Esileht Ajaviite- ja muud jutud Delfi ja Tänak

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )

Teema: Delfi ja Tänak

Postitas:
Kägu

Jah, ja need uudised on seal ees, kuna neid klikitakse meeletult. Inimesed huvituvad. Ega nad seal pole ju nii lollid, et kui mingi majandusuudis oleks loetavaim, teda hoitaks kuskil tagaplaanil. Lühidalt – esiuudised on need, mida loetakse enim. Esiuudiseid ei hoita jõuga. Esiuudis liigub allapoole kohe, kui teda enam ei klikita.

Kuule, sa kommenteerid ehk siis, kui midagi asjast ka tegelikult tead? Tänaku uudised ei liigu mitte kuhugi. Nad on erirubriik ja paigas kui raudnael, esimesed kogu aeg. Toimugu või Lätis maavärin, Tänaku uudis on ikka esimene. Eesti maavärin vast paneks Delfi juhtkonna selle jaotuse ümber vaatama.

Aga ma tean. Nagu mainisin – alikas: veebiajakirjanikust pereliige.

Kui täna oleks maavärin või pommiähvardus lennujaamas, need uudised tuleksid esimeseks. Seni on seal tänak, sest teda klikitakse ja inimesed tahavad seda lugeda – jah mitte mina ega sina. Ja kui sa arvad, et Delfi juhtkond otsustab pühapäeva pärastlõunal uudiste järjekorda…no mis ma saan öelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olid ajad, kus olid pildil vaid Veerpalu ja “Kiku”.

Nüüd ju just lõppesid Sildaru võistlused ja meedia oli tema uudistega üle külvatud.

Eks igale maitsele midagi ja küll jääme ellu ka meie, kes me oma rahvuskangelastest suuremat ei pea 🙂

Vat hea võrdlus – Sildaru asjadest Delfi küll sellist uudistesadu ei korraldanud. Oli piisav kajastus, uudised liikusid tõesti ajaga ekraani eesotsast minema, kui huviliste huvi rauges. Normaalne.
Mina pean loomulikult lugu meie tippsportlastest (rahvuskangelasteks siiski keel ei paindu neid nimetama), kuid sooviksin vähem kallutatud ülevaadet spordielust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui täna oleks maavärin või pommiähvardus lennujaamas, need uudised tuleksid esimeseks. Seni on seal tänak, sest teda klikitakse ja inimesed tahavad seda lugeda – jah mitte mina ega sina.

Sa väidad, et Sildaru asjade vastu on rahva huvi sadu kordi väiksem? Kahtlen. Su sugulane ilmselt ei tea Delfi telgitaguseid nii selgelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui täna oleks maavärin või pommiähvardus lennujaamas, need uudised tuleksid esimeseks. Seni on seal tänak, sest teda klikitakse ja inimesed tahavad seda lugeda – jah mitte mina ega sina.

Sa väidad, et Sildaru asjade vastu on rahva huvi sadu kordi väiksem? Kahtlen. Su sugulane ilmselt ei tea Delfi telgitaguseid nii selgelt.

Sa võid kahelda. Ma küll kasutaksin lihtsat loogikat ja mõtleksin esmalt, kui palju mehi vanuses 40-75 innustub X-mängudest rohkem kui tänakust ja siis mõtleksin, palju neid meie ühiskonnast on.

Aga muidu, nagu ma ütlesin – alikas: veebiajakirjanik 🙂 Ma ei saa aru, milleks sa oma energiat raiskad vaidlemisele. See, et kas sina midagi usud või ei usu, pole eriti oluline, kui on olemas faktid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa võid kahelda. Ma küll kasutaksin lihtsat loogikat ja mõtleksin esmalt, kui palju mehi vanuses 40-75 innustub X-mängudest rohkem kui tänakust ja siis mõtleksin, palju neid meie ühiskonnast on.

Aga muidu, nagu ma ütlesin – alikas: veebiajakirjanik 🙂 Ma ei saa aru, milleks sa oma energiat raiskad vaidlemisele. See, et kas sina midagi usud või ei usu, pole eriti oluline, kui on olemas faktid.

