Esileht Kodunurk Delfi säästunipid – kellele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 84 )

Teema: Delfi säästunipid – kellele?

Postitas:
Kägu

Alles hiljuti võisime lugeda (delfist lugesin mina, Maaleht oli vist?), kuidas hoolega planeerides (!) on võimalik ühel inimesel 300 euro (!) eest kuus söönuks saada. Nüüd jagab Delfi Naistekas järjekordselt säästunippe neile, kel kuu lõpuks raha otsas. Nipid on sellised:
Ära osta plastpudelis jooke
Osta toitu kord nädalas
Tee ise süüa
Osta turult ja oma karbiga
Ära osta papist kohvitopsi

Ma ei saa enam aru, kas ma olen lihtsalt väga vanaks jäänud või elan mingis paralleelmaailmas. Kas kuskil  reaalselt olemas täiskasvanud inimesed, kes elavad peost-suhu, kellel kuu lõpuks on raha otsas, aga kes samas ostavad regulaarselt karastusjooke, pudelivett ja käivad väljas söömas või tellivad koju? Ma saan aru, et sellist elustiili võivad harrastada teismelised, kellele vanemad nädalaks raha annavad, siis võib jah olla, et oi, neljapäeval sai juba otsa, nüüd vist ei saagi kohvikusse, vaid peangi kodust külmkapist midagi hamba alla otsima. Neile võib neist soovitustest isegi kasu olla, aga ma miskipärast arvan, et nad seda ei loe.

Ma kujutan ette, mis tunne võib olla näit. madalapalgalisel üksikemal või pensionäril, kes on just küttearved ära maksnud, raha on otsakorral, külmik peaaegu tühi  ja satub häid säästunippe otsides sellele artiklile – ohoo, milline suurepärane idee, tanklast oma topsiga kohvi ostes on võimalik säästa koguni 120 eur aastas!!! Ja kraanivett võib juua!

Mis järgmiseks? Soovitus, et kui leiva jaoks raha ei jätku, siis võib ju kooke süüa vms?

+53
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Säästunipid keskklassile, kellel tegelikult suuri rahamuresid pole.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on jutt nendele, kes on varem laristanud, aga nüüd peavad ka hakkama veidi vaatama, kust raha kokku hoida, kui ikka 2000 eurone elektriarve meilile potsatab. Samas nende nn nippidega ka just kaugele ei sõua. 120 eurot aastas on muude kulude kõrval küll naeruväärne summa.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et see jutt on noorele, pealekasvavale põlvkonnale, kelle elustiil ja võimalused on hoopis teistsugused, kui need olid tänastel 40-60-aastastel, kelle iseseisev elu algas nõuka ajal ja vahetult pärast seda.

Ei olnud ju vene ajal võimalik tanklast topsiga kohvi osta. Ei olnud toidu kullerteenust. Ei söödud nii sageli väljas, poes ei müüdud valmistoitu jne.

Siinsamas allpool on kalasupi teema. Seal oli mitu inimest, kes kuulis esimest korda, et kalasuppi tehakse kalarootsudest. Tal ei olegi vaja seda teada, sest kodus supi tegemine on liiga suur töö. Ta tellib selle supi kulleriga või sööb seda kodust väljas. Või ostab üldse purgisuppi.

Minusugune, vene aja inimene on harjunud kodus ise süüa tegema. Ja ma tean, et ise söögi tegemine on odavam, kui lasta see endale kulleriga tuua või osta poe kuumaletist valmissööki. Praegune noor on koguaeg elanud teadmises, et lihtsad variandid on olemas ning ta ei ole mõelnudki sellele, et ise tehes on odavam.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean küll keskmise palgaga inimesi, kel iga kuu palk otsas, sest iga kuu tehaks paar kallinat ostu. Nt 500 eurone seljakott või 600 eurone mantel. Suvekleit võib olla 350 eurot. Et samasugune kleit on ka 35 eurot, ei ole issue, ikka peab 350ne olema.

Ja kodus söögitegemine…kui ikka tooraine on juba kallis, siis on ka kodune söök kallis.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kodus söögitegemine…kui ikka tooraine on juba kallis, siis on ka kodune söök kallis.

