks targemate arvamust sel teemal:-)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.04 13:12; 11.04 13:23; 11.04 14:19; 11.04 15:00; 11.04 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”et kui ma nüüd enne tähtaega peaksin sünnitama, siis haigekassa nende päevade eest raha ei maksa.. \”

Oot milliste päevade eest siis ei maksa kui enne tähtaega sünnitada (ja 30 p enne tähtaega dekreeti minna)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

[small]õuniza kirjutas:[/small]
[tsitaat]\”et kui ma nüüd enne tähtaega peaksin sünnitama, siis haigekassa nende päevade eest raha ei maksa.. \”

Oot milliste päevade eest siis ei maksa kui enne tähtaega sünnitada (ja 30 p enne tähtaega dekreeti minna)?[/tsitaat]

no arsti väide oli täna see, et kui paberite järgi on tähtaeg 11.mai ja sünnitan nt nädal varem, siis selle nädala eest rahasid ei saa.

minu jaoks täielik müstika ja uudis! ega sünnitus ju ongi üsna ettearvamatu ja paljud lapsed ju sünnivad varem kui targad tädid paika panevad. täiesti normaalne ju nt 2 nädalat enne tähtaega sünnitada! pole küll varem kuulnud, et selle pärast rahaliselt karistama hakatakse, kui laps otsustab varem sündida…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.04 13:12; 11.04 13:23; 11.04 14:19; 11.04 15:00; 11.04 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vormistasid omale enne puhkuse ja tööandja on sinu kindlustatuse haigekassas taastanud, siis on ju kõik ok-isegi kui laps peaks varem sündima. Haigekassa ei maksa nende päevade eest kui puudus kindlustatus töötajana.
30p enne ehk sünnitustähtaeg on 31-ne päev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 13:33; 11.04 14:26; 11.04 14:40; 11.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müstika:D, teadjamad rääkige välja, kas tõesti ongi nii?
Juba vastatigi, ah et lugu kindlustatuses, kui pole tööl või nii?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa lehelt: \”Kui naine jääb rasedus- ja sünnituspuhkusele vähemalt 30 päeva enne eeldatavat sünnitamiskuupäeva, on tal õigus saada sünnitushüvitist 140 päeva eest. Jäädes sünnituspuhkusele hiljem, peab arst või ämmaemand vähendama vastavalt ka sünnituslehe kestust, misläbi kahaneb hüvitis nende päevade võrra, mille võrra hiljem sünnituslehele jäädi.\”

http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/synnitushyvitis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah seda ma olen lugenud, seal ongi ju kirjas et 30 päeva enne EELDATAVAT sün. kuupäeva, aga kui sünnib varem kui eeldatud, mis siis saab, kas tõesti vähendataksegi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

minu loogika kohaselt tähendabki ‘eeldatav’ mingit mänguruumi ka..

tean, et mul töökaaslasel sündis kunagi laps enne kui ta jõudis dekreeti minna ja siis oli küll paberimajandusega jamamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.04 13:12; 11.04 13:23; 11.04 14:19; 11.04 15:00; 11.04 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sünnib varem (dekreeti minek tähendab, et töökoht nagu nii on ja kindlustus seega ka kehtiv või lased selle tööandjal taastada)
siis hakkabki dekreetleht lapse sünnist.
Minu puhul oli oht enneaegsele sünnitusele, seega lõpetasin lapsehoolduspuhkuse ja võtsin välja saada olevad puhkusepäevad enne dekreeti jäämist. Kui laps nt. sünnib puhkuse ajal, siis mul juba tööandja poolt kindlustatus olemas ja dekreetleht hakkab lapse sünnist ning kõik päevad hüvitatakse (minu puhul algul dekreet rahad miinimum summas, hiljem kompsenseeritakse vanemahüvitise ja sünnitushüvitise vahe)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 13:33; 11.04 14:26; 11.04 14:40; 11.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimese lapsega oli dekreedi jäämise kuupäev ja lapse sünnikuupäev sama (sündis varem). Sain täis rahad 140 päeva eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu, rahu.

Kui sa KEELDUD minemast vähemalt 30p enne sünnituse tähtaega, vähendatakse rsp(dekreedi) pikkust.

Kui lähed vähemalt 30p enne tähtaega, sündigu laps siis kas või dekreedi I päeval, ikka saad 140p eest.

Arst ajas need 2 juhtumit segi.

Kuna sa pole veel sünnitanud ja tänasest dekreeti siis sündigu laps millal iganes, kas juba täna, homme, 30p või alles 40p pärast, dekreet 140p ja kõik makstakse.