Milleks? Sest see, kui juhuslik anonüümne perekoolikas väidab, et tal on usaldusväärne allikas ja faktid, ei tähenda, et minu jaoks allikas usaldusväärne on. Ja kuni jutt on ebaloogiline, seni ma pimesi ühtegi juttu “mu tuttav teab, usu mind” ei usu. Ja ebaloogiline on see jutt just seepärast, et Delfi osutus Tänaku sponsoriks. Absoluutselt loogiline, et kui meediaväljaanne sportlast toetab, siis ta hoiab tema uudiseid erirežiimil, mitte tavalisel konveieril. SEE mõte on kordades loogilisem fakt kui sinu väide, et sul on pereliige, kes teab fakte, kuidas asjad käivad.

Jätame siis Sildaru kõrvale, tema fännkond on ehk tõesti veidi noorem ning saab oma info mujalt kui Delfist – aga arvad, et tennisest, Kontaveidist ja Kanepist huvitub vähem rahvast kui Tänakust? Mina ei arva. Vähemalt minu tutvuskonnas kohtab tennisefänne palju enam kui rallifänne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks? Sest see, kui juhuslik anonüümne perekoolikas väidab, et tal on usaldusväärne allikas ja faktid, ei tähenda, et minu jaoks allikas usaldusväärne on. Ja kuni jutt on ebaloogiline, seni ma pimesi ühtegi juttu “mu tuttav teab, usu mind” ei usu. Ja ebaloogiline on see jutt just seepärast, et Delfi osutus Tänaku sponsoriks. Absoluutselt loogiline, et kui meediaväljaanne sportlast toetab, siis ta hoiab tema uudiseid erirežiimil, mitte tavalisel konveieril. SEE mõte on kordades loogilisem fakt kui sinu väide, et sul on pereliige, kes teab fakte, kuidas asjad käivad.

Jätame siis Sildaru kõrvale, tema fännkond on ehk tõesti veidi noorem ning saab oma info mujalt kui Delfist – aga arvad, et tennisest, Kontaveidist ja Kanepist huvitub vähem rahvast kui Tänakust? Mina ei arva. Vähemalt minu tutvuskonnas kohtab tennisefänne palju enam kui rallifänne.

Okei. Kujutleme, et sul on blogi ja sa samal ajal toetad hoolsalt kasside varjupaika. Su blogi toob raha sisse siis, kui seda loetakse – elatub reklaamidest. Mida sa teeksid, kas 1. kirjutaksid hästi palju kassidest ja kassivarjupaikadest (sest sa oled nende sponsor) isegi kui neid ei looeta või 2. kirjutaksid maksimaalselt palju sellest, mis toob maksimaalselt palju huvilisi ja seega maksimaalselt palju reklaamiraha ning näiteks seksi ja sukkpükste teemaliste postitustega saaksid piisavalt lugejaid, et oma sponsorlussumma kasside varjupaigale teele panna? Mh? Kumba sina teeksid, kui eesmärk oleks saada maksimum summa raha, et muuhulgas ka maksimaalselt toetada kasse?
Kui sa vastad: 1, siis sa pole suurem asi ärimees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei. Kujutleme, et sul on blogi ja sa samal ajal toetad hoolsalt kasside varjupaika. Su blogi toob raha sisse siis, kui seda loetakse – elatub reklaamidest. Mida sa teeksid, kas 1. kirjutaksid hästi palju kassidest ja kassivarjupaikadest (sest sa oled nende sponsor) või 2. kirjutaksid maksimaalselt palju sellest, mis toob maksimaalselt palju huvilisi ja seega maksimaalselt palju reklaamiraha ning sul oleks kama, et seksi ja sukkpükste teemaliste postitustega saaksid piisavalt lugejaid, et oma sponsorlussumma kasside varjupaigale teele panna? Mh? Kumba sina teeksid?