Jah, mõtle veel, mis elekter maksab. Sellegipoolest on väljas söömine ju veelgi kallim.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks enamus nõuandeid mis tahes majapidamise või majandamise alal ongi just sellised – eluvõõrad.
Ok, kui see on uuele põlvkonnale, kui nende seas on neid, kes on nii vati sees elanud, et midagi reaalist eriti ei tea, aga. Siis nad on ju ometi kasvanud koos nendega, kes teeavad, nende vanemad ja vanavanemad. Ja kas siis nad on olnud nii rikkad, et pole pidanud kokku hoidma, et neid asju teada. Kas nad pole ise sellest teiste pealt kuulnud, näinud. Kas mitte pole meil meedias ja internetis kõik nii vana, kui uus info saadaval.
Miks seda siis serveeritakse kõigile, kui suurt avastatud teavet?
Olen piisavalt lugenud nõmedaid “loobuge joomast kaasahaaratavt topsikohvijooki” või loobuge igapäevasest väljassöömisest või restoranis käimistest, loobuge igal hooajal uue garderoobi või käekoti ostmisest, tehke ise süüa.  jne. Appi. Kui mage ja eluvõõras.
Ma ise kogesin hiljuti, kui rääkisin tuttavale, et mees soovib kaalust alla saada  ja söögiteemast üldse. Tuttav soovitas, et väga lihtne, hakka kasutama vahukoore ja kohvikoorega söökide tegemisel lihtsalt piima ja lahemaid asju, et ära pane kartulipudru sisse enam poolt pakki võid või jätku kõrpsud õhtul ära. Ma ütlesin selle peale, et aga neid asju ma ei teegi ju nagunii ja krõpse me ei ostagi. Selle peale mulle öeldi, et ah, sa oled nii tujukas, kohe solvud. Ma ütlesin, et ei solvu, ma lihtsalt ei kasuta neid asju. Siis vastas ta, et sulle vist meeldib vaielda, iga sõna on vastu kohe.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellele on delfi säästunipid? Eks neile samadele, kellele on üldse delfi – naiivsetele mõtlemisvõimetutele inimestele, kellel ei teki lisaküsimusi.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellele on delfi säästunipid? Eks neile samadele, kellele on üldse delfi – naiivsetele mõtlemisvõimetutele inimestele, kellel ei teki lisaküsimusi.

Täpselt. Mõtlemisvõimeline inimene saab oma info Uutest Uudistest või siis Telegramist.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean küll keskmise palgaga inimesi, kel iga kuu palk otsas, sest iga kuu tehaks paar kallinat ostu. Nt 500 eurone seljakott või 600 eurone mantel. Suvekleit võib olla 350 eurot. Et samasugune kleit on ka 35 eurot, ei ole issue, ikka peab 350ne olema.

Ja kodus söögitegemine…kui ikka tooraine on juba kallis, siis on ka kodune söök kallis.

issue tähendab eesti k probleem ega sobi sellesse lausesse.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean küll keskmise palgaga inimesi, kel iga kuu palk otsas, sest iga kuu tehaks paar kallinat ostu. Nt 500 eurone seljakott või 600 eurone mantel. Suvekleit võib olla 350 eurot. Et samasugune kleit on ka 35 eurot, ei ole issue, ikka peab 350ne olema.

Ja kodus söögitegemine…kui ikka tooraine on juba kallis, siis on ka kodune söök kallis.

issue tähendab eesti k probleem ega sobi sellesse lausesse.

Aga sobib ju üsna hästi.
“Et samasugune kleit on ka 35 eurot, ei ole probleemiks, ikka peab 350ne olema.”
Ei tee hinnast probleemi, olgu kallis või odav.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult issue tähendab ka küsimust ja vaidlusküsimust.
Aga miks seda sõna peaks just tavalise eestikeelse teksti vahele trükkima, on tõesti arusaamatu.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean küll keskmise palgaga inimesi, kel iga kuu palk otsas, sest iga kuu tehaks paar kallinat ostu. Nt 500 eurone seljakott või 600 eurone mantel. Suvekleit võib olla 350 eurot. Et samasugune kleit on ka 35 eurot, ei ole issue, ikka peab 350ne olema.

Ja kodus söögitegemine…kui ikka tooraine on juba kallis, siis on ka kodune söök kallis.

issue tähendab eesti k probleem ega sobi sellesse lausesse.