Oluline on, et tööandja on informeeritud ja HILJEMALT täna st dekreedi I päeval oled kindlustatud TÖÖTAJANA Haigekassas.
Sest tõesti, kui kindlustus töötajana pole tekkinud, siis Haigekassa neid päevi enne kindlustuse teket töötajana ei maksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnituse tähtaeg peab olema 31.päev st vähemalt 30p enne tähtaega peab dekreeti jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 13.12-kas sa töötasid hetkel või olid lapsehoolduspuhkusel ning võtsid enne dekreeti puhkuse välja?
Minu kogemused kahe eelneva rasedusega on see, et ämmaemandad ja mõned arstidki, ei tea kuidas rasedale kasulikum on ehk ei tea seadusi(vb ei peagi nad neid teadma..ei tea)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 13:33; 11.04 14:26; 11.04 14:40; 11.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kägu 13.12-kas sa töötasid hetkel või olid lapsehoolduspuhkusel ning võtsid enne dekreeti puhkuse välja?
Minu kogemused kahe eelneva rasedusega on see, et ämmaemandad ja mõned arstidki, ei tea kuidas rasedale kasulikum on ehk ei tea seadusi(vb ei peagi nad neid teadma..ei tea)[/tsitaat]

töötasin ja enne dekreeti võtsin oma korralise puhkuse välja. tööandja oli infomeeritud, et kui puhkus lõpeb, siis järgmisest päevast algab kohe dekreetpuhkus. tegemist riigiasutusega, nii et peaks nagu teadma, kuidas asjad käivad ja keegi peale arsti mingit paanikat ei tekitanud.

kohalikule ka tänud selgituse eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.04 13:12; 11.04 13:23; 11.04 14:19; 11.04 15:00; 11.04 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka riigiasutusest, kuid siiski pidin taas ise helistama, et nad kindlustatuse töötajana haigekassas taastaksid (puhkusest oli möödas juba 3päeva, kuid kindlustatust polnud tehtud..peale kõnet sai asi korda)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 13:33; 11.04 14:26; 11.04 14:40; 11.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

kontrollisin riigiportaalist üle – ravikindlustus täiesti kehtiv, nii et kõik peaks ok olema.

peab arstid mingile täiendkoolitusele saatma, sest selliseid asju võiksid ja lausa peaksid nemad siiski teadma ja mitte asjatut paanikat tekitama! järgmine kord pean neile selleteemalise loengu:-)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.04 13:12; 11.04 13:23; 11.04 14:19; 11.04 15:00; 11.04 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt ju arstist väga kena, et ta muretseb (kuigi alusetult), et jääd oma rahadest ilma.

Minu arstil on arvamus, et kõige kasulikum on 70p enne sünnituskuupäeva dekreeti jääda ja seda ei kõiguta miski. Et siis saab kõige kauem kodus olla ja raha ju sama. See, et u 30p enne jäädes, saaksin 40p kauem palka/puhkuseraha, ei jõua talle kuidagi kohale.

Aga arst ei peagi jurist olema. Tema annab lehe ja asi korras. Rahade maksmine-saamine peaks minu meelest rasedal endal selge olema. Samas kui arst täpselt ei tea, mismoodi tingimused on, siis ta ei peaks ka sellel teemal sõna võtma…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saagi 40p kauem raha, vaid VH lõpu kuupäev nihkub selle 40p jagu edasi. Ja see 40p, mis veel tööl käid saad ju palka. Kuidas saab olla kasulikum see, et oled 40p vähem rahaliselt kindlustatud?
Arst ehk pidas silmas seda, et see 40p on sul rohkem kodus olla kui dekreet algab 70p enne OST (lapse 3a saamiseni) – sellel ei ole rahaga küll midagi pistmist 🙂

Päikest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult SAAB 40p võrra kauem(ja rohkem) raha.

Minnes dekreeti alles 30p enne sünnituse tähtaega
saad 40p palka kauem(sest töötad ja saad palka, mitte pole juba dekreedis), siis 140p sünnitushüvitist(dekreediraha) ja siis 435p VH st
raha saad seni kui laps on 1a6k vana (kui sünnib tähtajal).

Minnes juba 70p enne tähtaega dekreeti jääb 40p palka saamata(jäid juba dekreeti), saad ikka 140 p sh ja 435p VH aga laps on VH lõppedes 1a4k ja mõni päev vana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreeti minek

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.