Sa unustad, et inimesed on laisad ja loevad seda, mida ette antakse. Ehk et kui antakse ette seksi ja sukkpükse, siis loetakse seda. Kui antakse ette kasse, siis loetakse seda. Kahtlemata tuleb tajuda piiri, kuid mingi piirini on uudiste ette pushimine kindlasti kasumlik tegevus. Küllap nad seal teavad, kus see piir on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei. Kujutleme, et sul on blogi ja sa samal ajal toetad hoolsalt kasside varjupaika. Su blogi toob raha sisse siis, kui seda loetakse – elatub reklaamidest. Mida sa teeksid, kas 1. kirjutaksid hästi palju kassidest ja kassivarjupaikadest (sest sa oled nende sponsor) või 2. kirjutaksid maksimaalselt palju sellest, mis toob maksimaalselt palju huvilisi ja seega maksimaalselt palju reklaamiraha ning sul oleks kama, et seksi ja sukkpükste teemaliste postitustega saaksid piisavalt lugejaid, et oma sponsorlussumma kasside varjupaigale teele panna? Mh? Kumba sina teeksid?

Sa unustad, et inimesed on laisad ja loevad seda, mida ette antakse. Ehk et kui antakse ette seksi ja sukkpükse, siis loetakse seda. Kui antakse ette kasse, siis loetakse seda. Kahtlemata tuleb tajuda piiri, kuid mingi piirini on uudiste ette pushimine kindlasti kasumlik tegevus. Küllap nad seal teavad, kus see piir on.

Ahaa, et sa oled nii laisk, et kui lähed Delfisse, loed, mida esiuudisena antakse, on see siis tänak või Süüria või pensioni kolmas sammas.

Praktikas see pole muide nii, et inimesed nii teeksid. Kordan. Ükski uudis ei püsi üle loetud minutite esiuudiste seas, kui seda ei avata. Uudised tagantpoolt, mida avatakse rohkem, liiguvad ette, et maksimaalset lehekülgede avamise arvu ja seega reklaaminäitamiste arvu saada. Keegi ei hoia ees kassiuudist, kui koerauudist klikitakse rohkem. No sa ise ju ka ei teeks seda, eks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lühidalt – esiuudised on need, mida loetakse enim. Esiuudiseid ei hoita jõuga. Esiuudis liigub allapoole kohe, kui teda enam ei klikita.

Jah, teised küll, aga Tänak on nagu kleebitud alati esimeseks. Umbes nagu perekoolis mõni knopkaga teema. Ei usu mina rahva tohutut huvi tema rehvida seisukorra vastu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ahaa, et sa oled nii laisk, et kui lähed Delfisse, loed, mida esiuudisena antakse, on see siis tänak või Süüria või pensioni kolmas sammas.

Praktikas see pole muide nii, et inimesed nii teeksid. Kordan. Ükski uudis ei püsi üle loetud minutite esiuudiste seas, kui seda ei avata. Uudised tagantpoolt, mida avatakse rohkem, liiguvad ette, et maksimaalset lehekülgede avamise arvu ja seega reklaaminäitamiste arvu saada. Keegi ei hoia ees kassiuudist, kui koerauudist klikitakse rohkem. No sa ise ju ka ei teeks seda, eks.

Olgu. Meil on selge, mida sina arvad. Mina arvan teisiti. Mina arvan, et Tänaku keiss on Delfi jaoks eriline ning tema uudiseid hoitakse eesotsas eelisseisundis just selleks, et inimesed ei unustaks – Tänak! ja pidevalt klikiks, kas on midagi uudist. Nii kasvatatakse, muide, ka fännibaasi juurde. See on nagu valimistel – kelle nime sulle ikka võileivale ja kohvi kõrvale topitakse, nendest kedagi sa tõenäoliselt ka valid, kui sa pole just eriliselt teadlik ning oma kindla eelistusega valija. Mida enamik meist ei ole. Ei valimiste ega uudiste suhtes. Anna meile mõne eestlase teod ja me loeme. Hoia Linnateatri uue etenduse välja tulemise blogi ja artikleid Delfi esilehel tipus – ning kõik loevad.
Tänan vastu vaidlemast, ma rohkem ei viitsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lühidalt – esiuudised on need, mida loetakse enim. Esiuudiseid ei hoita jõuga. Esiuudis liigub allapoole kohe, kui teda enam ei klikita.

Jah, teised küll, aga Tänak on nagu kleebitud alati esimeseks. Umbes nagu perekoolis mõni knopkaga teema. Ei usu mina rahva tohutut huvi tema rehvida seisukorra vastu.

Täpselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

et inimesed ei unustaks – Tänak! ja pidevalt klikiks, kas on midagi uudist.

Täpselt. Inimesed pidevalt klikivad, et teada saada, kas on midagi uudist. Täpselt nagu sa ise ütled. Huvi on suur. Kui asi oleks Delfi sponsorluses ja mitte lugejahuvis, siis mille pagana päralt on Ralli ka Delfi surmvaenlase Postimehe 5-6 esiuudist? Mõtleme veidi, eks.

Minu ja sinu vahe on see, et sina arvad, aga mina tean. Ka mina tänan sind ja läheme rahulikult oma teed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui asi oleks Delfi sponsorluses ja mitte lugejahuvis, siis mille pagana päralt on Ralli ka Delfi surmvaenlase Postimehe 5-6 esiuudist?

Konkurentidelt võetaksegi kliente ära, pakkudes sama toodet.
Ma ei viitsi otsida, aga pole ka võimatu, et Eesti Meedia samuti Tänaku sponsor on. Eesti ralli ajal oli, kas on ka püsivalt, ei tea.

Please wait...
Postitas:
Tähesära

Kuidas Õhtulehe lugejate huvi siis nii teistsugune on, Õhtulehes on praegu 3 suurt artiklit Sildarust ja 1 Tänakust. See on ilmselt rahva reaalsele huvile lähedasem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui asi oleks Delfi sponsorluses ja mitte lugejahuvis, siis mille pagana päralt on Ralli ka Delfi surmvaenlase Postimehe 5-6 esiuudist?

Konkurentidelt võetaksegi kliente ära, pakkudes sama toodet.

Ma ei viitsi otsida, aga pole ka võimatu, et Eesti Meedia samuti Tänaku sponsor on. Eesti ralli ajal oli, kas on ka püsivalt, ei tea.

Okei. Et Linnamäe Eesti Meedia business ja tema meeletu finantsedu rajaneb sellele, et panna esiplaanile tooted, mis ei köida lugejat, lihtsalt seepärast, et konkurendil on. Samas need lood, mida loetaks, hoitakse varjus, et vähem klikke saada. Ka kaval suurärimees, kas pole.

Õhtulehes hetkel on kaks esiuudist. Suuremana tänak, väiksemana ja teisena sildaru. Miks sedapidi? Kas tõesti seepärast, et tänak inimesi ei huvita, lööme ta esimeseks.
Hüva, ÕL vist on Dga kuidagi tõesti seotud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei. Et Linnamäe Eesti Meedia business ja tema meeletu finantsedu rajaneb sellele, et panna esiplaanile tooted, mis ei köida lugejat, lihtsalt seepärast, et konkurendil on. Samas need lood, mida loetaks, hoitakse varjus, et vähem klikke saada. Ka kaval suurärimees, kas pole.

Püha müristus. Ma ei ole väitnud, et neid ei loeta või et huvi ei tunta. Aga huvi saab suurendada, kui uudisega pidevalt nina all liputada, natuke pealkirja muuta – ja tuleb jälle klikk. Jäta nüüd järele, nüüd läheb küll selgelt rumalaks see jutt. Turunduse põhireegel on, et ostetakse kaupa, mis on hea ja mis on nähtaval. Ja kui kaupa nähtaval hoida, siis ostetakse seda kaupa rohkem kui ostetaks siis, kui ta vähem nähtaval on. Kehtib nii kohvipakkide kui Tänaku uudiste kohta. Elementaarne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õhtulehes hetkel on kaks esiuudist. Suuremana tänak, väiksemana ja teisena sildaru. Miks sedapidi? Kas tõesti seepärast, et tänak inimesi ei huvita, lööme ta esimeseks.

Vaata natuke allapoole ka, seal on veel üks väiksem Sildarust ja eriti suur Sildarust. Tänakust ainult üks ongi. Järelikult tegelikult rahvast Tänak väga ei huvita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata natuke allapoole ka, seal on veel üks väiksem Sildarust ja eriti suur Sildarust. Tänakust ainult üks ongi. Järelikult tegelikult rahvast Tänak väga ei huvita.