Aga sobib ju üsna hästi.

“Et samasugune kleit on ka 35 eurot, ei ole probleemiks, ikka peab 350ne olema.”

Ei tee hinnast probleemi, olgu kallis või odav.

Aga vot täpselt seda ei tahtnud ma kirjutada. Kui sa sõna issue nüannsidest aru ei saa, siis ära mängi tarka. Kukub loll välja.

+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga vot täpselt seda ei tahtnud ma kirjutada. Kui sa sõna issue nüannsidest aru ei saa, siis ära mängi tarka. Kukub loll välja.

Just seda sa kirjutasid, kurb aga tõsi. Kukkus jah loll välja, ausalt öeldes. Kui sa kirjutad eesti keeles, siis võiks saada eesti keele nüanssidest aru. Ja mitte toppida oma estoenglishit vahele.  “Not an issue” tähendabki seda, et pole probleemi, pole vahet. Kui sa tahtsid öelda, et sama kleit on ka 35.-, aga see ei kõlba, siis selle jaoks on teistsugune inglisekeelne sõna, proovi välja mõelda.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean küll keskmise palgaga inimesi, kel iga kuu palk otsas, sest iga kuu tehaks paar kallinat ostu. Nt 500 eurone seljakott või 600 eurone mantel. Suvekleit võib olla 350 eurot. Et samasugune kleit on ka 35 eurot, ei ole issue, ikka peab 350ne olema.

Ja kodus söögitegemine…kui ikka tooraine on juba kallis, siis on ka kodune söök kallis.

issue tähendab eesti k probleem ega sobi sellesse lausesse.

Aga sobib ju üsna hästi.

“Et samasugune kleit on ka 35 eurot, ei ole probleemiks, ikka peab 350ne olema.”

Ei tee hinnast probleemi, olgu kallis või odav.

minu jaoks selles lauses sobiks eestikeelne släng “ei ole teema”. nt 35-eurone ei ole teema – peab ikka 350-eurone olema”.

ma tean, et sõnal issue on erinevaid varjundeid ja tähendusi. k.a teema ja väljaande number. nendele, kes siin muret avaldasid, et ma keelenüansse ei taju.

“issue” selles lauses ei täida mingit eesmärki ja kõlab täiesti valesti. ma pole isegi anglitsismide vastu, aga see siin on nagu sea seljas sadul.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellele on delfi säästunipid? Eks neile samadele, kellele on üldse delfi – naiivsetele mõtlemisvõimetutele inimestele, kellel ei teki lisaküsimusi.

Täpselt. Mõtlemisvõimeline inimene saab oma info Uutest Uudistest või siis Telegramist.

Ei, need on lihtsalt kaks ainsat portaali, mida keskmine delfi-klient nimetada oskab.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt. Mõtlemisvõimeline inimene saab oma info Uutest Uudistest või siis Telegramist. Ei, need on lihtsalt kaks ainsat portaali, mida keskmine delfi-klient nimetada oskab.

Mõtlemisvõimeline vaatab-loeb kõike. Miks Delfi Kanada protestidest ei kirjuta?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlemisvõimeline vaatab-loeb kõike. Miks Delfi Kanada protestidest ei kirjuta?

Igast meie uhhuust ka ei kirjutata iga päev. Kas peaks? Milleks?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga vot täpselt seda ei tahtnud ma kirjutada. Kui sa sõna issue nüannsidest aru ei saa, siis ära mängi tarka. Kukub loll välja.

Just seda sa kirjutasid, kurb aga tõsi. Kukkus jah loll välja, ausalt öeldes. Kui sa kirjutad eesti keeles, siis võiks saada eesti keele nüanssidest aru. Ja mitte toppida oma estoenglishit vahele. “Not an issue” tähendabki seda, et pole probleemi, pole vahet. Kui sa tahtsid öelda, et sama kleit on ka 35.-, aga see ei kõlba, siis selle jaoks on teistsugune inglisekeelne sõna, proovi välja mõelda.

Äkki topic?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlemisvõimeline vaatab-loeb kõike. Miks Delfi Kanada protestidest ei kirjuta?

Igast meie uhhuust ka ei kirjutata iga päev. Kas peaks? Milleks?

