Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreeti või mitte? Kohalik või zensus!

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Dekreeti või mitte? Kohalik või zensus!

Postitas:

1. Kas on olemas kuskil selline kalkulaator kus paned dekreedi alguse ja näed millal see lõpeb (Ilma sinna järgneva VH-ta). Et ei peaks ise arvutama mis kuupäeval dekreet lõpeb?
2. Kui emapalk on kätte 850 eurot ja laps sünniks dekreeti minnes õigel ajal…kas mingil hetkel kaoks dekreeti mineku mõte? Juhuks kui peaks minema enne kui 30 päeva? (Seda ma tean et puhkusepäevad ja peretoetus alla 3 a lapse puhul kaoks siis ära).
3. Kui ma saan viimase lapse 3-a saamiseni seda toetust ca 37 eurot, kas siis kui sünnib nüüd teine laps ka siis mingi hetk jookseb dekreedi ajal ka see summa, mida jagatakse kui peres kasvab kaks alla 8 aastast last? Vanemahüvitise alates sünnist jääks siis paljust ilma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 13:30; 10.10 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sinu I ja II lapse vanusevahe jääb alla 2a6k?
Ainult sel juhul on õigus saada eelmisega sama VH ja on vaja kaaluda, millal dekreet pole mõtet minna…

1.Ikka kalendrist loed ise 140 päeva.

2.Dekreeti minek kaotab mõtte, kui laps sünnib tähtajast HILJEM (ja sinu VH suuruse puhul kui sünnib rohkem kui 14p hiljem), kui sünnib TÄHTAJAL, pole võimalik kaotada.

Loomulikult tuleb minna VÕIMALIKULT HILJA st mõte minna on ainult 30p enne tähtaega, mitte varem. Sest mida rohkem dekreedist jääb pärast sünnitust, seda pikem periood dekreedist kompenseeritakse VH suuruseni.

3. Dekreedi ajal saad edasi I lapse lapsetoetust 19,18 ja lapsehooldustasu 38,35 ning algab II lapse lapsetoetus 19,18
VH ajal KAOB ÄRA lht st 38,35 aga jätkub lastetoetuste maksmine

See raha \”kui peres kasvab kaks alla 8 aastast last\” on samuti LAPSEHOOLDUSTASU,
3-8a lapsele 19,18 aga vaid juhul kui EI SAA VH.
St see algab VH lõpust, nagu ka II lapse(alla 3a) 38,35.

Kui dekreeti ei jää, siis
kaotad
*u 1 kuu miinimumpalk (sünnituse-eelne dekreet 30p)
*min 11 puhkusepäeva(kui põhipuhkus 28p) st nende päevade puhkusetasu sinu põhipalga alusel
*3,6 k eest 38,35/kuus

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud. Lapsi on veel 🙂
Pisemate vahe tuleb alla 2 aasta, teised üle 10a.

Küsimus hetkel ongi selles, et kas dekreedi kompensatsioon tasub ära ootamist või siiski minna kohe nn vanemahüvitisele. Kuulsin just et mingi hetk see kompensatsioon enam ei tasu ära.
Kui lähen olen dekreedis 11.12.12-29.04.13, siis dekreetrahad saaksin min alusel detsembri lõpus ja selle VH kompensatsiooni mais 2013 ja uue emapalga täismahus juuni 2013? Seni siis jookseks lastetoetus +lapsehooldustasu (tol hetkel 2 aastase lapse pealt). Mais siis ma seda lapsehooldustasu ei saaks, aga saaks kompensatsiooni vahe?
Hetkel on mul sünnitustähtaeg 14-18.01 pandud. Tavaliselt lapsed on sündinud kõik tähtaja lõpus, mitte varem.
Samas saan aru, et nii pikalt ootamine ja vahe on üks min palk ehk ca 200eurot, mis siis juhul kui tähtaeg läheb üle ka ei too erilist lisa? Kuna mul on töölepingus ka min palk, siis ei ole kasulik hetkel puhkusepäevi välja võtta?
Aga ma ikkagi ei saa aru, mis hetkel (14 päeva üle) see rahaline pool kahjumisse läheb, st siis kui lähen näiteks 44 päeva enne dekreeti? Aga kui lähen juba novembris dekreeti siis olen rahaliselt väga palju kaotanud? Siis ma saaks esimese emapalga ja vahe aprillis? Samas kui ei lähe üldse dekreeti siis oleks minu esimene palk märtsis? (sünnitoetusi ma ei arvesta hetkel, kuna need ei mõjuta dekreeti-emapalka).
Mulle endale meeldiks küll üks min dekreedipalga süst saada aastalõpus, muidu tundub see kuidagi eriti kauge tulevik… aga ma ei suuda mõelda, kui palju ma siis kaotaks/võidaks, et endajaoks õige otsus teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 13:30; 10.10 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, dekreediraha tuleb dekreedi alguses ja koos I uue VH-ga tuleb vahe kompensatsioon.

Kuni dekreedi lõpuni saab tõesti lapsehooldustasu ka (sel hetkel 2a lapse eest).

Tasub soovida minna dekreeti VIIMASEL VÕIMALUSEL ja VIIMASE TÄHTAJA alusel st tähtajaks paluda kinnitada 18.01 ja dekreeti minna 19.12,
sest
on kasulik, mida rutem pärast dekreedi algust beebi sünnib.

Arvutame nii: kõik sünnituse-eelsed dekreedipäevad maksavad miinimumpalk/päev ja kõik sünnitusejärgsed kokku(algul dekreediraha + hiljem komp.) VH/päev

Seega
enne on 290/30 ja pärast 850/30 päev

Kui sünnib tähtajal, on võit variandiga VH sünnist vähemalt 290 bruto(1 kuu miinimumpalka) + 11 puhkusepäeva e 106 ja 3,6 k x 38,35 e 534 bruto kokku.

Kui sünnib 10 p hiljem, väheneb suurus 10×28,33 – 10 x 9,6=192,70-le 290 asemel

Kui 20 p hiineb sünnitus(mis on väga ebatõenäoline) siis
20 x 28,33 – 20 x 9,6
jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Dekreeti või mitte? Kohalik või zensus!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.