Jah, just. Sest kui huvitaks, oleks ta esiuudis (nagu Ds või Postimehes).

Aga huvi saab suurendada, kui uudisega pidevalt nina all liputada, natuke pealkirja muuta – ja tuleb jälle klikk.

Usu mind, oluliselt lihtsam on võtta esiuudiseks uudis, mis tõesti inimesi huvitab, kui pushida teemat, mis tegelikult ei huvita. Mis peaks olema selle meistri mõttes, kes taob sellise uudisteportaali, et ette lükataks uudised, millega peab klike välja kiskuma, aga mitte need, mis toovad neid niikuinii.

Lühidalt. Palun loe mõttega.
Täna ilmselgelt ei ole olulisemaid uudiseid, mida inimesed rohkem klikiksid kui tänak. Seepärast isegi Postimees kajastab lausa pildigaleriidega tänakut, kellel suured DELFI ehk Postimehe surmavaenlase kirjad küljes. Kajastatakse, sest inimesed tahavad seda lugeda. Inimesed avavad neid tekste, neid huvitab.

Mina ei taha, sina ei taha, aga vaata tuhanded tahavad. Inimestele, kes otsustavad kõige üle ainult enda imekitsakeselt seisukohalt, jääb ka arusaamatuks, miks Vikerraadiol on nii meeletu kuulajaskond, miks Nelli Teataja ikka ilmub ja kes pagan ikka va balletti vaatamas käivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänakut ei suuda kukutada isegi Kaljulaidi robotiga seksimise uudis
https://tehnika.postimees.ee/6508917/amazoni-ja-google-i-tippjuhid-tulevad-kaljulaidiga-tehisintellekti-moju-arutama

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lühidalt. Palun loe mõttega.

Ja palun loe nüüd sina mõttega. Kahtlemata huvitab Tänak inimesi ning neid uudiseid loetakse, kuid olen täiesti kindel, et Tänaku kuuenda käigu artiklist rohkem on täna loetud Neivelti artiklit sulastest, kes peremehele raha teenivad. See teema on lihtsalt nii intrigeeriv, et see artikkel vähemalt avatakse, kui isegi lugemine üle jõu käib. Samuti loetakse kindlasti palju eutanaasiaturisti teemat. Arvestades, et Tänaku jutud on kõik peale blogi pärit eilsest, siis, no ole nüüd mõistlik ja tunnista ometi ilmselget – et oleks loogiline, kui esiuudis oleks Tänak, teine ja kolmas aga Neivelt ja eutanaasia. Ja siis edasi tuleks segiläbi Tänakut, Sildarut ja muud. Aga Tänaku neli esiuudist ei ole kindlasti aktiivse huvi tagajärg, see ei saa lihtsalt olla (või on Delfil häälte loendur rikkis). Jäta oma kahtlane pereliikmest allikas nüüd kuulamata ja kasuta oma pead. Pereliige ilmselt pole sulle kõike rääkinud. Näiteks võib olla, et kõik Tänaku artiklid on pandud kokku üheks potiks ning klikid summeeruvad ehk et kui otseblogi vastu on pidev huvi, siis hoiab see huvi esilehel ka ülejäänud paketti ehk kolme artiklit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen täiesti kindel, et Tänaku kuuenda käigu artiklist rohkem on täna loetud Neivelti artiklit sulastest, kes peremehele raha teenivad.

Okei. Siis sa oled targem kui Linnamäe ja Luik kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu väitest küll midagi sellist ei järeldu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu väitest küll midagi sellist ei järeldu.

Ega sa väga hästi seda kontollida ei saa, mida teised inimesed, näiteks mina, sinu sõnadest järeldavad.

Siiski. Loomulikult on tänak kui selline nii popp ja klikitav, et tema temaatika on kokku kogutud ja plokina esimene. Kui mingi teema kütab meeletut huvi, siis pole majanduslikkult mõttekas lasta inimestel uudiseid selle teema kohta ükshaaval mööda portaali taga otsida. Usun, kindlasti pole ka minu meelest kuuenda käigu uudis loetavam kui neivelt, aga lihtsalt tänak ja ralli kokkuvõttes on piisavalt loetavaim temaatika, et see kokkuvõttes esimeseks tõuseks.