Kas Kanada ajaloo üks suuremaid protestiaktsioone ja pühiseaduskriis on mingi vähetähtis “uhuu”, mis ei vääri märkimist?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Kanada ajaloo üks suuremaid protestiaktsioone ja pühiseaduskriis on mingi vähetähtis “uhuu”, mis ei vääri märkimist?

ERR on seda teemat käsitlenud. BBC-s ja The Guardian-s on ka artiklid. Kanada Veoautojuhtide Assotsiatsiooni kodukal ei ole sellest sõnagi(protesti alustasid vaktsiinivastased veoautojuhid). Keegi “oma peaga mõtleja” teab jälle midagi sellist, mida keegi teine ei tea?

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ilmselgelt tõlkeartikkel või vähemalt on ideed võetud mõnest ingliskeelsest allikast. Algne sihtgrupp ilmselt ei olnud mitte Maalehe lugeja (ehk siis eesti maainimene?), vaid mingi New Yorgi yuppie, kes kodus kunagi süüa ei tee, hommikuti Starbucksi topsikuga metroo suunas sibab ja õhtul kulleriga take-outi tellib.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Assotsiatsiooni kodukal ei ole sellest sõnagi

ilmselgelt need veoautojuhid ei ole need, kes assotsiatsiooni kodulehte haldavad.

kui meil näiteks, ajakirjanikud hakkaksid meelt avaldama, siis pole üldse kindel, et sellekohane teade kohe ilmuks ajakirjanike liidu kodulehele. niisuguste liitude kontorites on hoopis teised inimesed ja kui liit ise ei korralda, vaid see on spontaanselt tekkinud meeleavaldus, siis selle kohta ka liidu lehel ametlikku teadet ei tule ju. ajalehtedes ikka kirjutataks, teles, raadios räägitaks, aga kas ka liidu lehel teade oleks, see on omaette ooper. pealegi kõik ei kuulugi sinna. kas austraalias iga veokijuht on ka selle assotsiatsiooni liige?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ilmselgelt need veoautojuhid ei ole need, kes assotsiatsiooni kodulehte haldavad. kui meil näiteks, ajakirjanikud hakkaksid meelt avaldama, siis pole üldse kindel, et sellekohane teade kohe ilmuks ajakirjanike liidu kodulehele. niisuguste liitude kontorites on hoopis teised inimesed ja kui liit ise ei korralda, vaid see on spontaanselt tekkinud meeleavaldus, siis selle kohta ka liidu lehel ametlikku teadet ei tule ju. ajalehtedes ikka kirjutataks, teles, raadios räägitaks, aga kas ka liidu lehel teade oleks, see on omaette ooper. pealegi kõik ei kuulugi sinna. kas austraalias iga veokijuht on ka selle assotsiatsiooni liige?

Kas sel juhul on ikka tegemist nii suure aktsiooniga nagu sa üritad siin väita?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ilmselgelt need veoautojuhid ei ole need, kes assotsiatsiooni kodulehte haldavad. kui meil näiteks, ajakirjanikud hakkaksid meelt avaldama, siis pole üldse kindel, et sellekohane teade kohe ilmuks ajakirjanike liidu kodulehele. niisuguste liitude kontorites on hoopis teised inimesed ja kui liit ise ei korralda, vaid see on spontaanselt tekkinud meeleavaldus, siis selle kohta ka liidu lehel ametlikku teadet ei tule ju. ajalehtedes ikka kirjutataks, teles, raadios räägitaks, aga kas ka liidu lehel teade oleks, see on omaette ooper. pealegi kõik ei kuulugi sinna. kas austraalias iga veokijuht on ka selle assotsiatsiooni liige?

Kas sel juhul on ikka tegemist nii suure aktsiooniga nagu sa üritad siin väita?

Maailma ajaloos seni teadaolevalt suurim omalaadne, jah. Kas err seda ei kirjutanudki või?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

protesti alustasid vaktsiinivastased veoautojuhid

Tehke endale palun selgeks ükskord, et vaktsiiniSUNNI vastased ei ole vaktsiinivastased. Nii tühm on ikka valus olla, et siiamaani sellest vahest aru ei saa.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Kanada ajaloo üks suuremaid protestiaktsioone ja pühiseaduskriis on mingi vähetähtis “uhuu”, mis ei vääri märkimist?

