Esileht Ilu ja tervis Delikaatne teema – hais

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Delikaatne teema – hais

Allpool olevast ebameeldiva haisu teemast sain julgust, et kirjutada ka enda probleemist. Viimased aasta-kaks on tekkinud selline ebameeldiv probleem, et pepu haiseb varasemast tunduvalt tugevamini. Nimelt kui tualetti lähen või õhtul lahti riietun, siis aluspükste jalast võttes tunnen tugevat haput haisu. Pesen end (samamoodi nagu varemgi) väga korralikult, võimalusel pesen alati end alt ka pärast tualetiskäiku. Kui seda võimalust pole, siis pühin pärast kakamist end väga hoolikalt puhtaks. Ometigi varem sellist haisuprobleemi ei olnud, ent nüüd on. Mulle tundub lausa, et meie väike tualettruum hakkab hoobilt mu kannivahe järele haisema, kui püksid ära võtan.

Milles võib asi olla? Ülekaaluline ei ole, seedimisprobleeme ei ole. Kas ka mingid ealised iseärasused? Olen 46.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 22:45; 05.06 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ealised iseärasused, seedimine on teine, vahest on ka mingi kerge soolepõletik.
Tee endale kummeliteega üks korralik kuur (seesmiselt) ja siis vaata edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vananedes hakkab inimese väljaheide ise ka järjest hullemini haisema. Ja kehalõhnad tugevnevad.
Hapukalt võib haiseda pigem bakteriaalne vaginoos ehk tupevoolus. Oled günekoloogil käinud? Mis seal pepu vahel peaks haisema, kui kuiv on? Kui, siis higi, niiskes piirkonnas areneb seennakkus vms, aga see pigem ei haise, vaid sügeleb ja puneta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 10:06; 05.06 13:10; 06.06 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled kindel, et pepu? Tupevoolusel on hapukas lõhn, aga ebameeldiv see küll olla ei tohiks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 10:15; 05.06 19:42;
To report this post you need to login first.

Ei-ei, see hais ei tule tupest. Günekoloogil käin regulaarselt, seal on kõik korras, ei seent ega midagi muud. Ja ise saan ka aru, et see on ikka nö pepuhais. Praegu turgatas pähe, et mul annab aeg-ajalt tunda üks pisike pärakulõhe, mõnikord pesemise ajal tunnen, et kipitab pisut, kui veega kokku puutub. Samas mingi suur probleem see ei ole, verd ei tule. Ei tea, kas võib sellega seotud olla see haisuprobleem …

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 22:45; 05.06 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fissuur võib ka mädanema hakata või põletikus olla, äkki sellest hais? Kas see oleneb millestki- ilmast/higistamisest, toidust, tsüklist, riietusest (sünteetika haiseb vahel)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 10:06; 05.06 13:10; 06.06 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, millest teemaalgataja räägib. Mõnikord olen töö juures vetsus tundnud seda lõhna, kui mõni vanem proua on vahetult sealt väljunud. See, ei ole kakahais, ega pesemata “naisteosakonna” lõhn. Kindlasti ei ole ka bakteriaalse vaginoosi lõhn. See on konkreetselt nagu mingi pepu või pepust välja käinud soolika lõhn (sry! :D). Ma ei ole kindel, aga arvan ka, et seda lõhna tekitab just pärakulõhe või see, kui suuremal asja käies pärasool välja tuleb (see muide, ei ole sugugi mingi väga harukordne asi).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ei mõelnudki, et sul mingi tupeseen vm probleem on.Lihtsalt tupes on alati happeline keskkond ja hapukas lõhn ja mingi voolus on ka alati, muidu oleks kõik kuiv ju sees.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 10:15; 05.06 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pärakupaunad :p

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleks asja kõige täpsem väljend, kui need inimesel olemas oleksid 😀
Ega termin “vanainimeselõhn” ka päris õhust pole võetud, inimene nahk hakkab teistmoodi lõhnama, isegi eeskujuliku hügieeniga.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 10:06; 05.06 13:10; 06.06 11:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Delikaatne teema – hais

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.