Kui sinul oleks portaal ja ütleme, et päeva populaarsem teema oleks savisaare jalg, siis usu mind, ka sina korjaksid kõik jalauudised kokku ja nad tõuseksid esikohale KUNI see temaatika kokkuvõttes on kõige klikitavam.

Isegi sina ei jätaks ju esilehte selliseks: savisaare jalg lõigati maha, homne ilm, kaklus Türil, kartuli säilitamine talvel, savisaare jalg – savisaar kui vana matkasell, Alepo pommitamine, olukord lasteaiakohtadega, savisaare jalg – mälestused, aeg paprkaid külvata, Viru ristmiku liikluskorraldus, savisaare jalg – operatsiooni maksumus, vanadekodude olukord, valimised, kanakasvatuse põhitõed, suusatamine, savisaare jalg – kuidas edasi, haridusreform, uuemad moevoolud, savisaare jalg – kes opereeris, kriis omastehoolduses, kütusehinnad naaberriikides, savisaare jalg – kuidas kõik algas.

Kui savisaare jala teema kogub äkki meeletult klikke, siis tõusevad-tõstetakse need uudised kõrgemale. Kui neid kõige klikitumaid, huvipakkuvamaid uudiseid ühel teemal on mitu, siis loomulikult kogutakse nad kokku, et huvilised ei peaks neid taga otsima. Sa oma portaalis ka teeksid nii, onju. Sest need on need uudised ja sellel teemal, mida inimesed tahavad.

Nii ka Tänakuga. Kogu see uudistekogum on esimene, KUNI seda klikitakse enam kui Neiveltit. Kui rallihuvilised on saanud oma isu täis ja kukuvad Neiveltit klikkima, tõuseb see esikohale. Kui peaks tõusma meeletu klikimeri neiveltile – järelikult on ühiskondlik huvi, tehakse juurde veel paar intekat neiveltiga või samal teemal kellegi teisega ja siis on D ja PM avalehel plokk “Meie raha Rootsis :-). Sa teeksid ise ka nii, kui see oleks sinu portaal, eks. Ka sinu portaalis oleks esikohal loetavaimad uudised ja kellegi Pille arvamus sind väga ei huvitaks, kuni rahvas hääletab huvitavaimad teemad väga lihtsalt – klikkidega.

Arvamus aga, et kui sinu meelest on neivelt kindlasti huvitavam kui tänak,on see kõigi meelest nii, on aga kõigest sinu arvamus. Mõtle nüüd kõikidele nendele õlinäppudega Teetudele ja Tiitudele ja õllekõhuga meestele. Veelkord – ei maksa kõike mõõta enda järgi. Mulle ja sulle tänak ei paku midagi, aga me eisaa airata tõsiasja, et on tuhandeid inimesi, kellele on see tänase päeva tähtsndmus. Ennast ja oma harjumusi ei maksa absoluutse tõe peale välja käia, eks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No näe, oligi nagu arvasin, et populaarsust ei mõõdeta mitte teemadena, vaid plokkidena (muide – pole vaja rohkem teha nägu, et su info on pereliikmelt, ise oled ju see infoallikas, ilmselgelt – või kirjutas su pereliige selle postituse sinu eest?). Selliselt on kõik paigas, klikitakse blogi ja kogu ploki tase on kõrgel, ka neil uudistel, mida tegelikult keegi enam ei loe. Millegipärast ei mäleta, et Kontaveidi või võrkpalli otsustava võistluse puhul oleks sellist joru kaasalohistatavaid artikleid juures olnud. Aga võimalik, et oli.
Kuid selles olen endiselt veendunud, et see protsess on kinnine ring – uudised, mida hoitakse nähtaval, saavad ka teatud piirini rohkem klikke. Delfi oleks rumal, kui ta enda sponsoreeritava sportlase kohta käivat infot võimalikult kaua silma all ei hoiaks. See ju mainekujundus ja kaudselt lisaklikid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oligi nagu arvasin, et populaarsust ei mõõdeta mitte teemadena, vaid plokkidena (