Miks on see sinu arvates eestlastele nii tähtis, et ka iga kollane meedia  (nt Delfi) sellest kirjutama peaks? Kuidas see meid puudutab nii suurelt, et peaks minutipealt teada saama ja mida Euroopas muudab? Jube skandaal küll, protestisid… Igal maal protestytakse. Pole riiki, kus seda ei tehtaks.
Piisab, kui ERRis räägitakse, et suuremad huvilised eesti keeles lugeda saaksid, mis kuskil toimub.
Ja mis probleem sul endal on? Lugesid ju ilmselt ise maailmameediast. Nüüd hirm, et teised ei pane tähelegi või?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te solgite teemat? Kõigepealt mingi esto-englishi teemal vaidlemine ja nüüd on jutt juba jõudnud Kanada protestijateni ja vaktsieerimiseni.

Teema on mõttetutest säästunippidest, mitte sellest, millest te siin jurate.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Kanada ajaloo üks suuremaid protestiaktsioone ja pühiseaduskriis on mingi vähetähtis “uhuu”, mis ei vääri märkimist?

Miks on see sinu arvates eestlastele nii tähtis, et ka iga kollane meedia (nt Delfi) sellest kirjutama peaks? Kuidas see meid puudutab nii suurelt, et peaks minutipealt teada saama ja mida Euroopas muudab? Jube skandaal küll, protestisid… Igal maal protestytakse. Pole riiki, kus seda ei tehtaks.

Piisab, kui ERRis räägitakse, et suuremad huvilised eesti keeles lugeda saaksid, mis kuskil toimub.

Ja mis probleem sul endal on? Lugesid ju ilmselt ise maailmameediast. Nüüd hirm, et teised ei pane tähelegi või?

See on väga tähtis ja mitte ainult eestlastele vaid kogu maailmale. Samasugune vaktsiiniterror toimub ju pea kõikjal maailmas. Vaata neid kommentaare, mis laiv-ülekande alla kirjutatakse.

Ja ei kajastanud see err midagi kuni viimase hetkeni, kui sotsiaalmeedia juba täiega kihas ja veokid juba nädal aega mööda Kanadat Ottawa suunas vuranud olid.
Ja ei kirjutanud ka muu maailma peavoolumeedia mitte kõssugi. Miks? Ebaoluline pisike protestike? Lubage naerda, kui sa päriselt nii arvad 😀

Tänu sellele vaikimisele ja pisendamisele sinusugustel ongi mingi täiesti väärastunud pilt, et ah mis siis, mingi järjekordne pisike protestike ja Eestit justkui ülejäänud maailmas toimuv ei puudutaks. Loed rahumeeli err-i esimese kolme artikli seast, mitu koroona-positiivset meil haiglas on, tundmata huvi, miks nad seal tegelikult on, ja oled õnnelik. Peale mingi perearsti arvamuslugu vaktsiinide tõhususest ka ja ongi mõnus olla.

+1
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

See on väga tähtis ja mitte ainult eestlastele vaid kogu maailmale. Samasugune vaktsiiniterror toimub ju pea kõikjal maailmas. Vaata neid kommentaare, mis laiv-ülekande alla kirjutatakse. Ja ei kajastanud see err midagi kuni viimase hetkeni, kui sotsiaalmeedia juba täiega kihas ja veokid juba nädal aega mööda Kanadat Ottawa suunas vuranud olid. Ja ei kirjutanud ka muu maailma peavoolumeedia mitte kõssugi. Miks? Ebaoluline pisike protestike? Lubage naerda, kui sa päriselt nii arvad ???? Tänu sellele vaikimisele ja pisendamisele sinusugustel ongi mingi täiesti väärastunud pilt, et ah mis siis, mingi järjekordne pisike protestike ja Eestit justkui ülejäänud maailmas toimuv ei puudutaks. Loed rahumeeli err-i esimese kolme artikli seast, mitu koroona-positiivset meil haiglas on, tundmata huvi, miks nad seal tegelikult on, ja oled õnnelik. Peale mingi perearsti arvamuslugu vaktsiinide tõhususest ka ja ongi mõnus olla.

Ja, kuidas kõik see jutt säästunippidesse puutub?

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 84 )


Esileht Kodunurk Delfi säästunipid – kellele?