Ei, just teemadena. Populaarseim teema läheb plokki, kui on palju sõnumeid samal teemal. Praegu on populaarseim teema Tänak. Temaga seotud uudised on klammerdatud plokki, sest see teema on praegu lugejaile huvipakkuvaim. Sina seda ei usu, sest sinule tänak huvi ei paku ja sa arvad, et järelikult ka teistele mitte. Sa arvad, et Pm ja D ja ÕL hoidsid tänakut esimesena mingi kiusu pärast või mis, ma ei saagi aru. Mis põhjus see peaks olema, et portaal tahaks nähtavaimal kohal hoida vähemklikitavaid uudiseid. Onju?

Ka sina, kui sul oleks portaal, grupeeriksid ühel, selle päeva konkurentsitult köitvaima teemaga uudised kokku. Ja täna vähemalt seni oli see lugejatele enim huvi pakkunud teema Tänak. Ükskõik kuivõrd see ka sulle ei meeldi, lugejad hääletasid oma hiireklikkidega 🙂

Delfi oleks rumal, kui ta enda sponsoreeritava sportlase kohta käivat infot võimalikult kaua silma all ei hoiaks. See ju mainekujundus ja kaudselt lisaklikid.

Misasjad on kaudsed klikid.
Ja vastame nüüd, kui Postimehe loetumad uudised poleks olnud Tänakust, miks siis PM neid esilehel plokina esimesena hoiavad? Konkurendi e Delfi maine parandamiseks? Ei. Sest inimesed soovisid enim lugeda tnakust ja väljendasid oma soovi, klikkides lahti enim tänaku uudiseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvamus aga, et kui sinu meelest on neivelt kindlasti huvitavam kui tänak,on see kõigi meelest nii, on aga kõigest sinu arvamus. Mõtle nüüd kõikidele nendele õlinäppudega Teetudele ja Tiitudele ja õllekõhuga meestele. Veelkord – ei maksa kõike mõõta enda järgi. Mulle ja sulle tänak ei paku midagi, aga me eisaa airata tõsiasja, et on tuhandeid inimesi, kellele on see tänase päeva tähtsndmus. Ennast ja oma harjumusi ei maksa absoluutse tõe peale välja käia, eks.

Justnimelt. Ma vist ei tea kedagi, keda Tänaku sõit ei huvitaks. Ma pole ka ei Teet, Tiit ega õllekõhuga mees, kuid jälgin nii Tänakut, Sildarut kui teisi Eesti sportlasi, kes tegusid teevad. Ralli huvitab sealjuures kõige rohkem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

oligi nagu arvasin, et populaarsust ei mõõdeta mitte teemadena, vaid plokkidena (

Ei, just teemadena. Populaarseim teema läheb plokki, kui on palju sõnumeid samal teemal. Praegu on populaarseim teema Tänak. Temaga seotud uudised on klammerdatud plokki, sest see teema on praegu lugejaile huvipakkuvaim.

Minu viga, vääratasin sõnaga. Pidasin silmas artiklit, mitte teemat. Esilehel on artiklid Tänakust, mille loetavus on kindlasti madalam Neivelti vms järgmisest artiklist, kuid kuna Otseblogi hoiab klikke üleval, siis püsivad ka need eilsed uudised kui raudnaelad esilehel.

Mis põhjus see peaks olema, et portaal tahaks nähtavaimal kohal hoida vähemklikitavaid uudiseid.

Mis pagana põhjus SEE peaks olema, et sa tahad kogu aeg jätta muljet, nagu ma arvaks, et Tänaku teema üldse ei huvita kedagi? Olen sind juba korduvalt parandanud selles, aga sa lased ikka edasi. Mina väidan, et neid teisejärgulised eilsed jutukesed tema kohta ei huvita täna enam kedagi. Otseblogi ja tema tulemused kindlasti huvitavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina väidan, et neid teisejärgulised eilsed jutukesed tema kohta ei huvita täna enam kedagi.

Millele su väide tugineb? Sa seega väidad, et neid sinu jaoks teisejärgulisi lugusid täna ei avata ja portaal hoiab teisel ekraanitäiel päeva tippsõnumit – neivelt lugu? Ühesõnaga, sa arvad, et portaali töötajad mõtlesid: s***a kah, paneme olulisima klikimagneti 8. uudiseks.

Sa arvad ikka, et kui sind isiklikult Neivelti lugu huvitab, siis saab see ka rohkem klikke kui Tänaku eilne uudis, mida tänaste sõndmuste taustal huvilised saavad uuesti avada. Kui rumalaks sa neid portaalitegijaid D ja PM ridadest täpsemalt pead 🙂

Ja lui sa juba kord avaldasid arvamust, et mitte mu lähisugulane ei tööta veebiajakirjanikuna vaid ma ise – seda enam ma ei saa aru, mida sa vaidled. Juhul KUI sul on õigus ja ma olen ise veebiajakirjanik ühes portaalis (ei kinnita ega lükka ümber), siis mina näen ju oma väljaandes reaalajas statsi per artikkel ja sina mitte 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja lui s ajuba kord avaldasid arvamust, et mitte mu lähisugulane ei tööta veebiajakirjanikuna vaid ma ise – seda enam ma ei saa aru, mida sa vaidled. Juhul KUI sul on õigus ja ma olen veebiajakirjanik ühes portaalis (ei kinnita ega lükka ümber), siis mina näen ju statsi per artikkel ja sina mitte 🙂

No aga siis võta julgus kokku ja ütle seda. Seda, kui perekooli kägu väidab, et tema teab “pereliikme” käest, kuidas asjad on, ei saa võtta tõsiselt, sest perekooli kägu võib olla lihtsalt loll ja asjadest valesti aru saada. Kui ta ütleb otse, et on ise spetsialist ning tema jutt seda toetab, siis on tema jutul teine kaal. Ja pane meile siis siia see statistika, tänan.

Millele su väide tugineb? Sa seega väidad, et neid sinu jaoks teisejärgulisi lugusid täna ei avata ja portaal hoiab teisel ekraanitäiel päeva tippsõnumit – neivelt lugu? Ühesõnaga, sa arvad, et portaali töötajad mõtlesid: s***a kah, paneme olulisima klikimagneti 8. uudiseks.

Oot, aga sa ju ise ütlesid ka sedasama – et moodustatakse Tänaku lugudest plokk, mitte ei hoita üksikuid uudiseid klikkide arvu järgi segiläbi (sul oli seal kena näide savisaare jalast ja paprikate külvamisest). Otsusta nüüd ära siis, kumb on?
Või sa väidad, et seekord on Tänaku plokk kohe nii võimas, et kõik 4 uudist ongi tänased TOP 4 uudised, ka need eilsed?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või sa väidad, et seekord on Tänaku plokk kohe nii võimas, et kõik 4 uudist ongi tänased TOP 4 uudised, ka need eilsed?

Ma väidan seda, mida ma olen kogu aeg väitnud. Tänaku teema on täna päeva olulisim teema. Portaali tegijad jälgivad loetavuse muutumist ajas. Kõik sõnumid, mis puudutavad tänast päevateemat ja mida hoolikalt ka täna klikitakse, on kokku koondatud. Et lugejatel oleks lihtsam ja see tooks ka rohkem klikke, kuna huvitavad uudised jääksid fännidele kohe silma. Kui need uudised oleksid mööda portaali laiali nagu selles savisaare näites, ei leiaks huvilised neid üles, toimetuse telefonid oleksid punased ja foorumites kirutaks, et kas siis on nii raske oluline asi ühe temaatika kohta kokku panna.

Ehk siis jah. KUI Neivelti klikitaks rohkem kui Tänaku teist uudist, oleks 1 tänaku uudis ja selle all/kõrval neivelt. Järelikult annab statistika põhjust hoida üleval mitut Tänaku uudist. Portaalil pole mingit vajadust lükata Neivelti uudis kolmandale screenile, kus see sekundil on, kui see oleks tõesti nii loetav kui sina seda arvad. Puhas raha ju.

Ära selles kohe kahtlegi, et PM ei hoiaks esilehel konkurendi logodega rallisõitjast tervet pildigaleriid ja mitut uudist, kui neil oleks midagi loetavamat.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Delfi ja Tänak